PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد مشکل مودم ADSL Linksys WAG120n

sohrab29
11-01-2011, 19:27
سلام خدمت دوستان
من به تازگی پس از کلی تحقیق و به پیشنهاد دوستان یک مودم ADSL Linksys WAG120n خریداری نمودم پس از بازنمودن و راه اندازی آن متوجه شدم که از لحاظ سخت افزاری مشکل دارد.
مشکلش این است که پس از روشن شدن حدود یک دقیقه بدون هیچ مشکلی روشن می ماند و Power LED آن ثابت می شود ولی پس از آن خود به خود خاموش می شود و پس از گذشت مدتی کوتاه دوباره روشن می شود و سپس به طور متناوب روشن و خاموش می شود. نمی دانم مشکلش چیه؟
ضمنا همراه این مودم Splitter نبود کسی می دونه دلیلش چیه؟
ضمنا این مودم گارانتی شرکت ساخت سیستم را دارد.
لطفا من را راهنمایی کنید.
سپاس

Rainbow
11-01-2011, 21:00
شما با گارانتی تماس گرفتید ؟

sohrab29
11-01-2011, 21:59
تماس تلفنی گرفتم گفت باید بفرستی برای گارانتی.
ولی مشکل من اینه که من تهران نیستم و فاصله من تا تهران زیاده و دسترسی سریع ندارم.
قصدم از سوال اینجا این بود که گفتم شاید خودم بتونم مشکل را رفع کنم.
وگرنه مدتها باید معطل بمونم تا ببرمش گارانتی.
ممنون از توجه شما.

maziarb
12-01-2011, 07:43
پیشنهاد میکنم فریمور جدیدش رو بریزی! شاید درست بشه

---------- Post added at 07:43 AM ---------- Previous post was at 07:40 AM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ببین پشت مودمت نوشته annex A یا B

ali_nioton
12-01-2011, 18:10
اینطور که شما گفتی مشکل کاملا سخت افزاریه مگر اینکه بوردش جابجا شده باشه و چراغ شبکه افتاده باشه پشت قسمت پاور که دائم روشن خاموش میشه

این خاموش روشن شدن کلیه یا فقط چراغشه

در مورد اسپیلیتر هم که این مودم اصلا اسپیلیتر نداره خودت باید جدا بگیری البته الان اکثر تلفن ها خودشون دارن من اصلا اسپیلیتر استفاده نمیکنم

sohrab29
13-01-2011, 01:28
پیشنهاد میکنم فریمور جدیدش رو بریزی! شاید درست بشه

---------- Post added at 07:43 AM ---------- Previous post was at 07:40 AM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببین پشت مودمت نوشته annex A یا B
پشتش نوشته annex A
میشه لطفا روش ریختن فریمور جدید را به من بگید.
متشکرم

---------- Post added at 03:28 AM ---------- Previous post was at 03:25 AM ----------

اینطور که شما گفتی مشکل کاملا سخت افزاریه مگر اینکه بوردش جابجا شده باشه و چراغ شبکه افتاده باشه پشت قسمت پاور که دائم روشن خاموش میشه

این خاموش روشن شدن کلیه یا فقط چراغشه

در مورد اسپیلیتر هم که این مودم اصلا اسپیلیتر نداره خودت باید جدا بگیری البته الان اکثر تلفن ها خودشون دارن من اصلا اسپیلیتر استفاده نمیکنم
کل دستگاه روشن و خاموش میشه.
احتمالا مشکل سخت افزاری باشه.
واقعا که چی باید بگم
مودم نو و آکبند هنوز استفاده نکرده این مشکل را داره.
منم یک گوشی دارم که احتیاج به اسپلیتر نداره ولی گوشی اصلی خونه که بی سیم هستش حتما اسپلیتر میخاد.
سپاس

A.IvI.I.N
13-01-2011, 15:28
رفیق منم از همین مودم گرفتم و دقیقا گارنتیش هم ساخت سیستم بود و شرکتش نزدیک پل کریمخان هستش(خ ایرانشهر شمالی)
ماله من مشکلش قطع شدن اینترنت بود که چراغ DSL خاموش میشد و بعد چند دقیقه روشن میشد.
خلاصه بردم پیش شرکت و برام اپگرید زدن و مشکلش حل شد.

joe_satriani
13-01-2011, 17:28
با سلام
آداپتورش رو چك كنيد كه سالم هست يا خير
چون ميتونه مشكل از اون باشه
و اينكه به يه پريزي كه سالم و بدون نقص هست وصل كنيد
هميشه اينطور مشكلات رو گردن مودم نندازيد :31:

موفق باشيد.

H.Operator
13-01-2011, 17:54
طریقه آپگرید فریمور این مودم:
(خودم بیش از 3 بار انجام دادم)

1-اول از همه ببین ورژن فریمور فعلی چنده:
برای این کار عبارت 192.168.1.1 رو در آدرس بار مرورگرت تایپ کن و اینتر بزن سپس یک صفحه میاد که ازت یوزر نیم و پسورد می خواد که شما برای هر دوش admin رو میزنی(البته به شرطی که قبلآ خودت تغییرش نداده باشی)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2-حالا اگر همین ورژن بود که به نظر من(یکبار دیگه دانلودش کن و بریز روش ضرری نداره)اگرم که پایینتر بود که هیچ ادامه کار رو دنبال کن.
برای دانلود آخرین فریمور این مودم به سایت زیر مراجعه کنید:

نکته ای که اینجا باید بهش دقت کنی اینه که موقع دانلود دو نسخه برای هر سری این دستگاه هست که با Annex A و Annex B مشخص شده شما برای فهمیدن این موضوع برچسب زیر مودم رو نگاه کن نوشته که از کدوم مدل هست:

3-حالا فایلی رو که دانلود کردی به طریق زیر می نصبی:

فقط یادت باشه توی حینی که داره لودینگش پر میشه به هیچ عنوان دستگاه رو خاموش روشن نکنی و به چیزیش دست نزنی در مورد کامپیوتر هم همینطور صبر کن تا کارش تموم بشه و مودم خودش اتومات ریست میشه:46:.
اگر باز درست نشد بهتره بفرستی گارانتی(خودم همین مودم رو 7 ماه هست که دارم 24 ساعت شبانه روز روشنه و کارش و تنظیماتش هم که عالیه)

A.IvI.I.N
13-01-2011, 20:02

برای این کار عبارت 192.168.1.1 رو در آدرس بار مرورگرت تایپ کن و اینتر بزن سپس یک صفحه میاد که ازت یوزر نیم و پسورد می خواد که شما برای هر دوش admin رو میزنی(البته به شرطی که قبلآ خودت تغییرش نداده باشی)

2-حالا اگر همین ورژن بود که به نظر من(یکبار دیگه دانلودش کن و بریز روش ضرری نداره)اگرم که پایینتر بود که هیچ ادامه کار رو دنبال کن.

نکته ای که اینجا باید بهش دقت کنی اینه که موقع دانلود دو نسخه برای هر سری این دستگاه هست که با Annex A و Annex B مشخص شده شما برای فهمیدن این موضوع برچسب زیر مودم رو نگاه کن نوشته که از کدوم مدل هست:

فقط یادت باشه توی حینی که داره لودینگش پر میشه به هیچ عنوان دستگاه رو خاموش روشن نکنی و به چیزیش دست نزنی در مورد کامپیوتر هم همینطور صبر کن تا کارش تموم بشه و مودم خودش اتومات ریست میشه:46:.
اگر باز درست نشد بهتره بفرستی گارانتی(خودم همین مودم رو 7 ماه هست که دارم 24 ساعت شبانه روز روشنه و کارش و تنظیماتش هم که عالیه)

رفیق بعد از اینکه اپگرید بشه تنظیمات مودم دوباره برمیگرده به تنظیمات کارخونه...؟؟؟؟
حالا اپگرید روی سرعت مودم تاثیر داره..؟؟؟:10:

H.Operator
13-01-2011, 20:48
بله تنظیمات ریست میشه ولی خوب می تونی از تنظیماتت بک آپ بگیری بعد که آپگرید کردی دوباره رستورشون کنی.
روی سرعت که نه اون بیشتر مربوط به isp میشه ولی روی کارایی خود مودم چرا چون شما هر دفعه که آپدیتش می کنی درایور وایرلسش عوض میشه و یک سری تنظیمات اضافی توی منوهاش(کم) اضافه میشه و بیشتر باگهای نرم افزاریش رو رفع می کنن.

sohrab29
14-01-2011, 18:06
رفیق منم از همین مودم گرفتم و دقیقا گارنتیش هم ساخت سیستم بود و شرکتش نزدیک پل کریمخان هستش(خ ایرانشهر شمالی)
ماله من مشکلش قطع شدن اینترنت بود که چراغ DSL خاموش میشد و بعد چند دقیقه روشن میشد.
خلاصه بردم پیش شرکت و برام اپگرید زدن و مشکلش حل شد.
آدرس این شرکت:
خ خالد اسلامبولی (وزراء) است. فکر نکنم اونجا باشه که شما گفتید.

sohrab29
14-01-2011, 18:44
با سلام
آداپتورش رو چك كنيد كه سالم هست يا خير
چون ميتونه مشكل از اون باشه
و اينكه به يه پريزي كه سالم و بدون نقص هست وصل كنيد
هميشه اينطور مشكلات رو گردن مودم نندازيد :31:

موفق باشيد.
گاهی میتونه مشکل این مواردی باشه که شما گفتید. با شما موافقم
ولی این مورد اشکال از اینا نبود. چک کردم
متشکرم

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

متشکرم از توضیحات خوب و کاملتون.
این کار را هم انجام دادم ولی در حین کار دستگاه خاموش میشه و در نتیجه عملیات آپگرید کامل نمیشه.
فکر کنم مشکل اساسی داره.
راستی ورژنش را چک کردم 1.00.12 بود در حالیکه آخرین ورژن در سایتش 1.00.16 بود.

A.IvI.I.N
15-01-2011, 13:34
نمیدونم شاید از اونجا رفتن یا شاید تشابه اسمی هستش:46:
اینم عکس ضمانت نامش:

sohrab29
15-01-2011, 22:32
نمیدونم شاید از اونجا رفتن یا شاید تشابه اسمی هستش:46:
اینم عکس ضمانت نامش:

جالبه
دقیقا ضمانت نامه من هم همین شکله
فقط آدرسش و تلفنش فرق می کنه
آدرسش خ خالد اسلامبولی (وزراء) است.

sohrab29
22-01-2011, 11:05
سلام
بالاخره بردمش گارانتي.
پس از تست تاييد كردند كه مشكل داره و برام تعويضش كردن.
خدا را شكر اين جديده را راه اندازي كردم و مشكلي نداشت.
فقط يك سوال: احساس مي كنم برد وايرلسش كمه و مرتب قطع و وصل ميشه.كسي در اين مورد اطلاعي داره؟
راستي اين شركت اسپليتر نمي ده همراه محصولاتش و خودتون بايد جدا تهيه كنيد.

A.IvI.I.N
22-01-2011, 15:13
منم همین مشکل رو داشتم و بخاطر وجود امواج تلفن بیسیم و... هستش که اختلال وارد میکنن.
باید به تنظیمات مودم بری و تنظیمات وایرلس رو تغییر بدی تا به نتیجه برسی.
راستی حتما از اسپیلیتر استفاده کن .
اینم عکس تنظیمات وایرلس مودمم:

a6l3i
22-01-2011, 16:23
سلام دوستان

الحمدالله این مشکل هم رفع شد ، ممنون میشیم اگه سوال های مربوط به مودم ADSL رو تو تاپیک جامع زیر مطرح کنید.

راه اندازی ADSL - خريد، نصب و رفع عيب مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که تو "لیست تاپیک های جامع بخش شبکه (لطفاً قبل از ایجاد موضوع جدید ، چک کنید) - درحال آپدیت" ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم بهش اشاره شده.

با تشکر:11: