ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور ها و آسیب به چشم

TeachMe
20-12-2010, 23:17
درود به همه .دوستان این سوالم شاید خیلی ساده باشه و هر چقدر این انجمن ها رو گشتم جایی نبود بیانش کنم ..وقتی با لپ تابم کار میکنم چشمام اذیت میشه آیا محافظی هست برای پوشش روی صفحه لب تاب و اگر هست آیا واقعا سودمند هست چطوری نصب میشه ؟ و سوال دیگم در مورد تنظیمات مناسب صفحه نمایش برای استفاده سالم تر هست ..لطفا کمک کنید این مشکلم رفع شه.سپاسگزارم.

iranesabz
25-01-2011, 20:45
منم واقعا مایل هستم در این زمینه اطلاعاتی داشته باشم.

ata.royalfalcon
25-01-2011, 23:09
درود به همه .دوستان این سوالم شاید خیلی ساده باشه و هر چقدر این انجمن ها رو گشتم جایی نبود بیانش کنم ..وقتی با لپ تابم کار میکنم چشمام اذیت میشه آیا محافظی هست برای پوشش روی صفحه لب تاب و اگر هست آیا واقعا سودمند هست چطوری نصب میشه ؟ و سوال دیگم در مورد تنظیمات مناسب صفحه نمایش برای استفاده سالم تر هست ..لطفا کمک کنید این مشکلم رفع شه.سپاسگزارم.

منهم سالهاست از مانیتور crt استفاده میکردم که چند روزی هست لپ تاپ خریدم
و اصلا عادت نداشتم
این لپ تاپ ها یا ال سی دی هستند یا led و اثر مضری بر خلاف مدلهای CRT برای چشم ندارند یعنی اشعه ای نیست
اگه فونتش برای شما کوچیکه دکمه ctrl رو بگیرید و همزمان چرخ روی موس را بچرخونین تا فونتش بزرگتر بشه و اگه نورش زیاده میتونین نورشو کم کنین و اون محافظی که شما میگین برای CRT های خیلی قدیمی هست
نکته مهم پلک زدن رو فراموش نکنین چون بعضی ها اونقدر مشغول میشن که چشماشون قفل میشه و اصلا پلک نمیزنن و در نتیجه چشماشون خشک و قرمز میشه
من شاید هفت هشت ساله که از کامپیوتر استفاده میکنم مشکل خاصی ندارم
باید عادت کنی
نکته مهم اونهایی که مانیتورشون CRT هست فرکانس مانیتور از 85 هرتز به بالا باشه این خیلی مهمه