PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار افزایش کیفیت فیلم

HITB0Y
09-01-2011, 23:51
سلام دوستان
من دنبال یه نرم افزار برای افزایش کیفیت فیلم هستم,ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر:40:

alireza1411
10-01-2011, 00:39
سلام دوستان
من دنبال یه نرم افزار برای افزایش کیفیت فیلم هستم,ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر:40:

اگر منظور برای پخش کردن هستش من میگم از Splayer و یا Mplayer و حتی media player classic استفاده کن. ولی خودم با اولیه خیلی حال کردم .... تنها برنامه ای که از پیکسل شیدر 3 استفاده میکنه یا شاید من دیدم ...

اگه کلی منظور هستش یعنی واسه تبدیل کردن و افزایش کیفیت میخوای خب باید بری افکت هایی مثل کاهش نویز و این چیزا بدی که من برنامه ی AviDemux و Xvid4psp رو پیشنهاد میدم. اولیه با پلیر Mplayer در واقع کار میکنه و خیلی عالیه. هر افکتی تو پلیر هست تو این هم هست و اول شما افکت میدی و بعدی تبدیل میکنی. تو مسیر تبدیل اون افکت ها اعمال میشه و بعد فایل تبدیل میشه.

:11::11::11:

HITB0Y
10-01-2011, 00:54
اگر منظور برای پخش کردن هستش من میگم از Splayer و یا Mplayer و حتی media player classic استفاده کن. ولی خودم با اولیه خیلی حال کردم .... تنها برنامه ای که از پیکسل شیدر 3 استفاده میکنه یا شاید من دیدم ...

اگه کلی منظور هستش یعنی واسه تبدیل کردن و افزایش کیفیت میخوای خب باید بری افکت هایی مثل کاهش نویز و این چیزا بدی که من برنامه ی AviDemux و Xvid4psp رو پیشنهاد میدم. اولیه با پلیر Mplayer در واقع کار میکنه و خیلی عالیه. هر افکتی تو پلیر هست تو این هم هست و اول شما افکت میدی و بعدی تبدیل میکنی. تو مسیر تبدیل اون افکت ها اعمال میشه و بعد فایل تبدیل میشه.

:11::11::11:
سلام
منظورم برای تبدیل کردن بود...پس به نظر شما با AviDemux به نتیجه بهتری میرسم دیگه؟
میشه لطف کنی لینک دانلودشو بدی؟
ممنون:40::11:

molaali
10-01-2011, 08:41

منظور از Mplayer همون KM player یا این یکی دیگست؟

SAMCRO
10-01-2011, 17:12
منظور از Mplayer همون KM player یا این یکی دیگست؟
Mplayer اسم یه برنامه ی دیگه هستش !

Ship Storm
10-01-2011, 17:29
نرم افزارهای موجود که برای افزاریش کیفیت فیلم وجود داره تاثیر چندانی رو کیفیت فیلم ندارند چون کیفیت فیلم بر میگرده به اون سایز فیلم که ایجاد شده و هرچقدر پیکسل ها بیشتر باشه کیفیت میره بالاتر و اگر سایز فیلم به فرض 640*480 باشه اگه اون رو بخوایم تبدیل کنیم به 1080 میشه ولی کیفیتش فرقی نداره و فقط سایز و حجم فیلم زیاد میشه

alireza1411
10-01-2011, 18:51
سلام
منظورم برای تبدیل کردن بود...پس به نظر شما با AviDemux به نتیجه بهتری میرسم دیگه؟
میشه لطف کنی لینک دانلودشو بدی؟
ممنون:40::11:

راحت و ساده هستش نه اینکه بهترین افکت ها رو داره. البته افکت هاش هم خیلی عالیه.

ببین این دوستمون شیپ استورم هم یک حرفی زدند که باید حواستون باشه. من اینایی که گفتم واسه یه فیلم مثلا نویز دار یا دارای رنگ خراب هستش نه یه فیلمی که رزولوشن مثلا VCD یا VGA داره و بعد شما میخوای این رو بکنی فول اچ دی که بزاری تو ال ای دی بزرگت و با کیفیت بالا تماشا کنی !!! این کار ممکنه نیست و نرم افزارهایی هم که هست خیلی کار جالبی انجام نمیدند. مثل اینه که یه عکس کوچیک داری و روش زوم میکنی میبینی کیفیت خراب میشه ....

پس اشتباه نشه ...

این KMplayer کلا با Mplayer فرق داره. هسته ی Mplayer تو برنامه ی SMplayer استفاده شده که کارش همین پخش فیلمه. توی AVIDEMUX و MediaCoder هم استفاده شده که فیلم رو باز میکنه و بعد نرم افزار کار تبدیل رو انجام میده. هسته ی قوی و کاملیه ولی پلیرهای مختلف و قوی دیگه زیاده ...

این هم لینک همونی که گفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من قبلا فقط یه فیلم Final Fantasy Advent Children رو باهاش تبدیل کردم. آخه کیفیت دی وی دی بود و میدونی که این DVD ها تو LCD واقعا افتضاح میشن. من هم با فیلتر Resize و Msharpen و Denoisehd و چند تا دیگه کلی ور رفتم یه چیز خوب در اومد. البته شما مثلا میزنی لبه ها شارپ بشه میبینی علاوه بر شارپ شدن یک کمی نویز هم بقل مقل لبه ها دیده میشه. این طبیعیه .... تازه این فیلتر Msharpen کارش اینه که فقط لبه های اشیائ رو تشخیص بده و شارپشون کنه نه این که کل صفحه رو شارپ کنه. خلاصه میخوام بگم دردسر داره و سعی و خطای زیادی میخواد. مشکل دیگر این است که سرعت تبدیل خیلی کم میشه ... اصلا بخوای برای آزمایش فایل رو اجرا کنی ببینی کیفیت چه طور میشه هم تیک میزنه. یعنی پردازش سنگینی در حال انجامه ...

من الان یه نمونه درست کردم که تست کنم ببینم خوبه یا نه که یه موقع برنامه ی الکی معرفی نکرده باشم وقتت گرفته بشه ...:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مانیتور لف تافم کوچیکه شرمنده عکس کامل نیست.

HITB0Y
10-01-2011, 23:44
نرم افزارهای موجود که برای افزاریش کیفیت فیلم وجود داره تاثیر چندانی رو کیفیت فیلم ندارند چون کیفیت فیلم بر میگرده به اون سایز فیلم که ایجاد شده و هرچقدر پیکسل ها بیشتر باشه کیفیت میره بالاتر و اگر سایز فیلم به فرض 640*480 باشه اگه اون رو بخوایم تبدیل کنیم به 1080 میشه ولی کیفیتش فرقی نداره و فقط سایز و حجم فیلم زیاد میشه
دقیقا!
من قبلا فکر میکردم اگه یه فیلم رو کانورت کنم کیفیتش زیاد میشه ولی دیروز یه فیلم رو به hd تبدیل کردم...در حالی که بعد از چند ساعت تبدیل تموم شد و حجمش چند گیگ شده بود وقتی فیلم رو امتحان کردم هیچ تغییری تو کیفیتش ایجاد نشده بود!!!:18::41:
ممنون

راحت و ساده هستش نه اینکه بهترین افکت ها رو داره. البته افکت هاش هم خیلی عالیه.

ببین این دوستمون شیپ استورم هم یک حرفی زدند که باید حواستون باشه. من اینایی که گفتم واسه یه فیلم مثلا نویز دار یا دارای رنگ خراب هستش نه یه فیلمی که رزولوشن مثلا VCD یا VGA داره و بعد شما میخوای این رو بکنی فول اچ دی که بزاری تو ال ای دی بزرگت و با کیفیت بالا تماشا کنی !!! این کار ممکنه نیست و نرم افزارهایی هم که هست خیلی کار جالبی انجام نمیدند. مثل اینه که یه عکس کوچیک داری و روش زوم میکنی میبینی کیفیت خراب میشه ....

پس اشتباه نشه ...

این KMplayer کلا با Mplayer فرق داره. هسته ی Mplayer تو برنامه ی SMplayer استفاده شده که کارش همین پخش فیلمه. توی AVIDEMUX و MediaCoder هم استفاده شده که فیلم رو باز میکنه و بعد نرم افزار کار تبدیل رو انجام میده. هسته ی قوی و کاملیه ولی پلیرهای مختلف و قوی دیگه زیاده ...

این هم لینک همونی که گفتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن قبلا فقط یه فیلم Final Fantasy Advent Children رو باهاش تبدیل کردم. آخه کیفیت دی وی دی بود و میدونی که این DVD ها تو LCD واقعا افتضاح میشن. من هم با فیلتر Resize و Msharpen و Denoisehd و چند تا دیگه کلی ور رفتم یه چیز خوب در اومد. البته شما مثلا میزنی لبه ها شارپ بشه میبینی علاوه بر شارپ شدن یک کمی نویز هم بقل مقل لبه ها دیده میشه. این طبیعیه .... تازه این فیلتر Msharpen کارش اینه که فقط لبه های اشیائ رو تشخیص بده و شارپشون کنه نه این که کل صفحه رو شارپ کنه. خلاصه میخوام بگم دردسر داره و سعی و خطای زیادی میخواد. مشکل دیگر این است که سرعت تبدیل خیلی کم میشه ... اصلا بخوای برای آزمایش فایل رو اجرا کنی ببینی کیفیت چه طور میشه هم تیک میزنه. یعنی پردازش سنگینی در حال انجامه ...

من الان یه نمونه درست کردم که تست کنم ببینم خوبه یا نه که یه موقع برنامه ی الکی معرفی نکرده باشم وقتت گرفته بشه ...:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مانیتور لف تافم کوچیکه شرمنده عکس کامل نیست.
بله...شما خیلی خوب متوجه منظور من شدی,من میخواستم یه فیلم که کیفیتش vcd هست رو به کیفیت hd ارتقا بدم که ظاهرا این کار غیر ممکنه!
اون نرم افزار Avidemux رو هم اجرا کردم و هرچی سعی کردم نتونستم به چیزی که میخوام برسم!البته این نرم افزار خیلی پیچیدست و هر کدوم از فیلتر ها تنظیمات مخصوص به خودش رو داره که به نظرم تنظیم کردنشون کار سختیه!
از اینکه وقت گذاشتی و یه نمونه برام قرار دادی ازت ممنونم:11:

در آخر یه سوال برام میمونه:
چطوریه که بعضی از سایت های دانلود فیلم میان کیفیت های مختلف یه فیلم رو قرار میدن...اونا چطور این کار رو میکنن؟
مثلا از یه فیلم سه کیفیت با سه حجم متفاوت قرار میدن که هرکی هرکدومو دوست داشت دانلود کنه.

با تشکر

alireza1411
11-01-2011, 00:16
دقیقا!
من قبلا فکر میکردم اگه یه فیلم رو کانورت کنم کیفیتش زیاد میشه ولی دیروز یه فیلم رو به hd تبدیل کردم...در حالی که بعد از چند ساعت تبدیل تموم شد و حجمش چند گیگ شده بود وقتی فیلم رو امتحان کردم هیچ تغییری تو کیفیتش ایجاد نشده بود!!!:18::41:
ممنون

بله...شما خیلی خوب متوجه منظور من شدی,من میخواستم یه فیلم که کیفیتش vcd هست رو به کیفیت hd ارتقا بدم که ظاهرا این کار غیر ممکنه!
اون نرم افزار Avidemux رو هم اجرا کردم و هرچی سعی کردم نتونستم به چیزی که میخوام برسم!البته این نرم افزار خیلی پیچیدست و هر کدوم از فیلتر ها تنظیمات مخصوص به خودش رو داره که به نظرم تنظیم کردنشون کار سختیه!
از اینکه وقت گذاشتی و یه نمونه برام قرار دادی ازت ممنونم:11:

در آخر یه سوال برام میمونه:
چطوریه که بعضی از سایت های دانلود فیلم میان کیفیت های مختلف یه فیلم رو قرار میدن...اونا چطور این کار رو میکنن؟
مثلا از یه فیلم سه کیفیت با سه حجم متفاوت قرار میدن که هرکی هرکدومو دوست داشت دانلود کنه.

با تشکر

هوم .... چند ساعت !!!! خب اول یه دقه رو میبریدی تست میکردی زیاد طول نکشه . واسه گرفتن نتیجه ی خوب باید کلی ور بریم و آخرش هم ممکنه چندان جالب نشه.

این سایت ها که میگین از سورس اصلی ریپ میکنند. یعنی چی ؟ یعنی میرن فیلم 1080p که روزولوشن 1920*1080 داره و حجمش ممکنه تا 50 گیگ هم باشه رو برمیدارند. بعد با برنامه هایی شبیه Staxrip تبدیلش میکنن.

اگه رزولوشن همین باشه ولی فشرده بشه و بخوایم کیفیت افت 2 3 درصدی بکنه احتمالا 7 8 گیگ میشه.
اینا میان رزولوشن رو 7 برابر کم میکنن یعنی حدود DVD های معمولی که 720*480 هستش. این طوری 7 8 گیگ هم میشه 1 گیگ. بعد باز قانع نمیشن :31::31: چون سرعت وب کمه تو ایران میرن کیفیت رو له میکنن. یعنی رزولوشن رو میکنن 640*360 و کیفیت رو هم 10 درصد کاهش میدن که حجم میشه 300 400 مگابایت ناقابل.

اگه به جای x264 از xvid استفاده بشه 300 400 میشه حدود 600 700 که باز قدیم ها برای اینکه بشه رو یه سی دی فیت کرد همون 700 مگ رو تنظیم میکردن. :31::11::11::11:

HITB0Y
11-01-2011, 00:37
عججججججججججب!!!:18:
جالبه!:31:
چقدر راحت میشه یه فیلم باکیفیت رو به فنا داد!:27:
ممنون از اطلاعات خوبت.:11: