PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد واردات جنس از چین

Royce
07-01-2011, 00:06
سلام دوستان

به نظرتون اگه کسی بتونه از چین جنس وارد بکنه بیشتر روی چه اجناسی دست بذاره بهتره؟ به عبارت دیگه کدوم کالاها بیشترین سود و بیشترین متقاضی و دارن در صورت وارد شدن از چین به ایران؟

jooya
09-01-2011, 13:59
اگه کسی بدونه خوب خودش میاره دوست عزیز

اگه کسی هم بدونه نمیاد بگه که

چند وقت پیش توتال کور وحشتناک عالی بود ، باید تیز باشی و چیزی بیاری که بقیه تبلیغش رو بکنن شما فروشش رو

حالا جدا از اینا تا حالا چیزی وارد کردید ؟ چه از چین چه از کشور دیگه ، شغل فعلیتون چیه ، مغازه یا جایی خاصی برای فروختنش دارید ؟

چقدر سرمایه داری ؟ می خوای عمده کار کنی یا خرده فروشی ، کلا تجربه بازار یا فروش رو هم تا حالا داشتید ؟

Royce
12-01-2011, 00:41
داداش راستش ما اصلا این کاره نیستیم یعنی فعلا دانشجو هستم ولی توی بازار کم و بیش بودم میدونم چی به چیه.
سرمایه هم برای شروع مثلا شما فک کن 2 تومن
جنس خاصی مد نظرتون هست؟

jooya
12-01-2011, 01:01
2 میلیارد منظورتون هست دیگه .

الان ساخت ساز چند وقتیه بازم رونق گرفته و قیمت ملک( توی شهرستان تا اونجا که می دونم) بالا کشیده واسه همین ساختمون سازها دوباره دارن میان رو کار .

وسائل مرتبط با اون

از طرف دیگه چون دولت یارانه ها رو برداشته و ارز آزاد نشده ، تولیدات داخلی خیلی داره قیمتشون بالا در میاد ، الان کاشی و سرامیک بتونی از چین بیاری خوبه . قیمت سرامیک تا چند وقت دیگه حداقل 40 درصد میره بالا

آجر و سفال هم خیلی گرون شده ، چیزی جایگزین برای دیوار بتونی بیاری که هم کیفیت نسبتا خوبی داشته باشه و هم قیمتش خوب باشه .

درب ضدسرقت هم خوبه ( نمی دونم این مورد اصلا مشابه ایرانی داره یا نه ولی توی تک فروشیش که سودش عالیه ، گمرکیش هم بالا نیست )

میلگرد چینی ( از دبی هم میاری احتیاجی نیست چین بری) دقیقا نصف قیمت ایرانیش هست . کافیه 50 تومن ارزوتر بدی توی بازار .

اینا چون مصرفی هست خیلی راحت میره .

من اگه همچین سرمایه ای داشتم می ترکوندم .

=============

اصلا با این پول چین رفتن هم لازم نیست ، الان بزنی توی ساختمون سازی هم خیلی خوبه . نیازی هم نیست که پیش فروش کنی می سازی آخر سر راحت می فروشی

==========================

توی چه صنفی بودی عزیز ؟

لباس و ... هم هست ولی چون گمرکی که نمی صرفه ، قاچاقش هم واسه بازار تهران ریسکش خیلی بالاست ، یدفعه خدایی نکرده جنس رو بگیرن و صاجب جنس رو 5 برابر گمرکی ( تا اونچایی که شنیدم باید جریمه بدی )

kaenat_quantom
12-01-2011, 01:17
سلام jooya جان خوبی داداش؟ میگم میشه در مورد واردات از مالزی هم بگی؟ میصرفه و چی باشه خوبه؟

jooya
12-01-2011, 14:52
سلام عزیز ، والا راجع به مالزی اطلاعات چندانی ندارم ، کشور تولید کننده مهم نیست ، مهم اینه که با توجه به نیاز و کشش بازار شما بتونید کالای بیارید که هم قیمت مناسب داشته و هم کیفیت قابل قبولی

تا اونجایی که می دونم توی مالزی هم تولیدی پوشاک خوبی هست ولی جزو کارهای لوکس به حساب میاد و قیمتشون بالاست .

من چند وقت پیش ترکیه بودم ، یه سری کارهاشون چینی بود ، ولی کیفیت خیلی خوبی داشتند ، خودم به این نتیجه رسیدم که کلا واردات از ترکیه لااقل برای من نمی صرفه ، مشابه چینی اون رو با کیفیت شاید به مراتب بهترش رو میشه هم با قیمت کمتری خرید و هم اینکه هزینه وارد کردنشون هم خیلی کمتر و شرکت های که توی چین کار می کنند خیلی کاردرست تر می باشند تا توی ترکیه

Royce
12-01-2011, 15:16
آخه اگه من 2 میلیارد سرمایه داشتم الان توی این مملکت بودم و نشسته بودم پای کامپیوترم و از دوستام در مورد واردات جنس از چین مشاوره میخواستم؟ :دی
بابا منظورم 2 میلیون بود و اونم واردات اجناس خورد و قیمت پایین مثلا عین تیشرتهایی که توی امضای خودت هم هست صرفا واسه اینکه شرایط و بسنجم و یه آماری از قیمت اجناس و اختلافشون با اینور بگیرم
برای بار اول هم بیشتر از 2 میلیون سرمایه نمیکنم

خبات
12-01-2011, 15:31
:20:منم فهمیدم 2 میلیون منظورته! jooya جان یه کم مخیله تو بکار بنداز کسی 2 میلیارد داشته باشه میدونه چیکار کنه نمیاد تو فروم که اصلا. 2میلیارد میشه 2 هزار میلیون ها!
البته شوخی کردم ناراحت نشی

jooya
12-01-2011, 16:22
والا من چه بدونم ، گفتم لابد بچه مایه ای بابا کارخونه داره، خواسته شما مستقل بشید ، قراره باباهه یه پولی بهت بده واسه کار و زندگیت سرمایه گذاری کنی .

با 2 میلیون تومان !

می تونی با یکی از این تورها بری چین ،دیوار چین و جاهای دیدنیش رو ببینی ، بعد هم بیای برای ما تعریف کنی ، حاجی ما رو گرفتی ، خوب با 2 میلیون کاری نمیشه کرد که ، میشه خرج رفت و آمدت

این تی شرت ها هم که توی امضای من هست ، تبلیغاتی و اورجینال هست برای جذب مشتری وگرنه اینا بین 40 تا 60 فیشونه

@خبات

چند وقت پیش یکی از دوستان توی پی تی توی کار ساخت وساز بود ، گفت 4.2 میلیارد داره ، مشاوره می خواست . ما هم گفتیم اینم لابد اونجوریه دیگه

نه حاجی به دل چرا

Royce
12-01-2011, 19:01
داداش این حرفا چیه مگه میخوام انقدر جنس بیارم که کل کشور و پوشش بدم؟ :دی

2 تومنی هم که میگم صبای هزینه سفر مثل بلیط و هتل و ...هست

رفیق خودم پارسال رفت چین یکی از جنسهایی که اورده بود 50 تا gsm modem بود که پای خودش دونه 30 تومن در اومده بود اینجا دونه ای 55 تومن فروخت !

شما انگار خیلی کارو سخت میگیری برادر

jooya
12-01-2011, 22:47
خوب عزیز شما با 2 میلیون تومان می تونی 66 مودم بگیری روی هر کدوم هم شما 25 تومن سود کنی میشه 1650 هزار تومن !

خوب این نهایتش میشه خرجت . ولی برای شروع بد نیست که راه و چاهش رو یاد بگیری .

منتها 10 روز هم طول سفر ، این همش هزینه است ( با فرض اینکه طرف جایی مضعول به کار باشه ، واسه یکی مثل خودم)

راستی این دوستت این مودم ها رو چجوری اورد ؟ درسته خیلی کوچیک هستند ، ولی توی ورود به ایران چون از توی دستگاه رد میشه یه چیزی بیش از حد معمول باشه گمرکی می گیرند . به صورت قاچاق هم از دبی بخوای بیاری تهران 30 درصد می گیرند

( البته نمی دونم شاید گمرکی وسایل کامپیوتری کم باشه )

kaenat_quantom
12-01-2011, 23:36
سلام عزیز ، والا راجع به مالزی اطلاعات چندانی ندارم ، کشور تولید کننده مهم نیست ، مهم اینه که با توجه به نیاز و کشش بازار شما بتونید کالای بیارید که هم قیمت مناسب داشته و هم کیفیت قابل قبولی

تا اونجایی که می دونم توی مالزی هم تولیدی پوشاک خوبی هست ولی جزو کارهای لوکس به حساب میاد و قیمتشون بالاست .

من چند وقت پیش ترکیه بودم ، یه سری کارهاشون چینی بود ، ولی کیفیت خیلی خوبی داشتند ، خودم به این نتیجه رسیدم که کلا واردات از ترکیه لااقل برای من نمی صرفه ، مشابه چینی اون رو با کیفیت شاید به مراتب بهترش رو میشه هم با قیمت کمتری خرید و هم اینکه هزینه وارد کردنشون هم خیلی کمتر و شرکت های که توی چین کار می کنند خیلی کاردرست تر می باشند تا توی ترکیه

آره درستکاریشونو خیلی قبول دارم