PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب

amirxbest
16-12-2010, 16:02
من وقتی برنامه هام رو کمپایل مینم بعد که اونا رو اجرا میکنم و میبندم برنامه هام از رم خارج نمیشه تا اینکه خودم از طریق Task manager دستی برنامه هام رو ببندم.
هیچ کدوم از دوستان این مشکل رو دارند یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید:41:

!Plus
16-12-2010, 17:03
من وقتی برنامه هام رو کمپایل مینم بعد که اونا رو اجرا میکنم و میبندم برنامه هام از رم خارج نمیشه تا اینکه خودم از طریق Task manager دستی برنامه هام رو ببندم.
هیچ کدوم از دوستان این مشکل رو دارند یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید:41:

جالبه...!؟! :31:

شاید دلیلش اینه که برنامتون چند تا فرم داره... و شما بعد از بارگذاری اون فرم ها... از حافظه خارجشون نکردید...!؟! :13:

می تونید تو رویداد Unload فرم اصلی تون دستور End رو بنویسد...!؟! اینجوری شاید درست شد...!؟! :13:

اگه نشد بگید تا از راه های دیگه ای وارد عمل بشیم...!؟! :27:

موفق باشید...!؟! :46:

joe_satriani
16-12-2010, 17:42
با سلام
شما شاید دستور Unload رو برای بسته شدن برنامه به کار بردید ...

موفق باشید.

amirxbest
17-12-2010, 15:13
همونطور که جناب plus فرمودند در رویداد unload دستور end رو دادم و مشکلم حل شد فقط مشکل اینجاس که اگه برنامه رو با دکمه در برنامه end کنم از ram خارج میشه ولی اگه با دکمه خروج خود برنامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میبندم از ram خارج نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید:41:

!Plus
17-12-2010, 15:45
همونطور که جناب plus فرمودند در رویداد unload دستور end رو دادم و مشکلم حل شد فقط مشکل اینجاس که اگه برنامه رو با دکمه در برنامه end کنم از ram خارج میشه ولی اگه با دکمه خروج خود برنامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میبندم از ram خارج نمیشه.
لطفا راهنمایی کنید:41:

رویداد Unload فرم وقتی اجرا میشه... که کاربر روی دکمه x برنامه کلیک کنه...!؟! شما وقتی دستور End رو تو رویداد Unload فرم بنویسید... بعد از کلیک کاربر روی این دکمه... برنامه بسته میشه... و تمام اطلاعاتش... از رم خارج میشه...!؟! :13:

یه نکته هم که باید بهش توجه کنید... اینه که وقتی کار تون با یه فرم تموم میشه... اون رو با تابع Hide مخفی ش نکنید... چون اینجوری از حافظه خارج نمیشه... باید اسم فرم رو جلوی تابع Unload بذارید تا کاملاً از حافظه خارج بشه...!؟! اینجوری... دیگه این مشکلات رو نخواهید داشت...!؟! :27:

اگه بازم درست نشد... بگید تا بریم سراغ API ها...!؟! :21:

موفق باشید...!؟! :46:

amirxbest
17-12-2010, 16:46
راستش من برای اینکه به فرم بعدی برم از دستور hide استفاده میکردم و فکر کنم مشکل از این باشه ولی وقتی از اسم فرم جلوی تابع unload استفاده میکنم کل پروژم بسته میشه.
مشکل از کجاست:41:

SURIV
21-12-2010, 22:10
راستش من برای اینکه به فرم بعدی برم از دستور hide استفاده میکردم و فکر کنم مشکل از این باشه ولی وقتی از اسم فرم جلوی تابع unload استفاده میکنم کل پروژم بسته میشه.
مشکل از کجاست:41:
سلام دوست عزیز
برای اینکه باید قبل از اینکه یه فرم رو ببندید یکی دیگه باز کنین اینطوری:
مثلا دو تا فرم دارین Form1 و Form2 می خواین Form1 رو ببندین و Form2 رو باز کنین باید تو رویداد Form1 اینطوری بنویسین
Form2.show
unload me

ADRIEN
21-12-2010, 23:03
سلام
اینم کد کمکی که نمیزاره برنامه بیشتر از یه بار اجرا شه
فقط محل استفاده بستگی به خودت داره
میتونه توی فرم لود باشه یا ....

If App.PrevInstance Then
End
End If