PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : SX30 vs FZ-40

M A M M U T
09-01-2011, 11:56
سلام دوستان
من بعد از تحقیقاتم به این دوتا دوربین رسیدم برای خرید.بودجم هم از 500 بیشتر نمیشه(عمرا:دی)
من قصدم از خرید دوربین لذت بردن از عکاسی و انداختن عکس های خانوادگی و طبیعت و در نهایت شاید در آینده به حرفه ای هم فکر کنم.
دوست دارم بتونم عکس های متنوع بندازم از سوژه های مختلف در شرایط مختلف.
اگه لطف کنین به این سوالات من پاسخ دهید.
1-کدوم دوربین نویز کمتری داره؟
2-روی کاغذ(از نظر اعداد) sx30 وضعیت بهتری داره.مثلا حداقل فاصله ی فوکس یا فاصله کانونیش که بهتره.خواستم بدونم در عمل تمام این اعداد به کار میاد؟مثلا خیلی فرق داره focus 30 سانتی متری با 15 سانتی؟یا فقط تبلیغات هست؟
3-این دیجی کالا خیلی از sx30 تعریف میکنه.آیا فقط تبلیغاته؟
4-کدومو بخرم کیفیت عکسش بهتره؟
5-فلش داخلی که fz40 داره براش کافیه؟
6-فرمت raw چیه؟خیلی مهمه؟
7-چرا وقتی mp بالا میره نویز هم زیاد میشه؟
8-در عمل کدوم دوربین بهتره؟
9-یه سایت خارجی که اینا رو مقایسه کرده بهم معرفی کنید
با سپاس فراوان

toolhelp
09-01-2011, 13:53
اين 2 دوربين جزء بهترين دوربينهاي توليد شده در سال 2010 هستند از نظر كيفيت تصوير فرق چنداني ندارن ولي اگه شما قصد داري در آينده دوربين حرفه اي كنون بخري مسلما SX30 بيشتر بدردت ميخوره. در ضمن تو اين رده از دوربينها بهتره به عكس برداري با ايزوي بالاي 400 فكر نكنين چون كيفيت عكي به شدت پايين مياد تا ايزوي 400و كمتر از اون SX30 كيفيت خروجي بهتري داره.

اگه به صورت كلي بخواي مقايسه كني :

FZ40 فلاش قويتري داره و 200 گرم سبكتره
SX30 زوم بيشتري داره و حالت ماكرو 0
SX30 سرعت شاتر بيشتري داره تا 3200/1
در SX30 ايزو از 80 شروع ميشه ولي در FZ40 از 100

به نظر من SX30 كيفيت خروجي بهتري داره

اين 2تا عكسو مقايسه كن ، در نمونه پاناسونيك رگه هاي زرد رنگ روي صورت قابل تشخيصه ولي در كنون اين لكه ها وجود نداره و فراموش نكن كه SX30 هنوز ميتونه با ايزوي 80 عكس بگيره كه اين يعني نويز كمتر.

هر دو عكس با ايزوي 100 :

FZ40

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SX30

behrang_shadow
09-01-2011, 14:12
با سلام
خدمتتون عرض کنم که راجب این دو دوربین وارد جزئیات نمیشم ولی سوال هاتون:
بطور کلی دوربین های همردیف دارای تفاوت های شدیدی با هم نیستند و در عمل بسیار نزدیک به هم عمل میکنند، کیفیت عکس خیلی (اگه نگیم بیشتر از دوربین) به طریقه عکاسی بستگی داره، پس خیلی به خودتون سخت نگیرید، تا حدی که مشخصاتش به نظرتون خوبه و از تیپ و فرمش خوشتون بیاد کفایت میکنه، کلی میچرخین برای اینکه تو 2تا دوربین کدوم یکم بهترن و بعد از خرید علاوه بر اینکه علاوه بر اینکه ممکنه باز مشکلاتی ببینید دوربین های جدیدی میان که باز کلی با این دوربین ها فرق دارن، بازم میگم زیاد سخت نگیرید و وارد گود شوید.
به تبلیغات سایت های غیر تخصصی و فوشگاهی توجه خاصی نکنید، یکی از سایت های معروفی که برای بررسی این تجهیزات هست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرمت row خیلی خوبه ولی احتمال زیاد داره که هیچ کاربردی برای شما نداشته باشه (حالت ذخیره عکس بدون فشرده سازی و افت کیفیته، که نمیشه همه عکس ها رو با این سیستم گرفت و ذخیره کرد، برای کاربران خانگی همان فرمت معمول راحت تره و نتیجه بهتری داره)
mp بالا بره کیفیت بالا میره و رو نویز تاثیری نداره، iso رو نویز تاثیر داره.

abera
09-01-2011, 14:25
سلام
من عاشق عکس ماکرو هستم حالت ماکرو صفر بکار نمیاد . ولی با کم نویز بودن iso 80 در sx30 موافقم. من که عکسای sx30 رو دیدم خیلی بی رنگ بودن و در حاشیه اجسام رنگ بنفش دیده میشه.در کل اکثر دوستان با fz40 موافقن . در ضمن هر کدوم نقاط ضعف و قوتی دارن که بسته به خواسته خودتون باید انتخاب کنید. اینجا مقایسه های خوبی هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 03:25 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

با سلام

mp بالا بره کیفیت بالا میره و رو نویز تاثیری نداره، iso رو نویز تاثیر داره.
سلام
دوست عزیز جسارت نباشه اگه اندازه سنسور تغییر نکنه مگاپیکسل بالا بره نویز زیاد میشه و فقط اندازه عکس بزرگ مبشه.

M A M M U T
09-01-2011, 16:32
این تفاوت نویز بین iso 80 و iso 100 خیلی زیاده؟

vvc
09-01-2011, 17:21

نه ایزو 80 تا 100 تفاوت محسوسی تو نویز ندارن هر چند بی تاثیر هم نیست:5:

pm505
09-01-2011, 18:44
اين 2 دوربين جزء بهترين دوربينهاي توليد شده در سال 2010 هستند از نظر كيفيت تصوير فرق چنداني ندارن ولي اگه شما قصد داري در آينده دوربين حرفه اي كنون بخري مسلما SX30 بيشتر بدردت ميخوره. در ضمن تو اين رده از دوربينها بهتره به عكس برداري با ايزوي بالاي 400 فكر نكنين چون كيفيت عكي به شدت پايين مياد تا ايزوي 400و كمتر از اون SX30 كيفيت خروجي بهتري داره.

اين 2تا عكسو مقايسه كن ، در نمونه پاناسونيك رگه هاي زرد رنگ روي صورت قابل تشخيصه ولي در كنون اين لكه ها وجود نداره و فراموش نكن كه SX30 هنوز ميتونه با ايزوي 80 عكس بگيره كه اين يعني نويز كمتر.

هر دو عكس با ايزوي 100 :

ه

سلام دوست عزیر FZ40 هم ایزوی 80 داره احتمالا تو اون سایتی که مشخصات فنی دوربینو خوندید اشتباه نوشته بوده
FZ40 تا اینجای که من استفاده کردم خطای رنگی(انحراف فامی) خیلی کمی داره حتی تو زوم 24 خطای بسیار کمی داره ولی فکر کنم SX30 خطای بیشتری داشته باشه تو عکسایی که ازش تو نت دیدم

ELSIN
09-01-2011, 19:31
سلام دوستان
من بعد از تحقیقاتم به این دوتا دوربین رسیدم برای خرید.بودجم هم از 500 بیشتر نمیشه(عمرا:دی)
من قصدم از خرید دوربین لذت بردن از عکاسی و انداختن عکس های خانوادگی و طبیعت و در نهایت شاید در آینده به حرفه ای هم فکر کنم.
دوست دارم بتونم عکس های متنوع بندازم از سوژه های مختلف در شرایط مختلف.
اگه لطف کنین به این سوالات من پاسخ دهید.
1-کدوم دوربین نویز کمتری داره؟
2-روی کاغذ(از نظر اعداد) sx30 وضعیت بهتری داره.مثلا حداقل فاصله ی فوکس یا فاصله کانونیش که بهتره.خواستم بدونم در عمل تمام این اعداد به کار میاد؟مثلا خیلی فرق داره focus 30 سانتی متری با 15 سانتی؟یا فقط تبلیغات هست؟
3-این دیجی کالا خیلی از sx30 تعریف میکنه.آیا فقط تبلیغاته؟
4-کدومو بخرم کیفیت عکسش بهتره؟
5-فلش داخلی که fz40 داره براش کافیه؟
6-فرمت raw چیه؟خیلی مهمه؟
7-چرا وقتی mp بالا میره نویز هم زیاد میشه؟
8-در عمل کدوم دوربین بهتره؟
9-یه سایت خارجی که اینا رو مقایسه کرده بهم معرفی کنید
با سپاس فراوان

بیشتر دوستان که بین اینا مونده بودند fz40 رو انتخاب کردند (با دیدن نمونه عکس و فیلم)
منفقط یه بررتری بزرگ تو sx30 میبینم اونم زوم عالیه اونه 35x که بسیار عالیه در بقیه موارد fz40 برتری داره

3 دیجی کالا فقط یه فروشگاهه نه سایت نقد اونا همه چیز رو فدای فروش بیشتر میکنند :19:
4 بنا به تحقیق دوستان مثل همین عزیز pm505 یا هادی fz40 :46:
5 فلش 9.5m بخلی بهتر از فلش 5.8m هست اختلاف زیاده و به نفع fz40
6 فرمت بدون فشرده شدن (خوراک edit) و برای حرفه ای واجب
7 خوب دیگه :31:

:40:

ELSIN
09-01-2011, 19:42

هر دو عكس با ايزوي 100 :

FZ40

SX30

عزیز عکس FZ40 نیست عکس FZ100 بعد عکس ها رو با غرض گرفتند عادلانه نیست
یه چیزه مهم تر از سرعت شاتر بالا سرعت شاتر پایینه که FZ40 تا 60 ثانیه داره در مقابل SX30 فقط 15 ثانیه داره

M A M M U T
09-01-2011, 20:41
ممنون دوستان.من خودم هم نظرم روی fz40 هست.چون میتونم قسطی بخرمش:دی
----------------------------------
بلاخره iso 80 داره؟fz40 رو میگم.

tirdad_60
10-01-2011, 17:04
سلام
زیاد در بند ایزو 80 یا 100 نباشید چون کارخانه های تولید کننده بر اساس مشخصات سنسور و ویژگیهای اون ابتدا و انتهای دامنه ایزو رو تعیین میکنند
هر دو دوربین خوب هستند مطمئنا نه کیفیت fz40 اونقدر بالاست که sx30 حرفی برای گفتن نداشته باشد نه برعکس
اگر موقعیت خرید آسون هر کدوم رو داری بخر و لذت ببر

vvc
10-01-2011, 17:43
نمونه عکسهایی که در سایتهای مختلف دیده میشه قابل اطمینان هست ولی
چند مسئله رو در نظر بگیرید
کیفیت عکسهای فوق با یه برش یا کات از یه قسمت تصویر با هم مقایسه میشن
یه چیز جالب که شاید بعضی از دوستان هم متوجه شده باشن اینکه در یه عکس کیفیت یه دوربین بهتر از دیگریه
ولی در یه جای دیگه از عکس یا یه عکس دیگه بر عکسه که این موضوع نشون میده دوربینها معمولآ اختلاف کیفیت
کمی با هم دارن
البته نه همشون :5:

toolhelp
10-01-2011, 17:51
عزیز عکس FZ40 نیست عکس FZ100 بعد عکس ها رو با غرض گرفتند عادلانه نیست
یه چیزه مهم تر از سرعت شاتر بالا سرعت شاتر پایینه که FZ40 تا 60 ثانیه داره در مقابل SX30 فقط 15 ثانیه داره

ظاهرا تو اگزيف اسم FZ100 ثبت شده !

با يه سري مقايسه كه تو سايهاي ديگه انجام دادم به اين نتيجه رسيدم كه SX30 نويز كمتري داره ولي FZ40 تصاوير شارپ تري داره حتي تو ايزوهاي بالا كه SX30 با بلور كردن عكس سعي ميكنه نويز رو كمتر نشون بده ولي در FZ40 اين اتفاق نميفته و به همين دليل نويز بيشتري در تصاويرش ديده ميشه و يك مقدار ته رنگ زرد كه معمولا تو تصاويرش ديده ميشه.

ولي بازهم سبكتر بودن و فلاش قويتر و خروجي raw چيزهايي نيستن كه بشه ازش راحت گذشت هر چند واقعا نميشه گفت كلا كدوم بهتره...

tirdad_60
10-01-2011, 17:54
در مورد این رده از دوربینها که کیفیتی نزدیک با تفاوتهای کوچک دارند مساله این هست که تفاوت کیفیت آنچنان مشهود نیست
اصولا کراپ عکس زیاد لزومی نداره در شرایط عادی عکسها نزدیک به هم هستند

toolhelp
10-01-2011, 17:57
FZ40 ISO 400

SX30 ISO 400

FZ40 ISO 800

SX30 ISO 800

M A M M U T
10-01-2011, 18:06
FZ40 ISO 400

SX30 ISO 400

FZ40 ISO 800

SX30 ISO 800
اگه دقت کنین عکس های fz40 زنده تر هست.با اینکه عکس های sx30 کیفیت بهتری(به طور نسبی) داره اما عکس های sx30 طوری به نظر میاد که انگار زنده نیست.دقت کنین به نوشته ها با زمینه ی مشکی در ایزو 800

tirdad_60
10-01-2011, 18:14
در ایزو 400 sx30و در ایزو 800 fz40 بهتر عمل کرده است

H@di Soft
10-01-2011, 19:30
سلام ...
بذار نتیجه ی 3 ماه بررسی های خودمو در مورد این دو دوربین بگم و راحتت کنم :

مزیت های Canon SX30 :
زوم بالا (35x)
کفشک اتصال فلاش اکسترنال
مانیتور چرخان (اما کیفیت نه چندان خوب)
مارک کانن !!؟ (چون بعضی از دوستان تعصب کانن دارن)

نقص های SX30 :
انحراف فامی شدید در بسیاری موارد (این مورد توی بعضی دیگه از دوربینهای کانن ، تو این رده دیده میشه ... از جمله SX20)
حذف جزئیات تصویر (به خاطره همین ظاهرا نویزش پایینه ! ... ولی حقیقت چیزه دیگه ایه ! ... با این حال بازم نویزش از FZ40 بیشتره )
رنگهای نه چندان شفاف با رنگهای بی روح (این خصلت کانن در بسیار موارد این رده ــست )
فلاش با برد کم
مانیتور کوچیک
وزن زیاد

مزیت های Panasonic FZ40 :
تصاویر شفاف با رنگهای جذاب (ولی نه غیر طبیعی!)
حفظ جزئیات تصویر با سطح نویز مناسب
فیلمبرداری با کیفیت
فلاش قوی (9.5 متر )
مانیتور با کیفیت
خوش دستی
باطری با طول عمر بالا در هر بار شارژ

نقص های FZ40 :
سرعت کمه عکاسی پیاپی
نداشتن مانیتور چرخان
نبود کفشک اتصال فلاش اکسترنال

----------------------------------------------------------------------

در جواب اون دوستی که گفتن FZ40 ایزو 80 نداره باید بگم در اشتباه هستن و ایزو 80 داره ...

راستی سند حرفام بررسی نزدیک به 50 عکس بوده ...

یا حق .

ELSIN
10-01-2011, 19:36
ظاهرا تو اگزيف اسم FZ100 ثبت شده !

با يه سري مقايسه كه تو سايهاي ديگه انجام دادم به اين نتيجه رسيدم كه SX30 نويز كمتري داره ولي FZ40 تصاوير شارپ تري داره حتي تو ايزوهاي بالا كه SX30 با بلور كردن عكس سعي ميكنه نويز رو كمتر نشون بده ولي در FZ40 اين اتفاق نميفته و به همين دليل نويز بيشتري در تصاويرش ديده ميشه و يك مقدار ته رنگ زرد كه معمولا تو تصاويرش ديده ميشه.

ولي بازهم سبكتر بودن و فلاش قويتر و خروجي raw چيزهايي نيستن كه بشه ازش راحت گذشت هر چند واقعا نميشه گفت كلا كدوم بهتره...

اتفاقا بیشتر دوستان نظر برعکس دارند که SX30 شارپ تره و FZ40 نويز كمتري داره
مثل SX20 و FZ35 :10:

---------- Post added at 07:36 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

سلام ...

مزیت های Canon SX30 :
زوم بالا (35x)
کفشک اتصال فلاش اکسترنال

نقص های SX30 :
انحراف فامی شدید در بسیاری موارد (این مورد توی بعضی دیگه از دوربینهای کانن ، تو این رده دیده میشه ... از جمله SX20)
حذف جزئیات تصویر (به خاطره همین ظاهرا نویزش پایینه ! ... ولی حقیقت چیزه دیگه ایه ! ... با این حال بازم نویزش از FZ40 بیشتره )
رنگهای نه چندان شفاف با رنگهای بی روح (این خصلت کانن در بسیار موارد این رده ــست )
فلاش با برد کم
مانیتور کوچیک
وزن زیاد

فیلمبرداری با کیفیت
فلاش قوی (9.5 متر )
مانیتور با کیفیت
خوش دستی

نقص های FZ40 :
سرعت کمه عکاسی پیاپی
نداشتن مانیتور چرخان

در جواب اون دوستی که گفتن FZ40 ایزو 80 نداره باید بگم در اشتباه هستن و ایزو 80 داره ...

یا حق .

جیکرتو هادی کجایی نیست
حتما امتحان داری هان

راسی هادی کاملا درست میگه :46:

behrang_shadow
10-01-2011, 20:15
سلام ...

مزیت های Canon SX30 :
زوم بالا (35x)
کفشک اتصال فلاش اکسترنال

نقص های SX30 :
فلاش با برد کم
مانیتور کوچیک
وزن زیاد

فیلمبرداری با کیفیت
فلاش قوی (9.5 متر )
مانیتور با کیفیت
خوش دستی

نقص های FZ40 :
سرعت کمه عکاسی پیاپی
نداشتن مانیتور چرخان

یا حق .

با سلام
- راستش ضعف هایی که برای کانن ذکر کردین یکم نامردیه، کیفیت مانیتورش چطور پایینه وقتی پیکسل برابر در سایز مقداری کوچیکتر داره (نتیجه باید شفافیت بیشتر باشه) مقدار 0.3 اینچ رو نمیشه گفت اونقدرها کوچیکتره و در عوض چرخان بودنش مزیت بینهایت بالایی هستش.
- مقدار رنگ و شفافیت اولیه فقط به تنظیمات دیفولت دوربین برمیگرده و به راحتی با تغییر مثلا افزایش رنگ و شارپنس میشه نتایج مشابهی گرفت و اصلا حالت نرمال عکاسی چیز مطرحی نیست.
- فلاش با برد حدودا سه متر بالاتر نه که چیز خوبی نیست اما چیز خیلی خاصی هم نیست، تو شب تصور کنید مگه هیچوقت میرید از فاصله 10 متری از کسی عکس بگیرید، برای عکاسی از شهر و مناظر تو شب هم اگه بخاید عکس بدرد بخوری بگیرید باید از سه پایه استفاده کنید و فلاش رو خاموش کنید (استفاده صحیح فلش در نور مستقیم آفتاب و برای کمرنگ کردن سایه هاست که همون 6.8 متر هم برای پرتره میتونه جوابگو باشه) نهایتا خیلی رو فلاش تکیه نکنید، ضمن اینکه قابلیت نصب فلاش اکسترنال هم امتیاز خوبیه.
- لنز کنن در وضعیت قابل قبولیه و مشکل کروماتیک آبریویشن تو تمام لنزهای ارزان کم و بیش وجود داره و پاناسونیک هم توش مستثنا نیست. لنز کنن 1مم واید تره، فوکاس نزدیکتری میده و تله بالاتری داره،.

به نظر بنده در مجموع کنن دارای مشخصات حرفه ای تری هستش. (خودم خیلی به مارک هایی بجز کانن و نیکون اعتمادی ندارم (از نظر کیفیت ساخت، عمر و کارایی)

M A M M U T
10-01-2011, 21:12
نقص های FZ40 :
سرعت کمه عکاسی پیاپی
نداشتن مانیتور چرخان

یا حق .
تا اونجایی که من خوندم سرعت عکاسی پیاپی sx30 کمتره.حالا مطمئن هم نیستم شما مطمئنی؟

behrang_shadow
10-01-2011, 23:25
sx30 0.6 f/s
fz40 1.8 f/s

M A M M U T
10-01-2011, 23:31
راستی دوستان hs10 نسبت به fz40 و sx30 چطوره؟

vvc
11-01-2011, 11:37
راستی دوستان hs10 نسبت به fz40 و sx30 چطوره؟

HS10 فوجی اکثر کارایش بالاتر از اون ئدو هستش
سرعت عکاسی پیاپی 10 فریم در ثانیه و فیلمبرداری فول اچ دی
و مدهای مختلف عکاسی از جمله پاناروما و مد حذف اجسام متحرک از عکس و ....
والبته مشکالت خاص خودش که در صفحه هات قبلی زیاد دربارش بحث شده :5:

M A M M U T
11-01-2011, 12:50
HS10 فوجی اکثر کارایش بالاتر از اون ئدو هستش
سرعت عکاسی پیاپی 10 فریم در ثانیه و فیلمبرداری فول اچ دی
و مدهای مختلف عکاسی از جمله پاناروما و مد حذف اجسام متحرک از عکس و ....
والبته مشکالت خاص خودش که در صفحه هات قبلی زیاد دربارش بحث شده :5:
کدوم صفحات؟:18:

vvc
11-01-2011, 14:27
کدوم صفحات؟:18:

چند صفحه قبل بعضی از دوستا ن قصد خرید این دوربین رو داشتن که زیاد دربارش بحث شد
میتونید مطالعه بفرمایید البته اگر اشتباه نکرده باشم تو همین تایپیک هم بود :5:

M A M M U T
11-01-2011, 16:58
ممنون.خوندم.ولی تو اون یکی تاپیک بود:دی
به درد من نمی خوره .ظاهرا برای کسایی خوبه که ادیت کردن بلدن.که من بلد نیستم:دی

vvc
11-01-2011, 17:33
بدون ادیت هم عکسهاش خوبه میتونی یه سری به ای سایتها هم بزنی

:5:

ELSIN
11-01-2011, 18:06
با سلام
- راستش ضعف هایی که برای کانن ذکر کردین یکم نامردیه، کیفیت مانیتورش چطور پایینه وقتی پیکسل برابر در سایز مقداری کوچیکتر داره (نتیجه باید شفافیت بیشتر باشه) مقدار 0.3 اینچ رو نمیشه گفت اونقدرها کوچیکتره و در عوض چرخان بودنش مزیت بینهایت بالایی هستش.
- مقدار رنگ و شفافیت اولیه فقط به تنظیمات دیفولت دوربین برمیگرده و به راحتی با تغییر مثلا افزایش رنگ و شارپنس میشه نتایج مشابهی گرفت و اصلا حالت نرمال عکاسی چیز مطرحی نیست.
- فلاش با برد حدودا سه متر بالاتر نه که چیز خوبی نیست اما چیز خیلی خاصی هم نیست، تو شب تصور کنید مگه هیچوقت میرید از فاصله 10 متری از کسی عکس بگیرید، برای عکاسی از شهر و مناظر تو شب هم اگه بخاید عکس بدرد بخوری بگیرید باید از سه پایه استفاده کنید و فلاش رو خاموش کنید (استفاده صحیح فلش در نور مستقیم آفتاب و برای کمرنگ کردن سایه هاست که همون 6.8 متر هم برای پرتره میتونه جوابگو باشه) نهایتا خیلی رو فلاش تکیه نکنید، ضمن اینکه قابلیت نصب فلاش اکسترنال هم امتیاز خوبیه.
- لنز کنن در وضعیت قابل قبولیه و مشکل کروماتیک آبریویشن تو تمام لنزهای ارزان کم و بیش وجود داره و پاناسونیک هم توش مستثنا نیست. لنز کنن 1مم واید تره، فوکاس نزدیکتری میده و تله بالاتری داره،.

به نظر بنده در مجموع کنن دارای مشخصات حرفه ای تری هستش. (خودم خیلی به مارک هایی بجز کانن و نیکون اعتمادی ندارم (از نظر کیفیت ساخت، عمر و کارایی)

سلام
برای دوربین ارزش اینچ بیشتر از dots ه(FZ100 هم LCD چرخان داره هم dots بیشتر )
خوب نرم افزار های زیادی NR رو انجام میدهند ، پس مهم نیست خود دوربین نویزش کم باشه ؟!؟!
اتفاقا خیلی هم خاصه و کاربردی ، قبول دارم نباید خیلی رو فلاش تکیه کرد اما نمیشه از کار بزرگی که میکنه چشم پوشی کرد ، بعد تو ایران فلاش اکسترنال اگر باشه بیشتر از خود دوربین در میاد (برای مثلا SX30)
تو مقایسه های دو دوربین قبلی (SX20 و FZ35) مشکلات لنز SX20 بیشتر بود مثل انحراف فامی و...

مشخصات حرفه ای تره کنن ،از نظر شما بر میگرده به اعتقاد و اعتماد شما نه تحقیق و جستجو ، و این همون تعصب که خصلت خوبی نیست .

موفق باشید

behrang_shadow
11-01-2011, 19:14
سلام
برای دوربین ارزش اینچ بیشتر از dots ه(FZ100 هم LCD چرخان داره هم dots بیشتر )
خوب نرم افزار های زیادی NR رو انجام میدهند ، پس مهم نیست خود دوربین نویزش کم باشه ؟!؟!
اتفاقا خیلی هم خاصه و کاربردی ، قبول دارم نباید خیلی رو فلاش تکیه کرد اما نمیشه از کار بزرگی که میکنه چشم پوشی کرد ، بعد تو ایران فلاش اکسترنال اگر باشه بیشتر از خود دوربین در میاد (برای مثلا SX30)
تو مقایسه های دو دوربین قبلی (SX20 و FZ35) مشکلات لنز SX20 بیشتر بود مثل انحراف فامی و...

مشخصات حرفه ای تره کنن ،از نظر شما بر میگرده به اعتقاد و اعتماد شما نه تحقیق و جستجو ، و این همون تعصب که خصلت خوبی نیست .

موفق باشید

با سلام
فکر کنم مقایسه بین fz40 & sx30 بوده نه با fz100 و فکر نکنم 0.3 اینچ امتیاز خاصی ایجاد کنه، همینطور dot/inch وضوح رو تعریف میکنه.

مقدار کمی coromatic abrivation بالاتر به راحتی با نرم افزارها رفع میشه (مثل noise reduction)

امکان نصب فلاش اکسترنال خاص تر و کاربردی تره، مثلا میشه باهاش یه آتلیه خونگی (یا حتی کار جدی) راه بندازی و باهاش فلاش چتر هارو فعال کنی، بدون هات شو میشه؟ نه ( با 2.5 متر برد بیشتر چه کاره بزرگی میکنه که نشته با برد 6.8 انجام داد)، همینطور دارای موتور فوکاس USM هستش، به اینها میگن امکانات حرفه ای،

برای یه دوربین خونگی که امکان تعویض لنز نداره این لنز زوم پر قدرت با لرزشگیر بهتر یه نعمته.

شرکت هایی بجز کانن و نیکون به سختی میتونن دوربین حرفه ای تولید کنن که به نزدیکی این برندهای معتبر برسن، گول یک سری امکانات تزئینی این دوربین ها رو نباید خورد، که فقط شاخ و برگ به موضوع اضافه میکنن، بجای اینکه به اصل مطلب بپردازن، مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک)

(توی پرانتز عرض کنم، البته توی این رده دوربین ها نمیشه منکر این شد که دوربین های پاناسونیک دوربین های مناسبی هستن، اما من به شخصه علاقه مند به شرکت های صاحب سبک هستم، وقتی بخوام بین بنز و تویوتا ماشینی انتخاب کنم بدون تردید بنز رو ورمیدارم و علاقه زیادی به امکانات بیشمار تویوتا نشون نمیدم، بگذریم، اینجا هم هر کس علاقه و نقطه نظرات شخصی شو بیان میکنه تا شاید به دوستان کمک بشه، و نباید زیاد موضوع رو سخت بگیرید، فقط بیان نظراته و نظر هر کسی بجای خودش محترمه).

mohsen_613
11-01-2011, 19:37
مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک)

fz100 علاوه بر عکاسی 11 f/s در سایز 14mp میتونه 5 f/s عکس با سایز اصلی همراه با فکوس بگیره.یعنی سرعت فکوس خیلی بالایی داره

ELSIN
11-01-2011, 19:57
با سلام
فکر کنم مقایسه بین fz40 & sx30 بوده نه با fz100 و فکر نکنم 0.3 اینچ امتیاز خاصی ایجاد کنه، همینطور dot/inch وضوح رو تعریف میکنه.

مقدار کمی coromatic abrivation بالاتر به راحتی با نرم افزارها رفع میشه (مثل noise reduction)

امکان نصب فلاش اکسترنال خاص تر و کاربردی تره، مثلا میشه باهاش یه آتلیه خونگی (یا حتی کار جدی) راه بندازی و باهاش فلاش چتر هارو فعال کنی، بدون هات شو میشه؟ نه ( با 2.5 متر برد بیشتر چه کاره بزرگی میکنه که نشته با برد 6.8 انجام داد)، به این امکان میگن امکان حرفه ای،

برای یه دوربین خونگی که امکان تعویض لنز نداره این لنز زوم پر قدرت با لرزشگیر بهتر یه نعمته.

شرکت هایی بجز کانن و نیکون به سختی میتونن دوربین حرفه ای تولید کنن که به نزدیکی این برندهای معتبر برسن، گول یک سری امکانات تزئینی این دوربین ها رو نباید خورد، که فقط شاخ و برگ به موضوع اضافه میکنن، بجای اینکه به اصل مطلب بپردازن، مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک)

(توی پرانتز عرض کنم، البته توی این رده دوربین ها نمیشه منکر این شد که دوربین های پاناسونیک دوربین های مناسبی هستن، اما من به شخصه علاقه مند به شرکت های صاحب سبک هستم، وقتی بخوام بین بنز و تویوتا ماشینی انتخاب کنم بدون تردید بنز رو ورمیدارم و علاقه زیادی به امکانات بیشمار تویوتا نشون نمیدم، بگذریم، اینجا هم هر کس علاقه و نقطه نظرات شخصی شو بیان میکنه تا شاید به دوستان کمک بشه، و نباید زیاد موضوع رو سخت بگیرید، فقط بیان نظراته و نظر هر کسی بجای خودش محترمه).

اولا ممنون که درست و کامل و بدون بی احترامی جواب دادید :10:.
چرا کنار هم مهمه شما هر دو دوربین رو کنار هم قرار بدید میشه فرق رو کامل احساس کرد بخصوص وقتی اندازه دوربینا فرق داره (FZ40 کوچیکتره)
نشد بحث سره fz40 و sx30 نه SX20 (برد فلش SX20 6.8m هست) و برد فلش sx30 5.8m و اختلاف با 9.5m زیاد (نزدیک دو برابر) پس مهمه ، من کلا کار فلش رو بزرگ گفتم نه چند متر بیشتر رو

بله قبول دارم زوم sx30 عالیه همین طور لرزشگیرش (کلا لرزشگیر کنن بهتره بقیه کار میکنه)

قبول دارم (شما Olympus و Pentax رو فراموش کردید :46:) اما شما گفتید حرفه ای نه غیر حرفه ای

اصلا تزئینی نیستند هیچ کدوم تزئینی نیستند
((( ببنید گفتم بدون تحقیق نظر میدید. شما گفتید "مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک) " . اما من یه صفحه به شما نشون میدم که کامل حرف شما رو نقض میکنه به صورت 100% ،تازه نه تو 10 فریم در ثانیه توی 40 فریم در ثانیه بدون رفتن فوکوس و ... )))

این جا: (فکر نکنم بهتر از این سوژه پیدا بشه)

مشخصات شات ها :

270mm, F4.0, ISO 100, 1/800s see in 1600x1200 + exif (3:13 p.m.: 15)

من اگر قرار باشه یه دروبین انتخاب کنم 5D Mark II یا 7D رو انتخاب میکنم اما وقتی پولم محدوده ، میرم سراغ بهترین دوربین محدوده قیمت خودم

منم نظر اینه که نباید تعصب رو تو کمک به دیگران وارد کرد چون ممکنه راهنمایی اشتباه کنیم و شرمنده دوستومن بشیم

behrang_shadow
11-01-2011, 20:00
fz100 علاوه بر عکاسی 11 f/s در سایز 14mp میتونه 5 f/s عکس با سایز اصلی همراه با فکوس بگیره.یعنی سرعت فکوس خیلی بالایی داره
دوربین های حرفه ای هم تو این مقوله کلی مشکل دارن، این دوربین هرگز نمیتونه مدعی فوکاس بسیار پر سرعت باشه، با دوربین حرفه ای مثل NIKON D300S هم در CONINIUS SHOOTING کلی از عکس هاش خارج از فوکاس در میاد دوربین های SLR LIKE با این موتور فوکاس ابتداییشون که ... ، و در کل منظورم تزئینی بودن امکانات بود.

M A M M U T
11-01-2011, 20:05

دوستان این کروماتیک آبریوشن چی هست؟

behrang_shadow
11-01-2011, 20:19
نشد بحث سره fz40 و sx30 نه SX20 (برد فلش SX20 6.8m هست) و برد فلش sx30 5.8m و اختلاف با 9.5m زیاد (نزدیک دو برابر) پس مهمه ، من کلا کار فلش رو بزرگ گفتم نه چند متر بیشتر رو

((( ببنید گفتم بدون تحقیق نظر میدید. شما گفتید "مثلا fz100 میاد عکاسی پیاپی 10 f/s میده ولی هرگز شک نمیکنم که از 10 تا عکس 9 تاش خارج از فوکاسه و هیچ ارزشی نداره (در یک سوژه متحرک) " . اما من یه صفحه به شما نشون میدم که کامل حرف شما رو نقض میکنه به صورت 100% ،تازه نه تو 10 فریم در ثانیه توی 40 فریم در ثانیه بدون رفتن فوکوس و ... )))

والا قدرت فلاش رو از اینجا گفتم 6.8 : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید یه نکته ای رو ذکر کنم که توی نمایش سرعت فوکاس این سایت از تصاویر مناسبی که واقعا قدرت فوکاس رو به چالش بکشه استفاده نکرده، اگه دقت کنید تمام حرکات بصورت عرضی نسبت به دوربینه که عمق میدان و فاصله فوکاس تغییر خاصی نمیکنه، قدرت فوکاس مثلا در حالت دویدن یه بچه به طرف دوربین یا پرواز یک پرنده به سمت شما، خودشو نشون میده نه تو حرکت عرضی.

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:16 PM ----------

دوستان این کروماتیک آبریوشن چی هست؟
شکست نور در عدسی ها که باعث پاشش نور و تجزیش به طیف رنگی میشه که این عیب در لبه های یک شیئ که تصویر پشتش پرنور باشه بصورت یه حاله آبی یا قرمز دیده میشه.

ELSIN
11-01-2011, 20:35
والا قدرت فلاش رو از اینجا گفتم 6.8 :
باید یه نکته ای رو ذکر کنم که توی نمایش سرعت فوکاس این سایت از تصاویر مناسبی که واقعا قدرت فوکاس رو به چالش بکشه استفاده نکرده، اگه دقت کنید تمام حرکات بصورت عرضی نسبت به دوربینه که عمق میدان تغییر خاصی نمیکنه، قدرت فوکاس مثلا در حالت دویدن یه بچه به طرف دوربین یا پرواز یک پرنده به سمت شما، خودشو نشون میده نه تو حرکت عرضی.

منم از این جا دیدم که زده 5.8m

هههههه dp قاطی کرده

چرا دیگه این ارابه از دور به طرف عکاس میاد (با زاویه) تو عکس اول و آخر این نزدیک شدن کاملا مشهوده
(به همون اندازه 40 فریم در ثانیه ، یعنی 1 ثانیه در عکس های زیر)

عکس اول

عکس آخر

behrang_shadow
11-01-2011, 21:26
عکس با 270mm گرفته شده که نشون میده سوژه فاصله زیادی با دوربین داره و اون نسبت کم حرکت عرضی تاثیری در فوکاسش نداشته و دوربین بدون تغییر فوکاس عکس رو میگیره، به هر حال بی خی خی (بی خیال) :31::40:

ELSIN
11-01-2011, 22:18
عکس با 270mm گرفته شده که نشون میده سوژه فاصله زیادی با دوربین داره و اون نسبت کم حرکت عرضی تاثیری در فوکاسش نداشته و دوربین بدون تغییر فوکاس عکس رو میگیره، به هر حال بی خی خی :31::40:

270mm ، اما تا 600mm راه زیادیه
قبول ندارم تاثیری به اندازه خودش یعنی 40 فریم در 1 ثانیه رو داشته و دوربین تونسته فوکوس رو قابل قبول انجام بده

این دوربین قابلیت AF Tracking رو هم داره پس اگر عکاس ازش استفاده کنه میتونه سوژه ای که کامل به طرفش مییاد رو تو فوکوس نگه داره

این "بی خی خی" یعنی چه ؟؟؟؟

tirdad_60
12-01-2011, 22:03
شما زیاد روی این 40 در ثانیه حساب باز نکنید چون در شرایط حساس امکان یه همچین فکوسی وجود نداره نوع زاویه دوربین و سرعت اسب در فکوس بسیار موثر بوده اند اما باز هم امکان خیلی خوب و کاربردی و جالبی است

H@di Soft
13-01-2011, 00:41
چند تا نکته جهت یادآوری :

1- فلاش قوی FZ40 یکی از مزیت هاش هست ! نه تموم مزیتش ... در ضمن فلاش خیلی کاربرد داره که فقط کسی میتونه کاربردشو بفهمه که واقعا اهل عکاسی باشه (هر کسی از ظن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من ! :31: ) ... اگه شما قصد دارید فلاش اکسترنال بگیرید بهتره برید یه دوربین حرفه ای بگیرید که به صرفه واسش هزینه کنی ! ...

2- عکس FZ40 هم از نظر نویز و هم از نظر انحراف فامی و هم از نظر شفافیت رنگ از SX30 سرتره !

3- در مورد FZ100 : کی گفته امکاناتش بچه گول زنکه ؟!! ... مثلا از دید شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه ؟

4- شما قبل از بحث کردن تصمیم گرفتید SX30 رو بگیرید ... حتما هم میخرید ... فقط دنبال کسی میگردید که واستون کف بزنه ... ولی خوشبختانه اینجا آدم تعصبی کم گیر میاد ... در هر حال من به شما توصیه میکنم به چیزی که بهش اعتقاد و اطمینان ندارید نزدیک نشید چون هیچ وقت دلتون آروم نمیگیره ...

در هر حال SX30 هم دوربین خوبیه و حرف واسه گفتن داره ...:46:

behrang_shadow
13-01-2011, 20:26
چند تا نکته جهت یادآوری :

مثلا از دید شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه ؟

سلام دوست عزیز، منظورتون از این جمله رو نفهمیدم؟ مگه این قابلیت رو فقط دوربین خاصی داره؟ یه آیتم طبیعیه، چیز خاصی نیست که:20:

ELSIN
13-01-2011, 21:06
سلام دوست عزیز، منظورتون از این جمله رو نفهمیدم؟ مگه این قابلیت رو فقط دوربین خاصی داره؟ یه آیتم طبیعیه، چیز خاصی نیست که:20:

کاری شبیه لنز های ماکرو میکنه ،توی زوم 24x حالت ماکرو داره
که نتیجه خوبی هم داره تو تاپیکش نمونه هاش هست

behrang_shadow
14-01-2011, 00:21
دوربین قدیمیم که canon powershot pro1 بود هم همین کار رو می کرد، الان هم که dslr دارم لنزهاشون توی هر فوکال لنتی محدوده ماکرو هم دارن، کنن sx30 هم که میگه فاصله فوکاس ماکروش صفره قاعدتا با زوم 35x هم این فاصله رو داره نه فقط تو حالت واید، و این یه حالت معموله، چیز خاصی نیست. وقتی دوستمون گفتن: "به نظر شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه " نه چیز بی خودی نیست، ولی اینجا داریم نکاتی رو میگیم که تفاوت ایجاد میکنه نه نکات معمول که همه دوربین ها دارن.:10:

abera
14-01-2011, 02:10
دوربین قدیمیم که canon powershot pro1 بود هم همین کار رو می کرد، الان هم که dslr دارم لنزهاشون توی هر فوکال لنتی محدوده ماکرو هم دارن، کنن sx30 هم که میگه فاصله فوکاس ماکروش صفره قاعدتا با زوم 35x هم این فاصله رو داره نه فقط تو حالت واید، و این یه حالت معموله، چیز خاصی نیست. وقتی دوستمون گفتن: "به نظر شما قابلیت گرفتن عکس ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه بی خودیه " نه چیز بی خودی نیست، ولی اینجا داریم نکاتی رو میگیم که تفاوت ایجاد میکنه نه نکات معمول که همه دوربین ها دارن.:10:
سلام
دوست عزیز نه sx30 و نه خیلی دوربینهای دیگه تله ماکرو ندارند. البته منظورم دوربینای slr نبود. داشتن ماکروی صفر شرط بر داشتن این توانایی نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

khozestaniam
14-01-2011, 11:28
البته دوستان من با hs10 تو حالت تله عکس ماکرو انداختم تو تاپیک اخرین عکسها

ELSIN
14-01-2011, 13:02

نه این قابلیتی نیست که همه دوربین ها داشته باشند (همه پاناسونیک ها هم اینو ندارند)

این نمونه که خودم گرفتم البته نه با زوم (دوربین من این قابلیت رو تو زوم نداره)

عکس معمولی

تله ماکرو با 3X زوم دیجیتال

یا

behrang_shadow
14-01-2011, 17:26
با زوم دیجیتال منظورتونه؟ (که فایده خاصی نداره، رو کامپیوتر هم میتونی نهایتا این کار رو بکنید) وگرنه وقتی دوربینی فقط یک عدد میده و مثلا میگه کمترین فاصله فوکاس یک سانت یعنی تو همه فوکال لنت ها 1 سانت رو داره، اگه میگفت 1 الی 30 سانت یعنی تو زوم به 30 سانت میرسه.
اصلا خودتو ناراحت نکن همه دوربین ها اینکارو میکنند (مگر اینکه منظورت ماکرو با زوم دیجیتال باشه) باید به مفهوم ماکرو و مقدار متفاوت بزرگنمایی با فوکال لنت خاصی هر لنز توجه داشته باشی که یه وقت مسائل رو با هم اشتباه نگیرید. مقدار بزرگنمایی که ارائه میدن در فوکال لنتی که دارید عکس میگیرید مهمه که تو سایتی مثل dpreview که نگاه مینداختم مقدارش رو ذکر نکرده، باید بزرگنماییشون رو ببینید چنده بعد بشه گفت کدوم بهتره.:46:
لنزهای ماکرو با ضریب بزرگنمایی و فوکال لنتشون مقایسه میشن.

ELSIN
14-01-2011, 17:38
نه عزیز بازم متوجه نشدی
FZ100 توی زوم 24X (اپتیکال) این کار رو میکنه
ببین شما خودت SLR داری ،وقتی با یه لنز معمولی عکاسی ماکرو میکنی نتیجه بهتره ،یا وقتی با یه لنز ماکرو عکاسی ماکرو میکنی
معلومه با لنز ماکرو
این قابلیت "تله ماکرو" لنز رو با سخت افزار موجود به لنز ماکرو تبدیل میکنه
گفتم دوربین من قدیمی تره و با 3X زوم دیجیتال این کار رومیکنه (به شکل نرم افزاری) اما نمیشه با برنامه های کامپیوتری با یه عکس معمولی این کار رو کرد

behrang_shadow
14-01-2011, 19:23
فکر کنم تعریف لنز ماکرو رو اشتباه گرفته باشید، فرق یه لنز ماکرو با یه لنز عادی تو چیه؟
لنز ماکرو این قابلیت رو داره که کمترین فاصله فوکاس ممکن رو داشته باشه و به همین علت دارای ضریب بزرگنمایی میشه، که معمولا دارای ضریب 1x و بالاتر هستند، یعنی تصویر رو برابر اندازه واقیش در پشت لنز ایجاد می کنند، لنزهای ترکیبی همه کاره که روی دوربین های خانگی و slr like نصب میشن و همینطور لنزهای حرفه ای دارای ضریب بزرگنمایی هستند که که چه کم باشه چه زیاد بهش حالت ماکرو اون لنز گفته میشه، برای لنزهای غیر ماکرو ضریبی مثل 0.18x or 0.28x و ... داره، دوربین هایی که داریم راجبشون صحبت می کنیم بدون دونستن ضریب بزرگنمایی لنز در کمترین فاصله فوکاسشون، مثل حرف زدن رو هواست، اگه عدد ضریب بزرگنمایی (که مقدار توانایی ماکرو اون لنز رو نشون میده) جایی دیدید لینک بدید و در مقایسه به عنوان برتری اعلام کنید، وگرنه فقط حرف بی اعتباری زدیم.

behrang_shadow
14-01-2011, 19:38
این قابلیت "تله ماکرو" لنز رو با سخت افزار موجود به لنز ماکرو تبدیل میکنه
گفتم دوربین من قدیمی تره و با 3X زوم دیجیتال این کار رومیکنه (به شکل نرم افزاری) اما نمیشه با برنامه های کامپیوتری با یه عکس معمولی این کار رو کرد
تو این موارد صحبت هاتون عامیانست و باید روش بیشتر مطالعه کنید:
این قابلیت "تله ماکرو" لنز رو با سخت افزار موجود به لنز ماکرو تبدیل میکنه : تله ماکرو دیگه چه قابلیتیه. لنز تله و ماکرو هرکدوم یه داستانی دارن، مثلا در لنزهای حرفه ای لنز 180 میلیمتری ماکرو داریم که یه لنز تله هست و بزرگنمایی 1x ایجاد میکنه.

گفتم دوربین من قدیمی تره و با 3X زوم دیجیتال این کار رومیکنه (به شکل نرم افزاری) اما نمیشه با برنامه های کامپیوتری با یه عکس معمولی این کار رو کرد : دوست من زوم دیجیتال دوربین هیچ تفاوتی با زوم کردن تو کامپیوترنداره.

یکی از دوستان هم گفت: در ضمن فلاش خیلی کاربرد داره که فقط کسی میتونه کاربردشو بفهمه که واقعا اهل عکاسی باشه (هر کسی از ظن خود شد یار من ... از درون من نجست اسرار من ! :31: ) ... اگه شما قصد دارید فلاش اکسترنال بگیرید بهتره برید یه دوربین حرفه ای بگیرید که به صرفه واسش هزینه کنی : اگه فلاش روی دوربین کاربردهایی غیر از اونهایی که توضیح دادم داره، بگید تا همه متوجه بشیم و چیزی به معلوماتمون اضافه بشه. در عکاسی حرفه ای هرگز با فلاش روی دوربین عکس پرتره و تصویر اشخاص رو نمی گیرن مگر موارد خبری که موضوع مهمه نه هنر عکاسی، کاربرد درست فلاش به عنوان نور پرکننده زیر آفتاب می باشد، البته کارهای دیگری هم میشه انجام داد که بماند. من سال 82 یه slr like خریدم و بعد از چند وقت براش یه فلاش اکسترنال خریدم، چرا؟ بدلیل علاقه به عکاسی، بدون این فلاش هرگز نمیتونستم عکسی مثل این رو بگیرم (هنوز خیلی از کسانی که با دوربین کار حرفه ای انجام میدن (کسب درآمد و کار تخصصی)از slr like ها استفاده می کنند و دلیل نمیشه کسی این دوربین رو بخره دنبال خرید فلاش نره، که sx30 با قابلیت نصب فلاش اکسترنال امکان بزرگی رو فراهم کرده).

:40::10:

tirdad_60
14-01-2011, 19:57
سلام
فکر کنم موضوعی که باعث اختلاف شده برابری مفاهیم واقعی در دنیای دوربین دیجیتال با اصطلاحات تقریبا بازاری دوربینهای compact و like هست
این ماکرو و تله ماکرو و سرعت عکاسی پیاپی و زوم و ... در slr و دوربینهای دیگه کمی متفاوته
در کامپکتها این مفاهیم بیشتر جنبه جذب مشتری دارند تا کارایی و کیفیت

---------- Post added at 07:57 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

سلام
فکر کنم موضوعی که باعث اختلاف شده برابری مفاهیم واقعی در دنیای دوربین دیجیتال با اصطلاحات تقریبا بازاری دوربینهای compact و like هست
این ماکرو و تله ماکرو و سرعت عکاسی پیاپی و زوم و ... در slr و دوربینهای دیگه کمی متفاوته
در کامپکتها این مفاهیم بیشتر جنبه جذب مشتری دارند تا کارایی و کیفیت

mohsen_613
14-01-2011, 21:22
بیشترین دلیلی باعث شد من از fz100 پاناسونیک خوشم بیاد دیدن حداقل 50نمونه عکس مثل این عکس ها که تو زوم 24x یعنی معادل 600mm گرفته شدن بود که تا الان تو هیچ مدل دوربین کامپکتی ندیدم.یعنی دوربینای کامپکت کنان میتونن تو این زوم عکس ماکرو بگیرن!!!!!!!!!!

mohsen_613
14-01-2011, 21:29
تو یک سایت خوندم که یک نفر نظر داده یود که 11فریم برثانیه کاربردی نیست چون بعد از 15فریم بافرش پر میشه و نمیشه ادامه داد کاربردی نیست اما وقتی رو 5فریم بر ثانیه یا 2فریم بر ثانیه تنظیم بشه میتونه در سایز اصلی تا 100 عکس پیاپی همراه با فکوس پیاپی بگیره

mohsen_613
14-01-2011, 21:35
از نظر فلش هم که برد 9.5متری داره عالیه.به نظر من واجب ترین چیز تو رده های کامپکت فلش دوربین چون بر خلاف دوربین های slr که سایز سنسور بزرگی دارن ودر بالا بردن ایزو کم شدن کیفیت زیاد نیست در دوربینای کامپکت همیشه باید فقط سعی کرد تا نور رو تامین کرد
چون در بالا رفتن ایزو افت کیفیت خیلی واضحه

mohsen_613
14-01-2011, 21:59
همه دوربینا تله ماکرو ندارن من خودم یک سونی دارم که تو شرایط نوری خوب عکسای ماکروش بدک نیست برای عکاسی ماکرو تو شب مجبور بودم فاصلمو از جسم کمی بیشتر کنم تا هم سایم روی جسم نیفته و هم از فلش بهتر استفاده کنم اما وقتی میرفتم زوم 2x نمیتونستم خوب فکوس تنظیم کنم.قابلیت تله ماکرو رو همه دوربینا ندارن

abera
14-01-2011, 22:42
تله ماکرو دیگه چه قابلیتیه. لنز تله و ماکرو هرکدوم یه داستانی دارن، مثلا در لنزهای حرفه ای لنز 180 میلیمتری ماکرو داریم که یه لنز تله هست و بزرگنمایی 1x ایجاد میکنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:40::10:
سلام
دوست عزیز توضیحات شما خیلی کامل بود و من به شخصه استفاده کردم اما دوربینهای slr like برای امثال من که بودجه محدود دارم ساخته شده . نمیدونم شما چرا اصرار دارید چیزی که هست رو انکار کنید:20:.

behrang_shadow
14-01-2011, 22:58
سلام
دوست عزیز توضیحات شما خیلی کامل بود و من به شخصه استفاده کردم اما دوربینهای slr like برای امثال من که بودجه محدود دارم ساخته شده . نمیدونم شما چرا اصرار دارید چیزی که هست رو انکار کنید:20:.
جان من، بنده که چیزیرو انکار نکردم، میگم همشون این انکان رو دارن، جایی گفته که کنن این کار رو نمیکنه؟ گفتم برای مقایسه باید ضریب بزرگنمایی این دو دوربین رو پیدا کرد، اونوقت میشه گفت،ok پس این دوربین به دلیل ضریب بزرگنمایی بالاتر عکس های ماکرو با بزرگنمایی بیشتر میگیره، رو هوا و بی عدد که نمیشه نتیجه گیری کرد دوست من، اگر جایی مطلبی در این خصوص دیدی لینک بدید همه استفاده بکنیم (شاید پاناسونیک برتر باشه ولی عددی برای مقایسه وجود نداشته که بشه گفت کدوم برتره).:46:

abera
14-01-2011, 23:09
رفیق من متوجه اختلاف بزرگ نمایی 24x تله ماکرو که fz100 داره با اون ضریب بزرگنمایی که شما فرمودین در لنزهای تله نشدم میشه بیشتر توضیح بدین.
ممنون.

khozestaniam
14-01-2011, 23:19
همه دوربینا تله ماکرو ندارن من خودم یک سونی دارم که تو شرایط نوری خوب عکسای ماکروش بدک نیست برای عکاسی ماکرو تو شب مجبور بودم فاصلمو از جسم کمی بیشتر کنم تا هم سایم روی جسم نیفته و هم از فلش بهتر استفاده کنم اما وقتی میرفتم زوم 2x نمیتونستم خوب فکوس تنظیم کنم.قابلیت تله ماکرو رو همه دوربینا ندارن

سلام دوست عزیز من خودم با hs10 تله ماکرو انداختم:31::21:

ELSIN
15-01-2011, 00:01

هوم :23:

دوست من زوم دیجیتال دوربین هیچ تفاوتی با زوم کردن تو کامپیوترنداره.

زوم دیجیتال رو تا حدی اره اما فوکوس ،نور و ... رو چی
یه جور صحبت میکنید که انکار با دوربین کار نکردید
شما باPhotoshop میتونید فوکوس رو عقب جلو کنید (من از ورژن 7 تا الان که 12 باشه ،نتونستم فوکوس رو هر جایی که می خواهم قرار بدم )

من سال 82 یه slr like خریدم و بعد از چند وقت براش یه فلاش اکسترنال خریدم، چرا؟ بدلیل علاقه به عکاسی، بدون این فلاش هرگز نمیتونستم عکسی مثل این رو بگیرم (هنوز خیلی از کسانی که با دوربین کار حرفه ای انجام میدن (کسب درآمد و کار تخصصی)از slr like ها استفاده می کنند و دلیل نمیشه کسی این دوربین رو بخره دنبال خرید فلاش نره، که sx30 با قابلیت نصب فلاش اکسترنال امکان بزرگی رو فراهم کرده).

برای کسی که کار میکنه اره اما نهبرای کسی که کاربرد خونگی داره
وقتی فلاش خود دوربین راضی کننده باشه کسی نمیره فلش اکسترنال بخره (اینم یه پدرسوخته گیه برای آب کردن محصولات)

ELSIN
15-01-2011, 00:12
سلام
در کامپکتها این مفاهیم بیشتر جنبه جذب مشتری دارند تا کارایی و کیفیت[COLOR="Silver"]

اون سطر اول رو بیشتر توضیح بدید

نمیدونم عکس های پست #52 برای شما نمیاد یا نمیبینید
میشه تبلیغ (جذب مشتری) یا واقعیت (کارایی و کیفیت) رو توشن دید
شما چی میبینید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جان من، بنده که چیزیرو انکار نکردم، میگم همشون این انکان رو دارن، جایی گفته که کنن این کار رو نمیکنه؟ گفتم برای مقایسه باید ضریب بزرگنمایی این دو دوربین رو پیدا کرد، اونوقت میشه گفت،ok پس این دوربین به دلیل ضریب بزرگنمایی بالاتر عکس های ماکرو با بزرگنمایی بیشتر میگیره، رو هوا و بی عدد که نمیشه نتیجه گیری کرد دوست من، اگر جایی مطلبی در این خصوص دیدی لینک بدید همه استفاده بکنیم (شاید پاناسونیک برتر باشه ولی عددی برای مقایسه وجود نداشته که بشه گفت کدوم برتره).:46:

شما انکار نمیکنید اما میگید sx30 و همه دوربین ها این قابلیت رو دارند
خوب مرد حسابی شما عددی برای ضریب بزرگنمایی ندیدید من هم همین تور .اما میشه عکس که حاصل اون عدد هست رو دید و عدد رو حدس زد نمیشه
حالا شما از نمونه های هر دو ببینید از FZ100 که همین پست 52 هست

:27:

behrang_shadow
15-01-2011, 00:24
نمونه عکس های ماکرو کانن sx30:

ELSIN
15-01-2011, 00:36
اینا که هیچ کدوم اگزیف ندارند!!!!!!!!
حالا بر فرض که مال sx30 باشه ایا توی تله گرفته شدند یا واید ؟؟؟؟

behrang_shadow
15-01-2011, 00:47
همونطور که گفتم (نظر شخصی) کانن دارای قابلیت های حرفه ای و تخصصی بیشتری نسبت به رقیب هاشه و فکر میکنم به دلیل وجود آپشن های اضافه موجود که هر کدوم به دوربین اضافه میشه و قابلیت هاشو اضافه میکنه قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین ها داره که واقعا مفهوم slr like رو میرسونه و نمیشه بهش پدرسوختگی برای فروش قطعات گفت.

در مجموع اگر کسی دنبال امکانات زیاد و خاص میگرده هر دو این دوربین ها می تونن خوب باشن. (در انتخاب با نگاهی به آینده، به نظر من اگه کسی این دوربین رو بخره برای اینکه فقط عکس خونوادگی بگیره، زیادی پول پرداخت کرده، برای اینکار انتخاب های ارزون تری وجود داره، اما اگه دوست دارید مثل یک حرفه ای عکس بگیرید و نمی خواهید پول یک slr رو بپردازید، منطقیه که یک slr like بردارید و در صورت علاقه متعلقات اضافی برای گرفتن عکس های بهتر (که کانن تعداد زیادی آپشن برای آپگرید داره) بخرید که در مجموع پول یک بدنه حرفه ای رو هم ندادید.
خودم هم که با دوربین کار نمیکنم ولی رفتم فلاش اکسترنال هم خریدم، چون احساس کردم به دردم می خوره.

اگر کسی بیشتر دنبال گرفتن عکس های با کیفیت میگرده و نیازی به آپشن های خاص مثل زوم زیاد و ... نداره به نظرم اشتباهه پول برای دوربین های سوپرزوم بده (چون نا خودآگاه کیفیت اپتیکشون بخاطر چنین لنزی به شدت کاهش پیدا میکنه) و بهتره یا یک slr like مثل G12 تهیه کنه (که کیفیت اپتیک و عکس به مراتب بهتری دارند). یا یک SLR ارزون و یک لنز معمولی بگیره.

(مطالب کاملا دوستانست و امیدوارم کسی برداشت بدی نکنه):40:

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:43 AM ----------

اینا که هیچ کدوم اگزیف ندارند!!!!!!!!
حالا بر فرض که مال sx30 باشه ایا توی تله گرفته شدند یا واید ؟؟؟؟
عکس هارو از سایتی گرفتم که ف ی ل-ت ر شده و مجددا آپ کردم، فقط نمونه بوده نمیدونم با چه فوکال لنتی گرفتن، ولی نباید تعجب کنید، باور کنید لا اقل همه دوربین های کنن این کار رو میکنن، بقیه رو نمیدونم.:10:

bille_jean2001
15-01-2011, 01:15
بچه ها لطفا يه نفر با دليل و سند بگه كه sx30 اين قابليت كه نميدونم اسمش چيه( تله ماكرو) رو داره يا نه? من هفته ديگه بعد از امتحاناتم يا fz100 ميخوام بگيرم يا sx30 دليل انتخاب fz100 فقط همين تله ماكرو هستش كه چنين چيزي فوق العادست ولي اگه sx30 هم داره اكه كنون رو بخرم

بچه ها چند تا سوال دارم كه بي ربط با بحث تاپيك نيست دوستاني كه اطلاعت دارن لطفا دريغ نكن

1. واقعا فرق فلش با برد 9متر و 6متر در چيه چه جاهايي تفاوت رو نشون ميدن
2. فرق فيلمبرداري hd و full hd ميتونه فقط رزوليشن باشه يا قطعا full hd بهتره? اخه fz100 فول اچ دي فيلم ميگيره وsx30 اچ دي
3 . عكاسي raw يعني چي دقيقا اگه منظور بدون فشرده سازي عكس بگيره يعني كيفيت عكس در اين حالت بيشر بايد باشه نه? يا داستان چيز ديگست? اخه بازم fz100 داره sx30 نداره
دوستان پيشاپيش ممنون خيلي از برند پاناسونيك براي دوربين بدم مياد ببخشيد رك ميگم اما انگار بايد تسليم بشم

behrang_shadow
15-01-2011, 07:09
1. واقعا فرق فلش با برد 9متر و 6متر در چيه چه جاهايي تفاوت رو نشون ميدن
2. فرق فيلمبرداري hd و full hd ميتونه فقط رزوليشن باشه يا قطعا full hd بهتره? اخه fz100 فول اچ دي فيلم ميگيره وsx30 اچ دي
3 . عكاسي raw يعني چي دقيقا اگه منظور بدون فشرده سازي عكس بگيره يعني كيفيت عكس در اين حالت بيشر بايد باشه نه? يا داستان چيز ديگست? اخه بازم fz100 داره sx30 نداره
دوستان پيشاپيش ممنون خيلي از برند پاناسونيك براي دوربين بدم مياد ببخشيد رك ميگم اما انگار بايد تسليم بشم
تله ماکرو باید یک عبارت بازاری باشه، مثل اینکه بگید پاناسونیک OIS داره و کانن نداره، در حالیکه داره و تاکید خاصی روش نکرده. همونطور که تو نمونه عکس های کانن هم میبینید چیزی در این خصوص کم نداره، انگار که با میکروسکوپ عکس گرفتن.
1. خیلی تاثیر نداره
2. فول اچ دی بهتره، (اما کیفیت به فرمت فشردگی هم بستگی داره)
3. row امکان خیلی خوبیه، اما باید حال ادیت عکس ها تک به تک رو داشته باشید (فقط تک و توک عکس های مهم برای کارهای خاص رو ممکنه با row بگیرید، وگرنه به طور معمول jpeg عکاسی میکنن)

vvc
15-01-2011, 12:19
با توجه به نظرات دوستان که زیبا وجالب بود باید عرض کنم خرید یک دوربین به عواملی بستگی داره
که قیمت اندازه و نوع کارکرد رو شامل میشه
بطور مثال یکی کامپکت لازم داره یکی سوپر زوم و یکی هم نیمه حرفه ای
پس هر دوربینی مشتری خاص خودش رو داره
این صحبتها هم برای اینکه دوستانی که قصد خرید دوربین دارند کالای مودرد نظر خودشون رو بخرن :5::40:

sastwhc
15-01-2011, 13:29
عرض کنم باید بگم در مجموع خروجی SX30 کمی کاربردی تر و خروجی FZ40 قابل استفاده تر است

برتری های SX30:
1-زوم بیشتر
2-LCD قابل حرکت
3-امکان نصب فلاش خارجی external
4-زاویه وایدتر
5-دیافراگم بازتر
6-شاتر سریع تر

برتری های FZ40
1-اندازه LCDبزرگتر
2- پشتیبانی بهتر از RAW
3-ایزوی تقویت شده
4-وزن و اندازه کوچکتر
5-قیمت ارزانتر
6-زمان نور دهی طولانی تر

در مجموع این دو دوربین در یک سطح هستند و بر اساس نوع عکاسی باید بین آنها یکی را انتخاب کرد.
اشتباهی که بعضی دوستان می کنند در مورد فلاش این دوربین است.با توجه به کفشک فلاش بر روی sx30 در هر حال امتیاز عکاسی با فلاش با وجود گرانتر و سنگین تر شدن دوربین به ان تعلق می گیرد.(وگرنه باید بعضی کامپکت ها را از بعضی slr ها یرتر دانست!!!)
من برترین مزیت sx30 رو تله قویتر و امکان استفاده از فلاش خارجی و noise reduction پردازنده کنون می دانم و برترین مزیت fz40 رو raw و فیلمبرداری بهترش میدونم

abera
15-01-2011, 14:11
تله ماکرو باید یک عبارت بازاری باشه، مثل اینکه بگید پاناسونیک OIS داره و کانن نداره، در حالیکه داره و تاکید خاصی روش نکرده. همونطور که تو نمونه عکس های کانن هم میبینید چیزی در این خصوص کم نداره، انگار که با میکروسکوپ عکس گرفتن.

سلام
دوست عزیز تله ماکرو چیزی نیست که یه برند اونو داشته باشه و روش تاکید نداشته باشه. مثلا شما میخاید از یه حشره خیلی زبرو زرنگ که نمیتونید دوربینو به فاصله یک سانتیمتری اون برسونید تله ماکرو به دادتون میرسه. در ضمن شما جواب سوال من رو نداید که اختلاف تله ماکرو در 24x و بزرگنمایی که شما فرمودید در لنزهای ماکرو slr در چیه؟
چون شما فرمودید که این مطالب عامیانست و ما باید بیشتر مطالعه کنیم.پس لطفا راهنمایی کنید.من بزودی قصد خرید دارم:11:.

behrang_shadow
15-01-2011, 16:43
سلام
دوست عزیز تله ماکرو چیزی نیست که یه برند اونو داشته باشه .
این قسمتش کاملا درسته

با اینکه یکبار توضیح دادم و لی دوباره خدمتتون عرض کنم که:
ببنید: مثلا یک لنز 200مم دارید (بیخیال 24x بشید چون یه عبارت بازاریه (باید در فوکال لنت صحبت کنید)) این لنز بر فرض ماکرو هستش، این لنز در کمترین فاصله فوکاسش (که ممکنه هرچی باشه) با ضریب بزرگنمایی 1x (یعنی تصویری به اندازه واقعی سوژه) تصویری روی سنسور دوربین به وجود میاره، که در لنزهای عادی این ضریب یه چیزی مثل 0.24x هستش.
(24x) میشه حدود 600مم، که در کمترین فاصله فوکاس این لنز (حالا هرچی) با ضریب 1x (یا مقداری که نمی دونیم چه ضریبی هستش) تصویر ایجاد میکنه و وقتی از سوژه فاصله بگیرید از مقدار برابری ضریب کم میشه. فقط با ارائه مشخصات سازنده یا مقایسه دو دوربین کنار هم و عکس گرفتن از موضوعی ثابت میشه به یه نتیجه اخلاقی درست رسید.
در عکس های ماکرو که از کانن گذاشتم به وضوح میبینید در این خصوص چیزی که کم نداره، امکان برتری هم براش هست، عکس ها شبیه عکس های یک میکروسکوپ شدند.
یه مقدار باید با لنزها کار کنید تا کم کم داستانشون دستتون بیاد و درک مطلب درستی داشته باشید (خودم تا همین 6ماه پیش درست متوجه مفهوم لنز ماکرو نمی شدم، که با خوندن چندتا مقاله و بررسی مشخصات لنزها داستان دستم اومد:20:)
دست آخر، زیاد دل نگران نباشید، هرکدوم از این دوربین هارا بخرید به اندازه کافی خوب هستند که بتوانید از عکاسی لذت ببرید.

tirdad_60
15-01-2011, 18:19
من از دوستانی که slrlike دارند و اصرار بر اینکه این تله ماکرو رو فقط این دوربین داره سوالی دارم
در حالت تله ماکرو دوربین پاناسونیک چه کاری انجام میده که کنون نمیتونه انجام بده ؟

toolhelp
15-01-2011, 19:39
اين عكسها رو ببينين :

اولي از فاصله 2 متري بدون زوم و در حالت ماكرو گرفته شده
دومي در حالت زوم 10Xاپتيكال (كه حداكثر زوم اين دوربين هست) و در حالت ماكرو با فوكوس كامل گرفته شده

دوربين قديمي SX100 كنون. منظور دوستان از تله ماكرو همين قابليته؟ اگه چيزه ديگه اي هست بگيد من با دوربينم امتحان كنم ببينم امكانشو داره يا نه.

اينم دو نمونه ديگه با شرايطي كه بالا گفتم :

bleu2u4u
15-01-2011, 20:04
(همونطور که خودتون گفتید تفاوت خروجی این دو تا دوربین با هم خیلی کمه پس سوالم بیشتر در مورد امکانات جانبی است)
دوستانی که زیاد عکاسی میکنن چقدر این صفحه نمایش چرخان کنون به کارشون میاد؟
یا 200 گرم وزن بیشتر کنون چقدر ادم رو تو عکاسی اذیت میکنه؟
زوم اپتیکال بیشتر کنون با توجه به اینکه ادم همیشه سه پایه همراه اش نیست , اصلا کاربردی داره؟
سوال هم اینکه فلش پانا چقدر میتونه مفید باشه و چقدر مضرر(بخاطر اینکه قابلیت نصب فلش خارجی نداره)؟

tirdad_60
15-01-2011, 22:45
صفحه چرخان در هنگام فیلمبرداری و عکاسی ماکرو کاربرد داره
200 گرم هم در حدی نیست که بخواد شما رو اذیت کنه
زوم زیاد در موارد عکاسی از طبیعت یا حیات وجش کاربرد زیادی داره اما در حالت عادی خیر
فلاش به نظر من زیاد موثر نیست فلاش دوربین من 13 متر برد داره اما بیشتر از 5-6 متر باهاش کار نمیکنم
اون هم در موارد استثنایی چون فلاش سر خود عکس رو تخت و خراب میکنه

illlidan
17-01-2011, 11:36
با تشکر از همه ی دوستان که تو این بحث شرکت کردند

من الان حدود دو ماهه که دارم رو دوربینای slr like کار میکنم که از آخر به fz45 و sx30 رسیدم و بد جوری موندم که کدوم رو انتخاب کنم! ارسال های همه تون رو که خوندم بیشتر تو شک افتادم که کدوم رو انتخاب کنم! واقعا تو دوراهی گیر کردم .

tirdad_60
18-01-2011, 16:13
زیاد مهم نیست دوست عزیز مباحثی که در این بحثها گفته میشه و اختلاف وجود داره شاید سالی یکبار هم برای شما پیش نیاد یا بود و نبودش فرق زیادی نکنه مهم کیفیت خروجی نهایی هست که به هم نزدیک هستند و تفاوت آنچنانی ندارند
باید به مغازه مراجعه کنید و دوربینها رو دستتون بگیرید و در نهایت ببینید با کدام دوربین ارتباط بهتری برقرار میکنید

illlidan
18-01-2011, 18:30
خوب بهتره این جوری بگمو ملاک های من برای یه دوربین:
1. نوع حسگر
2.کیفیت رنگ و خروجی
3.کم بودن نویز
4.زاویه ی واید
5.میزان زوم اپتیکال
6.میزان شارپنس
7.سرعت شاتر
8.ساپرت فرمت غیر فشرده
9.رزولیشن عکس
10.برد فلاش
11.کیفیت فیلم برداری
چیزای دیگه هم مستن که اونا در اولویت های پایین تراند, حالا بگین کدوم بخرم sx30 یا fz45 ؟

illlidan
18-01-2011, 18:33
خوب بهتره این جوری بگم , ملاک های من برای انتخاب یه دوربین اینده ام:
1. نوع حسگر
2.کیفیت رنگ و خروجی
3.کم بودن نویز
4.زاویه ی واید
5.میزان زوم اپتیکال
6.میزان شارپنس
7.سرعت شاتر
8.ساپرت فرمت غیر فشرده
9.رزولیشن عکس
10.برد فلاش
11.کیفیت فیلم برداری
چیزای دیگه هم مستن که اونا در اولویت های پایین تراند, حالا بگین بین این دوتا نامزد کدوم رو به عنوان دوربین اینده ام انتخاب کنم sx30 یا fz45 ؟:31:

illlidan
18-01-2011, 18:39
اقا این انحراف فامی که توی sx30 دیده شده چیه ؟

kamyar_s
18-01-2011, 20:19
زیاد مهم نیست دوست عزیز مباحثی که در این بحثها گفته میشه و اختلاف وجود داره شاید سالی یکبار هم برای شما پیش نیاد یا بود و نبودش فرق زیادی نکنه مهم کیفیت خروجی نهایی هست که به هم نزدیک هستند و تفاوت آنچنانی ندارند
باید به مغازه مراجعه کنید و دوربینها رو دستتون بگیرید و در نهایت ببینید با کدام دوربین ارتباط بهتری برقرار میکنید
من sx30 رو تست كردم اصلا كيفيت جالبي نداشت مخصوصا تو شب نويزش وحشتناكه راستش راجب fz40 اطلاعاتي ندارم ولي sx30 رو اصلا پيشنهاد نميدم

tirdad_60
18-01-2011, 21:21
شما از دوربینهای LIKE و کامپکت بخاطر وجود سنسوری بسیار کوچکتر از دوربینهای SLR و تراکم پیکسل نباید بیشتر از این توقع داشته باشید برای نویز کم باید SLR تهیه کنید که هزینه بالایی داره
در واقع در دوربینهای SLR هم نویز در ایزوهای بالا کم نیست مگر در دوربینهای فول فریم که باز هزینه بالاتری را باید در نظر گرفت
البته نویز دوربینهای DSLR با کامپکت اصلا قابل قیاس نیستند

illlidan
19-01-2011, 07:56
من sx30 رو تست كردم اصلا كيفيت جالبي نداشت مخصوصا تو شب نويزش وحشتناكه راستش راجب fz40 اطلاعاتي ندارم ولي sx30 رو اصلا پيشنهاد نميدم

ممنون ولی چیزی که هست هردو تا دوربین به علت افزایش مگاپیکسل نویزشون زیاد شده (9.8 به 14.0) حالا چیزی که هست عکسای fz45 نویزش از sx30 به قول تو وحشتناک تره یا نه!

behrang_shadow
19-01-2011, 19:20
نه، تفاوت آچنانی ندارن، بسیار نزدیک به هم عمل می کنند.

DaaVooD
19-01-2011, 22:43
رفقا این شرکت بانیان یه دزده بالفعله!! قیمت جهانی fz40 سیصد دلاره:

در حالیکه این بی شرفا 525.000 تومن به ما میندازن. من که قید این دوربینو زدم!!

bleu2u4u
20-01-2011, 02:34
اولا فکر نکنم قیمت بازار این باشه(دوستانی که قیمت دارن بگن)
اگه به نمودار قیمتش هم نگاه کنید میبینید که تو همین چند روزه 30 تومن اومده رو قیمتش
دوما قیمت امازون با تخفیف اونقدره (امازون قیمت هاش اصولا با تخفیف)
سوما بانیان بدترین نمایندگی قطعات الکترونیکی در ایرانه شک نکنید

illlidan
20-01-2011, 07:33
رفقا این شرکت بانیان یه دزده بالفعله!! قیمت جهانی fz40 سیصد دلاره:

در حالیکه این بی شرفا 525.000 تومن به ما میندازن. من که قید این دوربینو زدم!!

قدرت خدا رو نگاه همین چهار روز پیش به نمایندگی دیجی زنگ زدم و یک خانم مهربونی!! برداشت و گفت که قیمت 465 با یه مموری 4گیگ که میشه به جای اون 4 یه مموریه دیگه برداری که سر جعم میشد قیمت دوربین 446 تومان!(البته هم تلفن برداشت اینو نگفت بلکه من ازش پرسیدم!!! :31:) ولی دمشون گرم قیمتو مکردند 480 سریع کردند 525 !
فعلا یادشون رفته که قیمت sx30 زیاد کنن ! بگذریم. قیمت fz45 به نقل
vitrinshop-480-موجود

465-hamrahebartar-موجود

520!-صانعی-موجود

یه چیز جالب هم بگم تابستونی میخوستم برای دوستم یه دوربین بگیرم برای همین رفتم یه سرچی کردم و یکی از گزینیه هام hx1 بود که قیمتش 440 بود حالا بعضی از سایتا لطف داشتن می دادن 480. حالا رفته بودم نمایندگیه سونی میگفتند ناقابل 540 مفت مفت! (اینم از وضع نمایندگی هامون!)

vvc
20-01-2011, 11:00
اولا فکر نکنم قیمت بازار این باشه(دوستانی که قیمت دارن بگن)
اگه به نمودار قیمتش هم نگاه کنید میبینید که تو همین چند روزه 30 تومن اومده رو قیمتش
دوما قیمت امازون با تخفیف اونقدره (امازون قیمت هاش اصولا با تخفیف)
سوما بانیان بدترین نمایندگی قطعات الکترونیکی در ایرانه شک نکنید

در مورد نمایندگی بانیان اینو میدونم که گرونفروشترین نمایندگیه بعضی از دوربیناش
با قیمتهای جهانی انقدر اختلاف داره که ادم شاخ در میاره :18::4:

kamyar_s
20-01-2011, 11:04
ممنون ولی چیزی که هست هردو تا دوربین به علت افزایش مگاپیکسل نویزشون زیاد شده (9.8 به 14.0) حالا چیزی که هست عکسای fz45 نویزش از sx30 به قول تو وحشتناک تره یا نه!
دوست عزيز همونطور كه گفتم من fz45 روتست نكردم ام sx30 نسبت به خيلي از كامپكتهاي كنون هم رده خودش كه من تست كردم مثل sx210 , sx20 , ixus1000 , sx200 نويزش بيشتره واگه كيفيت عكس برات مهمه گزينه خوبي برات نيست اين و من خودم تست كردم و طبق گفته هاي ديگران نميگم مطمئن باش.

behrang_shadow
20-01-2011, 13:19
دوست عزيز همونطور كه گفتم من fz45 روتست نكردم ام sx30 نسبت به خيلي از كامپكتهاي كنون هم رده خودش كه من تست كردم مثل sx210 , sx20 , ixus1000 , sx200 نويزش بيشتره واگه كيفيت عكس برات مهمه گزينه خوبي برات نيست اين و من خودم تست كردم و طبق گفته هاي ديگران نميگم مطمئن باش.
احتمالا باهاش درست عکس نگرفتید که نویز بیشتری (مثلا از sx20) دیدید.:11:

kamyar_s
20-01-2011, 17:21
احتمالا باهاش درست عکس نگرفتید که نویز بیشتری (مثلا از sx20) دیدید.:11:
اتفاقا اين دوتا دوربينو تو شرايط كاملا يكسان با هم مقايسه كردم ولي همون طور كه ميدونيد اين دو تا دوربين از نظر سايز سنسور هيچ تفاوطي با هم ندارند فقط مگاپيكسل بيشتر توي sx30 باعث نويز بشتر شد و يه چيز ديگه اينكه هر دوت دوربين روي حالت اوتو بودن ولي عكسهاي sx 20 از نظر جلاي رنگ بهتر بود

behrang_shadow
21-01-2011, 01:40
به چه علت فکر میکنید پیکسل بیشتر برابر نویز بیشتره؟ بر عکس به علت زیاد شدن پیکسل ها وقتی عکس هارو با سایز برابر تماشا کنید نویزها ریزتر شده و کمتر دیده می شوند.:10:

sastwhc
21-01-2011, 08:21
به چه علت فکر میکنید پیکسل بیشتر برابر نویز بیشتره؟ بر عکس به علت زیاد شدن پیکسل ها وقتی عکس هارو با سایز برابر تماشا کنید نویزها ریزتر شده و کمتر دیده می شوند.:10:

اشنباه می کنی در سایز برابر پیکسل بالاتر نویز بالاتری داره

Effects of sensor sizeThe size of the image sensor, or effective light collection area per pixel sensor, is the largest determinant of signal levels that determine signal-to-noise ratio and hence apparent noise levels, assuming the aperture area is proportional to sensor area, or that the f-number or focal-plane illuminance is held constant. That is, for a constant f-number, the sensitivity of an imager scales roughly with the sensor area, so larger sensors typically create lower noise images than smaller sensors. In the case of images bright enough to be in the shot noise limited regime, when the image is scaled to the same size on screen, or printed at the same size, the pixel count makes little difference to perceptible noise levels – the noise depends primarily on sensor area, not how this area is divided into pixels. For images at lower signal levels (higher ISO settings), where read noise (noise floor) is significant, more pixels within a given sensor area will always make the image noisier.

For instance, the noise level produced by a Four Thirds sensor at ISO 800 is roughly equivalent to that produced by a full frame sensor (with roughly four times the area) at ISO 3200, and that produced by a 1/2.5" compact camera sensor (with roughly 1/8 the area) at ISO 100. This ability to produce acceptable images at higher sensitivities is a major factor driving the adoption of DSLR cameras, which tend to use larger sensors than compacts. An example shows a DSLR sensor at ISO 400 creating less noise than a point-and-shoot sensor at ISO 100.[15]

---------- Post added at 08:17 AM ---------- Previous post was at 08:14 AM ----------

تفاوتش شون خیلی کمه و چندان محسوس نیست

---------- Post added at 08:19 AM ---------- Previous post was at 08:17 AM ----------

اتفاقا اين دوتا دوربينو تو شرايط كاملا يكسان با هم مقايسه كردم ولي همون طور كه ميدونيد اين دو تا دوربين از نظر سايز سنسور هيچ تفاوطي با هم ندارند فقط مگاپيكسل بيشتر توي sx30 باعث نويز بشتر شد و يه چيز ديگه اينكه هر دوت دوربين روي حالت اوتو بودن ولي عكسهاي sx 20 از نظر جلاي رنگ بهتر بود

تایید میشه
اصولا سری SX سری سوپر زومه کنون محسوب میشه نه سری با کیفیتش

---------- Post added at 08:21 AM ---------- Previous post was at 08:19 AM ----------

در هر حال در قیاس با FZ40 برتری های خودشو داره در عین حال این موضوع در قیاس FZ35 و FZ40 هم صادقه

illlidan
21-01-2011, 08:55
دوستان بی ثباتی بازار رو ببینین قیمت fz45 رو 550 نه 600 نه 650 نه زده 809 تومان!!!!

behrang_shadow
21-01-2011, 12:23
sastwhc : اشنباه می کنی در سایز برابر پیکسل بالاتر نویز بالاتری داره

دوست عزیز، مطلبی که گذاشتید داره درباره اندازه سنسور و تاثیرش رو نویز صحبت میکنه، که واضحه همینطوره، مطلبی که دارم عرض میکنم اینه که وقتی دو سنسور اندازه یکسانی دارند و پیکسل ها افزایش پیدا می کنند، با اینکه مقداری افزایش نویز پیدا میکنید اما مقدار افزایش رزولیشن ایجاد شده به نویز بوجود اومده میچربه و اگه تصویر دو دوربین رو (که سنسور های یک اندازه و پیکسل متفاوت دارند) در سایز یکسان چاپ کنید یا با اندازه یکسانی روی مانیتور نگاه کنید (نه با کراپ 100%) افزایش دیتیل و کاهش نویز را شاهد خواهید بود.
فکر کنید که شرکت های سازنده سرشون درد نمیکرد که با سنسور برابر دوربین های با مگاپیکسل بیشتر تولید میکنن، هیچوقت نمی تونید بگید کیفیت 7d پایین تر از 50d هستش و ... .(هرچند کوچک شدن پیکسل ها مشکلات خودشون رو دارند اما نتیجه بوجود اومده از افزایش پیکسل ها تاثیر مثبتی داره که ارزشش رو خواهد داشت).

toolhelp
21-01-2011, 12:42

من تا حالا دليل قانع كننده اي براي اين مورد نديدم بحثهاي ضدو نقيض زيادي ديدم كه هر كسي چيزي گفته ولي اگه كسي با ذكر دليل علمي و فني و عملي بتونه اينو ثابت كنه خيلي خوب ميشه...

فكر ميكنم اگه مگاپيكسل بيشتر يه چيز نرم افزاري باشه مثل اين ميمونه كه شما تو فتوشاپ سايز يك عكس رو بيشتر كرده باشين كه با اين حساب نويزهاي موجود در عكس ثابت ميمونن ولي سايزشون كوچيكتر ميشه
ولي اگه مگاپيكسل بيشتر يه چيزه سخت افزاري باشه و مربوط به خود سنسور باشه فكر ميكنم موضوع فرق ميكنه و بايد ديد اصلا چه چيزي باعث مگاپيكسل بيشتر ميشه؟ فكر ميكنم چگالي سنسور به اين قسمت مربوط ميشه اگه كسي بتونه كامل توضيح بده كه مگاپيكسل بيشتر چجوري انجام ميشه اونوقت ميشه به صورت كاملا فني ثابت كرد كه باعث زياد شدن نويز ميشه يا نه...

behrang_shadow
21-01-2011, 18:14
پیکسل ها سخت افزاری هستند، با زیاد شدنشون در مساحت ثابت نتیجه این میشه که اندازه پیکسل های ساخته شده ریز تر شده اند تا تعداد بیشتری پیکسل در این فضا جا بگیره، زاد شدن پیکسل باعث افزایش رزولوشن و جزئیات تصویر میشه، اما ریز شدن پیکسل ها تاثیرات منفی روی تصویر ایجاد شده میزاره، به دلیل ریز شدن پیکسل ها عیوب لنزها برجسته تر و تاثیر گذارتر میشه و به همین دلیل باعث نور گیری ناکافی و ... میشه، اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده قابلیت افزایش پیکسل ها تاثیرات مثبتش بیشتر از تاثیرات منفی اون باشه که شاهد افزایش کیفیت تصویر دوربین ها هستیم، اگه این امر منفی بود همه باید میرفتیم یه دوربین 5 مگاپیکسلی میخریدیم و میگفتیم یه دوربین 15 مگاپیکسلی بدرد نمیخوره.

kamyar_s
22-01-2011, 10:15
پیکسل ها سخت افزاری هستند، با زیاد شدنشون در مساحت ثابت نتیجه این میشه که اندازه پیکسل های ساخته شده ریز تر شده اند تا تعداد بیشتری پیکسل در این فضا جا بگیره، زاد شدن پیکسل باعث افزایش رزولوشن و جزئیات تصویر میشه، اما ریز شدن پیکسل ها تاثیرات منفی روی تصویر ایجاد شده میزاره، به دلیل ریز شدن پیکسل ها عیوب لنزها برجسته تر و تاثیر گذارتر میشه و به همین دلیل باعث نور گیری ناکافی و ... میشه، اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده قابلیت افزایش پیکسل ها تاثیرات مثبتش بیشتر از تاثیرات منفی اون باشه که شاهد افزایش کیفیت تصویر دوربین ها هستیم، اگه این امر منفی بود همه باید میرفتیم یه دوربین 5 مگاپیکسلی میخریدیم و میگفتیم یه دوربین 15 مگاپیکسلی بدرد نمیخوره.
سلام دوست عزيز هيچ كس منكر اين مسئله نيست كه افزايش پكسل تاثيرات مثبتش بيشتره اما اين تو شرايطيه كه با اين افزايش نوع وسايز سنسور وحتي نوع لنز ارتقا پيدا كنه كه در اين شرايط مسلما كيفيت مطلوب تري رو شاهد خواهيم بود ولي در شرايط كاملا يكسان به نظر من عكس اين اتفاق رخ ميده و اين افزايش پيكسل از طرف شركتهاي سازنده بيشتر جنبه تبليغاتي و جذب مشتري رو داره و همونطور كه اطلاع داريد توي سري g كنون كه جز سري باكيفيت كنون محسوب ميشه ميبينيم كه اي افزايش پيكسل كه صورت نگرفته كه هيچ بلكه با كاهش مگاپيكسل از g10 با 14 مگاپيكسل به g12 با 10 مگاپيكسل روبه رو هستيم در پايان اضافه ميكنم كه گفته هاي من فقط يه تجربه شخصي بعد از امتحان عملي از چند نمونه از اين دوربينهاست واينم بگم كه من خودم از طرفداران 100 درصد برند كنون هستم و هميشه از اين برند استفاده كردم
موفق باشيد :11:

sastwhc
22-01-2011, 10:39
sastwhc : اشنباه می کنی در سایز برابر پیکسل بالاتر نویز بالاتری داره

دوست عزیز، مطلبی که گذاشتید داره درباره اندازه سنسور و تاثیرش رو نویز صحبت میکنه، که واضحه همینطوره، مطلبی که دارم عرض میکنم اینه که وقتی دو سنسور اندازه یکسانی دارند و پیکسل ها افزایش پیدا می کنند، با اینکه مقداری افزایش نویز پیدا میکنید اما مقدار افزایش رزولیشن ایجاد شده به نویز بوجود اومده میچربه و اگه تصویر دو دوربین رو (که سنسور های یک اندازه و پیکسل متفاوت دارند) در سایز یکسان چاپ کنید یا با اندازه یکسانی روی مانیتور نگاه کنید (نه با کراپ 100%) افزایش دیتیل و کاهش نویز را شاهد خواهید بود.
فکر کنید که شرکت های سازنده سرشون درد نمیکرد که با سنسور برابر دوربین های با مگاپیکسل بیشتر تولید میکنن، هیچوقت نمی تونید بگید کیفیت 7d پایین تر از 50d هستش و ... .(هرچند کوچک شدن پیکسل ها مشکلات خودشون رو دارند اما نتیجه بوجود اومده از افزایش پیکسل ها تاثیر مثبتی داره که ارزشش رو خواهد داشت).

و

full well Gain Read Pixel
Camera (electrons) Electrons/ Noise Spacing Sensor size
ISO 100 DN ISO100 electrons (microns) pixels mm
Canon 1DMII 52,300* 13.02 16.6 8.2 3504 x 2336 28.7 x 19.1
Canon 10D 44,200 11.4 16 7.4 3072 x 2048 22.7 x 15.1
Canon S60 11,000* 2.7 14 2.8 2592 x 1944 7.18 x 5.32
Canon S70 4,300* 1.03 4.1 2.3 3072 x 2304 7.18 x 5.32

*The Canon 1D Mark II has a true full well of 79,900 electrons at ISO 50.
*The Canon S60 has a true full well of ~22,000 electrons at ISO 50.
*The Canon S70 has a true full well of 8,200 electrons at ISO 50.

چرا G10 از 14MP به 10MP در G11 و G12 اومد؟!!!!!

نوع CCd در 7D و 50D و الگوریتم / پردازنده ها خیلی متفاوتند والبته7D کم نویزتره
تازه این قیاس درست نیست که دو دوربین از دو نسل و کلاس متفاوت را با هم مقایسه کنید
50D و 40D با هم قابل قیاسند که البته 40D فوق العاده کم نویز تر است

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:35 AM ----------

فراموش نمیکنیم در مقایسه ی بالا S60 و S70 در سایز CCD ثابت و در تعداد پیکسل متفاوتند

برای اینکه کارتون راحت تر باشه نمونه ی عکس ها را مقایسه کنید

موفق باشی

sastwhc
22-01-2011, 10:48

H@di Soft
24-01-2011, 22:25
متاسفانه بحث های فروم ها دیگه مثه قبلا نیست ... عده ای از دوستان دست از حمیت های ناهنجار و عصبیت های جانبدارانه بر نمیدارن ... خیلی بده که آدم بخواد با تعصب حرف بزنه و سعی در اثبات سخنان بی پایه و اساس خودش داشته باشه ... در هر حال من حرف خودم رو قبلا زدم : SX30 در مقابل FZ40 کم میاره ... حالا هر جور که میخواید این حرفم رو برداشت کنید ...
در ضمن تو بحث ها مشخص نیست که بالاخره SX30 با FZ40 مقایسه شده یا FZ100 !!! ... یه جا میگن سرعت بالای عکاسی بی فایدست ... از طرفی میگن کفشک نداره !! ... یه جا میگن ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه مهمی نیست ... یه جا میگن پانا مانیتور چرخون نداره !! ...
آخرش بابا ... FZ40 یا FZ100 ?

vvc
25-01-2011, 18:23
متاسفانه بحث های فروم ها دیگه مثه قبلا نیست ... عده ای از دوستان دست از حمیت های ناهنجار و عصبیت های جانبدارانه بر نمیدارن ... خیلی بده که آدم بخواد با تعصب حرف بزنه و سعی در اثبات سخنان بی پایه و اساس خودش داشته باشه ... در هر حال من حرف خودم رو قبلا زدم : SX30 در مقابل FZ40 کم میاره ... حالا هر جور که میخواید این حرفم رو برداشت کنید ...
در ضمن تو بحث ها مشخص نیست که بالاخره SX30 با FZ40 مقایسه شده یا FZ100 !!! ... یه جا میگن سرعت بالای عکاسی بی فایدست ... از طرفی میگن کفشک نداره !! ... یه جا میگن ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه مهمی نیست ... یه جا میگن پانا مانیتور چرخون نداره !! ...
آخرش بابا ... FZ40 یا FZ100 ?

SX30 در مقابل FZ40 کم میاره :18:
از چه لحاظ
کیفیت فیلم - کیفیت عکس - زوم اپتیک - سرعت عکاسی - کیفیت ساخت - راحتی استفاده و کارکرد -
مانیتور و. . . .
دوست عزیز فکر نمیکنید این نحوه گفتار شما هم از روی تعصب هست :13:
:5::40:

H@di Soft
25-01-2011, 22:09
SX30 در مقابل FZ40 کم میاره :18:
از چه لحاظ
کیفیت فیلم - کیفیت عکس - زوم اپتیک - سرعت عکاسی - کیفیت ساخت - راحتی استفاده و کارکرد -
مانیتور و. . . .
دوست عزیز فکر نمیکنید این نحوه گفتار شما هم از روی تعصب هست :13:
:5::40:

ببخشید ...
بهتون حق میدم ... چون دیشب که اینو نوشتم یکم عجله داشتم :11:
از نظر کیفیت عکس و فیلم اینو گفتم ... بارها هم در این مورد بحث و مقایسه صورت گرفته ... فکر کنم دیگه نیازی نباشه بیشتر در موردش بحث کنیم ...
از نظر مقدار نویز ، انحراف فامی ، شفافیت رنگ و ... البته در مقام مقایسه میگم هااا ... تفاوت ها خیلی ناچیزه ... ولی خوب وقتی مقایسه صورت میگیره اینجوری میشه ! ... وگرنه SX30 بی شک جزو بهترین هاست .

ijady
26-01-2011, 10:59
آقا شما که hs10 داری چطوره من موندم hs10 بگیرم یا sx30 فقط در مورد نویز و ادیت کردن عکسهای hs10 مشکل دارم آیا عکسا نویز داره و همه عکسها نیاز به edit دارن و آیا میشه با فرمت غیر فشرده عکس گرفت؟؟؟؟ اگه جوابمو سریع بدی ممنون میشم

siafu
26-01-2011, 15:33
من این sx30 is رو گرفتم. راضیم. همه چی اوکی هست فقط موضوع اینه که عکس هایی که از چهره میگیرم خیلی خیلی جزئیات عکس معلومه. رو همه ی حالت ها هم این موضوع صادقه. چه شکلی میتونم Portrait هایی که میگیرم طوری بشه که توشون پوست صورت رو نرم تر نشون بده؟

toolhelp
26-01-2011, 15:44
من این sx30 is رو گرفتم. راضیم. همه چی اوکی هست فقط موضوع اینه که عکس هایی که از چهره میگیرم خیلی خیلی جزئیات عکس معلومه. رو همه ی حالت ها هم این موضوع صادقه. چه شکلی میتونم Portrait هایی که میگیرم طوری بشه که توشون پوست صورت رو نرم تر نشون بده؟

بايد با نرم افزار عكس رو (روتوش و بلور) كنيد يا از دوربينهاي سوني كه اين عمل در داخل دوربين انجام ميشه استفاده كنيد ! :46:

siafu
26-01-2011, 15:49
بايد با نرم افزار عكس رو (روتوش و بلور) كنيد يا از دوربينهاي سوني كه اين عمل در داخل دوربين انجام ميشه استفاده كنيد ! :46:

نه خوب. من با دوربین های زیادی عکس گرفتم. این موضوع تو این دوربین برام خیلی محسوسه. با تنظیمات خاصی از توی خود دوربین نمیشه مشکل رو حل کرد؟ که تصویر چهره کمی نرم تر بیوفته.

vvc
26-01-2011, 17:52
نه خوب. من با دوربین های زیادی عکس گرفتم. این موضوع تو این دوربین برام خیلی محسوسه. با تنظیمات خاصی از توی خود دوربین نمیشه مشکل رو حل کرد؟ که تصویر چهره کمی نرم تر بیوفته.

چند گزینه تنظیم رنگ و یه گزینه icontrast داره که میشه یکمی رنگهارو تیره و روشن کرد
ولی با ادیت ساده هم میتونی سیع یه دستی سر و گوش عکسها بکشی :40::5:

mohsen_613
26-01-2011, 20:06
هادی جان من fz100 گرفتم اما هر کاری کردم نفهمیدم تو حالت M چطوری با اون قلبیرکش دیافراگم رو تنظیم کنم؟تو تنظیم فکوس دستی هم باید کلید کنار لنزو بالا پایین کنم چطوری میتونم حالت های مربوط به اون قلبیرکشو تغییر بدم چون درحالت M یا p به جز حالت A نتونستم دیافراگمشو تنظیم کنم
فلششم نتونستم بزارم تو حالت اتومات که با توجه به فاصله فکوس نورشو تنظیم کنه

khozestaniam
26-01-2011, 21:12
آقا شما که hs10 داری چطوره من موندم hs10 بگیرم یا sx30 فقط در مورد نویز و ادیت کردن عکسهای hs10 مشکل دارم آیا عکسا نویز داره و همه عکسها نیاز به edit دارن و آیا میشه با فرمت غیر فشرده عکس گرفت؟؟؟؟ اگه جوابمو سریع بدی ممنون میشم

سلام دوست عزیز من هنوز بطور حرفه ای با این دوربین کار نکردم ولی تا الان هر عکسی گرفتم ادیتش نکردم با sx30 هم کار نکردم که بتونم مقایسه بکنم ولی اینو خوب میدونم بخاطر امکانات شبیه slr که داره از جمله زوم و فوکوس دستی که در صرفه جویی کردن باطری کمک میکنه میتونه گزینه مناسبی برای یاد گرفتن عکاسی حرفه ای باشه من که خیلی ازش راضیم و از خریدنش هم پشیمون نیستم عکساش رو هم اینجا گذاشتم در صفحات بعدیشم بازم هست

منظورت از غیر فشرده RAW هست؟ اگه منظورت اینه اره میشه عکساشم بنظرم نیاز به ادیت نداره هر چند معمولا تمام عکسای دوربین ها یه جورایی نیاز به ادیت دارن

hamed..gh
15-05-2011, 01:18
سلام منم sx30 دارم از هر نظر فوق العادست در این حدود قیمت بهترین انتخابه شک نکنینن:11:

ELSIN
15-05-2011, 14:44
از هر نظر که بهترین نیست ، بدون شک :46: اما جزو بهترین هاست

ahadz
22-05-2011, 23:14
من هم SX30 خیلی ازش راضیم
با -- کردن تمامی امکانات مورد نیازم رو بر اورده کردم
فقط یه عیب میبینم که اونهم سایه انداختن دوطرف عکسه یه سمت سایه ها به رنگ قرمز متمایله وطرف دیگه به رنگ سبز
مشکلش همینه
موفق باشید

waveguide
17-06-2011, 18:31
کسی از آخرین قیمت SX30 خبر داره؟
من تصمیم دارم این دوربین را بخرم. آیا توی این رنج قیمت دوربین بهتری از مارک کانن یا نیکون هست؟

hamy_jengir
23-06-2011, 16:38
من 7ماه پیش FZ45 گرفتم بعد بلافاصله باهاش رفتم سوریه و لبنان 3000 تا عکس باهاش گرفتم. باید بگم که از هر نظر عالیه مخصوصن شفافیت و طراوت عکس ها. خلاصه اصلن من رو لنگ نذاشت.

sarabanou
05-08-2011, 12:41
کسی از آخرین قیمت SX30 خبر داره؟
من تصمیم دارم این دوربین را بخرم. آیا توی این رنج قیمت دوربین بهتری از مارک کانن یا نیکون هست؟

منم بعد از کلی بررسی تصمیم گرفتم این دوربین و بخرم.آخرین فیمت تا دیروز 560 .