PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Stacking

MobinS
26-12-2010, 16:38
Stacking
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نام: stacking ( به معنای چند قطعه که با هم جور در میان)

سبک : action puzzle
تاریخ عرضه بازی : فصل اول 2011
پلتفرم : xbox 360 LIVE / PS3 Network
ناشر و سازنده بازی : DoubleFine

حتما بازی Brutal Legend یا Psychonauts رو انجام دادین. حتما تا نام بازی Psychonauts رو می شنوید یاد اون فضای زیبا و سورئال بازی می افتید. یاد اون همه خاطره و اون ایده جالب برای اون بازی می افتید. این بازی ها همه ساخته شرکت DoubleFine بودند که واقعا تونستند توی حافظه همه اونایی که این بازی هارو رو انجام دادند جایی رو اشغال کنه. شرکت DoubleFine کلا به ساخت بازی های بامزه و جالب و عجیب معروف هست. این بار دوباره این شرکت دست به ساخت یک ابر بازی زده و این بار به نام stacking .
به طوری کلی stacking نام اون پازل هایی هست که انسان قطعاتی که با هم جور در میان رو کنار هم بچینه. مطمئنا این اسم بازی با خود بازی ارتباط مخصوصی داره. در این بازی با گرافیکی بسیار زیبا و گیم پلی ای بسیار جالب روبرو هستیم که دونه دونه پایین بررسی می کنیم.

طراحی هنری

Artistic Design یا طراحی هنری یکی از نقاط قوت و عالی این بازی به شمار میاد. گاهی اوقات بازی هایی مثل red dead redemption و یا crysis میان و با توجه به امکاناتی فوق العاده پیشرفته ای که دارند یک بازی با گرافیکی بسیار بالا طراحی می کنند. ولی این بازی از موتور گرافیکی بسیار قوی تغذیه نمی کنه ولی با یک طراحی هوشمندانه و بسیار هنری و زیبا تونسته بسیار خوب جلوه کنه و از نظر گرافیکی خودشو پوشش بده.
طرح هایی مثل این که خط دور همه اشکال پر رنگ تر باشند و طرح هایی دیگر گرافیکی نیز در باز یهایی مثل borderlands و یا prance of persia 2008 دیده شده , ولی این نوع گرافیک و طراحی در این بازی می توان گفت کاملا جدید می باشد . ( شاید در animation ها استفاده شده باشد ولی در بازی سازی کاملا جدید می باشد)

نمونه ای از طراحی گرافیکی

داستان

داستن بازی داستان پسر بچه ای است به نام Charlie Blackmore . او کوچکترین عضو خانواده Blackmore می باشد. روزی همه برادران و خواهران بعلاوه پدرش گم می شوند. و اینک این وظیفه ماست که به دنبال خنواده مان بگردیم. در بین راه پازل ها و معماهای زیادی وجود دارد که ما باید به کمک قابلیت تسخیر کردن Charlie Blackmore داستان را ادامه دهیم.

عکس Charlie Blackmore در حال پرس و جو درباره برادرش!

گیم پلی

این بخش از جالب ترین عناصر این بازی به حساب میاد. در این بازی همین طور که گفته شد شخصیت اول بازی Charlie Blackmore قابلیت خاصی دارد به نام تسخیر کردن ! با توجه به این قابلیت چارلی می تواند بعد از این که به پشت هر کس برود , وارد او شود و او را در کنترل بگیرد! این قابلیت بیشترین هیجان را به بازی می دهد . همچنین بازی را بامزه و عجیب و غریب می کند. با توجه به این خاصیت مثلا می توانید از سد سربازی جلوی در رد شید. به عنوان مثال این سرباز به شما اجازه عبور نمی دهد , شما می توانید وارد جسم زنی با اندام زیبا شوید و به جلوی گارد بروید. آنگاه گارد رو گمراه کنید تا از جلوی در دور شود. حالا به جسم خود برگردید و از در عبور کنید!!
در کل در بازی راه های فراوانی برای گذراندن مرحله وجود دارد و شما باید با توجه به قدرت تخیل و تفکر خودتون مراحل رو بگذرونید. در کل حدود 100 شخصیت در بازی وجود داره که هر کدوم کار مخصوص به خودشو انجام میده.

قابلیت تسخیر کردن شخصیت های دیگر!

در کل بازی خیلی جالبی به نظر میاد . همچنین موسیقی و فضا سازی و ده ها مورد زیبای دیگه نیز توی بازی وجود داره. اگر می خواهید بیشتر از بازی بدونید حتما بهتون پیشنهاد می کنم که تریلر و عکس های بازی رو ببینید . در کل باز هم منتظر یک شاهکار دیگه از این شرکت هستیم. و تا یادم نرفته :
این بازی arcade هست و از طریق live ایکس باکس و یا network پی اس 3 قابل دانلود می باشد.

کپی رایت : مبین شاکری

لینک تریلر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتصاویر بازی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا تشکر.

MobinS
01-04-2011, 20:00
اولا بازی خیلی وقته ریلیز شده! هنوز توی اخباره!
دوماکسی توی این فروم به این بزرگی بازی نکرده اینو؟ واقعا خیلی فوق العاده است! من از صبح نشستم پاش. واقعا شاهکار قرنه! اصلا از دست ندینا!
واقعا طراحی عالی و هنری بازی منو جذب خودش کرده. اصلا این شاهکارو از دست ندین که نصف عمرتون فناست

Layken
01-04-2011, 22:20
gamespot به بازی امتیاز عالی 8 رو داده...
g4tv هم به بازی امتیاز 4/5 رو داده...

و از نکات مثبت بازی..
راه حل های متعدد برای حل پازل
شخصیت های جانبی...برای حل کردن
فضاهای زیبا و جذاب یک مدل پازل

و نکات منفی...
سکانس های تکراری و بی صدا در فیلمها
نبود دیالوگ و فقط نوشته یا همون تکست
برخی ایرادات جززی دوربین

دوماکسی توی این فروم به این بزرگی بازی نکرده اینو؟ واقعا خیلی فوق العاده است

کیلزون به اون بزرگی تو این فروم به این بزرگی صفحاتش به زور تا 5 رسید.....

iCe m@n
02-04-2011, 12:35
ممنون بابت تاپیک

الان این بازی لینک دانلود براش هست که بشه دانلود کرد یا هنوز نیومده؟

MobinS
02-04-2011, 17:02
بازی مخصوص xbox live و play station network هستش. و برای PC نیومده. باید از توی همون شبکه ها دانلود بشه.

vahidgame
17-03-2012, 04:40
اصلا یاد این نبودم که این بازی برای پی سی هم داره منتشر میشه
جالبه آخرین پست این تاپیک هم تقریبا برای یکسال پیشه!
بازی برای پی سی هم چند روزه منتشر شده و لینکای دانلودش هم دیگه همه جا اومده که حجم زیادی هم نداره و اکثرا می تونن دانلود کنن
توصیه می کنم این بازی خیلی خوب در سبک پازل رو از دست ندین که از شرکت Double Fine هستش که معمولا بازی هاش خیلی خلاقانه طراحی میشن...

hosseincode2008
17-03-2012, 11:30
من يه روزي بازيش كردم و عاشقش شدم، خيلي بازي فان و سرگرم كننده ايه و من تا صد در صد نكنمش ولش نميكنم ولي حيف كه روز بعدش مس افكت 3 اومد و مجبور شدم فعلا بيخيال اين بشم.
به همه پيشنهاد ميشه حتي به مشكل پسندها كه هر بازي‌اي رو انجام نميدن!

MobinS
17-03-2012, 12:09
واای! من این بازی رو می بینیم همیشه لبخند می زنم... فوق العاده بود! هیچ بازی نتونست منو اینقدر حتی بعد از اتمام بازی جذب کنه! فوق العاده هست... حتما واسه پی سی شو هم دانلود می کنم...

p3yman_xl
17-03-2012, 15:56
به شدت توصیه میکنم این بازی رو
خیلی fun و باحال هست.