PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف برق PC

Aless
27-12-2010, 00:13
سلام
امروز وقتی وارد خونه شدم یه نگاهی به کنتر برق کردم دیدم داره میدوه!
امدم توی خونه دیدم فقط یخچال و کامپیوتر روشنه.
یخچال که برچسب انرژی B داره.
البته خیلی مهم نیست ولی میخواستم بدونم مصرف برق کامپیوتر و پی سی چقدره حدودا؟
ممنونم.

Amir Varasteh
27-12-2010, 00:29
سلام.

ببین پاور سیستمت چند واته.

بد با یخجال یا TV مقایسه کن.

PC اگه جدیده، معمولا سخت افزار قوی ای و در نتیجه پاور قوی ای داره. واسه همین برق خفن مصرف میکنه.

منم از وختی سیسنمم رو ارتقاء دادم، کلی مصرفمون بالا رفته.

farzin1986
27-12-2010, 00:59
سلام
ممنونم.
با درود..
فرمول تخمين مصرف برق
شما مي‌توانيد براي تعيين انرژي مصرفي يك دستگاه از اين فرمول استفاده كنيد:
مصرف كيلووات ساعت در روز 1000÷ تعداد ساعات مصرفي در روز × مقدار وات(که پشت LCD نوشته)
يك كيلووات = 1000 وات
رقم فوق را در تعداد روزهائي كه از دستگاه در طول دوره ی قبض استفاده كرده‌ايد ضرب كنيد. سپس مي‌توانيد با ضرب كردن تعداد كيلووات ساعت در روز های دوره قبض در نرخ كيلووات ساعت برق محل خود، هزينه دوره ی قبض برق، میزان برق مصرفي دستگاه خود را محاسبه كنيد.
مقدار وات:
شما مي‌توانيد مقدار وات اغلب لوازم خانگي را در پائين يا پشت آنها يا بر روي پلاك برنجي آنها نگاه كنيد. مقدار وات نوشته شده حداكثر مقدار برقي است كه دستگاه شما دريافت مي‌كند.

برای محاسبه دقیق مصرف سیستمتون هم به اینجا برو هم نرم افزار داره واسه محاسبه و هم یه PDF فوق العاده کامل..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed_136915
27-12-2010, 01:59
من که کامپیوترم دو سه ماهه خاموش نشده قبض برق 700 تومن (تک تومن) اومده بود البته تو خونه فقط یخچال و کامپیوتر روشن هست. (خونه ی دانشجوییه دیگه :31:). پاورم هم Green 685W هست.

farzin1986
27-12-2010, 10:29
من که کامپیوترم دو سه ماهه خاموش نشده قبض برق 700 تومن (تک تومن) اومده بود البته تو خونه فقط یخچال و کامپیوتر روشن هست. (خونه ی دانشجوییه دیگه :31:). پاورم هم Green 685W هست.
بله فرمایش شما 100% متینه..
هزینه برق به صورت پلکانی محاسبه میشه..یعنی هر چی مصرف برق بیشتر هزینه برق به صورت تصاعدی بیشتر..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

voOroOjak0090
22-01-2011, 16:52
خود سیستم برق انچنانی مصرف نمی کنه نهایتا 12 ولت !!
بیشتر مصرف کامپیوتر با LCD یا مانیتور هست !!:5:

afceaglee2013
28-01-2011, 21:43
خود سیستم برق انچنانی مصرف نمی کنه نهایتا 12 ولت !!
بیشتر مصرف کامپیوتر با LCD یا مانیتور هست !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مصرف برق ربطی به ولتاژ برق نداره عزیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در کامپیوتر 3.3 ، 5، و 12 ولت داریم و این ولتاژ ها با ضرب در آمپر مصرفی قطعه، توان اون قطعه رو مشخص میکنه
اتفاقا مانیتور مصرف برقش زیاد نیست. مانیتور های قدیمی کمتر از 200 وات هستن مانیتورهای جدید هم که کمتر از 70 وات هستن .. معمولا 40 یا 50

-----------------------------------

سلام
ممنونم.
نرم افزار های گرین معمولا نسبت به بقیه ی برنامه ها و سایت ها ، مصرف سیستم رو بیشتر نشون میدن
سایت زیر اکثرا رقم های معقولی رو نشون میده که باید تعداد و نوع وسایل سیستم رو انتخاب کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برنامه ها و سایت های محاسبه ی توان سیستم، همیشه حداکثر توان مصرفی سیستم رو محاسبه میکنن و این به این معنی نیست که سیستم همیشه به اندازه ی عدد به دست اومده برق مصرف میکنه چون مثلا وقتی در اینترنت میگردید یا فیلم تماشا میکنید کامپیوتر از حداکثر توان خودش استفاده نمیکنه و بنابراین توان مصرفیش در اون لحظه کمتر از حداکثر توان مصرفیشه

-------------------------
البته توان مصرفی واقعی کمی بیشتر از توان مصرفی محاسبه شده س چون خود پاور هم راندمان مشخصی داره
مثلا اگه توان مصرفی سیستمی در لحظه ای 350 وات باشه و راندمان پاور 70 درصد(راندمان پاور های فله ای 50 تا 60 درصده) میشه گفت پاور برای اینکه 350 وات برق رو به قطعات برسونه 500 وات برق مصرف میکنه :27:

farzin1986
28-01-2011, 21:54
بله دوست عزیز afceaglee2013
متشکر از معرفی سایت جدید.. جالب بود..

akpa
07-02-2011, 22:46
سلام برای این سیستم پامور 530 گرین کافیه؟
cpu amd phenom 955
motherboar biostar 870
ram 2 * 2gig ddr3
vga 5670
dvd writer
hdd 1 tb 7200 prm

afceaglee2013
08-02-2011, 00:06
سلام برای این سیستم پامور 530 گرین کافیه؟
cpu amd phenom 955
motherboar biostar 870
ram 2 * 2gig ddr3
vga 5670
dvd writer
hdd 1 tb 7200 prm

این قطعات حداکثر 400 تا 450 وات برق مصرف میکنن و با توجه به این که توان حقیقی پاور شما 530 واته هیچ مشکلی از نظر برق مصرفی پیش نمیاد.

DOKHTARE ACTROS
11-03-2011, 16:42
واسه ما هم پول برق زیاد میاد میگن همش به خاطر کامپیوتر که روشنه

میشه حساب کرد کامپیوتر در روز چقدر مصرف داره؟؟؟

mahdimp5
20-03-2011, 19:48
واسه ما هم پول برق زیاد میاد میگن همش به خاطر کامپیوتر که روشنه

میشه حساب کرد کامپیوتر در روز چقدر مصرف داره؟؟؟

اگه دستگاهتون PC امروزی باشه، فقط کیس تنها حدود 100 وات مصرفش هست (در حالت کارهای سبک مثل وبگردی،

تایپ و ...) و مانیتور اگه LCD باشه بین 25 تا 40 وات (بسته به سایز و اینکه LED هست یا LCD ).

dusti55
14-04-2011, 13:18
در این وبگاه، میزان مصرف برق کیس (قطعات اصلی) را می‌توان به‌دست آورد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]