PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : BSOD صفحــــــــه ی آبــــــــی مرگبــــــــار ویندوز7 و ویستا - کمک گرفتن ازمتخصصین (کسانی که با این مشکل رو دارند بیان تو - راهنمایی خیلی

afceaglee2013
19-12-2010, 19:10
کسانی که این مشکل زیاد براشون پیش میاد میدونن که چقدر اعصاب خورد کنی داره این صفحه آبی .. انده حال گیریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مخصوصا برای کسایی که سیستمشونو بیشتر از خودشون دوست دارند
نزدیک 2 ساله که من این مشکلو داشتم و هنوز هم البته رفع نشده ولی دیروز تو هفته نامه ی عصر ارتباط تو بخش پرسش و پاسخ برای یه بنده خدایی که اونم این مشکلو داشت یه سایتی رو معرفی کرده بود و اونطور که میگفت متخصصین مایکروسافت در این انجمن به این مشکل رسیدگی میکنن .. (حالا نمیه متخصص هم بود و از مایکروسافت هم نبود مججلی نیی)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روش کار اینطوریه که بسته به نوع سیستم عامل، فایل بخصوصی رو دانلود میکنید و اون فایل بعد از زیر و رو کردن سیستم ، در پوشه ای حدود 40 مگ فایل میسازه که شامل اطلاعات سیستم و اطلاعاتی میشه که ویندوز وقتی با صفحه ی آبی برخورد میکنه ، در فایل های بخصوصی ثبت میکنه (از جمله فایل احتمالی باعث بروز مشکل تاریخ و زمان و نوع علت نمایش صفخه آبی)
(بر خلاف اون چیزی که عموما تصور میکنن) چون صفحه ی ابی علت های خیلی زیادی میتونه داشته باشه از ناسازگاری یک نرمافزار تا ناسازگاری درایور ها و اشکالات سخت افزاری ، نمیشه دلیل واقعی این مشکل رو کسی از دور و بدون اطلاع از وضعیت سیستم پیدا کنه. نقطه قوت این سایت در اینه که اطلاعات سیستم رو جمع میکنه و علت بروز مشکل رو از روی log های ویندوز و از همه مهمتر از روی تجربه ، حدس میزنن ..
2 کار باید انجام بدید اول جمع آوری اطلاعات و دوم فرستادن اطلاعات همراه با توضیحات .. مرحله ی اول توسط فایل انجام میشه که اون فایل مخصوص ویندوز ویستا و 7 است ، حالا نمیدونم برای ویندوز XP هم فایل مشابهی وجود داره یا نه ولی من ندیدم .. و این تایپیک همونطور که در عنوانش نوشته شده مخصوص ویندوز ویستا و سون ه

(برای استفاده و پست دادن باید عضو بشد)
آدرس صفحه ای که باید پست بدید و مشکلتون رو بیان کنید و فایل فشرده رو ضمیمه کنید اینه : (مرحله ی 2)
ویندوز ویستا و ویندوز 7 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر از طرف مدیران و متخصصین سایت جوابی هم داده نشد میتونید توجه شون رو جلب کنید چون کاربرای غیر متخصص همه جا پیدا میشن و نظرشون چندان نمیتونه درست باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .. به هر حال ...

زبان سایت کلا انگلیسیه برای دوستانی که مشکل دارن سعی میکنم شکسته بسته ترجمه کنم
توضیحات کامل برای جمع آوری اطلاعات (مرحله اول) در این ادرس هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-------------------
------------------------------------
------------------------------------------------------------------
1-فایل AutoRuns را دانلود کرده و در پوشه ی Document ذخیره کنید

لینک اصلی

لینک کمکی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---

2-فایلBSOD_Windows7_Vista_v2.60_jcgriff2_.exe را دانلود کرده و در پوشه ی Document ذخیره کنید

لینک اصلی

لینک کمکی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
---
3- روی فایل Windows 7 & Vista راست کلیک کرده و گزینه ی Run as Administrator را انتخاب کنید (این قسمت برای اینکه فایل به فایل های ویندوز دسترسی داشته باشه مهمه)

-پنجره های MS-Dos (با پس زمینه ی سیاه) همراه با اطلاعات وضعیت باز خواهد شد.
پنجره های دیگری هم باز و بسته خواهد شد
در صورت نیاز به تایید عملیات آن را تایید کنید
اجرای برنامه ، حدود 10 دقیقه (بستگی به سیستمتون داره) طول خواهد کشید
بعد از اتمام کار برنامه پوشه ای را در Document با نام Windows7_Vista_jcgriff2 مشاهده میکنید

4-برنامه ی System Health Report را از آدرس زیر اجرا کنید
Start منوی استارت را باز کنید
تایپ کنید perfmon /report و اینتر را بزنید و در پنجره ی باز شده بعد از اتمام گزارش گیری
( حدودا یک دقیقه طول میکشه) از منوی File گزینه Save As رو انتخاب کرده و فایل را در همان
مسیر Document ذخیره کنید (با پسوند پیشفرض HTML)

5-فایل جدیدی که در مرحله ی 4 ایجاد کردید و همپنین پوشه ی Windows7_Vista را انتخاب کرده و فشرده کنید .. پوشه ی Windows7_Vista و فایل گزارش سلامت سیستم روی هم حدود 40 مگا بایت حجم دارند که بعد از فشرده سازی حدود 3 مگابایت خواهد شد و به راحتی میشه انتقالش داد .. بهتره فایل رو با پسوند Zip فشرده کنید برای این کار به هیچ برنامه ای نیاز ندارید میتونید بعد از انتخاب هر دو فایل ، روشون راست کلیک کنید و از منوی Send To گزینه ی Compressed(Zipped) folder رو انتخاب کنید
لطفا هیچکدام از فایل های درون پوشه ی Windows7_Vista رو تغییرداده یا پاک نکنید .. همه فایل ها مورد نیاز است
متخصص های آنالیز کننده های فایل های فرستاده شده محدود هستند پس صبور باشید
نمیدونم اینجا چی گفته ولی اگه در 48 ساعت جواب نگرفتید رو اعصابشون رژه برید :31: .. جواب منو در عرض 5-6 ساعت دادن ..

مرحله ی 6 مربوط به تست سخت افزارتونه که این کار رو بعد از فرستادن پست به انجمن میتونید انجام بدید
و اما فرستادن فایلها : برای این کار برید به صفحه ی زیر و اطلاعاتی رو که عرض میکنم رو پست کنید ضمنا فایل فشرده رو هم ضمیمه کنید (از صفحه ای که با زدن گیره پوشه میاد)

1-مشخص کنید که ویندوزتون سون است یا ویستا
2-نوع سیستم عامل رو که 32 بیتیه یا 64 بیتی -- برای این کار میتونید روی My Computer راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کنید، در صفحه ای که باز میشه جلوی عبارت System Type نوع سیستم رو نوشته مثلا 64 Bit Operating system
3-مشخص کنید وقتی سیستمتون رو تهیه کردید سیستم عامل روش نصب بود (در ایران اکثرا لپتاپ ها اینطورین) یا بعدا خودتون(یا فروشنده) نصب کردید .. اگر هم ویندوزتون رو از Xp به ویستا یا ویندوز سون ارتقا دادید این رو هم بنویسید
4- عمر سیستمتون رو بنویسید .. قطعات رو کی تهیه کردید
5- سن ویندوز:31:
6-مارک و مدل کامل پردازنده
7-مارک و مدل دقیق کارت گرافیکی
8-مارک و مدل دقیق مادربورد
9-مارک و مدل دقیق پاور
و مهمتر از همه اینکه نگید ایرانی هستید و ویندوزتون دزدیه:31:
------------------------------------------------------------------
------------------------------------
-------------------

(تست)
6- در مدتی که فایل ها بررسی میشوند شما از دو لینک زیر ابزار های تست حافظه ی RAM و هارد دسک رو دانلود کرده و سخت افزارتون رو تست کنیدH/W Diagnostics:

لینک اول مربوط به فایل تست حافظه س و لینک دوم مربوط به ابزار تست هارد دیسک
هر دوی این فایل ها به صورت فایل ISO است و باید در سی دی خالی رایت بشن سی دی ها حتما باید خالی باشه و حتما باید فایل ها رو با نرم افزاری که قابلیت رایت فایل های ISO رو داره رایت بشه چون ماهیت تست ها طوری هستند که باید برنامه به صورت Bootable و مستقل از ویندوز اجرا بشن بنابراین کپی کردن فایلها و رایت اونها جواب نخواهد داد .
برنامه تست رم برنامه کوچیکیه و برای سیستم من که 2 گیگ رم داشت حدود یک ساعت طول کشید .. برنامه بعد از اینکه یک دور تست رو انجام داد پیامی در زیر صفحه میده که تست کامل شد و میتوانید از برنامه خارج بشید ولی اگر وقت داشتید بهتره بذارید حداقل 6 ساعت رمتون رو تست کنه تا کاملا خیالتون از بابت رم راحت بشه .. اگر هم وقت ندارید به همون یک دور اکتفا کنید
تست هارد دیسک هم بستته با مارک هاردتون متغیره هر مارک ابزار تست خودش رو داره ، لینک زیر سایت مارک های مختلف رو داره میتونید از اون لینک ها استفاده کنید . ضمنا برنامه ی تست هارد هم بهتره خارج از ویندوز اجرا بشه .. در برنامه های bootable بعضی از شرکت ها امکانات مختلفی گذاشتن از جمله پاک کردن کلی اطلاعات هارد خلاصه مواظب باشید و فقط تست رو اجرا کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم لینک نرم افزار Prime 95 ه برای تست استرس پردازنده .. بعد از دانلوددر صفحه ی باز شده دکمه ی Just Stress Testing رو کلیک کنید و در پنجره ی بعدی گزینه ی Small FFTs رو (اولین گزینه) و هرموقع آماده بودید از منوها Test رو کلیک کنید تا تست شروع بشه.
این تست رو هم بشدت توصیه میشه حداقل 6 ساعت انجام بدید .. این نرم افزار تحت ویندوز اجرا میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدAny ? - please let me know. . .

-----------------
اگر در متن های ارسالی یا دریافتی مشکلی داشتید در این تایپیک مطرح کنید ایشالا یا من یا دوستان تا جایی که امکانش هست در خدمتیم ..
دوستان در آخر عرض کنم که تست ها از لینک های داده شده دانلود کنید و حتما بذارید 6 ساعت بمونن (به جز هارد دیسک) چه تست رم و پردازنده که در این پست اومده و چه تست هایی که احتمالا بهتون بگن انجام بدید و برای اینکه جواب درست دریافت کنید حتما و حتما مو به مو کارهایی که گفتن رو انجام بدید .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Hossein
24-12-2010, 03:05
سلام:20:
خوب منم یه مدتی هست که دارم با B S کشتی میگیرم:27:
و طی نحقیقات و مطالعات شبانه روزی و بیوقفه وتوجه شدم که دلیل اومدن B S واسه من از گرافیکه:27:
بگذریم
خیلی فشرده و قاطی پاتی توضیح دادی:2:
WINDOWS 7-32 BIT-BUILD 7600
MOTHER BOARD:EP-41
CPU:E5200
GRAPHIC:NVIDIA 9600 GT GIGABYTE
RAM:2GB DDR3
این سیستم منه:5:
قبل از اینکه مادر بورد و رم بگیرم هم B S داشتم:41:
ولی حالا که عوض کردم هم دارم:19:
پس 99/99% از گرافیکه که یکی از دوستان هم بنا به کد B S اونو تایید کرد
حالا من چیکار کنم:13:
خیـــــــــــــــــــلی ممنون:11:
:40:

afceaglee2013
24-12-2010, 04:09
دیگه از این ساده تر نمیتونم بنویسم ولی نوشته های انگلیسی رو پاک کردم تا یکم از حالت قاطی پاتی بیرون بیاد ..
شما مرحله به مرحله جلو برید هر جا مشکل داشتید من در خدمتم:10: ..

9vin
24-12-2010, 21:48
لینک 2 چک شود......ممنونم

afceaglee2013
24-12-2010, 22:39
لینک ها چک شدن و سالمن ..

9vin
24-12-2010, 22:48
من هر کاری میکنم دانلود نمیشه !شما لینکو چک کن و دانلود کن ببین میره واسه دانلود..... (میره واسه دانلود ولی سرور اون سایتو پیدا نمیکنه واسه دانلود کردن !!!)! ممنونم

afceaglee2013
24-12-2010, 23:12
هر 2 فایل رو دانلد کردم و مشکلی نداشتن
میتونید آخر لینک علامت سوال بذارید و دوباره سعی کنید..
اگه باز هم نتونستید بگید تا فایل رو جای دیگه آپلود کنم.

Amir Hossein
25-12-2010, 00:28
سلام
من انگليسيم زياد خوب نيست
من اگه مشخصات رو بدم شما زحمتشو ميکشين؟
اگه اين کارو ميکنين براي انتقال فايل به شما چه کار کنم بهتره؟

afceaglee2013
25-12-2010, 01:44
سلام
من انگليسيم زياد خوب نيست
من اگه مشخصات رو بدم شما زحمتشو ميکشين؟
اگه اين کارو ميکنين براي انتقال فايل به شما چه کار کنم بهتره؟

کار کردن با فروم راحته مثل همه فروم های دیگه ،پستی که شما باید بفرستید 3 قسمته -فایل ضمیمه -مشخصات سیستم -توضیحات کامل در مورد مشکل (در صورت وجود) که از بین اینا قسمت سوم نیاز داره به انگلیسی که مشکلتون رو شرح بدید .. در این مورد اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم ..
اگر با کار کردن با فروم مشکل دارید میتونید یک آی دی بسازید و یوزر و پسوردشو با اطلاعات لازم با پیام خصوصی برام بفرستید .. فایل رو هم می تونید تو rapidshare آیلود کنید

Amir Hossein
29-12-2010, 01:18
مشکل حل شد
پاورم فنش کند بود به علت گرمای زیاد برق ناقص میرسوند
یه روغن کاری این مشکلو حل کرد:31:

afceaglee2013
29-12-2010, 01:21
مشکل حل شد
پاورم فنش کند بود به علت گرمای زیاد برق ناقص میرسوند
یه روغن کاری این مشکلو حل کرد:31:

خوشحال شدم .. :20: ایشالا مججل منم حل میشه :31:

Babakofpersia21
31-12-2010, 15:59
چی بگم فعلا که فروم رو برای من باز نمی کنه ......
بگزییم .
من وقتی تو قسمت setup مادربورد خودم می رم و اورکلاک رو روی رم های خودم انجام می دم ولتاژ رم های من تا 1.90 می ره بالا ولی بارنگ قرمز نشونش می ده .از یکی دوتا متخصص هم که پرس و جو کردم گفتن که مشکل پاور هستش که قدرت پایینی داره .

سیستم من :
Mianboard: ASUS P6T
RAM: A-DATA DDR31866+ 6GB TRIPLE
VGA : ATI HD 4890 DDR5
CPU : i7-920
Power: Red Max 500W Real

Amir Hossein
31-12-2010, 23:55
محلي براي عنوان كردن سوالات و يا مطالب جزيي

afceaglee2013
01-01-2011, 05:39
چی بگم فعلا که فروم رو برای من باز نمی کنه ......
بگزییم .
من وقتی تو قسمت setup مادربورد خودم می رم و اورکلاک رو روی رم های خودم انجام می دم ولتاژ رم های من تا 1.90 می ره بالا ولی بارنگ قرمز نشونش می ده .از یکی دوتا متخصص هم که پرس و جو کردم گفتن که مشکل پاور هستش که قدرت پایینی داره .

سیستم من :
Mianboard: ASUS P6T
RAM: A-DATA DDR31866+ 6GB TRIPLE
VGA : ATI HD 4890 DDR5
CPU : i7-920
Power: Red Max 500W Real

500 وات در حالت عادی هم برای سیستم شما کمه چه برسه بخوای یک یا چند تا قطعات رو اورکلاک کنی :46:

Amir Hossein
03-01-2011, 02:50
اوسکول شدم رفت:24: :22: :34:
وقتی پاورو روغن زدم دیدم که درست شد:20:
ولی باز اومد:18:
رفتم یه پاور خریدم و یه یه هفته ای خوب بود ولی بازم اون صفحه نکبت بار اومد:45:
پاور نو رو وا کردم دیدم گوشش یه خورده سیاه شده (ینی یه هفته ای خراب شد!!!):13:
حالا نمیدونم از پاوره یا گرافیک آخه قبل از اومدن صفحه (اسمشو نبر:31:) تم aero از کار میوفته:14:
ما که رفتیم با این اینترنت زغالی گوشی این فایل 3 mb رو آپ کنیم:44:

afceaglee2013
03-01-2011, 04:45
اوسکول شدم رفت:24: :22: :34:
وقتی پاورو روغن زدم دیدم که درست شد:20:
ولی باز اومد:18:
رفتم یه پاور خریدم و یه یه هفته ای خوب بود ولی بازم اون صفحه نکبت بار اومد:45:
پاور نو رو وا کردم دیدم گوشش یه خورده سیاه شده (ینی یه هفته ای خراب شد!!!):13:
حالا نمیدونم از پاوره یا گرافیک آخه قبل از اومدن صفحه (اسمشو نبر:31:) تم aero از کار میوفته:14:
ما که رفتیم با این اینترنت زغالی گوشی این فایل 3 mb رو آپ کنیم:44:

فکر میکنم از این پاور فله ای ها خریدی از این 10-15 تومنیا ولی خوب بازم یه هفته ای پاور خراب نمیشه مگه اینکه رو به موت بوده وقتی خریدی .. پاور قبلیتم مدارش سوخته بود ؟
کاش یاز نمیکردی میبردی میدادی به خود طرف..
راستی مارک پاور چیه؟ حالا که بازش کردی ببین جای لحیم دستی داره! چون لحیم کارخونه با لحیم دستی فرق میکنه معلوم میشه تعمیریه یا نه ..
یه حالتی هم هست که مشکل از جای دیگه باشه و اتصالی داشته باشه بوردت و پاورتو بسوزونه .. البته احتماله ..
از جایی که سوخته یه عکس بگیر اونم با توضیحات بفرست براشون

Amir Hossein
07-01-2011, 23:22
آقا دباره مشکل مسخره من از گرما بود
دوتا از فن های عقب از کار افتاده بود
الان که درستش کردم همه چی ردیفه

golmohammadi
24-01-2011, 13:37
لینکا مشکل داشتند
منم با وی پی اــن دانلود کردم
هر دو فایل را ضمینه میکنم تا برای بقیه مشکلی پیش نیاد

hamze60
10-02-2011, 13:48
سلام
سیستم من یه مشکل جالب داره، فقط اول صبح ها موقع رفتن توی ویندوز BSOD میاد و یک بار ریست میشه و بعدش دیگه تا آخر شب مثل اسب کار می کنه، واقعا عجیبه! بنظرت مشکل کجاست؟ حس می کنم مثل اتومبیل ها باید یک خورده گرم شه تا مشکلش حل شه، در ضمن تمام این کار ها رو کردم : عوض کردن کارت گرافیک، آپدیت کردن بایاس و درایورها، در آوردن باطری سیماس و عوض کردن اسلات های رم و تست کردن با هر دو ویندوز 7 32 و 64 بیت. اما مشکل کماکان باقی است.
البته قبلا حین کار هم مشکل براش پیش می آمد که بعد از در آوردن باطری سیماس فعلا فقط اول صبح ها BSOD میاد

afceaglee2013
10-02-2011, 21:26
شاید از پاور باشه .. مطمئن بشید که پاور برای سیستمتون مناسبه
از این لینک میشه با انتخاب قطعات حداکثر توان سیستم رو بدست آورد

توان حقیقی(دائمی) پاور های فله ای معمولا 150 تا 200 وات کمتر از نوشته ی روشونه

میتونید چند روزی با یه پاور مطمئن تست کنید و نتیجه رو ببینید..

homefront333
19-03-2014, 14:11
اینو کجا باید اپلود کنم ؟

afceaglee2013
20-03-2014, 15:58
اگه فایل اطلاعات رو جمع کردین میتونید تو بخش ارسال پاسخ همون سایت یه جایی برای آپلود هستش ولی اگه نبود یه جایی مثل پرشین گیگ یا سایت های آپلود خارجی فایل رو بذارید و لینکش رو بفرستیدئ براشون