PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هد جوهر افشان

cccc
28-12-2010, 01:38
مشکل هد رو همه دارن، بعد از یه مدت خشک میشه!! راهی هست برا این مسئله؟
اصلا میشه هد پرینر جوهر افشان رو کاری کرد که دوباره راه بیفته؟
ممنون

mohammad.t
28-12-2010, 07:10
مشکل هد رو همه دارن، بعد از یه مدت خشک میشه!! راهی هست برا این مسئله؟
اصلا میشه هد پرینر جوهر افشان رو کاری کرد که دوباره راه بیفته؟
ممنون

چرا نميشه دوست عزيز.
بالاخره چيزي كه باعث شده سوراخ ها مسدود بشه جوهره كه خشك شده .
براي باز كردن از محلول هاي هدباز كن ميشه استفاده كرد.
البته بايد مشخص كني چه دستگاهي تا راه هاي انحصاري اون مدل رو بهت بگم.
از خود گزينه head clean بگير تا استفاده از امواج مافوق صوت كه مي تونه كمك كنه هد به شرايط عادي برگرده.

cccc
28-12-2010, 23:36
چرا نميشه دوست عزيز.
از خود گزينه head clean بگير تا استفاده از امواج مافوق صوت كه مي تونه كمك كنه هد به شرايط عادي برگرده.

ایول، دستگاه من اینه:
Brother DCP-130C

mohammad.t
28-12-2010, 23:57
ایول، دستگاه من اینه:
Brother DCP-130C

يه مدلي گفتي كه كار براش خيلي سخته.
حالا خشك شده؟
چند وقت استفاده نشده - الان چاپ مي كني چيزي هم چاپ ميشه يا كاملا سفيده؟

يه مدل از اين dcp ها رو اگه اشتباه نكنم 110C بود آورده بودن براي سرويس كامل بازش كردم ولي متاسفانه طراحيش جوري بود كه رنگ از حدود 20 سانت شيلنگ با ضخامت كم عبور مي كرد و خب رنگ خشك شده توي اين مسير طولاني كار رو سخت و تقريبا غير ممكن مي كرد.

حالا شما اطلاعاتي بده تا ببينيم ميشه كاري كرد يا نه.

cccc
29-12-2010, 01:27
يه مدلي گفتي كه كار براش خيلي سخته.
حالا خشك شده؟
چند وقت استفاده نشده - الان چاپ مي كني چيزي هم چاپ ميشه يا كاملا سفيده؟

يه مدل از اين dcp ها رو اگه اشتباه نكنم 110C بود آورده بودن براي سرويس كامل بازش كردم ولي متاسفانه طراحيش جوري بود كه رنگ از حدود 20 سانت شيلنگ با ضخامت كم عبور مي كرد و خب رنگ خشك شده توي اين مسير طولاني كار رو سخت و تقريبا غير ممكن مي كرد.

حالا شما اطلاعاتي بده تا ببينيم ميشه كاري كرد يا نه.

99% احتمال میدم خشک شده باشه و خیلی وقته که استفاده نشده!
كاملا سفيده، چيزي چاپ نمیشه!

mohammad.t
29-12-2010, 04:05
99% احتمال میدم خشک شده باشه و خیلی وقته که استفاده نشده!
كاملا سفيده، چيزي چاپ نمیشه!

كاري كه ميتوني انجام بدي اينه كه كارتريج ها رو خارج كني بعد كاملا شستشو بدي.
بعد پرشون كني از محلول هدباز كن.
بعد بذاري روي دستگاه و چندين بار clean بزني.
اگه محلول داخل كارتريج مصرف شد اميدي هست.
بعد هم رنگ بريزي توشون ببيني چاپ ميكنه يا نه.

Cleeev
29-12-2010, 06:07
من کارتریج شماره 57 hp رو دارم که بعد از حدود 3 ماه پرینت نکردن، رنگ قرمزش دیگه تقریباً بیرون نمیاد...

HP Tri-color Print Cartridge - 57 (از این مدلای با مخزن بزرگتره که حجم بیشتری جوهر توش جا میشه - قرمز/آبی/زرد)...

حدود 7 ماه پیش خریدمش و جوهر داخلش اورجیناله نه شارژی...

از clean خود پرینتر استفاده کردم ولی نتیجه نداشت و خودمم با گوش پاک کن تمام ناحیه هدش رو پاکسازی کردم...

انقدری ظریف هست که فکر کنم باز کردن راهش دهن سرویس کن باشه...

الان رنگ قرمزش به زور میاد و مثلاً دفعه اول قرمزش یکم میاد ولی دیگه بعدش چیزی نمیاد...

HP Solution Center ـم سطح جوهر قرمز رو بالای سه چهارم نشون میده (در کل کم از جوهرای این کارتریج استفاده کردم)...

زردشم کمی تا قسمتی مشکل خورده...

راهی داره که کارتریجم آسیب نبینه جوهر داخلشم از دست نره...؟ اصلاً راه داره یا باید دوباره یه 40-50 تومنی پیاده ـشم کارتریج نو بخرم...؟

لازم به ذکره که کارتریج کاملاً اورجیناله (خرید مستقیم از iranhp شرکت فالنیک) و بر عکس کارتریجای تقلبی، تا همین 2-3 ماه پیش که آخرین پرینتم بود، پرینتای بدون حتی یه خط جا افتادگی یا کم و زیاد بودن رنگ چاپ میکرد (برعکس تقلبیایی که تو بازار ریخته)... میدونم باید 1-2 هفته یه بار یه تستی پرینت کرد که جوهر خشک نشه ولی چه کنم از حواس پرتی...

mohammad.t
29-12-2010, 06:28
من کارتریج شماره 57 hp رو دارم که بعد از حدود 3 ماه پرینت نکردن، رنگ قرمزش دیگه تقریباً بیرون نمیاد...

HP Tri-color Print Cartridge - 57 (از این مدلای با مخزن بزرگتره که حجم بیشتری جوهر توش جا میشه)...

حدود 7 ماه پیش خریدمش و جوهر داخلش اورجیناله نه شارژی...

از clean خود پرینتر استفاده کردم ولی نتیجه نداشت و خودمم با گوش پاک کن تمام ناحیه هدش رو پاکسازی کردم...

انقدری ظریف هست که فکر کنم باز کردن راهش دهن سرویس کن باشه...

الان رنگ قرمزش به زور میاد و مثلاً دفعه اول قرمزش یکم میاد ولی دیگه بعدش چیزی نمیاد...

HP Digital Imaging Monitor ـم سطح جوهر قرمز رو متوسط نشون میده...

زردشم کمی تا قسمتی مشکل خورده...

راهی داره که کارتریجم آسیب نبینه جوهر داخلشم از دست نره...؟ اصلاً راه داره یا باید دوباره یه 40-50 تومنی پیاده ـشم کارتریج نو بخرم...؟

لازم به ذکره که کارتریج کاملاً اورجیناله (خرید مستقیم از iranhp شرکت فالنیک) و بر عکس کارتریجای تقلبی، تا همین 2-3 ماه پیش که آخرین پرینتم بود، پرینتای بدون حتی یه خط جا افتادگی یا کم و زیاد بودن رنگ چاپ میکرد (برعکس تقلبیایی که تو بازار ریخته)... میدونم باید 1-2 هفته یه بار یه تستی پرینت کرد که جوهر خشک نشه ولی چه کنم از حواس پرتی...

اون سطح فلزي كه بهش هد ميگيم بين اون دو قسمتي هست كه تميزشون مي كني.
حدود 30 تا سوراخ هست كه به زور به چشم مياد.
شما چند تا راه داري
1-استفاده از كيت شارژ كه با ايجاد خلا كمي از رنگ رو بكشي تا درست بشه. 5-6 تومن مي خريش بعد هم با رنگهاش كارتريج رو بعدا شارژ مي كني.
چرا 50 تومن پول بدي وقتي اصله و مي دوني چيز خوبيه شارژش كن 1000 بار!
2-راه هاي ساده تر رو تست كن.
كمي آب گرم (نه جوش) توي ظرفي بذار و كارتريج رو از قسمت هد داخلش بذار يه چند دقيقه كه موند خشكش كن و بعد كلين بزن. سعي كن فقط هد رو توش بذاري.
3-كارتريج رو با فاصله چند سانتي در معرض بخار آب بگير.
4- بهترين راه گزينه اول است و حدود 80 درصد جواب مي دهد.

يادم رفت بگم همه اينها در صورتيه كه مطمئن باشي رنگ داره.
چرا كه حتي تبخير هم ميشه.

Masoud 206-16v
29-12-2010, 12:27
1-استفاده از كيت شارژ كه با ايجاد خلا كمي از رنگ رو بكشي تا درست بشه. 5-6 تومن مي خريش بعد هم با رنگهاش كارتريج رو بعدا شارژ مي كني.
چرا 50 تومن پول بدي وقتي اصله و مي دوني چيز خوبيه شارژش كن 1000 بار

این کیت شارژ کجا دارن و واسه HPpsc 1350 هم میشه استفاده کرد؟
با تشکر

mohammad.t
29-12-2010, 17:32
این کیت شارژ کجا دارن و واسه HPpsc 1350 هم میشه استفاده کرد؟
با تشکر

بله جواب ميده
منتهي مدل دستگاه مهم نيست شماره كارتريج هاش مهمه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين سايته داره ولي شما بريد از بازار بخريد ارزون تره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

cccc
01-01-2011, 17:58
كاري كه ميتوني انجام بدي اينه كه كارتريج ها رو خارج كني بعد كاملا شستشو بدي.
بعد پرشون كني از محلول هدباز كن.
بعد بذاري روي دستگاه و چندين بار clean بزني.
اگه محلول داخل كارتريج مصرف شد اميدي هست.
بعد هم رنگ بريزي توشون ببيني چاپ ميكنه يا نه.

فکر میکنم شیلنگا هم خشک شده باشه!!
میخوام بازش کنم، از اونجایی که شیلنگا تموم میشه -یعنی میره تو قسمت هد- شیلنگا رو ببرم بعد با سرنگ پر از محلول تزریق کنم ببینم چی میشه :-) نظر شما چیه؟
البته محلول ندارم، اگه به جای محلول از الکل استفاده کنم چی میشه؟
البته یه دستگاه قدیمی تر دارم اپسیونه میخوام اول رو اون ازمایش کنم چون اونم همین وضع رو داره! موش آزمایشگاهی خوبیه :31:
ممنون

mohammad.t
01-01-2011, 22:34
فکر میکنم شیلنگا هم خشک شده باشه!!
میخوام بازش کنم، از اونجایی که شیلنگا تموم میشه -یعنی میره تو قسمت هد- شیلنگا رو ببرم بعد با سرنگ پر از محلول تزریق کنم ببینم چی میشه :-) نظر شما چیه؟
البته محلول ندارم، اگه به جای محلول از الکل استفاده کنم چی میشه؟
البته یه دستگاه قدیمی تر دارم اپسیونه میخوام اول رو اون ازمایش کنم چون اونم همین وضع رو داره! موش آزمایشگاهی خوبیه :31:
ممنون

آره الكل حلال خوبيه.
اپسون توش از اين شيلنگ ها نيست (البته اگه مال 200 سال قبل نباشه!)
حالا اول بايد باز كني چون اون مدل 110 بود اين 130 هست.
دستگاه رو كه باز كني شيلنگ ها از سر و ته در ميان و نياز نيست ببريشون.
بعد تازه اينها رنگ مي برن روي هد اگه خود هد هم خشك باشه اونم بايد يه فكري براش بكني.
ولي با حوصله و صبر همه كاري ميشه كرد ماده منفجره كه نيست جوهره خشك شده.
من اولين بار كه خواستم يه كارتريج مرده رو براي دستگاه خودم زنده كنم كار به بنزين و تينر و الكل و شيشه شور و اسيد هم كشيد!!!!:31:

cccc
02-01-2011, 02:31
رفتم سراغ هد اپسونم (Epson Stylus Photo 1270).
جوهرو دراوردم و از مادگی ای که میخوره تو جوهر، سرنگ پر از الکل رو خالی کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای همه رنگا این کارو کردم ولی نتیجه نداد!!!
جالبه چون از اون طرف که هد بود دستمالی که گذاشته بودم رنگی شد، ولی چرا نتیجه نداشت نمیدونم!!
حتی دو بارم کلین کردم. ولی انگار نه انگار.

mohammad.t
02-01-2011, 03:02
رفتم سراغ هد اپسونم (Epson Stylus Photo 1270).
جوهرو دراوردم و از مادگی ای که میخوره تو جوهر، سرنگ پر از الکل رو خالی کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای همه رنگا این کارو کردم ولی نتیجه نداد!!!
جالبه چون از اون طرف که هد بود دستمالی که گذاشته بودم رنگی شد، ولی چرا نتیجه نداشت نمیدونم!!
حتی دو بارم کلین کردم. ولی انگار نه انگار.

اصلا كوتاه نيا!
من براي اپسون شده 20 بار كلين مي زنم تا باز بشه.البته براي تانك دار ها چون كارتريج روش باشه 2 تا كلين بزني ارور ميده.
ببين وقتي مي خواي تزريق كني خيلي آروم اين كار رو انجام بده.
اگه مصرف الكلت رفته بالا ميتوني آب جوش هم بزني!:31:
اپسون پمپ قوي داره اگه اونم خشك نشده باشه(راستي روي پمپ هم الكل بريز) اگه تانك جوهر داشته باشي يه چند تا كلين بزني احتمالش هست باز بشه.

cccc
02-01-2011, 21:48
اصلا كوتاه نيا!
من براي اپسون شده 20 بار كلين مي زنم تا باز بشه.البته براي تانك دار ها چون كارتريج روش باشه 2 تا كلين بزني ارور ميده.
ببين وقتي مي خواي تزريق كني خيلي آروم اين كار رو انجام بده.
اگه مصرف الكلت رفته بالا ميتوني آب جوش هم بزني!:31:
اپسون پمپ قوي داره اگه اونم خشك نشده باشه(راستي روي پمپ هم الكل بريز) اگه تانك جوهر داشته باشي يه چند تا كلين بزني احتمالش هست باز بشه.

برا من تانك دار نیست كارتريجیه، من که فقط کارتریج رو میبینم پمپی در کار نیست!! البته حتما یه جایی هست این پمپ ولی مشکل اینه که در دسترس من نیست! یعنی چون کارتریج ها هم حرکت میکنن باید زیر اونا باشه و در نتیجه دسترسی بهش ندارم!!
آب جوش خالی یا مخلوط با الکل، کدوم بهتره؟ میخوام یه دو باری هم سرنگ هوا بزنم تا بمیره :31:

mohammad.t
02-01-2011, 23:03
برا من تانك دار نیست كارتريجیه، من که فقط کارتریج رو میبینم پمپی در کار نیست!! البته حتما یه جایی هست این پمپ ولی مشکل اینه که در دسترس من نیست! یعنی چون کارتریج ها هم حرکت میکنن باید زیر اونا باشه و در نتیجه دسترسی بهش ندارم!!
آب جوش خالی یا مخلوط با الکل، کدوم بهتره؟ میخوام یه دو باری هم سرنگ هوا بزنم تا بمیره :31:

حمال هد! كه رفت كنار يه قسمتي پيدا ميشه كه پرش جوهره اون پمپه كه وظيفه داره رنگ رو بكشه!
آب جوش خالي.
الكل هاي امروزي جون ندارن آب هم بخواي ببندي توش چيزي ازش در نمياد .
نميتوني كارتريج شارژي براش تهيه كني؟
سرنگت توي سوراخهاي ورودي هد محكم ميشه؟ معمولا از يه شيلنگ مثل اينها كه دكتر ها مي بندن دوره دست آدم و بعد دردت مياد رو به سرنگ و هد وصل ميكنيم بعد تزريق ميكنيم (چه دكتر بازي شد)

Negar1998
09-05-2011, 00:52
کیت شارژ کلا دارای دو نمونه هست
کیت برای کارتریج کوچک و کاتریج بزرگ
کارتریج های بزرگ که شماره 78 و 17 و 45 و 15 هستند که دوتای اولی رنگی و دوتای دومی سیاه هستن
کیت های رنگی شامل سه رنگ قرمز - زرد - ابی هستند و کیت های سیاه دارای دو رنگ سیاه می باشند.

marg11
11-12-2011, 00:14
چرا نميشه دوست عزيز.

ماله منمبگو لطفا پرینتر من canon mp250