PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه حفاظت از دیتاببیس در حوادث قابل پیش بینی و غیر قابل پیش بینی

M-B-M
31-12-2010, 23:08
سلام
من در setup برنامه دیتابیس برنامه را در کنار جایی که برنامه را نصب می کنم قرار می دهم
حال اگر کاربر برنامه را دوباره پس از نصب ویندوز بخواهد نصب کند دوباره دیتابیس ایجاد شده و دیتابیس قبلی از بین می رود. یا اگر کاربر بصورت عمدی یا غیر عمدی دیتابیس رو پاک کنه یا ...
چطور میشه از، از بین رفتن دیتابیس جلوگیری کرد
آیا می توان برای دیتابیس Security گذاشت یا ... یه راه حل که بشه از دیتابیس حفاظت کرد
راه حل مدنظر شما چیست؟ شما از چه روشی استفاده می کنید؟

Payman_62
31-12-2010, 23:33
سلام.
این که کاربر دیتابیس رو پاک کنه که دیگه به شما ارتباطی نداره. شما مسوول اشتباهات کاربر نیستی. اما اگه امنیت رو بالا ببری بهتره.
من تو یه پروژه اومده بودم بعد از unistall برنامه سکوریتی فولدر دیتابیس رو برای یوزرهای عادی غیر قابل دسترس کرده بودم که در حالت عادی کسی نتونه پاکش کنه.
اما در نهایت اگه کاربر بخواد میتونه بره تو تنظیمات و به خودش دسترسی بده و فولدر رو پاک کنه. البته اگه ادمین باشه.

M-B-M
01-01-2011, 17:25
سلام.
این که کاربر دیتابیس رو پاک کنه که دیگه به شما ارتباطی نداره. شما مسوول اشتباهات کاربر نیستی. اما اگه امنیت رو بالا ببری بهتره.
من تو یه پروژه اومده بودم بعد از unistall برنامه سکوریتی فولدر دیتابیس رو برای یوزرهای عادی غیر قابل دسترس کرده بودم که در حالت عادی کسی نتونه پاکش کنه.
اما در نهایت اگه کاربر بخواد میتونه بره تو تنظیمات و به خودش دسترسی بده و فولدر رو پاک کنه. البته اگه ادمین باشه.

چطور يك همچين security‌ بذارم كه كاربر نتونه پاك كنه؟
چطور ميشه موقع نصب برنامه چك كرد كه اگه ديتابيس وجود داره روي ديتابيس قديمي دوباره نريزه؟

M-B-M
11-01-2011, 09:09
دوستان نظري ندارن؟
چطور ميشه موقع نصب اگر در مسير نصب ديتابيس وجود داشت از نصب ديتابيس جلوگيري كرد؟

M-B-M
16-01-2011, 22:39
دوستان اگه نظری دارن اعلام کنن

Payman_62
17-01-2011, 01:17
سلام.
سکوریتی که گفتم منظور تنظیمات فایل و فولدری بود. نه پسورد رو دیتابیس و ... .
برای مثال به کمک کلاس System.Security.AccessControl.FileSecurity و متد AddAccessRule میتونی پرمیشن فایل رو تغییر بدی. یا اگه پرمیشن فولدر رو تغییر بدی و از دسترس همه خارج کنی دیگه کسی نمیتونه وارد فولدر بشه. ولی گفتم طرف ادمین باشه میتونه به خودش دسترسی بده.

منظورت در مسیر نصب چیه؟ تو sql دیتابیس موجود باشه یا مسیر فایلش رو میگی؟

M-B-M
17-01-2011, 23:15
اگه میشه تکه کد رو بزارین ممنون میشم
در ضمن Security روی درایو فرمت ntfs فقط جواب میده، اگه درایو Fat باشه باید چکار کرد؟

منظورت در مسیر نصب چیه؟ تو sql دیتابیس موجود باشه یا مسیر فایلش رو میگی؟
منظورم اینه که وقتی کاربر ویندوز رو عوض میکنه و برنامه رو دوباره نصب میکنه بهش پیغام بده که مثلا در این مسیر نصب دیتابیس وحود داره با یه yes/no که دیتابیس جدید رو بریزه تو این مسیر یا نه...