PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه هارد دارم میخوام بفروشم ( چطور پاکش کنم که ریکاوری نشه )

mahyarSAMSUNG
20-12-2010, 16:25
من جدیدا یه هارد 1 ترابایتی خریدم حالا این 160 گیگ رو میخوام بدم بره . اگه میشه راهکارهایی یا برنامه هایی پیشنهاد بدید که مطمئن مطمئن بشم که قابل ریکاوری نباشه . حتی اگه برنامه ای هم باشه که مثلا 1 روز طول بکشه هارد 160 منو پاک کنه که دیگه ریکاوری نشه هم موردی نداره . فقط میخوام مطمئن بشم . چون عکس خانوادگی زیاد دارم روش .
شنیدم میشه هارد رو تا ته طوری که حتی 1کیلوبایتش هم خالی نمونه با فایلهای غیر مهم پر کرد که مثلا پر نشه . آیا این راهکار چقدر عملیه ؟ :41:

aliupdate
20-12-2010, 16:32
سلام
این جا رو بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا فرمت سطح پایی هارد دیگه ریکاوری معنی نمیده و اطلاعات کامل پاک میشوند نرم افزار هم توی همون تاپیک معرفی شده.

mahyarSAMSUNG
20-12-2010, 18:35
ممنون ولی من هیچ نرم افزاری توی اون تاپیک ندیدم . کلا تاپیکش 5 6 تا پست بیشتر نداشت .

joe_satriani
20-12-2010, 19:08
با سلام
بیشتر توصیه میشه که این کار رو نکنید و نفروشید هارد رو
حتی اگه هارد هم سوخت میگن نفروشیدش قطعات رو بلکه منحدم کنید
چون از روی هارد به صورت های مختلف سخت افزاری میشه اطلاعات رو خوند

موفق باشید.

mahyarSAMSUNG
20-12-2010, 19:35
ولی من هاردمو به یه آشنا میخوام بدم . اونطوری نیست که فکر کنید قرار سخت افزاری ریکاوری بشه . میخوام با همین برنامه ریکاوری مای فایل ریکاوری نشه . در همین حد بسه

Masоud
20-12-2010, 20:14
سلام

تایپک زیر رو بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید :40:

h-y2009
20-12-2010, 20:25
از کجا معلوم اون آشنا تون 5-6 ماه بعد به یکی دیگه نفروشه
بنظر من هم اون هارد رو نفروشید ارزشش رو نداره
درسته که هارد 1 ترا گرفتید ولی شاید در آینده بازهم بدردتون بخوره 

mahyarSAMSUNG
21-12-2010, 00:21
از کجا معلوم اون آشنا تون 5-6 ماه بعد به یکی دیگه نفروشه
بنظر من هم اون هارد رو نفروشید ارزشش رو نداره
درسته که هارد 1 ترا گرفتید ولی شاید در آینده بازهم بدردتون بخوره 

اولا که مطمئنم حالا حالاها عوضش نمیکنه . دوما بالاخره خودش وقتی فایل روش میریزه باعث میشه که فایلها من از کمی بازم از بین بره . البته من تا فول پاکش نکنم که نمیدم بره عزیزم :31: .

mahyarSAMSUNG
21-12-2010, 00:29
من یه چیزی رو یادم رفت بگم . من الان هارد فرمت شده هستش ولی فایلهای کاملا قابل برگشت .این برنامه ها که توی این تاپیک هستند میتونن برای این کارو انجام بدن ؟ یعنی فرمت هارد دیسک بدون وجود فایل ...
اگه میشه لنیک دانلود اون برنامه low level format رو بزارید چون دانلودهاش کار نمیکنه

ADRIEN
21-12-2010, 03:22
من یه چیزی رو یادم رفت بگم . من الان هارد فرمت شده هستش ولی فایلهای کاملا قابل برگشت .این برنامه ها که توی این تاپیک هستند میتونن برای این کارو انجام بدن ؟ یعنی فرمت هارد دیسک بدون وجود فایل ...
اگه میشه لنیک دانلود اون برنامه low level format رو بزارید چون دانلودهاش کار نمیکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahyarSAMSUNG
21-12-2010, 19:00
ممنون . فقط یه چیز خیلی مهم . من چه نکاتی رو باید رعایت کنم : چون نمیخوام به اطلاعات هارد 1 ترابایتی آسیبی وارد شه . من چطور باید این کارو انجام بدم . بعد از نصب برنامه چه گزینه هایی باید زده بشه . چقدر این کار طول میکشه ؟

آنتی
22-12-2010, 13:23
سلام
منdisk wipe را پیشنهاد میکنم
این برنامه متناسب با تنظیمات تا 16 بار over write میکنه

mahyarSAMSUNG
23-12-2010, 21:23
یعنی چی نمیفمم . چی رو روی چی اوررایت میکنه ؟

آنتی
23-12-2010, 23:12
یعنی چی نمیفمم . چی رو روی چی اوررایت میکنه ؟
بازم سلام
من کارکرد برنامه را توضیح دادم
میدونید که مظمئن ترین راه برای پاک کردن هارد جایگزینی اطلاعاتی بجای اطلاعات قبلی است
یعنی شما چند بار هم فرمت کنی ولی اطلاعاتی اوررایت نشه فایده ای نداره
حالا این برنامه تا شانزده بار این کار را تکرار میکنه که دیگه به هیچ وجه قابل برگشت نباشه

mahyarSAMSUNG
26-12-2010, 13:18
با برنامه shader که اصلا پاک نمیکرد و ارور داد . با برنامه low level پاک میکنه ولی توی لیست اینو مینویسه نگاه کنید به من بگید داره پاک میکنه یا نه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخرشم که تمام میشه میگه با موفقیت انجام شد ولی وقتی وارد هارد مربوطه میشم هیچ فایلی از توش پاک نشده !!!!:41:

babak_gww
26-12-2010, 23:30
دوست عزیز وقتی ارور داده چطور انتظار داری کارش رو کرده باشه؟؟؟!!!!

mahyarSAMSUNG
30-12-2010, 23:08
نمیدونم والا چه کنم . این برنامه ها که کار نمیکنن

Arash4484
30-12-2010, 23:17
دو-سه مرتبه هارد را تا انتها با اطلاعات پر کن. دفرگ کن.و سپس پاک کن(برای راحتی از یک فیلم یا فایل حجیم چندین بار کپی بگیر)
کار تمام است

تمام نرم افزارهایی که موجود است مثلن سیستم مکانیک و آنهایی که دوستان معرفی کردند، به نوعی همین کار رو انجام میدند. تغییر سطح مغناطیسه هارد . 0 ها به 1 و 1 ها به 0. والسلام.
بعد از دوبار پر کردن هارد بسیار بعید است که حتا با جدیدترین و پیشرفته ترین متدهای سازمانهای امنیتی هم قابل باز گشت باشد.
برای محکم کاری در پایان دوبار پارتیشن بندی را از اساس تغییر بده.
موفق باشی

kourosh_sos
30-12-2010, 23:57
شما از ابزار Norton Utility برای اینکار استفاده کن.

mahyarSAMSUNG
31-12-2010, 22:50
آره همین کارو کردم . با یه سری عکس و فیلم غیر مهم هارد رو تا ته طوری که حتی 1 کیلوبایت هم خیلی نمونه پر کردم و همونطوری پر تحویل یه بنده خدایی دادم گفتم که اینو براش پارتیشن بندی هم کنه . احتمال خیلی ضعیف میدم که ریکاوری بشه . هرچند که طرف آشناست و قیافشم به این کارا نمی خوره . یعنی از اون هایی که فرق هارد و رم نمیدونن چیه دیگه چه برسه به ریکاوری کردن تا اون بیاد این هارد رو به یکی دیگه بفروشه از اطلاعات خودش توش پر شده ..... از همون ممنون مرسی