PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 250 تا 300 / سیمبین / فول تاچ / پردازنده قوی / ترجیحاً نوکیا / دوربین مهم نیست

PaRkOr
24-12-2010, 03:44
سلام دوستان :11:
با توجه به اینکه K810i اینجانب در تاریخ 28 آذر توسط یه نامرد از خدا بی خبر:37: سرقت یا بهتره بگم دله دزدی شده:2:، تصمیم به خرید یه گوشی جدید گرفتم.

و اما مشخصات گوشی که در نظر دارم :

بودجه : 250 الی نهایتا 300 هزار تومن. از 300 بیشتر هم دیگه اگه واقعا ارزشش رو داشته باشه شاید بتونم هزینه کنم :46:

سیستم عامل : سیمبین:12: (دقیقا همون سیمبینی که روی 5800 هست. سری 60 ویرایش5 فکر میکنم. و آیا سری های بالا میتونن برنامه های سری های پایین تر رو اجرا کنن؟:23:)

استایل : فول تاچ و اینکه فقط با پوست دست کار نکنه و با ناخن یا یه شیئ نوک تیز هم بشه باش کار کرد:20:. کشویی یا تاشو اصلا به کارم نمیاد.:13:

پردازنده : مهم ترین رکن همینه:3:. چون برنامه و بازی زیاد روی گوشی نصب میکنم. کلا از گوشی انتظار نرم افزاری دارم تا چیزای دیگه:27:

دوربین : اصلا برام مهم نیست.:14: به شخصه یه دوربین دیجیتال 3 مگاپیکسل کنن رو به دوربین 20 مگاپیکسل گوشی ترجیح میدم. :46: به عنوان دوربین گوشی، 4 مگاپیکسل هم برام کافیه. البته فلاش LED خیلی مهمه

برند : من نوکیا رو شدیداً ترجیح میدم.:40: ولی هیچگونه تعصبی روی هیچ برند خاصی ندارم. فقط این برام مهمه که اگه گوشی گم و گور شد راحت قابل ردیابی باشه و به راحتی سریال IMEIش رو نشه عوض کرد.:46:

کیفیت صدا : کیفیت صدای اسپیکر زیاد مهم نیست. ولی صدای هندزفری باید قوی باشه و با کیفیت بالا. منظورم اینه که خروجی ولتاژ و جریان هندزفری جون دار باشه :8:

موارد اضافی : این امکانات اگه بود که خیلی خوب میشه.:26: GPS واقعی که از ماهواره سیگنال بگیره و نه اینترنت. مموری میکرو اس دی رو پشتیبانی کنه. دامنه فرمت های تصویری ای که پشتیبانی میکنه بالا باشه مثل FLV

در کل سعی کردم تمام جزئیاتی که میخوام رو کامل توضیح بدم تا بتونم بهترین راهنمایی ممکن رو ازتون بگیرم.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون صمیمانه تشکر میکنم

bibak_fa
24-12-2010, 09:01
سلام دوستان :11:
با توجه به اینکه K810i اینجانب در تاریخ 28 آذر توسط یه نامرد از خدا بی خبر:37: سرقت یا بهتره بگم دله دزدی شده:2:، تصمیم به خرید یه گوشی جدید گرفتم.

و اما مشخصات گوشی که در نظر دارم :

بودجه : 250 الی نهایتا 300 هزار تومن. از 300 بیشتر هم دیگه اگه واقعا ارزشش رو داشته باشه شاید بتونم هزینه کنم :46:

سیستم عامل : سیمبین:12: (دقیقا همون سیمبینی که روی 5800 هست. سری 3 ویرایش5 فکر میکنم. و آیا سری های بالا میتونن برنامه های سری های پایین تر رو اجرا کنن؟:23:)

استایل : فول تاچ و اینکه فقط با پوست دست کار نکنه و با ناخن یا یه شیئ نوک تیز هم بشه باش کار کرد:20:. کشویی یا تاشو اصلا به کارم نمیاد.:13:

پردازنده : مهم ترین رکن همینه:3:. چون برنامه و بازی زیاد روی گوشی نصب میکنم. کلا از گوشی انتظار نرم افزاری دارم تا چیزای دیگه:27:

دوربین : اصلا برام مهم نیست.:14: به شخصه یه دوربین دیجیتال 3 مگاپیکسل کنن رو به دوربین 20 مگاپیکسل گوشی ترجیح میدم. :46: به عنوان دوربین گوشی، 4 مگاپیکسل هم برام کافیه. البته فلاش LED خیلی مهمه

برند : من نوکیا رو شدیداً ترجیح میدم.:40: ولی هیچگونه تعصبی روی هیچ برند خاصی ندارم. فقط این برام مهمه که اگه گوشی گم و گور شد راحت قابل ردیابی باشه و به راحتی سریال IMEIش رو نشه عوض کرد.:46:

کیفیت صدا : کیفیت صدای اسپیکر زیاد مهم نیست. ولی صدای هندزفری باید قوی باشه و با کیفیت بالا. منظورم اینه که خروجی ولتاژ و جریان هندزفری جون دار باشه :8:

موارد اضافی : این امکانات اگه بود که خیلی خوب میشه.:26: GPS واقعی که از ماهواره سیگنال بگیره و نه اینترنت. مموری میکرو اس دی رو پشتیبانی کنه. دامنه فرمت های تصویری ای که پشتیبانی میکنه بالا باشه مثل FLV

در کل سعی کردم تمام جزئیاتی که میخوام رو کامل توضیح بدم تا بتونم بهترین راهنمایی ممکن رو ازتون بگیرم.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون صمیمانه تشکر میکنم

به نظره من اگه بتونی 20 یا 30 هزار تومان به پولتون اضاف کنید و ایکس6 بگیرین انتخاب بسیار خوبی کردین

Atropates
24-12-2010, 09:53
من هم فکر میکنم بین گوشی های موجود X6 نوکیا نسبت به بقیه بیشتر با معیار های شما همخونی داره . قیمتش هم 310 تومن هستش 16 گیگش .

PaRkOr
24-12-2010, 12:46
ممنون از شما. ولی بسیاری از دوستان هستند که از سرعت پایین X6 گله و شکایت میکنن. مخصوصا وقتی مموری پر میشه.:13:

من روی نوکیا تعصبی ندارم. اگه برندهای دیگه رو هم بتونید معرفی کنید ممنون میشم:11:

rozysara
24-12-2010, 14:13
only vivaz and vivaz pro

Atropates
24-12-2010, 16:10
تا 300 تومن میتونید Nokia C6 یا ویواز هم بردارید با این شرایطی که گفتید , که در کنار X6 مناسبترین گزینه هان توو سیمبین های دور و ور 300 تومن , C6 از اون دو تا ارزونتره (حدودا 50 تومن از اونا ارزونتره) ولی شرط هایی که شما گذاشتید رو تقریبا مثل اونا داره به جز CPU که مال ویواز قوی تره

گوشی های اندرویدی خوبی مثل Wildfire یا گوشی های بادا مثل Wave 723 هم هستن که رو اینا هم میشه فکر کرد ولی به شرط اینکه اون سیمبین بودن رو از شرط هاتون حذف کنید

Black Vengeance
24-12-2010, 16:46
با توجه به شرایط شما Vivaz انتخاب خوبیه

دارای دوربین 8 مگاپیکسلی
فیلم برداری HD 720 p
طراحی زیبا
سرعت پردازنده این گوشی 720 MHz
سیستم عامل گوشی سیمبین 60 ویرایش پنجم هست (دقیقا همون سیستم عامل 5800 با این تفاوت که منو ها تغییراتی کرده)
تاچ گوشی از نوع مقاومتی هست که می تونید با ناخن - قلم و ... با گوشی کار کنید
قیمت حوالی 300000
این گوشی GPS هم داره
درصورتی که از صفحه کلید هم خوشتون بیاد Sony Ericsson Vivaz Pro توصیه میشه که البته دوربین اون از 8 به 5 مگا پیکسل نزول پیدا کرده

X6 هم انتخاب خیلی خوبیه که سایر دوستان پیشنهاد کردن خدمت شما
اما به نظر من Vivaz یه سر و گردن بالاتره

PaRkOr
24-12-2010, 19:46
تا 300 تومن میتونید Nokia C6 یا ویواز هم بردارید
کشویی یا تاشو اصلا به کارم نمیاد:11:

با توجه به شرایط شما Vivaz انتخاب خوبیه
دوست عزیز، من هم نظرم داره کم کم جلب میشه که در ادامه عرض میکنم ...

اول از همه اینکه دوستانی که این گوشی ها رو معرفی میکنند، آیا خودشون تجربه ی حداقل یک ماهه ی کار باهاشون رو دارند یا اینکه صرفا از روی خواندن مشخصات گوشی ها راهنمایی میکنند؟ این مورد خیلی خیلی خیلییییییی برام مهمه که مشاوره دهنده خودش تجربه ی استفاده رو داشته باشه :40:

دوستان طبق راهنمایی ها و تحقیقاتی کردم، به این نتایج رسیدم. خواهشمندم که درستی یا اشتباه بودن این نتایج رو بهم گوشزد کنید. ممنون :11:
1-از برند سونی اریکسون، VIVAZ بهترین گزینه ی موجود برای من هست. ولی معایب تخصصی زیادی هم داره :13:
2- از برند نوکیا اگه بخوام بین X6 و C6 یکی رو انتخاب کنم، مسلماً X6 بهتره. این رو از طریق مقایسه ی امکاناتشون عرض میکنم
3- گوشی ایده آل من ترکیبی از سخت افزار و پردازنده VIVAZ و نرم افزار و سیستم عامل X6 هستش. اگر همچین گزینه ای موجود هستش حتما معرفی کنید تا خریداری کنم :46: اگر هم فعلا موجود نیست مجبورم صبر کنم تا گوشی های جدیدتر به بازار بیان

باز هم ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون :11:

Justyyy
24-12-2010, 21:46
فقط به ویواز فکر کن،همه چیز داره....

Black Vengeance
24-12-2010, 22:01
کشویی یا تاشو اصلا به کارم نمیاد:11:

دوست عزیز، من هم نظرم داره کم کم جلب میشه که در ادامه عرض میکنم ...

اول از همه اینکه دوستانی که این گوشی ها رو معرفی میکنند، آیا خودشون تجربه ی حداقل یک ماهه ی کار باهاشون رو دارند یا اینکه صرفا از روی خواندن مشخصات گوشی ها راهنمایی میکنند؟ این مورد خیلی خیلی خیلییییییی برام مهمه که مشاوره دهنده خودش تجربه ی استفاده رو داشته باشه :40:

دوستان طبق راهنمایی ها و تحقیقاتی کردم، به این نتایج رسیدم. خواهشمندم که درستی یا اشتباه بودن این نتایج رو بهم گوشزد کنید. ممنون :11:
1-از برند سونی اریکسون، VIVAZ بهترین گزینه ی موجود برای من هست. ولی معایب تخصصی زیادی هم داره :13:
2- از برند نوکیا اگه بخوام بین X6 و C6 یکی رو انتخاب کنم، مسلماً X6 بهتره. این رو از طریق مقایسه ی امکاناتشون عرض میکنم
3- گوشی ایده آل من ترکیبی از سخت افزار و پردازنده VIVAZ و نرم افزار و سیستم عامل X6 هستش. اگر همچین گزینه ای موجود هستش حتما معرفی کنید تا خریداری کنم :46: اگر هم فعلا موجود نیست مجبورم صبر کنم تا گوشی های جدیدتر به بازار بیان

باز هم ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون :11:
من تجربه ی استفاده ی این گوشی رو داشتم
نزدیک به 2 ماه
از نظر من :
طراحی گوشی رو من خیلی دوست داشتم (البته به سلیقه ی شما بستگی داره) و با توجه به این امکانات و صفحه 3.2 اینچ و در مقایسه با سایر گوشی ها خیلی زیباست - سرعت بسیار عالی - همین طور که گفتم منو های زیبا و گرافیکی و کارامد و اینتر فیس زیبا و نسباتا متفاومتی با سایر گوشی های Symbian داره - دوربین گوشی بسیار با کیفیته اما از از همون مشکل Xperia X10 رنج می بره و اون فلاش ضعیفه که در شب مشکل سازه - کیفیت فیلم برداری عالی - در باره ی صدا هم باید 2 معیار رو در نظر داشت یکی کیفیت و دیگری بلندی صدا . در مورد اول Vivaz صدای با کیفیتی داره اما در مورد دوم متوسطه در هدفون صدا در حد خوبیه و برای من اون موقع قابل قبول بود - نرم افزار و بازی هم خیلی نصب نمی کردم روی گوشی مخصوصا بازی
در مورد نکته ی اول جالبه بدونید که من هم درباره ی مشکلات عجیب و غریب این گوشی چیز هایی شنیدم
اما در این مدتی که من استفاده کردم از گوشی مشکل خاصی نداشتم باهاش.در حال حاضر یکی از اقوام نزدیک من هم چند ماهی هست گوشی رو داره اما مشکلی نداشته
ولی خوب بستگی به شانس هم داره مثلا به شکل معجزه آسایی اولین X10 ـــی که من خریدم 1 هفته کار مفید کرد و خراب شد
اما مورد دوم در صورتی که به صفحه کلید Qwerty احتیاجی نداشته باشید گزینه هایی مثل C6 و Vivaz Pro حذف میشه و مورد سوم من دقیقا منظورتونو نفهمیدم چون سیستم عامل این X6 و Vivaz با هم هم خوانی دارند.گوشی های دیگه ای هم هست مثل N97 در برند Nokia و i8910 Omnia HD در برند Samsung و حتی N8 که سیستم عامل اون Symbian 3 که جدید تره و سرعت پردازنده ی خوب با امکاناتی نظیر دوربین 12 مگا پیکسل و قابلیت فیلم برداری HD و صفحه نمایش فوق العاده ی Amoled اما همین گوشی قیمت بسیار بالایی داره و یا اینکه تاچش خازنی هست و حتما باید با انگشت ازش استفاده کنید یاOmnia HD که حتی اون هم از نظر سرعت پردازنده به Vivaz نمی رسه
در هر حال اگر احساس می کنید که ممکنه با خرید Vivaz مشکلی پیدا کنه و آدم خوش شانسی در این مورد نیستید بهتره منتظر بمونید تا گوشی های جدید تری عرضه بشن یا انکه X6 رو بخرید

PaRkOr
26-12-2010, 01:16
داداش خیلی میخوامت.:40: اسمت رو نمیدونم ولی خیلی کمکم کردی:11:. یک دنیا ممنون و البته مدیون :دی
من همین امروز عصر رفتم و یه ویواز آلبالویی به قیمت 322 تومن خریدم:46:
اما چند نکته پیش اومده که فکر میکنم یارو بهم گوشی رو انداخت. اول اینکه خیلی هول بود و میخواست سریع معامله رو تموم کنه
دوم اینکه مموری میکرو ای که تو جعبه باید باشه، داخل گوشی بود و مهم تر اینکه ویروسی هم بود (ویروس Autorun . inf). سوم اینکه توی جعبه برای هندزفری ابر نبود. و آخر هم اینکه داخل کارتن همه چی بود الا سی دی راه انداز یا به عبارتی درایور :13:
لابد میپرسید چرا این چیزا رو دیدم و خریدم؟ جواب اینکه چون میخواستم قسطی بخرم و چک مک نمیخواستم بدم، مجبور شدیم بریم از تعاونی مصرف اداره پدر خرید کنیم و اونجا هم به غیر این موبایلی، دیگه موبایلی ای نبود

:10:در کل ممنون که کمک کردید به یه انتخاب خوب برسم. خیلی چاکریم، قربونت برم داداش :10:

rozysara
26-12-2010, 10:32
مبارک باشه عزیزم
ایشالله به پای هم پیر شین :ی