PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال جلوه فیلم مختار و مشکل در t particular

p30worldapm
07-01-2011, 23:59
1.امشب توی فیلم مختار نامه وقتی عمر (ل ع) توی مسجد داشت می رفت به سمت منبر فاصله اش تا منبر زیاد می شد. کسی می دونه چه جوری این رو ساخته بودن؟

2.عکس زیر رو ببینین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکس سمت چپ دوتا پارتیکل رو از پایین نشون می ده که اون سبزه وسط نارنجیه هست.
عکس سمت راست همون دو تا هستن از یه زاویه دیگه. مشکلی که وجود داره اینه که اون قسمتی از دایره نارنجی که پشت میله سبز هست، جلوی میله سبز دیده می شه!
می شه بگین چه جوری درستش کنم؟

SevenART
08-01-2011, 06:04
اولا در مورد مختارنامه ... تو فیلم دیگه ای ندیدی ای چنین چیزیا ؟ این که جلوه ویژه نیست با دوربین اینکارو می کنن تنظیم لنز و فکوس و این حرفا که جاش نیست توضیح بدم ... :5:

دوما برا اون پارتیکل اون لایه میله سبزه را باید بیاریش زیر لایه زرد من تا اینقدشو یادمه دیگه نمی دونم :46:

p30worldapm
08-01-2011, 10:34
اولا در مورد مختارنامه ... تو فیلم دیگه ای ندیدی ای چنین چیزیا ؟ این که جلوه ویژه نیست با دوربین اینکارو می کنن تنظیم لنز و فکوس و این حرفا که جاش نیست توضیح بدم ... :5:

دوما برا اون پارتیکل اون لایه میله سبزه را باید بیاریش زیر لایه زرد من تا اینقدشو یادمه دیگه نمی دونم :46:
ممنون از جوابتون
خوب اگه یه فیلم داشته باشم که با دوربین این کار رو نکرده باشن، چه جوری تو افتر درستش کنم؟

دوما خوب الآن هم میله سبز زیر زیر لایه نارنجی هست!

ham88
08-01-2011, 22:43
سلام دوست من میتونی از ماسک استفاده کنی بعد هم اinvertکنی

p30worldapm
09-01-2011, 00:22
سلام دوست من میتونی از ماسک استفاده کنی بعد هم اinvertکنی
ممنون از اینکه جواب دادی
خودت امتحان کردی جواب گرفتی؟!!!
برای من ماسک روی particular جواب نمی ده! وانصافا هم راه بدی هست توی یه صحنه شلوغ تر آدم پیر می شه!

ehsan_nekooee
09-01-2011, 01:21
precomp ش کنی فک نکنم ماسکت با بقیه المنت هات مشکلی داشته باشه و رو اونا تاثیر بذاره

Bgara
09-01-2011, 05:13
لایه پارتیکلت رو پیر یکامپ کن بعد هر جاشو که خواستی ماسک کن
یه کار دیگه هم این که یه ادجاسمنت لیر درست کن و بندازش روی لایه پارتیکل نارنجی بدون هیچ افکتی!
اگه میخوای حلقه ها از میله بالا بره راه های بهتری هم هست ها.

p30worldapm
09-01-2011, 12:34
ممنون ولی امتحان کردم نشد!
لطفا یه راه دیگه بگین؛ فرض کنید یه صحنه با حدود هزار تا ذره پخش شده دارین، حالا می خواین بشینین هزار تا ماسک درست کنین؟!

ehsan_nekooee
09-01-2011, 12:45
جدا جدا از صحنه ات رندر بگیر. اینطوری دیگه با یه لایه که ماسک داره طرف نیستی. با یه ویدیو رندر شده کار می کنی

p30worldapm
09-01-2011, 17:53
آقا چرا گیر دادین به ماسک! می گم اون روش خوبی نیست.
صحنه دو بعدی که به درد نمی خوره من می خوام از سه بعدی بودنش استفاده کنم. می خوام دورش بچرخم.

Mr.World.Wide
09-01-2011, 23:44
سلام مطمئنی جای محور z درست هست؟

ham88
10-01-2011, 15:47
دوست من مگه پارتیکلهات رو دو تا لایه مختلف نیستند من منظورم این بود که لایه ای که پارتیکل نارنجی داره رو اون قسمتهایی که دورشون خط کشیدیو ماسک و بعد اینورت کنی اگه توی دوتا لایه جدا باشه قایدتا باید از قوانین ماسکهای افتر پیروی کنه حالا شما میگید که پارتیکل رو نمیشه اینطور ماسک کرد من تجربه اش رو نداشتم

p30worldapm
10-01-2011, 19:13
سلام مطمئنی جای محور z درست هست؟

می شه بیشتر توضیح بدین در این مورد چیزی نمی دونم!

دوست من مگه پارتیکلهات رو دو تا لایه مختلف نیستند من منظورم این بود که لایه ای که پارتیکل نارنجی داره رو اون قسمتهایی که دورشون خط کشیدیو ماسک و بعد اینورت کنی اگه توی دوتا لایه جدا باشه قایدتا باید از قوانین ماسکهای افتر پیروی کنه حالا شما میگید که پارتیکل رو نمیشه اینطور ماسک کرد من تجربه اش رو نداشتم
نه، امتحان کردم نمی شه!

p30worldapm
11-01-2011, 01:06
با استفاده از یه solid دیگه تونستم اون یه تیکه رو حذف کنم ولی هنوز برای متحرک سازی و پارتیکل های بیشتر مشکل دارم.
توی فروم ویدئو کوپایلت عضو شدم و سوال رو پرسیدم ولی نمی دونم چرا پستم ساخته نشده؛ یعنی گفت بعد از بررسی ساخته می شه ولی الآن یک روز گذشته و ساخته نشده!