PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا اتوكد اينطوري نمايش ميده؟

Spiffy
01-01-2011, 17:08
سلام
من يه چنتا نقشه گرفتم و اووردم تو اتوكد كه باز ميكنم اصلا فارسي نشون نميده همش علامت سوال و... هستش درضمن من ميخوام همه ي اندازه ها و كلا طرحم با رنگ مشكي نشون داده بشه اما تو اينجا زرده و قرمز اصلا معلوم نيست
درضمن پرينترم آ4 هستش چطوري ميتونم اينو آ4 پرينتش كنم؟
چون وقتي پرينت ميكنم ناقص هستش

مرسي

MrGee
01-01-2011, 17:24
نقشه های قبلی رو درست نشون می داد؟

تو اتوکد می شه فونت نوشته ها رو عوض کرد؟
چون ممکنه نقشه هایی که گرفتید با فونتی نوشته شدن که تو سیسمتون نیست
نسخه اتوکدی که استفاده می کنید از زبان فارسی پشتیبانی می کنه؟

mahyarSAMSUNG
01-01-2011, 17:41
سلام
من يه چنتا نقشه گرفتم و اووردم تو اتوكد كه باز ميكنم اصلا فارسي نشون نميده همش علامت سوال و... هستش درضمن من ميخوام همه ي اندازه ها و كلا طرحم با رنگ مشكي نشون داده بشه اما تو اينجا زرده و قرمز اصلا معلوم نيست
درضمن پرينترم آ4 هستش چطوري ميتونم اينو آ4 پرينتش كنم؟
چون وقتي پرينت ميكنم ناقص هستش

مرسي

شما باید فونت کاتب رو نصب کنید . یعنی باید فونت های کاتب رو از نت گیر بیاری توی پوشه فونت کد بریزی بعد اون فایل رو باز کنی درست میشه . از اونجایی که حالت دیفالت کد زمینش مشکیه و خط ها سفید شما باید توی گزینه layer بری و تمام رنگها رو به سفید تبدیل کنید تا موقع پرینت مشکی پرینت بشه . layer رو تایپ کن بعد توی صفحه ای که باز میشه همه رنگها رو به سفید تغییر بده ...
این که میبینی ناقص پرینت میگیره احتمالا توی همون صفحه layer یه سری چیز ها هست که تنظیم شده توی پرینت نیوفته . شما توی همون صفحه یه جا هست که آیکونها ریز پرینتر گذاشته همرو روشن کن ....:10:

Spiffy
01-01-2011, 19:54
ممنون اما مشکل اینجاست که آ4 پرینت نمیکنه
چیکار کنم آ4 بده؟
تا حالا نقشه ی فارسی تو اتوکد باز نکرده بودم

mahyarSAMSUNG
01-01-2011, 21:09
شما دقیقا یه چیزی رو پرسیدی که واقعا برای یه کسی که اتوکد کاره ، هم شاید بعضی مواقع اذیت کنه . من خودم رشتم معماری و با این نرم افزار زیاد سرو کله زدم . شما همون راهی که گفتم رو باید انجام بدی . توی گوگل سرچ فونت کاتب رو انجام بده . یه مشت فونت باید پیدا کنی که توی پوشه فونت توی مسیر نصب کد بریزی و بعد فایلتو باز کنی .
برای آ4 هم باید یه کادر آ4 دور کارت بنداری حالا بر اساس مقیاسی که کار کردی . مثلا اگه سانتی متر باشه باید کادر 210 در 297 بندازی اگه متر باشه باید 21 در 29.7 بندازی یا 2100 در 2970 و .... اینها بستگی به مقیاس کاری داره .
بعد از این کار کنترل پی رو بزن . توی لیست پرینترت رو انتخاب کن بعد یه جا باید کاغذ مربوطه رو انتخاب کنید وقتی کاغد رو آ4 انتخاب کردی حالا از منوی زیریه ( تنظیمات کاغذ ) ، یه منویی رو باز میکنی و گزینه ویندو (window ) انتخاب میکنی وقتی انتخاب کنید این صفحه بسته میشه و کارت رو نشون میده که باید یه کادر بکشی که محدوده پریزنت مشخص بشه . اون کادر آ 4 یی که کشیده بودی رو از این سر تا اونسرش انتخاب کن و بعد اینتر یا اسپیس رو بزن دوباره صفحه پرینت باز میشه . حالا یه جا یه تیک هست که نوشته center که کارت رو وسط مینداره بعد از این کار پریویو رو بزن اگه خوب بود کلیک راست پرینت ...

Spiffy
02-01-2011, 12:38
آقا خیلی مرسی
کاتبو نصب کردم اما فونت هارو باید یکی یکی عوض کنم یعنی واسه هر توضیح و نوشته ای که تو صفحه هستش باید فونتشو به کاتب تبدیل کنم که معلوم شه
در کل برنامه ی بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار سخت و طاقت فرسا ایه مخصوصا واسه کسی که آماتوره و یا هیچی بلد نیس
من آ4 رو انتخاب کردم اما بازم غلط بیرون میده که از خیرش گذشتم دیگه.دیشب منو رو به کلاسیک تبدیل کرده بودم دقیقا 3 ساعت و 5 دقیقه طول کشید که بتونم به حالت قبلی برگردونمش
بازم ممنون