PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوربين ديجيتال يا موبايل با دوربين خوب

mmm1366
21-12-2010, 00:19
به نظر شما اگر من يك دوربين ديجيتال 250 بگيرم با يك گوشي 200 توماني يا برم فقط گوشي با دوربين خوب مثل ساتيو بگيرم
از عكاسي و فيلمبرداري خوشم مياد
كا هزينه اي كه ميتونم 450
اگر نظرتون روي دوربين ديجيتاله موبايل 200 چي بگيرم
تفاوت يك دوربين ديجيتال 250 با گوشي مثل ساتيو چقدره:13:

saeedrasooly
21-12-2010, 11:38
سلام

به نظر من یک گوشی با دوربین با کیفیت بگیر
گوشی هایی که مثل دوربین عکاسی اند
pixon 8910 و vivaz انتخاب خوبی اند
ولی vivaz فلش زیاد قوی نداره (گفته باشم)

satio گوشی خوبی است ولی سریع شارژ خالی میکنه مثلاً یک روزه

fire159
21-12-2010, 12:21
دوست عزیز بهترین دوربین موبایل حتی قابل قیاس با یک دوربین متوسط نیست .
هیچ موبایلی نمیتونه با یک دوربین واقعی حتی ادعای رقابت بکنه . حتی 12 مگاپیکسلی یا بالاترش

نوع لنز و ابعادش . سنسورها .زوم اپتیکال . نوع فلش و تکنولوژی عکسبرداری و ................ خیلی تفاوتهای دیگه

hasanmotori
21-12-2010, 14:50
به نظر شما اگر من يك دوربين ديجيتال 250 بگيرم با يك گوشي 200 توماني يا برم فقط گوشي با دوربين خوب مثل ساتيو بگيرم

ساتیو که اصلاً دوربینش خوب نیست در حد یه دوربین 50 تومنی شاید جواب بده
ولی پیکسون 12 و ان8 با یه دوربین دیجیتال نسبتاً قوی از سونی مقایسه شدن و کم نیوردن
اگه بتونی تا 600 هزینه کنی و به سیستم عامل برات مهم باشه ان8 بگیری خوبه دوربینش راضیت میکنه
اگرم تا 300 بخای پیکسون 12 ولی سیستم عامل نداره
به هر حال دوربین موبایل همیشه همراهته ولی دوربین دیجیتال خیلی وقتا همراهت نیست

B.3.S.T
21-12-2010, 15:09

البته جالبه اینجوری داری مقایسه می کنی!
دوستان گفتن و درست هم گفتن...اصلآ کیفیت یک دوربین دیجیتال رو که فقط برای انجام یک وظیفه ساخته شده رو با یک موبایل که همه کاره هست و تقسیم نیرو کرده رو مقایسه نکن..شاید 12 مگاپیکسلهای موبایل بتونن با یک 6 یا 7 مگاپیکسل دوربین دیجیتال برابری کنه...(الان با 150 تومان میشه یک دوربین خیلی خوب گرفت از هر برندی که بخوای)
+
اگر هم می خوای همه چی رو باهم داشته باشی و زیادم پول خرج نکنی همون pixon 12 دوربین خیلی خوبی داره..

bibak_fa
21-12-2010, 15:33
به نظره من 100 در 100 کاراییه یک دوربیم دیجیتال از نظر عکاسی و فیلم برداری بهتر از تمامیه گوشی های بازار میباشد.
به نظره من اگه عکاسی لازم دارین یک دوربین دیجیتال بگیرین و با باقیمانده ی پول دنبال یک گوشی بگردین

LiverBarca
21-12-2010, 15:33
پیکسون 12 بخر...

hasanmotori
21-12-2010, 15:57
به نظره من 100 در 100 کاراییه یک دوربیم دیجیتال از نظر عکاسی و فیلم برداری بهتر از تمامیه گوشی های بازار میباشد.
به نظره من اگه عکاسی لازم دارین یک دوربین دیجیتال بگیرین و با باقیمانده ی پول دنبال یک گوشی بگردین

نمیشه به طور محض اینو گفت
به نظر شما این دوربین کمیه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطمعنن جزو دوربین های خوب حساب میشه
حالا اومدیم و با ان8 و پیکسون 12 مقایسش کردم ... اگه اینجوری که شما میگید باشه باید خیلی راحت و با اختلاف خیلی زیادی تشخیص بدید که این دوربین کدوم یکی از ایناست ؟

ولی ظاهراً به این راحتیا نمیشه بین عکسای یه دوربین دیجیتال نیمه حرفه ای ( نه یه دوربین کامپکت 150 تومنی ) با دوربین موبایل اختلاف زیادی پیدا کرد

البته این در مورد همه دوربینای موبایل صدق نمیکنه مثلاً اگه همین مقایسه با ساتیو انجام میشد مطمعنن حرفی برای گفتن نداشت

پس تو نور زیاد و متوسط مثله همین هوای ابری که تو این 3 تا عکسه هست دوربین موبایل کم نمیاره

حالا میریم سراغ تاریکی و محیط داخلی

دو تا عکس از پیکسون با فلش :

پس ظاهراً پیکسون میتونه در حد یه دوربین 200 تومنی بهت جواب بده
gps و wifi و صفحه بسیار با کیفیت و صدای خوبم که داره ... سی پی یوشم 800 سرعت عالی

mmm1366
21-12-2010, 23:37
من با پيكسون12 موافقم ولي در مورد باتريش ترديد دارم هرجا در موردش صحبت شده گفتن كه شازز باتريش افتضاحه.من اصلا با سيستم عامل كاري ندارم.
در مورد دوستي كه گفت ساتيو باتريش ضعيفه پس پيكسون بايد خيلي بدتر باشه
فيلمبرداريه پيكسون در چه حدوديه؟

B.3.S.T
22-12-2010, 00:24
من با پيكسون12 موافقم ولي در مورد باتريش ترديد دارم هرجا در موردش صحبت شده گفتن كه شازز باتريش افتضاحه.من اصلا با سيستم عامل كاري ندارم.
در مورد دوستي كه گفت ساتيو باتريش ضعيفه پس پيكسون بايد خيلي بدتر باشه
فيلمبرداريه پيكسون در چه حدوديه؟

فکر کنم pixon12 واسه این مشکل هم چاره ای داشته....
قبلآ تو جعبه گوشی 2 عدد باتری بود که یکی یدکیش حصاب میشد..حالا دیگه نمیدونم الان هم هست یا باز فروشنده ها برش میدارن جدا میفروشن!

LiverBarca
22-12-2010, 00:45
نه نیست:41:
ولی فکر نکنم مشکل باطریش خیلی حاد باشه،چون من یه جا خوندم وقتی زیاد تو فشار میزاریش یه روز کامل دووم میاره،و وقتی هم استفاده معمولی کنی 3 4 روز دووم میاره...:46:

mmm1366
22-12-2010, 01:16
قيمت باتريش چقدره
اگر كسي در مورد فيلمبرداريش بگه ممنون ميشم
نمونه فيلمشو از كجا ببينم

LiverBarca
22-12-2010, 01:47
دوست عزیز فیلمش تقریبآ یکم بهتر از n95 هستش،ولی تا جایی که من متوجه شدم شما میخواید سیستم عامل هم داشته باشه،پس من ویواز رو پشنهاد میکنم،چون فیلم برداریش هم از پیکسون خیلی بهتره...:46:
من تنها دلیلی که ویواز نمیخرم اینه که از قیافش خوشم نمیاد......:46:

mmm1366
22-12-2010, 11:14
قيمت باتريش چنده
سخت نيست كه هر بار باتري را جابجا كنم
پيكسون كه سسيستم عامل نداره مثلا در چه مواردي با مشكل روبرو ميشه
من نميخوام عكسهاي فوقالعاده بگيرم اگر خوب باشه كافيه

LiverBarca
22-12-2010, 23:52
پیکسون چون سیستم عامل نداره برنامه و بازی براش خیلی کمه و در ضمن کیفیت بازیهاش خیلی از ویواز بدتره...
عکسهای ویواز هم خوبه و فیلم برداریش هم همونطور که گفتم خیلی عالیه(با پیکسون قابل مقایسه نیست)...
به هر حال من نظرم بیشتر روی ویواز هست تا پیکسون برای شما....:46:

mmm1366
23-12-2010, 12:49
كسي نظر ديگه اي نداره؟

mmm1366
23-12-2010, 13:00
نظر ليوربارسا رو قبول دارم ولي من اگر بخوام تا 300 هزينه كنم و ويواز بگيرم كه دوربين نسبتا خوبي داري ولي منو از نظر دوربين ارضا نميكنه و ديگه پولي كافي براي خريد يك دوربين ديجيتال ندارم.من ميخوام گوشي بخرم كه منو از خريد دوربين ديجيتال منصرف كنه در حالي كه پيكسون به دوربين ديجيتال نزديكتره ولي ميترسم كه بعد از مدتي با جاوا بودنش با مشكل روبرو شم
فكر كنم اخرش بايد يك دوربين ديجيتال و يك گوشي ميان قيمت سيمبين بگيرم مثل 5230
شما نظرمو قبول دارين؟

Atropates
24-12-2010, 08:16
نظر ليوربارسا رو قبول دارم ولي من اگر بخوام تا 300 هزينه كنم و ويواز بگيرم كه دوربين نسبتا خوبي داري ولي منو از نظر دوربين ارضا نميكنه و ديگه پولي كافي براي خريد يك دوربين ديجيتال ندارم.من ميخوام گوشي بخرم كه منو از خريد دوربين ديجيتال منصرف كنه در حالي كه پيكسون به دوربين ديجيتال نزديكتره ولي ميترسم كه بعد از مدتي با جاوا بودنش با مشكل روبرو شم
فكر كنم اخرش بايد يك دوربين ديجيتال و يك گوشي ميان قيمت سيمبين بگيرم مثل 5230
شما نظرمو قبول دارين؟

دوست عزیز با توجه به شرایط شما که توو این یکی دو روزه خوندم به نظر من هیچ گوشی ای غیر از N8 برا شما مناسب نیست , فکر هاتون رو بکنید اگه میتونید یکم رو پولتون بزاریدو N8 بخرید که هیچ , کاملا راضیتون خواهد کرد , اگه نه به فکر یه دوربین دیجیتال و یه گوشی باشید

الان شما گفتی پولی که کنار گذاشتی 450 تومنه ؟ N8 هم در حال حاضر 560 تومنه , ببین برات میصرفه؟

میشه بپرسم معمولا چه مواقعی از دوربین استفاده میکنید؟ یعنی همیشه باید همراهتون باشه و توو مواقعی که سوژه ی مناسبی گیر آوردید زود ازش عکس میگیرید؟ یا نه فقط وقتی رفتید مسافرت دوربین نیاز دارید و اون موقع به تعداد زیاد عکس میگیرید ؟ اگه توو مسافرت خیلی نیازه که پیشنهاد من یه دوربین دیجیتال 250 تومنی + یه گوشی 200 تومنی ولی نه اگه همیشه واستون سوژه پیش میاد برا عکاسی پیشنهاد من اینه همون N8 رو بخرید خیال خودتون رو راحت کنید , چون هرچقدر هم همت کنید برا حمل همیشگی دو دستگاه نخواهید تونست و هرچقدر زمان بگذره دوربین رو بیشتر توو خونه جا خواهید گذاشت و اینجوری پول اون دوربین یه جورایی از جیبتون میره و از اون طرف گوشی چندان خوبی هم به دست نمیارید , چون N8 منهای دوربین بهتر از یه گوشی 200 تومنی هستش و از اون طرف دوربین N8 میتونه با یه دوربین 250 تومنی رقابت کنه

bibak_fa
24-12-2010, 08:58
به نظره منم اگه تصمیم خرید گوشی گرفتی اگه بیشتر هزینه کنی ان8 میتونه گزینه ی خوبی باشه

mmm1366
24-12-2010, 14:29
مثلا همين امروز با يكي از دوستان رفتيم بيرون و اصلا هم قصد عكاسي نداشتيم ولي از اونجايي كه من در گيلان و در شهرستان املش كه مطمعا هستم تا حالا نشنيدين زندگي ميكنم و طبيعت فوق العاده دست نخورده اي داره يك منظره خوب گيرم اومد كه اگر هم دوربين ديجيتال داشتم الان داخل خونه بود و نمياوردمش در حالي كه اگر مثلا n8 داشتم ديگه مشكلي نبود
به نظر شما تا چند ماه ديگه قيمتn8 به 450 ميرسه؟اصلا تا اون قيمت مياد؟:11:

Justyyy
24-12-2010, 21:10
برای عکاسی پیکسون بهتر از n8 هستش ولی خوب فیلم برداری ان8 هم قوی تر از پیکسونه و ان8 سیستم عامل هم داره،ولی در کل به نظر من ان8 خرید عاقلانه ای نیست،شما همون ویواز رو بخری بردی......:46:

golmohammadi
25-12-2010, 11:28
در مورد قیاس دوربینهای دیجیتال با گوشیها
در نظر داشته باشید که در بعضی شرایط فرق خاصی بین گوشی و دوربین دیجیتال وجود نداره
بلکه دوربینهای دیجیتال در شرایطهای مختلف هم میتونند خوب عکس بگیرند که گوشیها عاجز هستند
مثلا این عکسو ببین ؟
ادم حس میکنه دوربین دیجیتال گرفته نه گوشی
اما در صحنه های خاصی گوشیها نمیتونند خوب عکس بگیرند

اما از اونجایی که گوشی همیشه همارهته میتونی همیشه روش حساب کنی
در حالی که دوربین دیجیتال را نمیشه همیشه همراه داشت
پس میتونی رو ساتیو و پیکسون12 حساب کنی
از بین این دو هم هر جور حساب کنی ساتیو بهتره
به خاطر داشتن سیستم عامل و صفحه بزرگ و ....
ان8 و ویواز و ... که محافظ لنزی ندارند یه پله پائینتر هستند

mmm1366
28-12-2010, 14:26
نداشتن پوشش لنز در n8 باعث نميشه كه دراز مدت روش خش بيفته و از كيفيت عكس كم بشه
چرا شركت سازنده براي همچين دوربين خوب پوشش نذاشتن به نظر من حتما دليلي داشته

saeedrasooly
28-12-2010, 17:08
یک سوال برام پیش امده که چرا n8 در بعضی مواقع یا بیشتر مواقع در مقابل pixon 12 کم میاره
با اینکه این همه تعریف و تمجید شده
ولی اونی که باید باشه نیست

raul-javad
31-12-2010, 00:14
دوست عزیز به نظر من یه دوربین دیجیتال بخر چون میتونی باهاش تو شرایط مختلف عکس بگیری.
مثلا اگه بخوای از فاصله زیاد از یک شخص یا جسم دور یا... عکس بگیری قطعا به زوم اپتیکال نیاز پیدا میکنی.
علاوه بر اون میتونی یه گوشی ارزون با دوربین خوب هم بخری واسه شکار لحظه هایی که دوربین دیجیتال همراهت نیست
مثلا اگه سیستم عامل دار میخوای 6220 نوکیا که البته کمی قدیمیه دوربین خوبی داره.یا 6700 اسلاید که دوربینش بد نیست.
اگه من باشم با این بودجه یه کانن sx130 میخرم به علاوه یه گوشی.
در ضمن قیمت n8 بعیده به 450 برسه به این زودی.:46:

LiverBarca
31-12-2010, 01:07
در مورد قیاس دوربینهای دیجیتال با گوشیها
در نظر داشته باشید که در بعضی شرایط فرق خاصی بین گوشی و دوربین دیجیتال وجود نداره
بلکه دوربینهای دیجیتال در شرایطهای مختلف هم میتونند خوب عکس بگیرند که گوشیها عاجز هستند
مثلا این عکسو ببین ؟
ادم حس میکنه دوربین دیجیتال گرفته نه گوشی
اما در صحنه های خاصی گوشیها نمیتونند خوب عکس بگیرند

اما از اونجایی که گوشی همیشه همارهته میتونی همیشه روش حساب کنی
در حالی که دوربین دیجیتال را نمیشه همیشه همراه داشت
پس میتونی رو ساتیو و پیکسون12 حساب کنی
از بین این دو هم هر جور حساب کنی ساتیو بهتره
به خاطر داشتن سیستم عامل و صفحه بزرگ و ....
ان8 و ویواز و ... که محافظ لنزی ندارند یه پله پائینتر هستند
خوب دوست عزیز پیکسون هم محافظ نداره....پس فقط میمونه ساتیو...

mmm1366
31-12-2010, 12:46
من نميخوام در مسابقه عكاسي شركت من فقط ميخوام از خاطرات عكس بگيرم و ميخوام اينكارو با كيفيت خوب انجام بدم
gps ساتيو چه جوريه مجاني؟

aRThaS_08
01-01-2011, 14:44
خب خب!

فکر میکنم روی ساتیو nokia ovi maps نصب میشه میتونی به انجمن سیمبین مراجعه کنی!

و همینطور که میدونی بهترین سیستم مسیریابی رو داره ovi !

اما درکل درمورد ساتیو باید بگم که خیلی هنگ میکنه! من با 2تا ساتیو کار کردم و این درمورد هردوش صدق میکرد!

و اینکه ساتیو به خوبی با سیمبین کنار نیمده و بعضی مواقع با سیمبین دچار مشکل میشه!

درضمن، سیمبین3 که n8 داره خیلی خیلی بهتره از ساتیو!

باید بگم که ان8 در دوربین با پیکسون برابری میکنه و اینکه میگن ضعیفتره برای موارد خاص هست!

و نظر من اینه که بهتر هم هست حتی!

درکل n8 به زودی به قیمت 480~500 میرسه و بعد افت قیمت نخواهد داشت.

در آخر. انتخاب با خودتونه : دی

mmm1366
01-01-2011, 18:48
خب خب!

فکر میکنم روی ساتیو nokia ovi maps نصب میشه میتونی به انجمن سیمبین مراجعه کنی!

و همینطور که میدونی بهترین سیستم مسیریابی رو داره ovi !

اما درکل درمورد ساتیو باید بگم که خیلی هنگ میکنه! من با 2تا ساتیو کار کردم و این درمورد هردوش صدق میکرد!

و اینکه ساتیو به خوبی با سیمبین کنار نیمده و بعضی مواقع با سیمبین دچار مشکل میشه!

درضمن، سیمبین3 که n8 داره خیلی خیلی بهتره از ساتیو!

باید بگم که ان8 در دوربین با پیکسون برابری میکنه و اینکه میگن ضعیفتره برای موارد خاص هست!

و نظر من اینه که بهتر هم هست حتی!

درکل n8 به زودی به قیمت 480~500 میرسه و بعد افت قیمت نخواهد داشت.

در آخر. انتخاب با خودتونه : دی

ويواز هنگ تو كارش هست؟شمه بين ويواز و پيكسون كدومو انتخاب ميكني باتوجه به نداشتن پوشش لنز و فلش زنون

aRThaS_08
02-01-2011, 11:22
بستگی داره از گوشی چی بخوای!

من خودم چون آهنگ خیلی برام مهمه بهیچ وجه ویواز رو انتخاب نمیکنم! بلندی صدای بشدت افتضاحی داره! اما کیفیتش توی هندزفری خوبه!

باید ببینی خودت از گوشی چی میخوای! اگه بازی و برنامه و ... مهمه ویواز!

اگه عکاسی و موزیک و این قبیل چیزها مهمه پیکسون مسلّمن!

mmm1366
02-01-2011, 13:11
بستگی داره از گوشی چی بخوای!

من خودم چون آهنگ خیلی برام مهمه بهیچ وجه ویواز رو انتخاب نمیکنم! بلندی صدای بشدت افتضاحی داره! اما کیفیتش توی هندزفری خوبه!

باید ببینی خودت از گوشی چی میخوای! اگه بازی و برنامه و ... مهمه ویواز!

اگه عکاسی و موزیک و این قبیل چیزها مهمه پیکسون مسلّمن!

همون جوري كه ميگي بلندي صداي ويواز افتضاحه باتري پيكسون هم افتضاحه و به نظر من باتري از بلني صدا مهمتره

aRThaS_08
02-01-2011, 13:20
من با توجه به اینکه دوستان گفتن یه باتری دیگه توی جعبه هست اینا رو گفتم.

saeedtahami
02-01-2011, 20:25
به نظر من شما اگه یه عکاس حرفه ای هستین یا خیلی خیلی به عکاسی علاقه دارین باید یه دوربین خیلی خوب بخرین
اما اگه فقط کمی به عکاسی علاقه دارین همون گوشی بگیرین خیلی بهتره

mmm1366
02-01-2011, 21:38
من با توجه به اینکه دوستان گفتن یه باتری دیگه توی جعبه هست اینا رو گفتم.

اين كه نشد.مثل اين ميمونه كه صداي يك گوشي ضعيف باشه و همراهش يك اسپيكر بدن كه با usb ارتباط بگيره:31:
تا حالا شده برندي براي رفع همچين مشكلي باتري يدك بده؟