PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل 100 بودن cpu در ویندوز 7

kane32
08-01-2011, 09:26
سلام دوستان
cpu من رو 100 میمونه و در تسک منیجر برنامه ای نیست که از cpu کار بکشه و همه چی عادی هست ولی کارکرد cpu رو 100 هست ولی وقتی روی گزینه ی show proces from all users click میکنم میبینم برنامه ای بنام system idle proces بیشترین مقدار cpu رو اسغال کرده و بسته هم نمیشه حال باید چطور درستش کنم مخصوصا 100 درصد استفاده از سی پی یو تو قسمت show pricess from all users اشغال شده و برنامه هاشم بسته و end proces نمیشه

SURIV
08-01-2011, 11:06
اگه پردازشی Cpu رو مشغول نمی کنه ممکنه مشکل از خود cpu یا فن باشه

saeed774
08-01-2011, 16:05
ولی وقتی روی گزینه ی show proces from all users click میکنم میبینم برنامه ای بنام system idle proces بیشترین مقدار cpu رو اسغال کرده و بسته هم نمیشه

این که پروسس نیست ، درصدی هست که میزان بیکاری سیستم رو نشون میده . وقتی که شما از cpu کار بکشین مقدار درصدش پایین میاد در حقیقت : میزان بیکاری = کاردکرد سی پی یو به درصد - 100

شما عکسی از تسک منیجر و پروسس های فعال بزارید.

LadyS
08-01-2011, 16:09
System Idle Process معمولاً با یه دور Log Off درصدش کم میشه اگر بازم ادامه داشت ، ریجستری رو پاک کنید حل میشه !

kane32
08-01-2011, 23:01
این که پروسس نیست ، درصدی هست که میزان بیکاری سیستم رو نشون میده . وقتی که شما از cpu کار بکشین مقدار درصدش پایین میاد در حقیقت : میزان بیکاری = کاردکرد سی پی یو به درصد - 100

شما عکسی از تسک منیجر و پروسس های فعال بزارید.

سلام داداشی اینم عکس ایا ویروسه یا مدلشه چون سیستم هنگی نداره با اینکه رو 100 هست ولی تو ویندوز 7 های دیگه 0 هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 11:00 PM ----------

System Idle Process معمولاً با یه دور Log Off درصدش کم میشه اگر بازم ادامه داشت ، ریجستری رو پاک کنید حل میشه !

نه اخه خودت عکسارو نگاه کن گفتم حتما یه وبروسیه که عین این فایلو شبیه سازی کرده

armin_punisher6
09-01-2011, 00:23
منم یه مشکل تقریبا شبیه دوستمون دارم.لپ تاپم ویندوز 7 64 بیتی داره ویندوز هم تازه نصب کردم و برنامه زیادی هم روش نصب نیست ولی 60% از رم رو استفاده میکنه.زیاد نیست؟فکر کنم همین امر هم باعث شده دماش بالا بره.

LadyS
09-01-2011, 10:30
سلام داداشی اینم عکس ایا ویروسه یا مدلشه چون سیستم هنگی نداره با اینکه رو 100 هست ولی تو ویندوز 7 های دیگه 0 هست

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 11:00 PM ----------

نه اخه خودت عکسارو نگاه کن گفتم حتما یه وبروسیه که عین این فایلو شبیه سازی کرده
مراحل زیر رو طی کنید :

Run -> Msconfig - > Startup
اگر واقعاً ویروس باشه اینجا توی Startup با گزینه ی System idle مواجه میشید ، تیکش رو بردارید و ری استارت کنید

با تشکر

Dark Shine
09-01-2011, 11:47
منم یه مشکل تقریبا شبیه دوستمون دارم.لپ تاپم ویندوز 7 64 بیتی داره ویندوز هم تازه نصب کردم و برنامه زیادی هم روش نصب نیست ولی 60% از رم رو استفاده میکنه.زیاد نیست؟فکر کنم همین امر هم باعث شده دماش بالا بره.
خب اول با یک آنتی ویروس اسکن کنید.
در Task Manager سربرگ Processes ببینید کدوم پروسه فشار بیشتری به CPU میاره و CPU Usage بالاتری داره.

pkzpkz
25-07-2012, 11:01
فایلی که فضای زیادی رو از cpu ام میگیره
dwm.exe و system idle procces /هستش که از cpu من میبره باید چطور غیر فعالشون بکنم؟؟؟

A M ! N
25-07-2012, 13:40
سلام.

dwm.exe یا همون Desktop Window Manager ، همون عاملیه که باعث میشه شما اون افکتهای زیبای ویندوز 7 رو داشته باشین ، مث حالت ترنسپرنسی ، انیمیت ها و ...

اگه خواستین اینارو غیر فعال کنید فقط کافیه به بخش انتخاب تم برین ( داخل desktop راست کلیک و انتخاب personalization ) و از قسمت Basic تم رو انتخاب کنید.

system idle process هم که مشکلی نیست ، چون که درواقع وقتی شما به فرض مثال میبینید که 95% از CPU رو اشغال کرده ، این یعنی فضای آزاد ِ CPU شما این مقدار هستش.

درواقع وقتی CPUتون سرش خلوت باشه این مقدار فضای آزاد بالاتر زده میشه و در یک جمله >> Sytem idle process = مقدار فضای آزاد CPU . پس هرچی این بالاتر بود بهتره.

pkzpkz
25-07-2012, 18:00
گزینه ای به نام تم وجود نداشت
اگر با این کاری که گفتین کارم درست نشد دیگه باید چکار کنم؟؟؟

A M ! N
25-07-2012, 20:01
خب به این بخش برین که داخل عکس نشون دادم اون بخش که دورش کادر هستش ،
مربوط به تمهای Basic هست ، وقتی روی اون حالت باشه خیلی خیلی درصد
استفاده ی CPU و rap کمتر خواهد بود.

پس شد در قسمت Basic and high contrast Themes و انتخاب Windows 7 basic

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]