PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید ساب+هدیونیت_امپ تا 400 چی خوبه؟

midnight1234
31-12-2010, 03:47
سلام.میخواستم یک پخش +ساب + امپ بخرم در حد 400 تومن...می شه راهنماییم کنید.
من خودم دو تا اسپیکر 718ex دارم راستش H.Operator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من همینجوری بدون امپ صدای فرکانسهای بالاش رو عصابم هست البته بعضی مواقع رو بعضی اهنگ ها.. انگار ته گوش ادم رو می سوزونه بعد 2 ساعت اینجوری می شم.. ماله شما هم مدل ex هست؟
من صدای صدای یک سیستم شنیدم پخشش پایونر بود سابش ts-w307d2 بود و 2 تا اسپیکر پایونر از همین مدل معروف اشتبا نکتن 6970 امپش کنوود 640 وات 4 کاناله بود واقعا از صداش راضی بود
رفتم پیش یک فروشگاه طرف زیاد بارش نبود ولی گفت پخشش قدیمی دیگه نیست سابش دیگه نیست مدل جدیدترش هست که 308 اسمشه امپش هم هست ..
1-به نظرتون من چی ببندم که صدام در حد این سیستمی که گفتم بشه؟؟
2-به نظرتون برای کم شدن هزینه امپ دو کاناله بگیرم همین مدل کنوود ؟؟اگه ممکنه یه مدل امپ در حد کیفیت همین امپ معرفی کنید عین همین مدل 2 کانالش
چون به نظرم بلندی صدای همین 718ای ایس خوبه و امپ بش وصل شه مثل مشکل پست بالایی می شه و فرکانس های بالا گوشو اذیت می کنه نظر شما ها چیه؟
3..هدیونیت یا همون پخش چی خوبه..می خوام خروجی هاش قوی باشه و تنظیمات ساب داشته باشه و بشه بیس و تیوتر و ..رو برای اسپیکرها و ساب به طور جداگانه تنظیم کرد..
4-یک امکان روی پخش های جدید هست بلوتوس میخواستم بدونم چجوری کار می کنه و ایا پیشنهاد می کنید ...؟
من با اف ام ترانسمیتر گوشی اهنگ گوش می دم کیفیتش عالیه ولی چون ممکنه گوشی رو رد کنم میخواستم بدونم این بلوتوس هم کاره همین اف ام ترنسمیتر رو انجام می ده یا فقط می شه به وسیله اون اهنگ رو بریزی تو مموری کارتی که به پخش وصله و از اونجا پلی کنی؟؟ منظورم اینه که مستقیم اهنگ رو از رو موبایل می شه رو ضبط ماشین پخش کرد با اول باید کپی بشه رو ضبط بعد دنبالش گشت و پخش کرد!!؟

Amir..H
31-12-2010, 14:01
ببین دوست عزیز اصلا برای خرید سیستم عجله نکن چون مطمینآ ضرر میکنی
برای پخش اینجارو بخون در ضمن قیمت 7016 تقریبا 190 تومنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای امپو سابم اینجارو بخون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در امپم باید بگم نمیتونه کامل سابو ساپورت کنه ولی توی این قیمت گزینه خوبیه

midnight1234
31-12-2010, 15:11
حق با شماست بهتره عجله نکنم ولی خداییش یادمه برای خرید همون اسپیکر 2-3 هفته تحقیق کردم انقدر هم گیج شده بودم دیگه این ساب و هدیونیت و امپ دیگه خیلی تخصصی می شه اینجوری 1 سال باید تحقیق کنم اخرشم گ.. گیجه می گیرم.برای همین اینجا پرسیدم یکی که تجربه داره لااقل سیستم خودش رو بگه...اون صفحه هارو هم مطالعه می کنم ولی اگه کسی می تونه به زبون ساده راهنمایی کنه ممنون می شم

Amir..H
31-12-2010, 17:42
ببین در مورد پخش مطمین به تو و هرکی که میخواد تا 250 تومن پخش بخره میگم کنوود 7016
کیفیت صدای خوبی داره و تنظیمات خوبی هم داره ازهم رده های خودش خیلی بهتره
البته اگه بخوای از برند کلاریون خرید کنی اقا حمید حتما کمکت میکنه
درباره ساب باید بگم 3012 کنوود کاملا امتحان خودشو پس داده واقعا تو قیمت خودش سابه عالیه هست به نظرم از 308 خیلی بهتره
البته اگه بتونی سابی مثل 1250 اینفینیتی پیدا کنی مطمینن از لحاظ کیفیت فوق العادس البته نمیدنم توی قدرت به پای 3012 میرسه یا نه؟
درباره امپ فکرکنم کارت سختر باشه من خودم برای انتخاب امپ کچل شدم,این امپه 4 کاناله ساند که بت معرفی کردم امپه خوبیه ولی برای سابت ضعیفه و در اینده باید یه امپ مونو برای سابت بخری
حالا فعلا سعی کن در مورد چیزایی که میخوای بخری تحقیق کنی.

---------- Post added at 07:42 PM ---------- Previous post was at 07:41 PM ----------

یاد رفت بپرسم سابو میخای تو باکس بزاری دیگه؟

midnight1234
31-12-2010, 19:14
این صفحات رو کامل خوندم...قبلش جواب پستتون رو بدم
من شماره گذاری می کنم که موقع جواب دادن قاطی نشه ممنون
1نه ساب تاقچه ای می خوام!!! از این کارا خوشم نمی یاد که باکس بزارم تو صندوق و... هم جا می گیره هم احساس می کنم اگه تو صندوق باشه فرکانس های میانی رو خوب پخش نمی کنه...از طرفی نمی دونم چرا رو تاقچه برام جذابیت بیشتری داره...
1-رو تاقچه بهتر نیست یکی تو اون صفحات نوشته بود ساب اولم رو رو تاقچه گذاشتم ماله دوران جهالت من منظورشو متوجه نمی شدم مگه این کار اشتباست؟؟
2-ظاهرا 7016 پخش خوبیه ظاهرش خوبه ولی قیمتش 175 گفته بودن! به نظرتون همین پخش رو بگیرم خوبه>؟ یعنی من تو این رنج قیمت دیگه هر ساب و امپی بگیرم پخشم براش مناسبه؟؟
3-من تو هیچ صفحه ای در مورد بلوتوس اطلاعاتی نتونستم به دست بیارم که دقیقا چیکار می کنه...یعنی مثلا با موبایل اهنگ رو می ریزی تو مموری ضبط و بعد پخش می کنی یا مستقیم از رو موبایل با بلوتوس اهنگ رو پخش می کنی؟
4-ساب 307 که من صداشو شنیدم با قطع کردن صدای اسپیکرها به خوبی فرکانس های میانی صدا رو پخش می کرد ویبرش خوب بود بیس شم کش نیم یومد صدارو خراب کنه نمی دونم چجوری منظورم رو بگم..حالا 3212 از لحاظ پخش صدا از چه لحاظ بهتره؟؟من کیفیت بیشتر برام مهم تا حجم صدا..راستی عکسی ازش داری ؟
5-ولی به نظرم باید امپ و ساب با هم هم خونی داشته باشن برای همین ممنون می شم راهنمایی کنید این صفحات خوندنشون بیفایده بود مثلا طرف گفته این ساب صداش خیلی خوب بود ولی نگفته امپش چیه..چون خیلی تاثیر داره..
مثلا امپ های DTR4.500 ویا 7541 رو با 308 ببیندم بهتره 8401 می شه؟؟یا با3212 ..
6-کلام اخر من سر در نمی یارم که چجوری باید حساب کنم که مثلا همین اسپیکر 718 من با چه امپی خوب درایو می شه چون انگار 3 اهمی هست و از طرفی چه سابی ببندم..راهنمایی کنید لطفا
7-ببخشید زیاد شد ولی من هنوز متوجه نشدم چرا تاقچه فابریک ماشین رو می ندازن دور در عوض یک تاقچه چوبی mdf اضافه می کنن! یکی می گفت واسه اینکه نلرزه کیفیت صدا بهتر شه ولی من همون دو تا اسپیکرم رو به راحتی تو تاقچه فابریک 141 پیچ کردم و اصلا هم لق نیست و صدا هم خوبه اصلا مشکلی نیست از هیچ لحاظ هم لغ نیست ..می خواستم بدونم اینا کلک پوله؟؟

Amir..H
31-12-2010, 21:07
این صفحات رو کامل خوندم...قبلش جواب پستتون رو بدم
من شماره گذاری می کنم که موقع جواب دادن قاطی نشه ممنون
1نه ساب تاقچه ای می خوام!!! از این کارا خوشم نمی یاد که باکس بزارم تو صندوق و... هم جا می گیره هم احساس می کنم اگه تو صندوق باشه فرکانس های میانی رو خوب پخش نمی کنه...از طرفی نمی دونم چرا رو تاقچه برام جذابیت بیشتری داره...
1-رو تاقچه بهتر نیست یکی تو اون صفحات نوشته بود ساب اولم رو رو تاقچه گذاشتم ماله دوران جهالت من منظورشو متوجه نمی شدم مگه این کار اشتباست؟؟
2-ظاهرا 7016 پخش خوبیه ظاهرش خوبه ولی قیمتش 175 گفته بودن! به نظرتون همین پخش رو بگیرم خوبه>؟ یعنی من تو این رنج قیمت دیگه هر ساب و امپی بگیرم پخشم براش مناسبه؟؟
3-من تو هیچ صفحه ای در مورد بلوتوس اطلاعاتی نتونستم به دست بیارم که دقیقا چیکار می کنه...یعنی مثلا با موبایل اهنگ رو می ریزی تو مموری ضبط و بعد پخش می کنی یا مستقیم از رو موبایل با بلوتوس اهنگ رو پخش می کنی؟
4-ساب 307 که من صداشو شنیدم با قطع کردن صدای اسپیکرها به خوبی فرکانس های میانی صدا رو پخش می کرد ویبرش خوب بود بیس شم کش نیم یومد صدارو خراب کنه نمی دونم چجوری منظورم رو بگم..حالا 3212 از لحاظ پخش صدا از چه لحاظ بهتره؟؟من کیفیت بیشتر برام مهم تا حجم صدا..راستی عکسی ازش داری ؟
5-ولی به نظرم باید امپ و ساب با هم هم خونی داشته باشن برای همین ممنون می شم راهنمایی کنید این صفحات خوندنشون بیفایده بود مثلا طرف گفته این ساب صداش خیلی خوب بود ولی نگفته امپش چیه..چون خیلی تاثیر داره..
مثلا امپ های DTR4.500 ویا 7541 رو با 308 ببیندم بهتره 8401 می شه؟؟یا با3212 ..
6-کلام اخر من سر در نمی یارم که چجوری باید حساب کنم که مثلا همین اسپیکر 718 من با چه امپی خوب درایو می شه چون انگار 3 اهمی هست و از طرفی چه سابی ببندم..راهنمایی کنید لطفا
7-ببخشید زیاد شد ولی من هنوز متوجه نشدم چرا تاقچه فابریک ماشین رو می ندازن دور در عوض یک تاقچه چوبی mdf اضافه می کنن! یکی می گفت واسه اینکه نلرزه کیفیت صدا بهتر شه ولی من همون دو تا اسپیکرم رو به راحتی تو تاقچه فابریک 141 پیچ کردم و اصلا هم لق نیست و صدا هم خوبه اصلا مشکلی نیست از هیچ لحاظ هم لغ نیست ..می خواستم بدونم اینا کلک پوله؟؟
باید بگم این جملتون خیلی جالبه :31:
ببین دوسن من بهت پیشنهاد میدم درباره باکس کمی مطالعه کنی
فکر کنم این جمله بتونه کمکت کنه(من توصیفی کاملتر و سادتر از این تا حالا نخوندم)

ببیند یه اسپیکر وقتی که کار میکنه..هم جلوی ووفر و هم پشت ووفر امواج صوتی تولید میکنن منتهی با اختلاف فاز ...پس امواج صوتی عقب و جلو کاملا همدیگرو خنثی میکنن و همین باعث میشه وقتی یه ساب رو فری ار تو هوا استفاده کنین هیچ نوع بیسی به گوشتون نرسه
حالا کار یه باکس ساده مثل سیلد اینه که امواج عقب ووفر رو خفه کنه و نزاره با امواج جلو تداخل کنه تا بتونیم امواج تولیدی جلو رو بشنویم...کار باکس پورتد میشه همفاز کردن فقط یه رنجی از فرکانسهای تولیدی عقب با فرکانسهای جلو ووفر..که همین باعث افزایش خروجی تو همون رنج فرکانسی (پیک) تو باکسخای پورتد

توضیح بیشتر باشه با اساتیدی مثل اقا حمید گل(البته بعد از مطالعه خودتون در صورت تمایل)
1.الان محاله که یه سیستم حرفه ای وجود داشته باشه که سابو رو طاقچه گذاشته باشه
2.یقینا 7016 پخش خوبیه و حالا حالا واستون کار میکنه با این قیمت نظیر نداره
3.بلوتوس برای صحبت کردن با تلفنه
4.مطمینا 3012 توی باکس اصولی راضیت میکنه
میتونی تو نت فیلماشو دانلود کنی و صداشو توی باکس پورتد وسیلد بشنوی
5.مسلما ساب باید با امپ مونو درایو بشه ولی به خاطر کمبود بوجه مجبور میشیم گاهی با استفاده از
بریج امپ درایوش کنیم,البته به نظر من 3012 در هر صورت از 308 بهتره
6.خوب وقتی باند شما 80 واته شما باید حداقل امپ 2 کاناله ای پیدا کنید که روی 3 اهم حداقل 80
وات بده از اون جایی که اکثر امپها مقدار وات خروجی روی 4 و 2 اهمو گفتن پس روی 3 اهم یه چیزی بین اونا میشه
مثلا یه امپ 4 کاناله روی 4 اهم 4 تا 80 وات میده
و روی 2 اهم 4 تا 120 وات ,خوب تقریبا میشه فهمید این امپ روی 3 اهم تقریبا 100 وات میده
7.باید بگم که بستگی به تاقچه فابریک ماشین داره
ولی باید بگم روی MDF معمولا باند بیس بهتری میزنه حالا اگه شما از وضعیت فعلی راضی هستید خوب
MDF نگیرید

midnight1234
01-01-2011, 00:23
ساب 307 که من صداش رو تکی شنیدم یعنی اسپیکر ها رو همه رو خاموش کردم فقط ساب..به خوبی از پس فرکانس های میانی صدا که شامل صدای خواننده بود بر می یومد و همچنین وظیفه اصلیش رو که بیس اهنگ بود...برای همیی گفتم باکس هایی که تو صندوق می زارن دیگه فرکانس های میانی رو نمی تونه پخش کنی..منکه همه بریم تو صندوق ماشین اگه جامون بشه..بالاخره این صدا باید از تاقچه ماشین و صندلی ها رد بشه تا به گوش برسه ..یعنی فقط یک صدای بم و همون بیس اهنگ می یاد..مثل اینکه تو اتاق یکی اهنگ گذاشته باشه و صدای اون موزیک بیرون اتاق بیشاتر بیس می یاد بیرون اونم بیس ازار دهنده..
حالا اگه شما نظری راجب این صحبت های من درست یا غلطش داری ممنون می شم..
نظر شما اینه که تاقچه رو ام دی اف کنم که امواج همو خنثی نکنن و بیس داشته باشم
یکم توضیح بده ساب تاقچه ای چه فرقی با باکس داره.

hamidR15
01-01-2011, 11:09
ساب 307 که من صداش رو تکی شنیدم یعنی اسپیکر ها رو همه رو خاموش کردم فقط ساب..به خوبی از پس فرکانس های میانی صدا که شامل صدای خواننده بود بر می یومد و همچنین وظیفه اصلیش رو که بیس اهنگ بود...برای همیی گفتم باکس هایی که تو صندوق می زارن دیگه فرکانس های میانی رو نمی تونه پخش کنی..منکه همه بریم تو صندوق ماشین اگه جامون بشه..بالاخره این صدا باید از تاقچه ماشین و صندلی ها رد بشه تا به گوش برسه ..یعنی فقط یک صدای بم و همون بیس اهنگ می یاد..مثل اینکه تو اتاق یکی اهنگ گذاشته باشه و صدای اون موزیک بیرون اتاق بیشاتر بیس می یاد بیرون اونم بیس ازار دهنده..
حالا اگه شما نظری راجب این صحبت های من درست یا غلطش داری ممنون می شم..
نظر شما اینه که تاقچه رو ام دی اف کنم که امواج همو خنثی نکنن و بیس داشته باشم
یکم توضیح بده ساب تاقچه ای چه فرقی با باکس داره.
سلام دوست عزيز
ميتونم ازتون سوال كنم كي به شما گفته ساب وظيفه اش پخش فركانسهاي ميانيه!!!!!:18::18:
از اسم اين اسپيكر كاملا مشخه(Sub woofer) يعني درايوري كه فركانسهاي پائين رو ميتونه اجرا كنه و بايد اجرا كنه.
اگر مشخصات ساب ووفرهاي مطرح رو ديده باشيد،منظورم فركانس ريسپانسشون هست،ماكزيمم تا 400-500 هرتز رو اجرا ميكنن.كه البته باز اين فركانسها توسط آمپ ف ي ل ت ر ميشه و نهايت روي 120 يا 200 حد اكثر كات ميشن.يعني مثلا نهايت 100Hz رو اجرا ميكنه و از اون بالاتر وظيفه اسپيكر ها و كامپوننتها شروع ميشه.
پس ساب وظفه اش اجراي باس و لو باس هست.
حالا چرا ميگيم Free Air نبايد استفاده بشه،بجز اينكه فركانسهاي پائين كه اصلي هستند رو در اين حالت نميتونه پاسخ بده باعث مشكلات و حتي اسيب ديدن ساب هم ميشه.قبلا توضيح دادم ديگه توضيح واضحاته.:46:

midnight1234
01-01-2011, 16:58
کامل و واضح بود.تاپیک می تونه بسته بشه دیگه سوالی ندارم .ممنون