PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد ساخت سی دی multi boot

BEHZAD2007
15-12-2010, 18:34
سلام دوستان ینده یه لینوکس مینت که هم از روی dvd به صورت لایو بالا میاد و هم نصب میشه دارم البته ایزو
دو تا نرم افزار دارم یکی هایرن و یکی erd commander هر دوی این نرم افزارها بوتیبل هستند حالا میخوام
هر سه ی اینهارو تو یه dvd بریزم به صورتی که با dvd بالا اومدم سه گزینه به من نشون بده مثلا این طوری
1-hiren
2-erd commander
3-linux mint
دوستان توجه داشته باشید بنده کلی سایت خارجی زیرورو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم راستی بنده با برنامه magic iso کار کردم و تا حدودی در مورد نرم افزارهای هایرن و کامندر ه نتیجه رسیدم ولی این لینوکس خیلی اذیت میکنه هر کاری میکنم یه ارور میده ممنون میشم کمکم کنید یه سایت فارسی هم معرفی کنید بد نیست
پیشاپیش ممنون

BEHZAD2007
16-12-2010, 19:59
یعنی تو این فروم به این بزرگی کسی نیست به من کمک کنه حداقل یه سایت مناسب معرفی کنید

mkIANI_en
19-12-2010, 21:49
سلام دوستان عزیز
منم دقیقا دنبال همچین چیزی میگردم یه دی وی دی میخوام درست کنم که بوتش 2 نوع xp و hiren هست خارجیا رو سرچ کردم مبهمه برام میشه یکی فارسی قشنگ اینجا یه توضیح بده ؟؟؟؟
دستتون درد نکنه !!:11:

BEHZAD2007
20-12-2010, 10:50
سلام دوستان عزیز
منم دقیقا دنبال همچین چیزی میگردم یه دی وی دی میخوام درست کنم که بوتش 2 نوع xp و hiren هست خارجیا رو سرچ کردم مبهمه برام میشه یکی فارسی قشنگ اینجا یه توضیح بده ؟؟؟؟
دستتون درد نکنه !!:11:

سلام دوست عزیز بنده خیلی وقته دنبال حل این مشکل میگردم ولی مثل اینکه کسی بلد نیست به شما توصیه میکنم با نرم افزار magic iso کار کنید خیلی راحت من هایرن و erd رو درست کردم ولی شکل اصلی من لینوکس هستش نمیدونم چی کار کنم
موفق باشید اگه تونستید این کار رو انجام بدید به من هم خبر بدید

Masоud
20-12-2010, 20:44
سلام

تو سایت های خارجی اکثرا نرم افزار MagicISO رو پیشنهاد دادند.

فکر میکنم خوندن صفحات زیر کمکتون کنه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید :40:

Ahmad24
20-12-2010, 22:42
از 2 نرم افزار به صورت عمده برای Bootable کردن و البته MultiBoot کردن استفاده میشه.البته تعدد زیاده ولی این دو تا عمومیت داره.یکی Isolinux یا Syslinux و دیگری grub(برای ما ویندوزیا grub4dos)

بسیاری از نرم افزارهای گرافیکی بر مبنای این دو نرم افزار عمل میکنند.بخصوص ghrub4dos که همه چیز رو Bootable میکنه.دو فروم عمده برای یادگیری بوت وجود دارند.یکی Bootland و دیگری 911cd
من به شخصه Bootland رو پیشنهاد میکنم.
دنبال مطلب فارسی نگرد که نیست.ایرانی جماعت فقط مصرف کننده،مونتاژکننده،کپی کننده و ایران به مملکت وارز معروفه.البته با افتخار میگم ما تو مهندسی معکوس استادیم.البته ایرانیای خارج نشین مستثنا هستند.مثلا یه استاد عزیزی با نام مستعار ShirinZaban به عنوان Tutorial Writer در Bootland فعالیت میکرد.(2سالی که به اون انجمن سر نزدم)
CD و ِ DVD دیگه از مد افتاد.با USB کار کنید.

mkIANI_en
21-12-2010, 19:45
سلام دوست عزیز بنده خیلی وقته دنبال حل این مشکل میگردم ولی مثل اینکه کسی بلد نیست به شما توصیه میکنم با نرم افزار magic iso کار کنید خیلی راحت من هایرن و erd رو درست کردم ولی شکل اصلی من لینوکس هستش نمیدونم چی کار کنم
موفق باشید اگه تونستید این کار رو انجام بدید به من هم خبر بدید
سلام دوست عزیز
میشه یه توضیح در مورد بوت کردنه 2 تا xp و Hiren بدید !؟

BEHZAD2007
02-01-2011, 16:23
سلام دوست عزیز
میشه یه توضیح در مورد بوت کردنه 2 تا xp و Hiren بدید !؟

سلام دوست عزیز شما نرم افزار magic iso رو دانلود کردید تا من بهتون توضیح بدم

BEHZAD2007
06-01-2011, 20:28
سلام

تو سایت های خارجی اکثرا نرم افزار MagicISO رو پیشنهاد دادند.

فکر میکنم خوندن صفحات زیر کمکتون کنه :

موفق باشید :40:

سلام دوست عزیز راه دیگه ای سراغ ندارید اون لینکارو هم نگاه کردم ولی کمکی نکرد ارور no emulation میده نمیدونم چی کار کنم ممنون میشم کمکم کنید

MrGee
07-01-2011, 20:17
شما از راه حل دوستمون که تو پست 6 استفاده کردید؟

در ضمن با برنامه EZB EasyBoot هم به راحتی می شه سی دی بوت درست کرد.

BEHZAD2007
08-01-2011, 16:45
شما از راه حل دوستمون که تو پست 6 استفاده کردید؟

در ضمن با برنامه EZB EasyBoot هم به راحتی می شه سی دی بوت درست کرد.

سلام دوست عزیز فکر میکنم روشی که دوستمون اشاره کرده بود تو لینوکس باشه دقیق نمیدونم ولی من تو xp کار میکنم الان هم یه مشکل دیگه هم اضافه شد با acronis 2010 این بوتیبل خودش دارای منو هستش مثل لینوکس مینت وقتی بوتیبل میکنم ارور no emulation میده

MrGee
11-01-2011, 16:51
نه اون روش برای XP هم کار می کنه من با اون برنامه فلش رو هم بوتیبل کردم
شما از برنامه EZB EasyBoot اسنفاده کردید؟

BEHZAD2007
12-01-2011, 21:50
نه اون روش برای XP هم کار می کنه من با اون برنامه فلش رو هم بوتیبل کردم
شما از برنامه EZB EasyBoot اسنفاده کردید؟

ممنون دوست عزیز از پاسخت ولی نرم افزار easy boot هم همون مشکل نرم افزار magic iso رو داره وقتی لینوکس رو میزیزم ارور میده میشه یه آموزش مناسب برای grub for dos برای من بزارید خیلی ممنون میشم :40:

BEHZAD2007
17-01-2011, 16:24
سلام دوستان من بیخیال لینوکس شدم میشه یه راه حل بگید چطوری وین xp و سون رو با بقیه نرم افزارهای بوتیبل کنم
ممنون

Ahmad24
18-01-2011, 13:44
ببینید سی دی هایرن با grub بوتیبل شده و براحتی میتوانید از همان استفاده کنید.
یک کپی از ایمیج هایرن بگیرید و آنرا با ایمیج ادیتور(مثلا Ultraiso) باز کنید.کل فایلها و پوشه های سی دی زنده XP یا سی دی نصب آن را به درون فایل ایمیج وارد کنید.در درون پوشه HBCD فایلی به نام menu.lst وجود دارد که آنرا به HBCD.lst تغییر نام دهید.یک فایل جدید با نام menu.lst بر روی دسکتاپ ایجاد و درون آن خطوط زیر را وارد کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین فایل را به درون پوشه HBCD در ایمیج ادیتور بکشید و رها کنید.پس از بوت چنین چیزی میبینید :

اضافه کردن بقیه موارد نیز به همین صورت است فقط دستورات فرق دارند.مثلا برای مینی لینوکس در هایرن این دستورات بکار میرورد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخط find --set-root /HBCD/linux صرفا جنبه احتیاطی دارد و معمولا به آن نیازی نیست.

من یک فلش USB بوتیبل شخصی دارم که نمایی از آن در زیر مشاهده میشود :

البته حدود 6 ماه است آنرا بروز نکرده ام.در این فلش موارد زیر وجود دارد :
* ویندوز XP زنده کاملا شخصی سازی شده بر مبنای XPE
*ویندوز 7 زنده بر مبنای WinPE3
آنتی ویروسهای زنده کسپراسکای و بیت دیفندر بر مبنای لینوکس
سی دی های راه انداز هایرن و التیمیت
2 سیستم لینوکس زنده نیمبلکس و DSL
دیسک نجات لینوکس
کوچکترین سیستم عامل گرافیکی جهان(کاری از باهوشترین مردم دنیا یعنی روسها)
داس مایکروسافت(Pure Dos) جهت اموری مثل آپدیت بایوس
یک سیستم داس ویژه و شخصی شده.

ضمنا پست زیر را نیز مطالعه کنید.اصول بوت برای انواع رسانه ها تفاوت چندانی ندارند :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

BEHZAD2007
18-01-2011, 17:13
ببینید سی دی هایرن با grub بوتیبل شده و براحتی میتوانید از همان استفاده کنید.
یک کپی از ایمیج هایرن بگیرید و آنرا با ایمیج ادیتور(مثلا Ultraiso) باز کنید.کل فایلها و پوشه های سی دی زنده XP یا سی دی نصب آن را به درون فایل ایمیج وارد کنید.در درون پوشه HBCD فایلی به نام menu.lst وجود دارد که آنرا به HBCD.lst تغییر نام دهید.یک فایل جدید با نام menu.lst بر روی دسکتاپ ایجاد و درون آن خطوط زیر را وارد کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین فایل را به درون پوشه HBCD در ایمیج ادیتور بکشید و رها کنید.پس از بوت چنین چیزی میبینید :

اضافه کردن بقیه موارد نیز به همین صورت است فقط دستورات فرق دارند.مثلا برای مینی لینوکس در هایرن این دستورات بکار میرورد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخط find --set-root /HBCD/linux صرفا جنبه احتیاطی دارد و معمولا به آن نیازی نیست.

دیسک نجات لینوکس
یک سیستم داس ویژه و شخصی شده.

ضمنا پست زیر را نیز مطالعه کنید.اصول بوت برای انواع رسانه ها تفاوت چندانی ندارند :

سلام دوست عزیز واقعا ممنونم میرم امتحان کنم جوابشو حتما میگم بازم دمت گرم
:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40:

BEHZAD2007
18-01-2011, 17:20
سلام دوست عزیز امیدوارم همیشه تو زندگیت موفق باشی دوست عزیز اون راهی که گفتید انجام دادم با نرم افزار erd commander به درستی بالا اومد ولی کیبورد رو نمیشناخت و در نتیجه وارد ویندوز نشد
برای نرم افزار acronis 2010 اصلا نمیدونم باید چه کار کنم اینم محتویات پوشه اکرونیس
bootwiz
gen_bootmenu
mouse
splash.run
ramdisk
kernel
f11.cfg
میشه یه راهنمایی کنید
بنده همانطور که گفته بودم لینوکس مینت دارم میشه بگید تو menu.lst چی باید بنویسم اینم امتحان کردم نشد
بنده یه نود32 به صورت بوتیبل دارم میشه دستور اون رو هم بگید
و یه سوال من میخوام ویندوز xp و سون نصب نشده رو تو dvd بریزم و وقتی روی اون کلیک میکنم شروع به نصب ویندوز بکنه
خیلی ممنون میشم کمکم کنید یه دنیا ممنون
خیلی آقایی

Ahmad24
21-01-2011, 02:39
قبل از هر چیز باید بگویم من نیز متاسفانه یک کاربر ویندوزی هستم و فقط به هنگام ضرورت سراغ لینوکس میروم.
برای acronis 2011 دو راه وجود دارد:
1-

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراه دوم و بهتر استفاده از ایمیج کامل اکرونیس به فرمت iso و دستورات زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای لینوکس mint :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته طبیعتا مسیرها و نامها را بایستی اصلاح کنید.و نکته ای که نباید از آن غفلت کنید حساس به کوچکی و بزرگی حروف بودن در دنیای Unix است.یعنی grub4dos نیز case-sensitive است.

اینها نتیجه یک سرچ ساده در اینترنت بود.برای بقیه نیز سرچ کنید.
ضمنا یک برنامه مدیر راه اندازی هیچ کار خاصی انجام نمیدهد.بدین معنی که نشناختن صفحه کلید یا عدم نمایش صحیح گرافیکی و غیرو فقط به علت وارد نکردن فرامین و آرگومانهای صحیح برای هسته آن نرم افزار یا سیستم عامل است.به عنوان مثال اکثر آنتی ویروسهای زنده از سیستم عامل لینوکس زنده برای اجرا استفاده میکنند و معمولا به صورت سیستم فایل squashfs پیاده سازی میشوند.پس نیاز است آرگومانهای لازم برای لود شدن این سیستم فایل و هسته کرنل لینوکس داده شود.

به عنوان مثال برای لود شدن لینوکس پارسیکس بر روی یکی از پارتیشنهای هارد باید آرگومانهای زیر به هنگام لود شدن کرنل وارد شده باشد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیک پست جالب در اینترنت مشاهده کردم که با وجود قدیمی بودن قدرت این بوت منیجر را به خوبی نشان میدهد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمنا ایمیج بوتیبل grub4dos برای استفاده علاقمندان در این لینک قابل دانلود است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا استفاده از همین بوت منیجر 3 لینوکس با 2 ویندوز براحتی از طریق بوت منیجر ویندوز 7 لود میشود :

BEHZAD2007
21-01-2011, 17:15
دوست عزیز ahmad جان واقعا از کمکت ممنونم حتما امتحان میکنم جوابشو میگم بازم تشکر خیلی لطف کردی

BEHZAD2007
21-01-2011, 20:32
احمد جان اکرونیس به درستی کار کرد دستت درد نکنه ولی لینوکس یه ارور داد اینم عکسشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی در رابطه با نرم افزار erd تو magic iso زدم درست کار میکرد ولی تو لودر هایرن نمیدونم مشکلش چیه میشه یه کمکی میکنی دستت درد نکنه
تغییراتی که تو نوشته لینوکس زدم اینطوری ببین درسته
Linux Mint 8 Menu Item suggested by Szymon Silski
title Linux Mint 10
find --set-root /linuxmint-10.iso
map /linuxmint-10.iso(0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/mint.seed boot=casper iso-scan/filename=/linuxmint-10.iso splash
initrd /casper/initrd.lz

BEHZAD2007
22-01-2011, 21:22
سلام احمد جان آقا دستت درد نکنه خیلی کمک بزرگی به من کردی تقریبا مشکلاتم حل شده لینوکس هم درست شد
راستی چه جوری میتونم رنگ لودر رو عوض کنم
حالا مونده ویندوز xp و 7 رو بریزم من ویندوز xp سیدی شو دارم نمیخواد تبدیل به iso کنم سون رو چی ممنون میشم راهنمایی آخری رو به ما بگی
با تشکر

Ahmad24
23-01-2011, 00:05
ویندوز xp رو که قبلا گفتم :

ویستا و 7 با bootmgr بوت میشوند(چه روی سی دی چه روی هارد) :

گزینه --force یک آپشن احتیاطی است و معمولا به آن نیازی نیست.
اگر پست قبلی رو خونده باشید لینک دانلود ایمیج بوتیبل grub4dos رو گذاشتم که منو رنگیه.بالای فایل menu.lst
میتونید رنگها رو تغییر بدید.فقط فرمتی که رنگها نوشته شدند رعایت بشه.اسامی رنگها باید وارد بشه.مثلا magenta,cyan,yellow و غیرو.

BEHZAD2007
24-01-2011, 13:56
ویندوز xp رو که قبلا گفتم :

ویستا و 7 با bootmgr بوت میشوند(چه روی سی دی چه روی هارد) :

گزینه --force یک آپشن احتیاطی است و معمولا به آن نیازی نیست.
اگر پست قبلی رو خونده باشید لینک دانلود ایمیج بوتیبل grub4dos رو گذاشتم که منو رنگیه.بالای فایل menu.lst
میتونید رنگها رو تغییر بدید.فقط فرمتی که رنگها نوشته شدند رعایت بشه.اسامی رنگها باید وارد بشه.مثلا magenta,cyan,yellow و غیرو.

ممنون از پاسخت ولی یه سوال دیگه چجوری میتونم ویندوز xp رو بدون سریال نصب کنم

BEHZAD2007
24-01-2011, 17:41
سلام آقا احمد خدایی خیلی آقایی کردی در حق ما همیشه دعات میکنم اگه شما راهنمایی نکرده بودی هنوز تو نرم افزار کذایی magic iso مونده بودم دستت درد نکنه
چند تا سوال واسه پیشم اومده ممنون میشم راهنماییم کنی
1-چجوری دیسک نجات کسپر رو اضافه کنم وقتی به وسیله دستور find --set root میزنم ارور میده میگه نمیتونه لود بکنه راستی راهی برای اضافه کردن اپدیت دستی وجود داره
2-من با لودر هایرن کار میکنم میخوام اون نوشته ای که درست بالای همه ی بوت ها نوشته رو عوض کنم منظورم hiren 10
اینم عکسش

3-اینه که اینهمه بوت تو یه dvd ریختم مشکلی از لحاظ نصب برنامه منظورم وین xp و ... پیش نمیاره ؟
پیشاپیش ممنون

Ahmad24
25-01-2011, 16:50
اگر شما داخل ایمیج کسپر رو نگاه میکردید احتمالا سوال نمیکردید شما باید محتویات ایمیج رو اکسترکت کنید و :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای آپدیت هم باید محتویات پوشه bases رو بروز کنید که باید آنتی ویروس نصب باشه،البته یه کلک رشتی هم میشه زد که به صورت کلی داخل ماشین مجازی شما آپدیت رو انجام میدید و کل فایلها رو میریزی رو یه پارتیشن هارد مجازی و ... این تاپیک میتونه کمک کننده باشه (ریزش رو خودت باید تلاش کنی در بیاری) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای تعویض hiren 10 شما باید فایل grldr رو باینری ادیت کنی و اون نوشته رو جایگزین کنی فقط نباید طول فایل تغییر کنه.چون آفستهای مشخصی باید حفظ بشه.winhex بهترین نرم افزاره.

معمولا هیچ مشکلی با وجود چندین نرم افزار در یک سی دی مولتی بوت بوجود نمیاد فقط فایلها نباید هم نام باشند یا مثلا نمیشه ویندوزهای هم خانواده رو با هم روی یک دی وی دی ریخت مثلا xp , 2003 هم خانوادن یا Vista , 7 هم همینطور البته در عالم کامپیوتر کار نشد نداره ولی دیگه یکم پیچیده میشه و نیاز به ه ک و تغییر فایل bootmgr و ... پیدا میشه که باید تو سایت reboot.pro دنبالش بگردی.

وقتی با مسئله مهمی مثل بوت کار میکنی باید به صورت حرفه ای با ماشینهای مجازی کار کنی.معمولا نتایج ماشینهای مجازی و سخت افزار حقیقی عینا مشابه هستند.vmware و virtualbox بهترین گزینه ها هستند.به شخصه با virtualbox کار میکنم که از سایت softpedia میتونی دانلود کنی.

نصب xp بدون سریال با نرم افزار nlite که البته میتونه همه چیز رو اتومات کنه و نه فقط سریال.

BEHZAD2007
25-01-2011, 18:04
ممنون آقا احسان کمک بزرگی کردی به من
من با vmware کار میکنم
حتما جوابشو میگم بازم خیلیییییییییییییییییییییی ممنون دوست عزیز

BEHZAD2007
26-01-2011, 15:24
سلام آقا احمد فایل gldr رو با ادیتور خود هایرن عوض کردم ولی نشد نمیدونم چرا همون نوشته قبلی میاد؟

BEHZAD2007
26-01-2011, 16:22
آقا احمد شرمنده سوال های من تمومی نداره ولی به مشکل دوباره خوردم اونم اینه که
بوت erd پوشه I368 داره و هم ویندوز xp I368 داره سعی کردم با ادیتور اسم پوشه I368 در بوت erd رو عوض کنم ولی ارور میده
میشه یه راهنمایی کنی
ممنون از پاسخت

Ahmad24
26-01-2011, 18:32
این فابل رو دانلود کنین.ایمیج بوتیبل grub4dos هست حدود 800 کیلوبایت و ببینید نوشته hiren 10 جاش چیه:

با همون روشی که گفتم عمل کنید.
اگر erd دارای پوشه I386 هست یعنی از WinPE به عنوان سیستم عامل استفاده میکنه.یعنی XP زنده.
تنها راه ه ک فایل setupldr.bin در erd است یعنی اسم i386 به یه اسم دیگه تبدیل بشه مثلا ierd و تغییر نام این پوشه.سایت reboot.pro رو بوسیله مترجم گوگل باز کنید و سرچ کنید.مطلب زیاده.باید با آزمون و خطا سعی کنید تا به نتیجه برسید.

BEHZAD2007
26-01-2011, 22:07
[QUOTE=Ahmad24;5780508]ببینید سی دی هایرن با grub بوتیبل شده و براحتی میتوانید از همان استفاده کنید.

دیسک نجات لینوکس
یک سیستم داس ویژه و شخصی شده.[OTE=Ahmad24;5780508]

آقا احمد به خدا دیگه آخرین سواله دیگه مزاحم شما نمیشم
به حرف شما گوش دادم و رفتم سایت reboot.pro ولی اونها هم به نتیجه ای نرسیده بودن بنده با ادیتور هم امتحان کردم و هر پی i386 بود رو تغییر دادم ولی درست نشده میشه راهنمایی آخر رو به من بکنید خدا عمرت بده
دستت درد نکنه
خیلی گلی:10::40:

BEHZAD2007
29-01-2011, 18:48
سلام احمد آقا راهی پیدا نکردی من تمام راه هایی که بلد بودم خوندم هر دفعه یه ارور میده نمیدونم چی کار کنم میشه کمک آخری رو هم به من بکنید ممنون میشم

BEHZAD2007
04-02-2011, 17:53
سلام احمد جان یه سر به اینجا بزن مطالبشو مو به مو اجرا کردم ولی بازم نشد

BEHZAD2007
09-02-2011, 18:46
سلام دوستان یه مشکل دیگه پیدا کردم من میخوام ویندوز xp و erd رو با هم داشته باشم ولی یه سری مشکلاتی دارم اول روی erd کار کردم ولی نشد بعد رفتم روی xp با یه ادیتور فایل setupldr رو درستکاری کردم وارد صفحه نصب میشه ولی یه ارور میده به این
عکس نگاه کنید

حالا مشکل اصلی من اینه که هم erd و هم xp فایل های مشابه هم دارند WIN51IP.SP3و WIN51و WIN51IP
ممنون میشم یه راهنمایی به من کنید احمد آقا همچنان منتظریم دستت درد نکنه

Ahmad24
11-02-2011, 16:31
============================

title ERD Commander 5.0 method 1
find --set-root --ignore-floppies /FIRADISK.IMG
map --mem /FIRADISK.IMG (fd0)
map --hook
find --set-root --ignore-floppies /erd50.iso.gz
map --mem /erd50.iso.gz (0xff)
map --hook
chainloader (0xff)

or ========================

title ERD Commander 5.0 method 2
map --mem /erd50.iso.gz (0xff)
map --hook
chainloader (0xff)

.
.
.
.

or ========================

title ERD COMMANDER 2005
ls /IMAGES/erd.ISO || find --set-root /IMAGES/erd.ISO
map --mem /IMAGES/XP_INST.IMA (fd0)
map --mem /IMAGES/XP_INST.IMA (fd1)
map --mem /IMAGES/erd.ISO (0xFF)
# map (hd0) (hd1)
# map (hd1) (hd0)
map --hook
chainloader (0xFF)/I386/SETUPLDR.BIN

.
.
.
.

CDOB's method - Install XP from a RAM loaded ISO image

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته erd قدیمی شده و حالا MS DART ورژن 6.5 یا بالاتر جایگزین آن شده است.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدtitle ERD Commander 2007.iso
map --mem /firadisk.img (fd0)
map --mem /firadisk.img (fd1)
map --mem /ERD.iso (0xFF)
map --hook
chainloader (0xFF)

firadisk.img

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهیچ چیز جدیدی در این چند پست آخر وجود نداشت.

بوت یا ستاپ از ایمیج فوق العاده سریعه(البته یه مدت زمانی برای لود به رم تلف میشه)

اما راه حل کامل شیوه قبلی(ه ک setupldr.bin)
یک مطلب که از قلم افتاده بود تغییر یک section در فایل TXTSETUP.SIF میباشدو آن SetupSourcePath میباشد. معمولا به صورت زیر است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباید به جای \ نام پوشه ای را که در فایل setupldr.bin وارد کردید وارد کنید.

با تشکر از استاد Shirin Zaban در سایت reboot.pro

BEHZAD2007
12-02-2011, 13:48
سلام احمد آقا دستت گلت درد نکنه داداش درست شد اگه شما نبودی حالا حالاها باید توش میموندم واقعا متشکرم
خیلی کمک های بزرگی به من کردید واقعا ممنونم
:20:

BEHZAD2007
15-02-2011, 10:37
سلام احمد آقا راستی راهی نداره که طرف میخواست از dvd ایمیج بگیره خود لودر خراب بشه مثلا دستوری چیزی بنویسی توش
ممنون میشم یه راهنمایی کنی راستی یه ویندوز لایو کاستومایز شده رو لینک دانلود میدی دستت درد نکنه
خیلی گلی

Ahmad24
08-03-2011, 14:33
سلام احمد آقا راستی راهی نداره که طرف میخواست از dvd ایمیج بگیره خود لودر خراب بشه مثلا دستوری چیزی بنویسی توش
ممنون میشم یه راهنمایی کنی راستی یه ویندوز لایو کاستومایز شده رو لینک دانلود میدی دستت درد نکنه
خیلی گلی

اصلا معنی ایمیج یعنی کپی 1 به 1 .یعنی یک کپی آینه ای از DVD ایجاد میشه.راهی برای خراب کردن ایمیج وجود نداره(به خصوص رسانه های بوتیبل چون کاملا سخت افزاری عمل میکنند و با وقفه های بایوس و در حالت عموما real mode سر و کار دارند هیچ کاری نمیشه کرد.) قفل های سخت افزاری و نرم افزاری در حالت بوت هیچ کارآیی ندارند. شما برای ایجاد Win PE براحتی میتونی از اسکریپتهای آماده و نرم افزار WinBuilder استفاده کنی.سورس DVD ویندوز رو میدی و WinPE تحویل میگیری.البته گاها ارورها و مشکلاتی دیده میشه ولی اغلب به راحتی کار پیش میره :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اگر تو انجمن بالا بگردی همه چی پیدا میشه.

BEHZAD2007
08-03-2011, 15:44
ممنون احمد جان خیلی کمک های بزرگی به من کردی امیدوارم همیشه تو زندگیت موفق باشی
:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40:

BEHZAD2007
17-04-2011, 20:56
بازم سلام احمد جان شرمنده به خدا سیدی رو رایت کردم تو حالت درایو مجازی لینوکس رو به راحتی میاره ولی در بوت اصلی ارور میده
و لود اصلی خیلی طولانی شده ممنون میشم راهنمایی کنی

dashjalal
18-09-2011, 23:27
سلام به دوستان عزیز . نرم افزار زیر رو دانلود کردم کر باهاش خیلی ساده به نظر میاد . فقط باید اصطلاحات رو دونست یعنی اینکه چه گزینه هایی رو باید انتخاب کرد .
دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم . کسایی که بدونن گزینه ها رو وقتشون رو بیشتر از پنج دقه نمیگیره . شایدم کمتر .

لینک دانلودش :

ممنون میشم که راهنمایی کنین .

BEHZAD2007
19-09-2011, 10:38
سلام به دوستان عزیز . نرم افزار زیر رو دانلود کردم کر باهاش خیلی ساده به نظر میاد . فقط باید اصطلاحات رو دونست یعنی اینکه چه گزینه هایی رو باید انتخاب کرد .
دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم . کسایی که بدونن گزینه ها رو وقتشون رو بیشتر از پنج دقه نمیگیره . شایدم کمتر .

لینک دانلودش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون میشم که راهنمایی کنین .

دوست عزیز این برنامه خیلی دستتو میبنده باید همون ورژنی رو دانلود کنی که نرم افزار گفته بقیه جواب نمیده از همین روشی که تو تاپیک گفته شده استفاده کن

dashjalal
24-09-2011, 00:48
دوست عزیز این برنامه خیلی دستتو میبنده باید همون ورژنی رو دانلود کنی که نرم افزار گفته بقیه جواب نمیده از همین روشی که تو تاپیک گفته شده استفاده کن
مرسی ممنون .
چیزایی که گفته شد حتما استفاده می کنم .
این نرم افزارم گفتم یاد بگیرم . باهاش جلو رفتم و جالب بود . پس مشکلش همونی بوده که شما گفتی .
ممنون

ghalbehamed
06-02-2012, 20:04
سلام ممنون از پستتون و زحمت هایی که کشیدین.
اول ازتون خواهش میکنم که آموزش کامل برنامه grub for dos رو بصورت سطح پایین بذارید.
نرم افزار grub for dos رو هم لطفا آپلود کنید ممنونتون میشم.
کاری که من میخام انجام بدم به این شکل هست:

1. windows 7
2. windows xp
3. acronis
4. hirens boot15
5. linux ubunto
و.......
ولی اصلی ها همون 5 موردی هست که گفتم.
لازم به ذکره که میخام این بوت رو از فلش اجرا کنم قابلت بوت از فلش رو داشته باشه.
ازتون کمال تشکرو دارم.
منتظرم.

kavoshm
01-10-2014, 11:05
سلام دوستان
والا من درگیر بوت چندگانه هستم و هرکاری میکنم نمیتونم ویندوز 7 و 8.1 رو روی فلش بریزم و فقط یکیش رو بوت میکنه اونم خراب ینی مثلآ میزنم ویندوز 8 رو نصب کنه مرحله اول میاد و میزنه Windows 8
ولی وقتی زبان رو انتخاب میکنی و Next میزنی باید بره اون مرحله ای که Edition ویندوز 8.1 رو انتخاب کنی اشتباهی میگه Edition ویندوز 7 رو انتخاب کن!!!!
میخواستم ببینم کسی راهی پیدا کرده واسه این
با Yumi , XBoots , امتحان کردم ولی نشد که نشد فقط اگه کسی انجامش داده دقیقآ بگه که از چه گذینه ای اینکارو کرده مثلآ تو Yumi برای ویندوز XP,7,8 یه گذینه وجود داره
و توی XBoots فقط برای ویندوز 7 گذینه داره و برای 8 نداره که باید حالت ISO رو انتخاب کرد
من میخوام ویندوز 7 و 8.1 و Hiren BootCD رو باهم داشته باشم چندین بار امتحان کردم ولی نشد که نشد ولی Hiren BootCD درست کار میکنه
ظاهرآ آگه یکی از ویندوزها XP باشه مشکلی نیست اما 7 و 8.1 رو نمیشه همراه هم داشت
در ضمن برای ویندوز 7 حتمآ باید فلش رو NTFS کرد تا اون فایل بالای 4 گیگ کپی بشه
اگه کسی اینکارو انجام داده ما رو هم راهنمایی کنه ممنونت میشم
اگه پیام خصوصی هم بذارید و شمارتونو بدید تماس میگیرم که راهنمایی بفرمایید
مرسی دوستان عزیز