PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اينترنت وصله ولي هيچ سايتي نمياد!!

starpars
25-12-2010, 17:00
adsl من دو روزه به اينترنت كانكت ميشه ولي هيچ سايتي رو بالا نمياره و چيزي هم نميشه دانلود كرد توي فاير فاكس همش پيغام unable to connect ميده با ie هم همينطوره تو يه ويندوز ديگه هم تست كردم همينطوريه .
dns رو عوض ميكنم فرقي نميكنه .
فقط اگه v_p*n يا ultra s رو استفاده كنم درست ميشه الان هم همينجوري اومدم رو نت .
توي cmd وقتي از ip سايتها ping ميگيرم هيچ مشكلي و قطعي نشون نميده.
:41::41:

B.J.U
25-12-2010, 17:28
حتما مرورگرتون روی ------ تنظیم هست
چک کنید ببینید نباشه

Dark Shine
25-12-2010, 17:33
توی IE :
Tools --------->InterNet Option ----------> Connection -------->Setting
بعد اینجا تمامی تیک ها رو بردارین !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

starpars
25-12-2010, 18:08
نه مرورگر ها هيچ مشكلي ندارن پرا كسي هم خاموشه چون وقتي با اينترنت gprs ايرانسل وصل ميكنم مشكلي نداره سايتا رو راحت مياره فقط اين adsl اينجوري شده. اول گفتم چون تازگي واسه adsl محدوديت ترافيك گذاشتن منم زياد دانلود كرده بودم حتما ترافيكم تموم شده ولي بعد ديدم با وي پي n درست ميشه!!!

shitan
25-12-2010, 18:22
نه مرورگر ها هيچ مشكلي ندارن پرا كسي هم خاموشه چون وقتي با اينترنت gprs ايرانسل وصل ميكنم مشكلي نداره سايتا رو راحت مياره فقط اين adsl اينجوري شده. اول گفتم چون تازگي واسه adsl محدوديت ترافيك گذاشتن منم زياد دانلود كرده بودم حتما ترافيكم تموم شده ولي بعد ديدم با وي پي n درست ميشه!!!

با bridge کانکت می شید یا مودم یکسره وصله. default getway هم چک کنید.

starpars
25-12-2010, 18:44
با bridge کانکت می شید یا مودم یکسره وصله. default getway هم چک کنید.
مودم حالت pppoe هست و يوزر پسورد هم توي خود مودم وارد كردم كه خودش كانكت ميشه.
تنظيمات كارت شبكه هم دستيه كه default getway هم ip مودم 192.168.1.1 هست

j0l6
25-12-2010, 18:58
ip رو اتوماتیک بزار احتمالا مشکل از همون جاست

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:26 PM ----------

مودم ممکنه defualt gateaway رو عوض کرده باشه بهتره توو سیستم ای پی و gateway رو اتوماتیک تنظیم کنی

nikaien
25-12-2010, 18:59
اينترنت مشكل دار شده.
تا چند روز ديگه درست ميشه

starpars
25-12-2010, 21:23
ip رو اتوماتیک بزار احتمالا مشکل از همون جاست

---------- Post added at 07:28 PM ---------- Previous post was at 07:26 PM ----------

مودم ممکنه defualt gateaway رو عوض کرده باشه بهتره توو سیستم ای پی و gateway رو اتوماتیک تنظیم کنی
اتوماتیک گذاشتم بازم مرورگر ارور unable to connect ميده

اينترنت مشكل دار شده.
تا چند روز ديگه درست ميشه
شما هم اينترنتت مشكل داره؟ شايد مشكل سراسري باشه
مودمو bridg كردم بازم نشد راستي adsl همسايه مون كه با هم از يه جا اينترنت گرفتيم مشكلي نداره!!

mohsen_gh1991
25-12-2010, 22:55
adsl من دو روزه به اينترنت كانكت ميشه ولي هيچ سايتي رو بالا نمياره و چيزي هم نميشه دانلود كرد توي فاير فاكس همش پيغام unable to connect ميده با ie هم همينطوره تو يه ويندوز ديگه هم تست كردم همينطوريه .
dns رو عوض ميكنم فرقي نميكنه .
فقط اگه v_p*n يا ultra s رو استفاده كنم درست ميشه الان هم همينجوري اومدم رو نت .
توي cmd وقتي از ip سايتها ping ميگيرم هيچ مشكلي و قطعي نشون نميده.
:41::41:
درسته...شما وقتی از اولترا استفاده میکنی و در حین کار یهو سیستمت ریست یا خاموش میشه دفعه بعد دیگه نمیتونی سایتیو باز کنی..بهترین راحش اینه که فیلترشکنو باز کنی بعد یکی دوتا سایت باهاش باز کنی وقتی ببندیش احتمالا درست میشه....برای من این مشکل پیش میاد همینجوری رفعش میکنم.

hheadshoter
25-12-2010, 23:18
سلام دوستان !! من هم یه همچین مشکلی دارم ولی تفریبا بر عکس ایشون !! یعنی وقتی با وی پی ان کانکت میشم هیچ سایتی رو باز نمیکنه !! و یاهو هم نمیره !! ولی تورنت کار میکنه :دی !!!!!!!!!!!!!!!
تنظیمات هم همه این کار هایی که گفتین رو انجام دادم ولی نشد !! کسی راه حل دیگه ای داره ؟؟
پ.ن : وقتی با ایفون وصل میشم وی پی ان بدون هیچ مشکلی کار میکنه !!!!!!!!!!!!!

parsa5564
26-12-2010, 00:10
سلام دوستان !! من هم یه همچین مشکلی دارم ولی تفریبا بر عکس ایشون !! یعنی وقتی با وی پی ان کانکت میشم هیچ سایتی رو باز نمیکنه !! و یاهو هم نمیره !! ولی تورنت کار میکنه :دی !!!!!!!!!!!!!!!
تنظیمات هم همه این کار هایی که گفتین رو انجام دادم ولی نشد !! کسی راه حل دیگه ای داره ؟؟
پ.ن : وقتی با ایفون وصل میشم وی پی ان بدون هیچ مشکلی کار میکنه !!!!!!!!!!!!!

احتمالا از l2tp استفاده می کنی و تنظیماتش رو درست انجام ندادی اما iphone چون از pptp استفاده می کنه راحت سایت ها باز میشه
از پشتیبانی بپرس راهنماییت کنه

starpars
26-12-2010, 15:54
الان تست كردم نرم افزار imichat كه واسه ارتباط تصويري با موبايل هست يا برنامه Super Internet TV راحت به اينترنت وصل ميشه ولي نرم افزاراي ديگه مثل nod32 يا yahoo massenger و مرور گرها بدون v--p-*n نميتونن به نت دسترسي داشته باشن .
من فكر ميكنم يه پورتي چيزي واسه من بسته شده كه نرم افزار هايي كه از اون پورت استفاده ميكنن block ميشن. هرچي فايروال و اين چيزا بود خاموش كردم نشد.
نرم افزار DynDNS Updater كه ip اينترنت رو نشون ميده وقتي به v--p-*n كانكت نباشم ip سيستم رو unknow ميزنه.
پشتيباني هم تلفنش خاموشه:41:

hheadshoter
27-12-2010, 14:57
احتمالا از l2tp استفاده می کنی و تنظیماتش رو درست انجام ندادی اما iphone چون از pptp استفاده می کنه راحت سایت ها باز میشه
از پشتیبانی بپرس راهنماییت کنه
خب من چه جوری میتونم رو کامپیوتر خودم هم از pptp استفاده کنم؟؟
البته من تا 1 هفته قبل هیچ مشکلی نداشتم

shitan
27-12-2010, 15:17
الان تست كردم نرم افزار imichat كه واسه ارتباط تصويري با موبايل هست يا برنامه Super Internet TV راحت به اينترنت وصل ميشه ولي نرم افزاراي ديگه مثل nod32 يا yahoo massenger و مرور گرها بدون v--p-*n نميتونن به نت دسترسي داشته باشن .
من فكر ميكنم يه پورتي چيزي واسه من بسته شده كه نرم افزار هايي كه از اون پورت استفاده ميكنن block ميشن. هرچي فايروال و اين چيزا بود خاموش كردم نشد.
نرم افزار DynDNS Updater كه ip اينترنت رو نشون ميده وقتي به v--p-*n كانكت نباشم ip سيستم رو unknow ميزنه.
پشتيباني هم تلفنش خاموشه:41:

شما mtu را تغییر بده شاید درست بشه.مثلا 1800 یا 1492 یا 1500
و default getway هم از 192.168.1.1 به یه چیز دیگه مثل 192.168.11.1 تغییر بده ببین درست میشه یانه.

Gamexland
27-12-2010, 17:31
منم همین مشکلو دارم

Arash4484
30-12-2010, 00:15
دوستان مشکل سراسری و مربوط به اکثر ISPها بود و جالب بود با پ.روکسی مشکل حل میشد:31:
به هر حال حالا برطرف شده....

Arash4484
30-12-2010, 00:41
دلایل کندی و اختلال اینترنت در روزهای اخیر
وعده‌های مربوط به پهنای باند همواره در خبرها دیده می‌شود، از افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور گرفته تا رسیدن به ظرفیت 470 گیگابیتی پهنای باند تا سال 95. اظهاراتی که گویا در حد همان خبر باقی مانده است؛ چرا که در حال حاضر نه تنها کاربران این افزایش پهنای باند را حس نمی‌کنند، بلکه روز به روز نیز با کاهش و اختلالات اینترنتی روبه‌رو می‌شوند.

‏اختلالات ادامه‌دار
در حالی‌که انواع مدارک چه از نوع داخلی و چه از نوع خارجی نشان می‌دهد که ایران در زمینه اینترنت و خصوصا ‏پهنای باند دچار مشکل جدی است، اما بازمسوولان همچنان بر اظهارات خود پافشاری می‌کنند و بر این باور هستند ‏که پهنای‌باند کشور در وضعیت کاملا مطلوبی است، اما شرایط شبکه اینترنت و کندی سرعت در آن، اتفاق دیگری را ثابت می‌کند. بیش از یک هفته است که اختلالا تاینترنت در کشور باعث بروز نارضایتی‌های بسیاری برای کاربران این شبکه شده وعدم پاسخگویی مسوولان وزارت ارتباطات باعث شده کاربران ندانند مشکلات ازطرف سرویس دهندگانشان(ISP) است یا مربوط به بخش‌های زیرساختی کشور.

براساس گزارش‌های به دست آمده از اواسط روز دوشنبه هفته گذشته کیفیت پهنای باند اغلب شهرهای کشور دستخوش افت و خیزهای متعدد شده است. به‌نظر می‌رسدیکی از علل اصلی بروز اختلالات اخیر، ارتباط با کشور ترکیه است که شرکت زیرساخت با اعمال تغییراتی کلی، قصد دارد میزان بروز اختلالات را به حداقل برساند، اما به‌دلیل ضعف در خطوط پشتیبان، در حال حاضر این مشکل به قوت خودباقی است. همچنین این اختلالات از ظهر چهارشنبه پیش به اوج خود رسید،به‌نحوی که امکان خدمات‌رسانی به کاربران مخصوصا در آن روز تقریبا غیرممکن بود.

طی چند شب گذشته کاربران اینترنت با حداقل 3 نوبت قطعی در بخش‌هایی از شبکه اینترنت تهران مواجه بودند که هنگام تماس با مسوولان پشتیبانی فنی شرکت زیر ساخت، علت این امر را مشکلات فنی و اختلالات دستگاه سوئیچ در رینگ تهران دانستند.

یکی دیگر از موضوعاتی که از چند روز گذشته مطرح شده، از بین رفتن آدرس اینترنتی سایت‌های مورد نظر کاربران است که بنا بر اظهارات کارشناسان اینترنت این اختلال فنی به طوری است که بسته‌های اطلاعاتی مسیریاب، به سمت مقصد حرکت نکرده و در تداوم پویش مسیر به سمت تهران به ناگاه باز می‌ایستندکه شاید علت این امر هم باز مشکل BGP Routinهای شهر یا آسیب‌دیدگی فنی آنها باشد.

علیرضا علمی، ‌نایب رییس و دبیر صنفی انجمن شرکت‌های اینترنتی ایران، باتاکید اختلال در شبکه اینترنتی کشور و بیان این که بخش‌های فنی و LCT به هیچ‌وجه پاسخگوی شرکت‌های اینترنتی نیستند در گفت‌و‌گو با ایلنا ابزارداشته است که به محض بروز اختلال در ارتباط اینترنتی کشور، تلفن‌های بخش مربوطه اشغال شده و شرکت‌های اینترنتی در برابر اعتراض مکرّر کاربران پاسخ قابل قبولی نمی‌توانند ارائه کنند. همچنین SLA هم با ۷ سال تاخیر هنوزآماده نشده که تامین‌کنندگان و سرویس‌گیرندگان تکلیف خود را بدانند. وی می‌افزاید: شرکت زیرساخت باید یک مرکز پاسخ‌گویی تلفنی ۲۴ساعته با افرادکاملا مسلط و فنّی داشته باشد تا تمامی ‌مشکلات شبکه به آنجا منعکس و درکمتر از یک ساعت تحلیل و مرتفع شود. این گونه خدمات در شرکت‌های کوچک هم به راحتی قابل ملاحظه است، اما به دلیل برخی سوءمدیریت‌ها، استفاده بهینه ودرستی از منابع و ظرفیّت‌های ملّی صورت نمی‌گیرد. به گفته دبیر صنفی انجمن شرکت‌های اینترنتی ایران، به‌‌رغم اینکه بیان می‌شود چهار مسیر پشتیبان برای ارتباط اینترنتی کشور فراهم شده است، اما باز هم به راحتی شاهد افت سرعت اینترنتی در بخش‌های قابل‌توجهی از کشور هستیم. در همین زمینه پیام کرباسی، کارشناس حوزه اینترنت، با تاکید بر اختلالات طی چند روز گذشته اظهار می‌دارد که در پی بررسی اوضاع و احوال اینترنتی کشور، چنین به نظرمی‌رسد که نمی‌توان کل کشور را درگیر مشکلات مطرح شده دانست. حتی این اختلالات به تمامی ‌بسترها و نقاط مختلف در اینترنت نیز قابل بسط نبوده ومی‌توان ارتباط اینترنتی شرکت‌هایی را حتی در «شهر تهران» عاری از هر گونه اختلال دید یا آنکه برخی از ISP‌ها با بخش‌هایی از اینترنت دچار مشکلاتی هستند که در ارتباط با قسمت‌های دیگری از اینترنت فاقد مشکل هستند. وی درادامه می‌گوید:‌ «شبکه اینترنت کشور طی هفته‌های گذشته دچار بحران بود هاست، اما نه در کل کشور و این بحران تنها در بخش‌هایی از شبکه اینترنت دیده شده است.
در واقع در طول هفته گذشته در زمان و مقاطع خاصی اختلالاتی دیده شده، برای مثال روز چهارشنبه هفته پیش این قطع و وصل‌ها، 5 تا 6 ساعت بوده است همچنین روز شنبه هم اختلالات از ساعت 11 صبح تا 5/3 بعد از ظهر دیده شده است.» به گفته کرباسی آنچه در بررسی‌های دقیق تر مشاهده می‌شود، قطعی‌هایی است که به مدت 15 الی 32 ثانیه در بازه‌هایی از هر 14 دقیقه تا 30 دقیقه یکبار رخمی‌دهد. یعنی ممکن است کاربر، اینترنت را با سرعت مناسب پایش کند، اما درآغاز بروز اختلال، تا 32 ثانیه هیچ ارسال یا دریافت بسته صورت نپذیرد ولی مجدّد این مشکل مرتفع می‌شود و ارتباط به حالت عادی باز می‌گردد. چند دقیقه بعد، دوباره همین اتفاق تکرار می‌شود. این کارشناس اینترنت تصریح می‌کند که این اختلالات به شهر یا شرکتی مشخص در کشور مربوط نیست و چنین به نظرمی‌رسد که بسته به دروازه‌های خروجی کشور روی اینترنت، شرایط متفاوت است.

همیشه از آخر، اول
مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطّلاعات پیوسته براین گفته خود تاکیددارند که ایران در زمینه فناوری اطلاعات و ‏به خصوص در حوزه اینترنت بامشکل خاصی روبه رو نیست و برای تاکید حرف خود نیز پای ضریب نفوذ اینترنت در‏کشور را به میان می‌کشند. اما آمارهای جهانی خلاف این اظهارات است. به عنوان مثال ‏بر اساس اعلام مجمع جهانی اقتصاد که مهر ماه سال جاری منتشر شدایران را از نظر شاخص پهنای باند اینترنت در میان 139 کشور جهان در رده 99قرار داد. ‏بر اساس اعلام مجمع جهانی اقتصاد، ایران در این رده‌بندی تنها ازکشورهایی مانند فیلیپین، اندونزی، غنا، آفریقای جنوبی، پاکستان، هند وکامرون ‏بالاتر قرار گرفته است.‏

در این رده‌بندی کشورها بر اساس پهنای باند بین‌المللی اینترنت؛ یعنی مگابایت بر ثانیه به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت دسته‌بندی شده‌اند. به‏طوری که بالاترین عملکرد مربوط به لوکزامبورگ است که در این کشور به ازای هر 10 هزار نفر نزدیک به 73 هزار مگابایت بر ثانیه پهنای باند ‏اینترنت وجود دارد. ضریب مربوط به هنگ‌کنگ و هلند نیز نزدیک به پنج هزار و 600 ونزدیک به 778 است. این ضریب برای ایران نیز 5/1 ‏اعلام شده است.‏

فارغ از این رتبه‌بندی جهانی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی‌نیز طی یک بررسی بازار پهنای باند در ایران ‏را دارای ویژگی و پیچیدگی‌های زیادی دانسته است. در قسمتی از این گزارش آمده است که بخش عمده‌ای از بازار به‏صورت انحصاری در اختیار شرکت‌های دولتی است و کمیسیون تنظیم مقرّرات نیز به علّت وابستگی به وزارتخانه، ‏اقدامی برای آزادسازی این بازارها انجام نمی‌دهد‎.‎

در همین حال هزینه انتقال بسیار بالا است و مجموع هزینه انتقال و پهنای باند 70 درصد هزینه‌های بنگاه‌های خصوصی ‏را به خود اختصاص می‌دهد، ضمن اینکه مدیریت دولتی ناکارآمد است و هزینه‌های شرکت‌های دولتی به وسیله افزایش ‏قیمت خدمات تامین می‌شود‎.‎موضوع قابل توجه دیگر این است که قیمت خرید اینترنت از دروازه‌های اصلی خارجی ‏بالاست و به همین جهت هر نوع مدیریت تعرفه نمی‌تواند قیمت‌ها را واقعی کند‎.‎

مسوولان سازمان فناوری اطّلاعات از ابتدای سال گذشته با راه‌اندازی سامانه اندازه‌گیری سرعت اینترنت کاربران را تشویق کرده‌اند تا سرعت اینترنت خودرا بسنجند و در صورت بروز مشکل گزارش‌های خود را به سازمان تنظیم مقرّرات ارسال کنند، اما حالا و با این قطع و وصل‌های گاه و بی‌گاه مشخص نیست که چه ارگانی پاسخگو است و کاربران باید شکایت خود را به کجا ببرند.

ali201055
01-01-2011, 14:22
اگر مشکلاتتون اینه مشکل از خط شماست چون خط شما psm است یعنی خط شلوغ مخابرات.

smfattahi
16-12-2017, 13:18
cmd را با run as admin وارد شوید. اگر با ادمین وارد نمیشه، به شاخه خود cmd بروید تا انجام بشه.
بعد یکی یکی این دستورها را تایپ کنید و enter را بزنید. در اخر هم ریاستارت کنید.

netsh int ip reset resetlog.txt
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit

L.utus
16-12-2017, 14:21
cmd را با run as admin وارد شوید. اگر با ادمین وارد نمیشه، به شاخه خود cmd بروید تا انجام بشه.
بعد یکی یکی این دستورها را تایپ کنید و enter را بزنید. در اخر هم ریاستارت کنید.

netsh int ip reset resetlog.txt
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log hit

تاپیک مال 7 سال پیشه!

smfattahi
17-12-2017, 08:59
خب چه اشکالی داره. این مشکل رو من دیروز پیدا کردم و تنها این روش مشکلم را حل کرد.