PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك سوال در مورد حذف آرشيو كلمات تايپ شده در ويندوز

mohammad.clergyman
18-05-2006, 14:38
بسم الله الرحمن الرحيم

من تو يكي از تاپيك ها خوندم اگر مي خواهيم اين آرشيو را پاك كنيم بايد وارد برنامه ويرايشگر رجيستري ويندوز شويم در كادر Runكلمه Regedit را تايپ كنيم . در اين برنامه وارد كليد:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies\comdlg32

شويم و يك مقدار DWORDبنام NoFileMru بسازيم در صورت عدم وجود و به آن مقدار 1 بدهيم

ولي ريجيستري كامپيوتر من در قسمت Policies اصلا فايلي به نام comdlg32 نداره و فقط يك پوشه به نام explorer

داره . لطفا كمك كنيد .

mohammad.clergyman
22-05-2006, 17:58
بسمه تعالي

بابا شما همتون پروفشنال هستيد . جون من جواب بديد :sad:

M.R.M
23-05-2006, 14:00
سلام دوست عزيز ،
علت عدم وجود اين كليد ، عدم نصب و ثبت VB Runtime در سيستم ميباشد.
شما ميتوانيد براي رفع مشكل يا VB Runtime 6 را نصب نماييد و يا فايلي با نام comdlg32.ocx را از اينترنت دانلود كرده و سپس به روش زير آن را ثبت نماييد :
ابزار Run را از منوي Start اجرا نموده و دستور زير را در آن وارد نماييد :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بين دو علامت <> شما بايد مسير دقيق فايل ocx خود را وارد نماييد.
پس از دريافت پيغام ثبت موفقيت آميز فايل ، بايد سيستم خود را از نو راه اندازي نماييد.
اما راه حل ساده تري نيز براي اجراي اين ترفند وجود دارد.
براي انجام اين ترفند مراحل زير را دنبال نماييد :
در ابزار Run تايپ نماييد gpedit.msc و سپس Enter را بزنيد تا ابزار Group Policy اجرا گردد.
مسير زير را دنبال نماييد :
User Configuration \Administrative Templates\Windows Components\Windows Explorer\Common Open File Dialog
در صفحه سمت راست عباراتي را مشاهده مينماييد كه با توجه به عنوان آنها عمل مربوطه را انجام ميدهند.
با دوبار كليد روي هر عبارت و تنظيم فعال يا غير فعال بودن آن ميتوانيد به خواسته خود برسيد. به تصوير زير توجه نماييد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به صورت دقيق تر عبارت Hide the dropdown list of recent files براي مقدار دهي به كليد NoFileMru استفاده ميشود كه ميتوانيد آن را از اين طريق نيز مقدار دهي نماييد ( البته نام اصلي عنوان در منابع Hides the most-recently-used (MRU) list ميباشد ) .
ضمنا دوست عزيز حتما مسير زير را نيز بررسي نماييد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\
Comdlg32
و نيز توجه داشته باشيد كه بهتر است با يوزر Admin اين تغييرات را اعمال نماييد.
اميدوارم مشكلتان برطرف گردد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .