PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره براي انتخاب گوشي مناسب

matin_vv
19-12-2010, 22:20
سلام دوستان.
اميدوارم حال همگي خوب باشه.

حقيقتش من يک گوشي سوني اريکسون k750 دارم که بيشتر از 5 سال هست که دارمش و البته هنوز هم سالمه و کار ميکنه! انصافاً هم به جز صداي زنگ ضعيفش و اين که وايرلس نداره، کمبود محسوسي نداره.
يک گوشي سامسونگ از اين 40-50 تومني ها هم خريدم و يک سيمکارت ايرانسل توش انداختم و اکثر پيامکها رو با اون ارسال ميکنم.

حالا تصميم گرفتم که يه مقدار به روز شم:10:

الان من براي خودم دو تا گزينه متصور هستم:

1- خريدن يک گوشي hi-end که از نوع آيفون يا آندروئيد باشه. اين گوشي رو با k750 جايگزين کنم و گوشي سامسونگم هم کماکان وظيفه قبليش رو انجام بده.
مشکل اين گزينه اين هست که تو گوشيهاي hi-end هر کدوم يه چيزيش باب ميلم نيست، اکثراً عمر باتري خيلي کمي دارند، خيلي بزرگند(Desire HD) و يا، ( آيفون)، خيلي خيلي گرون هستند. ضمناً مجبورم براي سيمكارت دومم يكي از دو گوشي قديميم رو كماكان يدك بكشم.

اگر نظر دوستان اين گزينه باشه، بدون محدوديت مالي، كدوم گوشي ها رو پيشنهاد ميكنند؟ (چون ميخوام 4-5 سال نگهش دارم قيمتش مهم نيست) فقط سيمبين نباشه!

2- بيام يه گوشي دو سيمکارته خوب مثل اين مدل بخرم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و دو تا گوشي قبليم رو بازنشسته کنم، و در کنارش يه Ipod Touch new 4g هم بخرم که عملاً همه کارهاي آيفون رو ميکنه منهاي تلفن زدن! اينجوري ضعفهاي نرم افزاري كه ممكنه گوشي دوسيمكارته داشته باشه (گوشي دو سيمكارته Hi-end نداريم متاسفانه) با داشتن آيپاد جبران ميكنم.

در اين گزينه دوم : انتظارات اصليم هم بادوام بودن گوشي، عمر باتري خوب (متاسفانه گوشيهاي هوشمند عمر باتريشون نهايت يک روزه) ، اندازه جمع و جور و کيفيت خوب ساخت هست. دوربين هم اصلاً واسم مهم نيست، چرا که اصولاً عکس و فيلم نميگيرم. ترجيح هم ميدم اگر گزينه دوم رو انتخاب کنم، گوشي اي باشه که تاچ نباشه.

حالا چند تا سوال از دوستان دارم:
1- اصولاً اين گوشيهاي دو سيمکارته کارکردشون چجوريه؟ من بايد به صورت دستي هي سوئيچ کنم از يه سيم به سيم ديگه؟

2- من تا به حال از محصولان اپل استفاده نکردم، اما هميشه مايل بودم که يه چيزي از محصولات اپل رو داشته باشم! ميخواستم ببينم آيا آي پاد ميتونه به عنوان جايگزين يه گوشي هوشمند به کار گرفته بشه؟
يکي از امکاناتي که من دوست داشتم گوشيم داشته باشه GPS هست، که متاسفانه هيچ کدوم از گوشيهاي دو سيمکارته اين امکان رو نداره... آيا امکان راه اندازي GPS روي آي پاد هست؟ شنيدم يه برنامه اي به اسم XGPS وجود داره انگار...

3- من ريويويي از اين گوشي که در گزینه دوم بهش اشاره کردم، پيدا نکردم، کسي راجع به اين گوشي اطلاعاتي داره؟ نقاط قوت، ضعف...

ممنون ميشم من رو راهنمايي کنيد.

bibak_fa
21-12-2010, 16:04
من پست شما را کامل نخودنم و گزرا خوندم و کلن نظرم اینه که اگه ایفن4 بخرین خوبه گوشیه خوبیه و لذت خوبی به ادم میده......
کلی نرم افزار و بازی های خوب داره و اصلن حوصله ی ادمو سر نمیبره

hasanmotori
21-12-2010, 19:03
شما میتونی یه گوشی دو سیم کارته ارزون مثلاً 100 تا 150 تومنی بخری بقیشم آیپاد تاچ 4 به قیمت حدود 350 تومن
به جز تماس و پیام همه کارارو میشه باهاش انجام داد ... gps هم داره ... دوربین 5 هم داره
عمر باتریش متوسطه ولی خب وقتی نمیخای باهاش تماس بگیری مشکلی پیش نمیاد
دو سیم کارته موتورولا نمیدونم چجوریه ولی من یه B5722 دارم از سامسونگ یه سیم کارتو به عنوان سیم 1 انتخاب میکنی و در حالت عادی با اون تماس میگیره بعد یه دکمه بغلش داره که اگه اونو بزنی با سیم 2 تماس میگیره
به هر کدوم از خطاتم زنگ بزنن میتونی جواب بدی ... مسیج هارم به تفکیک سیم نشون میده
همین B5722 باتری خیلی خوبی داره و با مکالمه خیلی زیاد 3 روز رو جواب میده

باز اگه حتماً گوشی های اند میخای که همه جا همرات باشه گلکسی هست باتریش خیلی قویه نرم افزار براش خیلی زیاده
صفحه با کیفیتی داره ... حدود 600 تومنه 8 گیگش  

hasanmotori
21-12-2010, 19:03
شما میتونی یه گوشی دو سیم کارته ارزون مثلاً 100 تا 150 تومنی بخری بقیشم آیپاد تاچ 4 به قیمت حدود 350 تومن
به جز تماس و پیام همه کارارو میشه باهاش انجام داد ... gps هم داره ... دوربین 5 هم داره
عمر باتریش متوسطه ولی خب وقتی نمیخای باهاش تماس بگیری مشکلی پیش نمیاد
دو سیم کارته موتورولا نمیدونم چجوریه ولی من یه B5722 دارم از سامسونگ یه سیم کارتو به عنوان سیم 1 انتخاب میکنی و در حالت عادی با اون تماس میگیره بعد یه دکمه بغلش داره که اگه اونو بزنی با سیم 2 تماس میگیره
به هر کدوم از خطاتم زنگ بزنن میتونی جواب بدی ... مسیج هارم به تفکیک سیم نشون میده
همین B5722 باتری خیلی خوبی داره و با مکالمه خیلی زیاد 3 روز رو جواب میده

باز اگه حتماً گوشی های اند میخای که همه جا همرات باشه گلکسی هست باتریش خیلی قویه نرم افزار براش خیلی زیاده
صفحه با کیفیتی داره ... حدود 600 تومنه 8 گیگش