PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین و کاملترین دیکشنری انگلیسی

behrad66
06-01-2011, 00:24
سلام

۱. بهترین و کاملترین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی با سینونیم ها و تلفظ و فونتیک

۲. بهترین و کاملترین دیکشنری انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی با مشخصات بالا

لطفا دیکشنری های آنلاین رو معرفی نکنین و بابیلون رو هم نگید.

با تشکر :11:

mohamad_beauty
06-01-2011, 00:53
سلام

دوست عزیز برای گزینه یک بی شک بهترین گزینه ها فقط و فقط این دو دیکشنری هستند
آکسفورد ادونس لرنر ویرایش 8
لانگمن ویرایش پنحم
و برای گزینه دوم بی شک و فقط و فقط دیکشنری نارسیس ویرایش ششم
من خودم زبان کار میکنم و تا ته دیکشنری های موبایل و کامپیوتر رو رفتم
بازم اگه سوالی بود در خدمتم

alireza1411
06-01-2011, 00:56
سلام

والله گفتند بابیلون مشکوک به جاسوسیه من تخته کردم رفته ولی میشه یا Golden Dic همون گلاسریهای توپ بابیلون رو براش اضافه کنی و کارایی که میخوای رو انجام بده. تلفظ صوتی رو شرمنده یه خورده بده ولی اون بقیه که گفتی رو با نصب دو سه تا گلاسری میشه انجام داد.

گلاسری انگلیسی به انگلیسی آکسفور یا لانگ من یا .... چیزای خوبی هست که تلفظ و هم معنی رو داره.

فارسی هم که مشخصه گلاسری 9 مگابایتی Hmt با بیش از 250000 لغت عالیه. دیکشنری های تخصصی مختاری رو هم میشه برای رشته های مهندسی تجربی خاص نصب کرد.:31::11::11:

behrad66
06-01-2011, 08:02
از محمد و علیرضای عزیز ممنونم که سریع و کامل جواب دادن فقط چند تا سوال...

۱. این دیکشنری های آکسفورد، لانگمن و نارسیس تو بازار یافت میشه؟ چون من اهل دانلود نیستم زیاد.

۲. ظاهرا نارسیس کار برنامه نویسای ایرانیه و کپی رایت داره. قیمتش چنده؟

۳. همشون روی xp sp3 نصب میشن؟ روی سون چطور؟

۴. میشه لانگمن و آکسفورد رو با هم نضب کرد؟ کانفلیکت نمیکنه؟

۵. این hmt چیه که میگید این همه لغت برای مترادف ها داره و آیا با داشتن اون سه دیکشنری باز هم به این نیاز هست؟

nightmare
06-01-2011, 08:16
از محمد و علیرضای عزیز ممنونم که سریع و کامل جواب دادن فقط چند تا سوال...

۱. این دیکشنری های آکسفورد، لانگمن و نارسیس تو بازار یافت میشه؟ چون من اهل دانلود نیستم زیاد.

۲. ظاهرا نارسیس کار برنامه نویسای ایرانیه و کپی رایت داره. قیمتش چنده؟

۳. همشون روی xp sp3 نصب میشن؟ روی سون چطور؟

۴. میشه لانگمن و آکسفورد رو با هم نضب کرد؟ کانفلیکت نمیکنه؟

۵. این hmt چیه که میگید این همه لغت برای مترادف ها داره و آیا با داشتن اون سه دیکشنری باز هم به این نیاز هست؟

سلام و با اجازه دوستان ...

۱. بله توی بازار نرمافزار همه چیز یافت میشه!

۲. اینجارو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

۳. فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشن. در سون هم اگر مشکلی باشه با حالت Compatibility Mode میتونید نرمافزارها رو تحت ویندوزهای قدیمی تر اجرا کنید.

۴. نمیدونم. ولی بعید می‌دونم...

۵. hmt نام یکی از گلاسریهای دیکشنری بابیلون هست:

تا بعد ...

behrad66
06-01-2011, 09:21
بازم ممنون. فقط یه سوال دیگه...

نارسیس رو میشه روی چند تا سیستم نصب کرد یا مثل اکثر نرم افزارها و بازی های ایرانی نحوه اکتیو کردنش آنلاینه و فقط روی تعداد محدودی سیستم نصب میشه؟

mohamad_beauty
06-01-2011, 11:01
بازم ممنون. فقط یه سوال دیگه...

نارسیس رو میشه روی چند تا سیستم نصب کرد یا مثل اکثر نرم افزارها و بازی های ایرانی نحوه اکتیو کردنش آنلاینه و فقط روی تعداد محدودی سیستم نصب میشه؟

دوست عزیز نارسیس رو روی 3 تا سیستم میشه اجرا کرد و قیمتش حدود 14 هزار تومان هست
مطمئن باشید ارزش داره چون یک دیکشنری آموزشی هست
برای اطلاعات بیشتر

اون دو تا دیکشنری هم روی سون براحتی اجرا میشه و تداخلی با هم ندارن

msm43njn
06-01-2011, 13:07
آقایون الکی پولتون رو بابت نارسیس دور نریزید. من نارسیس داشتم یک دردسرهای عجیبی باهاش داشتم که نگو. مثلا تو یوزر من کار می‌کرد تو یوزر داداشم کار نمی‌کرد. مرتب ازم می‌خواست که ریستارت کنم. اسکن لغات روی صفحه‌اش خوب نبود. البته این آخری روی سیستم من فقط بد کار می‌کرد و روی سیستم دوستم خوب بود. در کل گزینه‌هایی که پیش روی شما می‌زاره محدود هست.
فعلا دیکشنری کد باز Lingoes به نظرم بهترین هست. همه کارهای Babylon رو انجام میده به اضافه چیزای دیگه. در ضمن می‌تونید longman voice package هم براش بگیرید و از تلفظ شفاف آمریکایی لذت ببرید. در ضمن اگه آنلاین باشید کلی از دیکشنری‌های آنلاین هم براتون معنی نمایش میده. مثلا از گوگل که تلفظ گوگل هم داره.

behrad66
06-01-2011, 14:15
پس درباره انگلیسی به انگلیسی به نتیجه رسیدیم که آکسفورد و لانگمن بهترینه.

ولی درباره انگلیسی به فارسی و برعکس هنوز موندم...

نارسیس که هر چقدر هم خوب باشه بخاطر محدودیت نصب به کار من نمیاد و این لینگوز هم ظاهرا مثل بابیلونه و باید آنلاین بود تا از تمام قدرتش استفاده کرد و دیکشنریهاش هم باید دانلود بشه که واسه من دردسره. بخاطر همینم هست که از بابیلون نمیخوام استفاده کنم.

پیشنهاد دیگه ای نیست؟

shahin666
06-01-2011, 22:30

نارسیس که هر چقدر هم خوب باشه بخاطر محدودیت نصب به کار من نمیاد و این لینگوز هم ظاهرا مثل بابیلونه و باید آنلاین بود تا از تمام قدرتش استفاده کرد و دیکشنریهاش هم باید دانلود بشه که واسه من دردسره. بخاطر همینم هست که از بابیلون نمیخوام استفاده کنم.

پیشنهاد دیگه ای نیست؟

من دیکشنری LingvoSoft رو بهتون پیشنهاد میکنم
من که خودم ازش استفاده میکنم و کاملا هم راضی هستم
حجمش کمه ، هم ترجمه انگلیسی به فارسی داره و هم برعکس در ضمن تلفظ هم داره و همچنین کلمه های متراداف و امکانات دیگه

اینم توضیحات این دیکشنری و لینک دانلود

Arash4484
06-01-2011, 22:40
تمام امکاناتی که دوستان گفتند + ده ها مورد دیگر در دیک چند زبانه،کدباز،رایگان،سبک،پر قدرت Lingoes موجوده
(نامش با Lingvo که دوستمان توی پست قبل معرفی کرد اشتباه نشود. )
تمام گلاسری های معروف رو بطور کامل داشته باشید!لانگمن-ویکی پدیا-مختاری-آریان پور-ورد نت-گوگل دیک-و.....
تلفظ به زبان طبیعی wow
OCR بسیار قدرتمندتر از بقیه ...(البته نه درهمه جا)
برنامه اصلی تنها 4 مگ!به انتخاب شما پرتبل یا نصبی.
ترجمه متن آنلاین توسط گوگل و یا سایت منتخب شما(فوق العاده سریع)
دارای بانکهای اطلاعاتی مثل جدول تناوبی -الگوریتمهای MD5 -افعال بیقاعده و....
دارای مبدل کدهای 64 بیتی-ماشین حساب- بازی های چند کیلوبایتی فلش
و............
من که افراد پروژه اش را میبوسم:31:

تاپیکش توی همین انجمن:

پیشنهاد دیگه ای نیست؟
با تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا استفاده نکرده اید قضاوت نکنید دوست عزیز(شدم مثل تبلیغاتچی ها!:31:):
1-دیکشنریهای عادیش بسیار کم حجمند
2-شما هر دیکشنری که بخاهید از قدرت لانگمن-وبستر-آکسفورد و... استفاده کند. باید فایل حجیمی برایش دانلود کنید. حالا چه بابیلون باشد چه لینگز-نارسیس هم که فکر کنم یک 600 مگی باشه:31:
اگر هم بخاهید خریداری کنید که همه در بازار موجود است . پس فرق نمیکند.
با این تفاوت که نارسیس قانونی (که خودم هم دارمش، با محدودیتها واشکالات عجیب،که جای بحثش اینجا نیست ولی اگر بخاهید مطرح میکنم) 14000 تومن ولی لینگوز مفت. بابیلون هم بادردسر مشهور کرک کردن و مشکوک بودن به سرقت اطلاعات!
3- شما چه کاری میخاهید که در حالت آفلاین انجام ندهد؟ همه خصوصیات گفته شده بغیر از ترجمه متن مستقل از وب است. مگر اینکه خودتان بخاهید از دیکشنریهای آنلاینی مثل گوگل استفاده کنید(که نوع غیر آنلاین ندارندواصلن خصلتشان آنلاین است-ترجمه متن هم بجز سافتهای چندصدمگی آنهم بصورت ضعیف، هیچ برنامه‏ای انجام نمیدهد وهمه تحت وبند.)

shahin666
06-01-2011, 23:43
تمام امکاناتی که دوستان گفتند + ده ها مورد دیگر در دیک چند زبانه،کدباز،رایگان،سبک،پر قدرت Lingoes موجوده
(نامش با Lingvo که دوستمان توی پست قبل معرفی کرد اشتباه نشود. )
تمام گلاسری های معروف رو بطور کامل داشته باشید!لانگمن-ویکی پدیا-مختاری-آریان پور-ورد نت-گوگل دیک-و.....
تلفظ به زبان طبیعی wow
OCR بسیار قدرتمندتر از بقیه ...(البته نه درهمه جا)
برنامه اصلی تنها 4 مگ!به انتخاب شما پرتبل یا نصبی.
ترجمه متن آنلاین توسط گوگل و یا سایت منتخب شما(فوق العاده سریع)
دارای بانکهای اطلاعاتی مثل جدول تناوبی -الگوریتمهای MD5 -افعال بیقاعده و....
دارای مبدل کدهای 64 بیتی-ماشین حساب- بازی های چند کیلوبایتی فلش
و............
من که افراد پروژه اش را میبوسم:31:

تاپیکش توی همین انجمن:

موفق باشید.

ببخشید دوست عزیز یه سوال؟
این دیکشنری برای ترجمه لغات واسه به اینترنت هست
یا با این مواردی که شما گفتید میشه گلاسری ها رو دانلود کرد و بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین لغات رو برای ما ترجمه میکنه ؟

Arash4484
06-01-2011, 23:56
ببخشید دوست عزیز یه سوال؟
این دیکشنری برای ترجمه لغات واسه به اینترنت هست
یا با این مواردی که شما گفتید میشه گلاسری ها رو دانلود کرد و بدون نیاز به اینترنت و به صورت آفلاین لغات رو برای ما ترجمه میکنه ؟

دوست من 100% مستقل از اینترنت هستش وآفلاین کار میکنه.
گلاسریها رو دانلود و نصب کن وتمام! یه سری به تاپیکش بزن.

فقط برای ترجمه متن (نه لغت) به وب نیاز داره.که تمام دیکشنریها اینجوریند.

behrad66
07-01-2011, 01:06
فقط صداهاش مونده که فردا دانلود میکنم و نتیجه ـش رو میگم. امیدوارم بدرد بخوره.

لینک آکسفوردشم اگه میذاشتین بد نبود. اصلا هست واسه این برنامه؟ :46:

Arash4484
07-01-2011, 02:19
فقط صداهاش مونده که فردا دانلود میکنم و نتیجه ـش رو میگم. امیدوارم بدرد بخوره.

لینک آکسفوردشم اگه میذاشتین بد نبود. اصلا هست واسه این برنامه؟ :46:

حتمن نیاز نیست صداهاشو داشته باشی تا بتونی باش کار کنی. این موارد اختیاریه.(گرچه واقعن بینظیرن)

آکسفورد گویا متاسفانه نداره . ولی لانگمن و مریام وبستر توی تاپیکش هست.برای آکسفورد یه سرچی میکنم.
امکان اضافه شدن گلاسری/دیکشنری های جدید بهش خیلی زیاده. چند سال طول کشید تا این همه فرهنگ/لغتنامه به بابیلون اضافه بشه(چه از طرف کاربران،چه شرکتها).

Arash4484
07-01-2011, 03:01
لینک آکسفوردشم اگه میذاشتین بد نبود. اصلا هست واسه این برنامه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آکسفورد گویا متاسفانه نداره . ولی لانگمن و مریام وبستر توی تاپیکش هست.برای آکسفورد یه سرچی میکنم.
امکان اضافه شدن گلاسری/دیکشنری های جدید بهش خیلی زیاده. چند سال طول کشید تا این همه فرهنگ/لغتنامه به بابیلون اضافه بشه(چه از طرف کاربران،چه شرکتها).

دوستان پس از دوندگی! زیاد:31: آکسفوردش یافت شد:thumbsup:
در تاپیکش گذاشته شد. سوال و پیگیری دیگه بود توی همون تاپیک بپرسید تا تجمیع مبحث بشه:11:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

123list
07-01-2011, 12:29
من دیکشنری LingvoSoft رو بهتون پیشنهاد میکنم
من که خودم ازش استفاده میکنم و کاملا هم راضی هستم
حجمش کمه ، هم ترجمه انگلیسی به فارسی داره و هم برعکس در ضمن تلفظ هم داره و همچنین کلمه های متراداف و امکانات دیگه

اینم توضیحات این دیکشنری و لینک دانلود

من هم با نظر دوستمون موافقم این دیکشنری خیلی از جهات از بابیلون بهتره اولا دردسر کرک نداره خیلی هم خوب ترجمه میکنه من الان سه ماه است که ازش استفاده میکنم خیلی خوبه

behrad66
07-01-2011, 15:39
عالی بود. سریع و راحت. بابت آکسفورد هم واقعا ممنون که اینقدر سریع جواب دادی. دمت واقعا گرم آرش جان. :10:

ولی دو تا سوال....

ترجیح دادم اینجا بپرسم که اون تاپیک بیخودی شلوغ نشه...

1. با اینکه MHT رو نصب کردم و تو لیست دیکشنری ها نصبه اما وقتی تو دیکشنری سرچ میزنم اصلا نتایجش رو نمیاره.
بقیه رو میاره. آنلاین ها رو هم غیرفعال کردم. فقط Generic و Merriam و Longman و Oxford رو میاره!!

2. کلمات فارسی رو اصلا تو هیچ برنامه ای نمیشه با ctrl + right click یا هر دکمه دیگه ای که واسش تعریف میکنم کپچر کنه و نتایج رو نشون بده. یعنی اصلا هیچ اتفاقی نمیفته!
انگلیسی ها رو میاره ولی فارسی ها رو نه!!
تو فایرفاکس هم اصلا کار نمیکنه... حتی انگلیسی!!
تنظیماتش هم تغییر ندادم و فقط Ignore Numbers تیک خورده!!!

Arash4484
08-01-2011, 00:50
من هم با نظر دوستمون موافقم این دیکشنری خیلی از جهات از بابیلون بهتره اولا دردسر کرک نداره خیلی هم خوب ترجمه میکنه من الان سه ماه است که ازش استفاده میکنم خیلی خوبه

مطئنید به کرک نیاز نداره؟ من لینگوو (Lingvo)رو استفاده کردم . مال یک شرکت روسی و پولیه...شاید کرک اینسایده این ورژن شما...

عالی بود. سریع و راحت. بابت آکسفورد هم واقعا ممنون که اینقدر سریع جواب دادی. دمت واقعا گرم آرش جان. :10:
ولی دو تا سوال....
ترجیح دادم اینجا بپرسم که اون تاپیک بیخودی شلوغ نشه...
1. با اینکه MHT رو نصب کردم و تو لیست دیکشنری ها نصبه اما وقتی تو دیکشنری سرچ میزنم اصلا نتایجش رو نمیاره.
بقیه رو میاره. آنلاین ها رو هم غیرفعال کردم. فقط Generic و Merriam و Longman و Oxford رو میاره!!

2. کلمات فارسی رو اصلا تو هیچ برنامه ای نمیشه با ctrl + right click یا هر دکمه دیگه ای که واسش تعریف میکنم کپچر کنه و نتایج رو نشون بده. یعنی اصلا هیچ اتفاقی نمیفته!
انگلیسی ها رو میاره ولی فارسی ها رو نه!!
تو فایرفاکس هم اصلا کار نمیکنه... حتی انگلیسی!!
تنظیماتش هم تغییر ندادم و فقط Ignore Numbers تیک خورده!!!
ممنونم دوست عزیز. کاری نکردم...:11::10:
1-شما MHMیک بار دیگه نصبش کن.
دقت کن که توی Index Group وText Capture Groupتیک خورده باشه:
2-برای OCR کلمات فارسی گاهی پیش میاد ، یه راه استفاده از Select text هست که آدرسشو توی پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنوشتم.
ولی اینکه میگی توی FF کار نمیکنه خیلی عجیبه. من تا حالا بهش برنخوردم . چون بهترین مچ بودن رو با FF داره. کلن شما با این مشکلات بهتره یه بار برنامه و گلاسریها رو رینستال کنی.
موفق باشی:11:

behrad66
08-01-2011, 09:38
مشکل MHM حل شد. یادم رفته بود موقع نصب دیکشنری تیک های Index و Text Capture Group رو بزنم. :31:

اما همچنان با OCR مشکل دارم.

در مورد فایرفاکس شاید چون از ورژن 4 استفاده میکنم اینجوریه. شاید...

اما کلا فارسی رو کپچر نمیکنه!!!!

حتی با select text هم نمیشه... فقط کلیپبوردش کار میکنه (دکمه آبی کنار همون سفیده که گفته بودی)
ولی اینجوری که نمیشه. من اکثرا مطالب مختلفی تو کلیپبورد نگه میدارم و اینور اونور کپی میزنم.
اگه بخوام واسه ترجمه ببرم تو کلیپبورد اذیت میشم. :41:

nightmare
08-01-2011, 16:36
مشکل MHM حل شد. یادم رفته بود موقع نصب دیکشنری تیک های Index و Text Capture Group رو بزنم. :31:

حتی با select text هم نمیشه... فقط کلیپبوردش کار میکنه (دکمه آبی کنار همون سفیده که گفته بودی)
ولی اینجوری که نمیشه. من اکثرا مطالب مختلفی تو کلیپبورد نگه میدارم و اینور اونور کپی میزنم.

سلام. ظاهراً این دیکشنری در فایرفاکس 4 کار نمیکنه و این تنها مشکل شما نیست .

منبع:

OCR فارسی برای منم کار نمیکرد که بیخیال شدم. من با فایرفاکس 3 و همون قابلیت Select کار می کنم.

تا بعد ...

123list
08-01-2011, 18:29
[QUOTE=Arash4484;5753057]مطئنید به کرک نیاز نداره؟ من لینگوو (Lingvo)رو استفاده کردم . مال یک شرکت روسی و پولیه...شاید کرک اینسایده این ورژن شما...

اره بابا من از خود سایتش دانلود کردم نه کرک می خواهد نه چیز دیگه

Arash4484
08-01-2011, 20:49

ولی سلکت تکستش توی همه شرایط برای من کار کرده. یعنی هر نرم افزار و محیطی بگی.یکی از بهترین حسناشه...باید بگردی ببینی مشکل از کجاست:11:

Arash4484
08-01-2011, 20:57
[QUOTE=Arash4484;5753057]مطئنید به کرک نیاز نداره؟ من لینگوو (Lingvo)رو استفاده کردم . مال یک شرکت روسی و پولیه...شاید کرک اینسایده این ورژن شما...
اره بابا من از خود سایتش دانلود کردم نه کرک می خواهد نه چیز دیگه

شانس ما بوده!..واله مال من کرک میخاست.تازه کرکش هم از اینها بود که AVها گیر میدن ویروسیه!
ورژن2007و2008ش بود. حالاکه میگی اینجوریه میرم سایتش بگیرم

behrad66
08-01-2011, 23:53
ولی سلکت تکستش توی همه شرایط برای من کار کرده. یعنی هر نرم افزار و محیطی بگی.یکی از بهترین حسناشه...باید بگردی ببینی مشکل از کجاست:11:
هر کاری بگی باهاش کردم ولی حتی select text ـش هم کار نمیکنه...

مگر اینکه من ندونم منظور از select text چیه؟ اصولا باید دابل-کلیک کنی روی متن تا هایلایت بشه دیگه. درسته؟!!!

nightmare
09-01-2011, 01:01
هر کاری بگی باهاش کردم ولی حتی select text ـش هم کار نمیکنه...

مگر اینکه من ندونم منظور از select text چیه؟ اصولا باید دابل-کلیک کنی روی متن تا هایلایت بشه دیگه. درسته؟!!!

اصولاً بله! ولی در مورد این نرم افزار اصول‌ها جواب نمیدن. باید با موس زحمت کشید و روی کلمه رو از حرف اول تا آخر نوازش کرد :31:

(البته این به نظرم بد نیست. چون خیلی اوقات ممکنه قصدمون از دابل کلیک، انتخاب و کپی کردن یک واژه باشه که در اینصورت کادر دیکشنری این برنامه هی نمیره روی اعصاب)

Arash4484
09-01-2011, 18:32
اصولاً بله! ولی در مورد این نرم افزار اصول‌ها جواب نمیدن. باید با موس زحمت کشید و روی کلمه رو از حرف اول تا آخر نوازش کرد :31:

(البته این به نظرم بد نیست. چون خیلی اوقات ممکنه قصدمون از دابل کلیک، انتخاب و کپی کردن یک واژه باشه که در اینصورت کادر دیکشنری این برنامه هی نمیره روی اعصاب)

اتفاقن خفن اصولیه. :31::31:
برید به Configuration->Text Capture
وبرای سافت مشخص کنید دلتون میخاد با دابل کلیک بگیره یا درگ یا هردو یا هیچ کدوم. تو عکس کاملن مشخصه:

خیلی تنظیمات اختیاری دیگه هم هست که روی pop up این سافت میشه کرد....
:11:

nightmare
09-01-2011, 19:07
اتفاقن خفن اصولیه. :31::31:
برید به Configuration->Text Capture
وبرای سافت مشخص کنید دلتون میخاد با دابل کلیک بگیره یا درگ یا هردو یا هیچ کدوم. تو عکس کاملن مشخصه:

خیلی تنظیمات اختیاری دیگه هم هست که روی pop up این سافت میشه کرد....

ایول! دمت گرم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من عذر خواهی میکنم که زود قضاوت کردم. :11:

Arash4484
10-01-2011, 17:46
ایول! دمت گرم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من عذر خواهی میکنم که زود قضاوت کردم. :11:

این حرفها چیه عزیز-فدای سرت!:11:

msm43njn
13-01-2011, 02:10
یادتون هست تو بابیلون بهترین دیکشنری انگلیسی فارسیش چی بود؟ hfarsi Advanced
حالا همین دیکشنری برای Lingoes هم ساخته شد. از سایت سافتگذر دانلود کنید:

دیگه واقعا این برنامه رو دور افتاده و باید منتظر انواع دیکشنری تخصصی فارسی هم برای اون بود.

Arash4484
14-01-2011, 15:34
یادتون هست تو بابیلون بهترین دیکشنری انگلیسی فارسیش چی بود؟ hfarsi Advanced
حالا همین دیکشنری برای Lingoes هم ساخته شد. از سایت سافتگذر دانلود کنید:

دیگه واقعا این برنامه رو دور افتاده و باید منتظر انواع دیکشنری تخصصی فارسی هم برای اون بود.

دوست من مدتها بود که این دیکشنری(hFarsi) برای لینگوز موجود بود. و در تاپیکش هم هست:

من حدس میزنم اینکه توی این تاپیکه از مال سافتگذر جدیدتره (البته چک نکردم- چون سافتگذر آپش رو زده مرداد ولی توی آبان ورژن جدیدتر hFarsiLingoes آمد)

DaRiOuShJh
07-02-2011, 22:27
دوستان منم با پست آرش جان اومدم اینجا
خوب دوستان دست اندر کار یه دیکشنری مشتی در حده encyclopedia و کامل و ترجیحا همراه با تصویر و تلفظ امریکن و بریتیش و ... چی میتونید معرفی کنید بهم؟

Arash4484
07-02-2011, 23:57
دوستان منم با پست آرش جان اومدم اینجا
خوب دوستان دست اندر کار یه دیکشنری مشتی در حده encyclopedia و کامل و ترجیحا همراه با تصویر و تلفظ امریکن و بریتیش و ... چی میتونید معرفی کنید بهم؟

داریوش جان بهترین گزینه (اگه جنبه encyclopedia ی مد نظرته) همین لینگوز و بابیلونه .
چون خود این دایره المعارفها حجیمن و از همه مهمتر جدا جدا نصبشون کردن سرچ توشون رو سخت میکنه
وگرنه بریتانیکا-مایکروسافت انکاترا-ایرانیکا-ویکیپدیا آفلاین وووو همشون نسخه دیجیتال دارند
اما تو لینگز و بابیلون بصورت یک پچ کامل اما فشرده از نظر مگ نصب میشن و اگر شما سرچ کنید فلان، همشون با هم اطلاعات میدن و شما دردسرتون کمتر میشه
از بین لینگوز و بابیلون باز اگر همین جنبه دانشنامه ای مهمه لینگوز بهتره ، چون منابع آنلاین تا اونجا که من دیدم از بابیلون بیشتره. برای هر دو هم دانشنامه های متعدد عرضه شده.
توی فارسیهای معروف هم معین فهرست اعلام قویتری از دهخدا و.. داره که متاسفانه من هنوز تو نت ندیدمشون ولی توی بازار CDش هست.

DaRiOuShJh
08-02-2011, 00:57
نه فارسی نمیخوام
انگلیسی به انگلیسی میخوام بیشتر
خیلی ممنون

بینه این دوتا کدوم رو پیشنهاد میکنی آرش جان برای فعلا

لینگز و بابیلون

بابیلون رو 5-6 سال پیش یه مقدار باهاش کار میکردم! زیاد اد آن داشت از طرفی مقداری هم برای سیستم های اون موقعم سنگین بود گزاشتمش کنار
کرکش هم اذیت میکرد

کدوم لینکه دانلود کاملش دمه دست هست؟

Arash4484
08-02-2011, 01:07
منم همون لینگز رو پیشنهاد میدم. بابیلون دردسر کرک رو بهرحال داره. فکر کنم برتری OCR ش هم برات زیاد مهم نباشه
کل لینکهای اولیهش تو این تاپیک هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما شروع بگرفتن کن . از نظر دانشنامه ها هم چون کسی نخاسته بود و سنگین بود نذاشتم(مثلن ویکیپدیا 260 مگه) اونها رو هم توهمون تاپیک اضافه میکنم.

chista2010
09-02-2011, 14:42
نه فارسی نمیخوام
انگلیسی به انگلیسی میخوام بیشتر
خیلی ممنون

بینه این دوتا کدوم رو پیشنهاد میکنی آرش جان برای فعلا

بابیلون رو 5-6 سال پیش یه مقدار باهاش کار میکردم! زیاد اد آن داشت از طرفی مقداری هم برای سیستم های اون موقعم سنگین بود گزاشتمش کنار
کرکش هم اذیت میکرد

کدوم لینکه دانلود کاملش دمه دست هست؟

دیکشنری حرفه ای انگلیسی به انگلیسی اگه می خواهد با تلفظ بسیار دقیق و نمونه جمله برای تمامی کلمات

فقط

Longman Dictionary Of Contemporary English 5th Edition

230,000 words, phrases and meanings - more than any other advanced learner's dictionary
* 165,000 examples based on real, natural English from the Longman Corpus Network.
* Clear definitions written using only 2,000 common words.
* Over 18,000 synonyms, antonyms and related words.
* Over 65,000 collocations.
* The top 3,000 most frequent words in spoken and written English are highlighted to show which are the most important to know.
* NEW Integrated Collocations Dictionary. Over 65,000 collocations will improve students' fluency.
* NEW Integrated Thesaurus. Over 18,000 synonyms, antonyms and related words will improve vocabulary range.
* NEW Register Notes focus on the differences between spoken and written English.
* Academic Word List highlighted.
* Grammar and warning notes ensure that students avoid common errors.
* NEW text design ensures students can find information fast.

DaRiOuShJh
09-02-2011, 14:53
ممنون
ای ماشالله
داشتمش گمونم این برای چه سالی هست؟

Arash4484
09-02-2011, 15:17
دستت درد نکنه من رفتم بگیرمش
البته لانگمن بصورت تمام و کمال و با مثالهاش و... برای لینگوز و بابیلون تبدیل به گلاسری شده بود.
ولی این از اونها جدیدتره . اونا ادیشن چهارن ولی این پنجه