PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خط تلفن

bida
30-12-2010, 22:24
سلام

شاید به این تاپیک مربوط نباشه ولی من یه مشکل عجیبی دارم و گفتم که اینجا بپرسم، گاهی پیش میاد که خط تلفن ما از کار می افته یعنی صدای بوق آزاد نمی یاد و نمیشه با اون شماره گیری کرد و اگه کسی هم با ما تماس بگیره ، تلفن زنگ نمی زنه ولی تماس گیرنده هیچ پیامی یا چیزی دریافت نمی کنه انگار که کسی تلفن رو بر نمی داره.

اما Adsl وصل هست و من بدون مشکل می تونم از اینترنت استفاده کنم. چراغ مودم هم ثابت هست و هیچ دیسکانکتی هم اتفاق نمی افته. اسپلیتر رو هم جدا کردم و مستقیما گوشی رو به پریز بدون هیچ واسطه ای وصل کردم و باز هم درست نشد.

مشکل از گوشی تلفن یا بدهی و ... نیست و بعد از مدتی خود به خود درست میشه. امروز هم این طوری شده و هنوز مشکل داره.

می خواستم بدونم کسی حدس می زنه عیب از چی هست ؟ مخابرات ، سیم کشی داخل منزل یا ....

officer
30-12-2010, 22:33
این مسائله جز مشکلات رایج هست ، اصطلاحا میگن بوق تلفن قطع شده ، باید با مرکز مخابراتتون تماس بگیرین

یک بار خطتون رو سوییچ میکنن و درست میشه .

kourosh_sos
30-12-2010, 23:28
دوست عزیز من فکر میکنم مشکل بر میگرده به سرخط یعنی جعبه تقسیمی که سیم مخابرات و سیم تلفن خونه شما هستش پیشنهاد میکنم یک برق کار بیارید و بین سیم مخابرات و منزل یک عدسی قرار بدید که مشکلتون حل بشه.