PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رابطه بوت نشدن هارد Maxtor با Green LAN غیر فعال در مادربردP55A-UD3P گیگا؟!!!

eshraghi2010
20-12-2010, 13:47
با سلام ! حق دارین از این موضوع طولانی و عجیب در حال شاخ در آوردن باشین!! جل الخالق !! آخه بلای دیگه ای نبود که این فاجعه عتیقه سر ما اومد!!اما برم سر اصل مطلب !!
تابستون امسال یه سیستم جمع کردم با مادربردی که توی عنوان تاپیک ذکرشد و یه هارد یه ترابایتی هیتاچی و هارد 160مکستور ساتا از روی سیستم قبلی که فعلاً شده بلای جونم با این کارایی که سرم آورده!! خلاصه اون روزای اول تنها موضوع غیر عادی که البته واسم خیلی اهمیت نداشت نشناخته شدن چیپست کارت شبکه آنبرد این مادربرد بود. البته کم و بیش دنبال حلش بودم تا اینکه توی تنظیمات بایوس دیدم green lan فعاله. با توجه اون چیزی که حدس میزدم که باید به خاطر سبز نگهداشتن محیط!!( که الحق باین کارش تا آخر راه رو رفته!!) با فعال بودن این گزینه چیپست شبکه آنبرد غیر فعال میشه!!(البته این حدس خودمه!و نمیدونم درسته یا نه)و موقع نصب پیام خطا میده!!(شرح کاملتری از این مطلب رو توی بخش« مشاوره و راهنمایی برای خرید سیستم» و با عنوان «چند تا سوال درمورد این سیستم» گذاشتم که برای تفهیم بیشتر میتونین مطالعه کنین !) اومدم و گفتم شاید راه حل این باشه که با غیر فعال کردن این گزینه، کارت شبکه شناخته بشه !! اما اون چیزی که دیدم مغزم رو جوش آورد و داشتم شاخ در می آوردم!! این بود که هارد مکستور و دی وی دی رایترهام شناخته نمیشن و فقط هارد هیتاچی شناخته میشه !! اما معضل بزرگتری که با این موضوع ربط داره اینه که با این اتفاق ویندوز هیچکدوم از هاردها بوت نمیشن و بوت منیجر ویندوز سون در این حالت نشون داده نمیشه و خطای زیر میده: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Boot mgr is mising
press Alt+Ctrl+Del to restart
و با معکوس کردن ماجرا همه چیز به حالت اول برمی گرده !(البته حتی اگر اولویت بوت را به روی هارد مکستور به عنوان بوت اول نگذاریم باز هم این اتفاق می افته !)
حالا هم که این هارد سر ناسازگاری گذاشته و یه شبه سه تا از پارتیشن های تحت FAT32 باز نمیشن و میگه باید فرمت کنی که مهمترین اطلاعاتم توی همون سه تا پارتیشنه !! توی انجمن هم در خواست دادم وسرچ کردم و دیدم دوستمون mmb2009 هم مشکل مشابهی رو داشتن و خدارو شکر تونستن حلش کنن ! اما مثل اینکه دوستشون رو لایق نمدونن !! خواهشاً کمک کنید !!:42:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])