PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال درباره شرکت های بزرگ اینترنتی

abbas13677_2005
10-01-2011, 00:33
امروز همینطوری که داشتم کلیک نگاه میکردم گفت فیس بوک خیلی خوشحاله چون یه سرمایه پنجاه میلیارد دلاری (از طریق سهام فکر کنم) به شرکتش تزریق شده. خوب یه سوال:
این پول های هنگفت رو شرکت های اینترنتی اصلا میخواهن چی کار ؟ آخه فیس بوک یه سایته که سرجاشه و شرکت فولار سازی نیست که مصالح بخواهد تا ملت این همه پول بریزن به پاشون ...
این پول های خفن که در افتتاح شرکت )start up( یا بعدا در حال کار شرکت از طریق سهام به شرکت تزریق میشه برای چی هست ؟؟؟
یه شرکت راه سازی یا سیمان سازی معقول هست چنین چیزی براش چون میگیم اون ها پول میخواهن تا مواد اولیه بخرن و غیره ولی یه سایت آخه اینهمه پول رو میخواهد چی کار ؟! :18:

abbas13677_2005
10-01-2011, 20:11
جووووووووون؟

mmiladd
10-01-2011, 20:30
سلام..

من دقيق متوجه منظور شما نشدم..

اين كه فيس بوك اين همه پول رو مي خواد چي كار يا از كجا اين همه رو به دست مياره..

.

در هر حال بهتره به قضيه اين طوري نگاه كنيد كه فيس بوك فقط يه سايت نيست و يه شركت بزرگ و عظيمه..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشين..

joe_satriani
10-01-2011, 21:42
با سلام
خیر دوست عزیز
اتفاقا سایت های بزرگ مثه فیسبوک نیز به سرمایه احتیاج دارن
بلاخره باید سرورهاشون رو گسترش و بهینه کنن
پول کارکنان رو بدن
و ....
در عوض فیسبوک چون شبکه ی اجتماعی بزرگی هست و میلیون ها کاربر در سراسر جهان داره خوب خیلی راحت سرمایه گذار میتونه توش تبلیغات به عمل بیاره

موفق باشید.

abbas13677_2005
10-01-2011, 22:45
آخه سرور مگه چقدر هزینه داره ؟ پنجاه میلیارد دلار رو میشه باهاش یک کشور صنعتی افتتاح کزد ....
آخه یه سایت یا شرکت اینترنتی این پول رو میخواهد چی کار ؟ برای چی باید چنین سرمایه ای رو از مردم بگیره ؟؟ خود فیس بوک از طریق تبلیغات کلی درآمد داره که خرچ همه سرور ها و کارمنداش رو در میاره بدون شک
ویکیپدیا با اینهمه کاربر چند میلیون دلار سالانه از کاربرا جمع میکنه. حالا فیس بوک اینهمه پول رو برای چی گرفته ؟ من که سر از کار این سهام های کذایی در نمیارم :S

ahmadzaq
11-01-2011, 15:55
خوب سرویس های فیس بوک بیشترن و کاربراش هم چند ین برابر هست و احتمالا با این هم پوله که میتونه به این سرعت پیشرفت کنه و هر روز هم یه سرویس جدید راه بندازه....

joe_satriani
11-01-2011, 18:12
با سلام
خوب همش که هزینه ی سرور نیست
هزینه افراد و کارکنانش هست
هزینه های جانبی ای که داره
مثه فروشگاهها و تبلیغاتی که داره
حالا به قول شما 50 میلیارد دلار هم خیلی پوله اما برای جایی مثه فیسبوک اینقدر زیاد دیگه نیست

موفق باشید.

abbas13677_2005
12-01-2011, 15:13
تبلیغات که هزینه نیست ... درآمده !!!
ولی بازم یک همچین پولی واسه یک سایت اینترنتی که هیچ چیز فیزیکی ارایه نمیکنه خیلی زیاده و اصلا من سر از کار این بازار سهام عجیب غریب والاستریت در نمیارم ...

شاید اگه میرفتم دانشگاه درس اقتصاد میخوندم سردرمیاوردم

joe_satriani
12-01-2011, 18:29
تبلیغات که هزینه نیست ... درآمده !!!
ولی بازم یک همچین پولی واسه یک سایت اینترنتی که هیچ چیز فیزیکی ارایه نمیکنه خیلی زیاده و اصلا من سر از کار این بازار سهام عجیب غریب والاستریت در نمیارم ...

شاید اگه میرفتم دانشگاه درس اقتصاد میخوندم سردرمیاوردم

با سلام
دوست عزيزم فيسبوك ميليون ها كارمند و صدها دفتر داره توي جهان
اين همه مورد فيزيكي هستن ديگه
حتما كه نبايد جنسي رو بفروشن
بلاخره همون دفاتر و كارمندان و .... به صورت فيزيكي هستن و كار ميكنن

موفق باشيد.

zeelog
14-01-2011, 22:40
بهتره واسه رسیدن به جواب یک کم آشنایی با سهام و قیمت سهام وسر مایه شرکت داشته باشید
تا جایی که من میدونم 50 میلیارد قیمت کل سهام شرکته نه سرمایه
و قیمت هم وابسته به نرخ رشد سود شرکت هست
شرکتهایی مثل فیس بوک و گوگل به علت رشد زیاد p/e بالا تری نسبت به دیگر شرکت ها دارند
ممکنه سرمایه و در امد و سود هزینه آنها خیلی کمتر از این مقدار باشه

nikaien
14-01-2011, 22:53
براي همين سرمايه گذاريهاست كه الان خود شما با اينكه فيس بوك تو ايران فيلتره ميتونيد با برنامه هاي ----- شكن از اين سايت استفاده كني.
خيلي از همين برنامه ها از شركتهاي مثل فيس بوك و ... مورد حمايت هستند.