PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین mvm530 و پژو پرشیا و سورن و سمند lx

M A M M U T
13-12-2010, 18:17
سلام دوستان.
یکی ار دوستام میخواد یه ماشین بخره در حد 18-19 تومن.
بین این ماشین ها:
سورنelx
سورن معمولی
سمند lx tu5
پرشیا سال
mvm 530
انتظارش هم ایناس:مصرف سوخت معقول/قدرت موتور خوب/امکانات مطلوب رفاهی/ارزش خرید
206 هم نمیخواد:دی(چون تعداشون 5 نفره در نتیجه ماشن های 206 و ... به کارشون نمییاد.
اگه میشه ماشین هایی رو که نوشتم به ترتیب زیر برام طبقه بندی کنید:
1-کیفیت ساخت
2-قدرت موتور
3-امکانات
4-ایمنی
5-ارزش خرید
6-مصرف سوخت
7-جمع بندی
(اگه لطف کنید در هرمورد ترتیب ماشین ها رو از لحاظ کیفیت بنویسیدمثلا بنویسید:قدرت موتور:1-ماشین x دوم:ماشین y سوم :ماشین z و....)
در آخر آیا خرید mvm530 به صرفه هست؟

farshad bugatti
13-12-2010, 19:56
ممنون از اینکه انتظارات خودتون رو کامل نوشتید اما اینطوری باز نمیشه شما رو به طور واضح و دقیق راهنمایی کرد.
مثلا ما الان چند نوع سمند داریم که مثلا تو ایمنی و قدرت و شتاب و مصرف با همدیگه فرق دارن!
EF7 (پایه گازسوز) - TU5 (با موتور 16 سوپاپ 206) - XU7 (با همون موتور قدیمی!)
یا پارس مثل پارس معمولی و پارس سال! حتی پارس ELX هم تو این محدوده هست!
سورن هم جای خود!
شما بهتره عنوان تاپیک خودتون رو ویرایش کنید و مدل های ماشینای خودتون رو مشخص کنید.
اگه بخواهیم کلی بگیم شما نمیتونید نتیجه گیری خوبی داشته باشید.

M A M M U T
13-12-2010, 21:44
ممنون از اینکه انتظارات خودتون رو کامل نوشتید اما اینطوری باز نمیشه شما رو به طور واضح و دقیق راهنمایی کرد.
مثلا ما الان چند نوع سمند داریم که مثلا تو ایمنی و قدرت و شتاب و مصرف با همدیگه فرق دارن!
EF7 (پایه گازسوز) - TU5 (با موتور 16 سوپاپ 206) - XU7 (با همون موتور قدیمی!)
یا پارس مثل پارس معمولی و پارس سال! حتی پارس ELX هم تو این محدوده هست!
سورن هم جای خود!
شما بهتره عنوان تاپیک خودتون رو ویرایش کنید و مدل های ماشینای خودتون رو مشخص کنید.
اگه بخواهیم کلی بگیم شما نمیتونید نتیجه گیری خوبی داشته باشید.
ممنون توضیحاتی که دادید رو در پست اول مشخص کردم.

می تونید 207بگیرید فکر کنم 19ملیونه معمولیش کیفیتش که عالیه.
چون 5 نفر هستن و مسافرت هم زیاد میرن در نتیجه 207 به کارشون نمیاد

Amin-Nasim
14-12-2010, 18:07
سمند LX با موتور tu5 یا با موتور پایه گاز سوز
گزینه خوبیه
من تعریفشو زیاد شنیدم

farshad bugatti
14-12-2010, 18:41
سورن elx که با سه نوع موتور عرضه خواهد شد!
من با موتور xu7 در نظر میگیرم!
1- انواع سمند - انواع پرشیا - MVM530
2- MVM530 - سمند TU5 - پارس سال و سورن یکی هستند.
3- MVM530 - پارس سال - سورن ELX - سورن - سمند TU5
4- من تو ایمنی تو این گروه سمند رو برتر از همه میدونم! MVM هم که وضعیتش مشخص نیست از ایمنیش خبر ندارم!
یعنی هنوز جایی تستش نکرده!
5- در کل سمند ارزش خریدش بیشتره نسبت به پولش! حالا پارس کلا خیلی گرونه و از لحاز ارزش خرید از همه ضعیفه!
سورنELX هم که از قیمتش خبر ندارم! سورن معمولی هم که نسبت به پارس به پولش میارزه!قبلا کمی گرون بود اما الان قیمتش تقریبا نرمال هست.
6- تو کاغذ که MVM از همه سرتره! بعد اون سمند TU5 و بقیه که تقریبا یکی هستن!
7- در کل سمند رو برای یک خانواده پرجمعیت پیشنهاد میشه و در چند نوع موتور عرضه میشه که موتور قدیمی که دیگه اصلا ارزش خرید نداره! با موتور EF7 که تنها موتور پایه گازسوز تولیدی تو کشوره واقعا ارزش خرید داره! اما وجود سمند با موتور TU5 در کنار EF7 رو هنوز درک نمیکنم!
پارس هم که خب مشتریان خاص خودشو داره! مثل سایر محصولات ایران خودرو کیفیت ساختش چندان مطلوب نیست و روز به روز هم داره بدتر میشه! و قیمتش هم که واقعا گرونه! سورن معمولی هم که با طراحی جذاب به خصوص در قسمت جلو و چند تغییر کوچک و قیمت تقریبا مناسب باز طرفداران خودشو داره!
و اما MVM که شما بیشتر تاکید دارید نمیشه گفت ماشین خوب! اما ویژگیهای خیلی خوبی داره!
کم مصرفه - قدرت خوبی داره - جادار هست (برای افراد پرجمعیت و مسافرت خیلی خوبه) - صندلی های راحتی داره - امکاناتش خوبه - اما نقاط ضعف هم داره مثل کیفیت ساخت خیلی پایین! حتی اگه با سمند مقایسه کنی میبینی که ماشینی مثل سمند از MVM از لحاز قطعات به کار رفته در کابین بهتره!
قطعات MVM به سختی پیدا میشه - ماشین تنبلی هست و به کندی شتاب میگیره - هندلینگش ضعیفه و ...
من که خودم ماشین ایران خودرو رو به ماشین های چینی ترجیح میدم
حالا اگه بخواین به یه ماشین خاص سوار بشید MVM530 رو انتخاب کنید.

mehrdad1921
18-01-2011, 22:59
با سلام
از نظر کیفیت MVM530 از پارس و سمند بهتره اینو من نمیگم وازارت صتایع می گه .
از نظر قدرت موتور و گشتاور هم از اونا بهتره.
از نظر اکانات هم خیلی بهتره از این دو ماشین هست.
از همه مهمتر از ایران قاری خودرو نمیگیری
فقط 530 چون تازه وارد هست مشکل قطعه داره به خصوص بدنه.

farshad bugatti
18-01-2011, 23:20
از همه مهمتر از ایران قاری خودرو نمیگیری

ایران گاری هر چی باشه از این ماشینای چینی بهتره!
شما یه سر برو به تست تصادف سمند بنداز و با تست تصادف چری مقایسش کن!
تفاوت رو خودت احساس میکنی!

MoHaMaD ZaNd
18-01-2011, 23:27
قطعات MVM به سختی پیدا میشه - ماشین تنبلی هست و به کندی شتاب میگیره - هندلینگش ضعیفه و ...
اینو یکی از دوستانم که MVM530 داره کاملا تأیید میکنه ! ضمن اینکه فرمون MVM توی سرعت های 80 به بالا واقعا گیجه ...

امير موسر
19-01-2011, 10:27
تندر E2LP هم میتونی بگیری ها ! مصرفش خوبه ! جاداره ! امکاناتش تکمیله ! موتور 105 اسب بخار ! کیفیت ساختش هم بالاس ! اگر اشتباه نکنم از سمند و ... خیلی بالاتره تو کیفیت !! قیمت هم 15.500.000 ! فقط یکمی خرجش بالاس نسبت به سمند !

Amir M.ohAma.D
19-01-2011, 11:44
ولی 18-19 یه مزدا 323 تیپ 3 تمیز پیدا کنه از همه اینا بهتره
18-19 بدی بدش سمند سوار شی؟:31:

mehrdad1921
19-01-2011, 11:48
تفاوت رو خودت احساس میکنی!

همین ایران گاری خودش از چین قطعه میگیره که معلوم نیست مال کدام کارخانه هست اما تو این ماشین حداقل می دونی که مال شرکت چری هست.
از طرفی این ماشین از نظر کیفیت از سمند وپارس بهتره پس چری نسبت به ایران خودرو قطعاتش با کیفت تره.

در مورد موتور و گیربکس هم چینی ها یاد گرفتن موتور خوب تولید کنند و هم گیربکس خوب ولی هنوز این موتور وگیربکس را با هم خوب ترکیب نمی کنند.

دلیل اینکه هندلینگش خوب نیست بخاطر نرمی بیش از حد هست و سایز نادرست لاستیک که اگه از 195 به 205 و یک سایز دیوارش را ارتقا بدی تا حدودی بهتر میشه.

farshad bugatti
19-01-2011, 22:36
همین ایران گاری خودش از چین قطعه میگیره که معلوم نیست مال کدام کارخانه هست اما تو این ماشین حداقل می دونی که مال شرکت چری هست.

میدونید چرا میگن خرید ماشین تو ایران چرا شانسیه؟!
چون ایران خودرو تو همه ی ماشین ها از یک سطح کیفیت در قطعات استفاده نمیکنه!
قطعاتی هم تولید میشه همگی در یک کیفیت مشترک نیستن! شما برو به یه سمند وارداتی نگاه بکن ببین چقدر با کیفیت مونتاژ میشه!

پس چری نسبت به ایران خودرو قطعاتش با کیفت تره.
پس چری نسبت به ایران خودرو قطعاتش با کیفت تره.

اینو اصلا قبول ندارم!
ایران خودرو قطعاتش خیلی بهتر از چینی هست!
همون قطعات چینی که محصولات داخلی استفاده شده که کیفیت محصولات پایین اومده!
البته خب همه میدونن که چین محصولاتش چندین درجه کیفی داره ولی محصولات شرکت های خودرو سازیش تو زدر در اومده!

در مورد موتور و گیربکس هم چینی ها یاد گرفتن موتور خوب تولید کنند و هم گیربکس خوب ولی هنوز این موتور وگیربکس را با هم خوب ترکیب نمی کنند.

موتور هم بلد نیستن تولید کنن!
میرن رو موتور های 20 قبل کار میکنن و تغییرش میدن میکنن محصول جدید!
همیشه قدرت و مصرف محصولات چینی تو کاتالوگ و واقعیت خیلی تفاوت داشته!

دلیل اینکه هندلینگش خوب نیست بخاطر نرمی بیش از حد هست و سایز نادرست لاستیک که اگه از 195 به 205 و یک سایز دیوارش را ارتقا بدی تا حدودی بهتر میشه.

خب اینجوری رو نرمی سواریش - شتاب - و مصرف سوختش تاثیر منفی میزاره!
اما خب چاره ای نیست!

mehrdad1921
20-01-2011, 11:10
با فرض اینکه اقا فرشاد اینارو قبول کنیم.
در حال حاضر کیفیت این خودرو هم از پارس وهم از سمند بهتره.
امکاناتش هم از این دو ماشین یک سرو گردن بیشتره.
از طرفی بین سمندها EF7 خوبه که اونم تولید نمیشه .
پارس هم که ارزش اون همه پولو نداره تندر فول بهتر از اون هست.
قدرت موتور را حتی 120 اسب هم فرض کنیم باز قدزتش هم بیشتر هست.
مصرف سوختشم تو یه رنج هستند.

mehrdad1921
20-01-2011, 20:15
اما چون این ماشین تازه وارد هست و بعضی مشکلاتی شاید داشته باشه که تو دراز مدت مشخص بشه و با اینکه در چین 5ستاره امنیتی گرفته باز نمیشه از لحاظ امنیت زیاد روش حساب کرد بهتره یه تست تصادف ازش گرفته بشه بعد.اگه قصد خرید داشتید صبر کنید.
اما در غیر اینصورت اگه سمند EF7 پیدا کردین واسه خانواده خوبه بعد اونم به مظر من تندر فول بهتره چون کیفیتش واقعا عالی هست.

MoHaMaD ZaNd
20-01-2011, 21:57
اما چون این ماشین تازه وارد هست و بعضی مشکلاتی شاید داشته باشه که تو دراز مدت مشخص بشه و با اینکه در چین 5ستاره امنیتی گرفته باز نمیشه از لحاظ امنیت زیاد روش حساب کرد بهتره یه تست تصادف ازش گرفته بشه بعد.اگه قصد خرید داشتید صبر کنید.
اما در غیر اینصورت اگه سمند EF7 پیدا کردین واسه خانواده خوبه بعد اونم به مظر من تندر فول بهتره چون کیفیتش واقعا عالی هست.
دوست عزیز تا جایی که یادمه 530 از یورو انکاپ چین تونسته سه ستاره دریافت کنه ...

jebraiil
21-01-2011, 11:43
سلام بر همه
دادا به دوستت پيشنهاد بده بره سمت مزدا 323 من الان 323 تيپ 5 دارم بدون رنگ با 70 هزار كار كرد 20 خريدم الان 100 هزار تاست مدل 85
دنيا به اين ماشين هاي ايراني مي ارزه

farshad bugatti
21-01-2011, 22:34
دوست عزیز تا جایی که یادمه 530 از یورو انکاپ چین تونسته سه ستاره دریافت کنه ...
ماشینی که از یک موسسه چینی سه ستاره دریافت کنه از یورو انکاپ اروپا 1 ستاره هم نمیتونه بگیره!
اما خب به فرض حالا حساب میکنیم 3 ستاره داره

shayan3785
10-02-2011, 10:46
تفاوت رو خودت احساس میکنی!ا
اینو واقعا قبول دارم . هنوز هم محصولات ایران خودرو از خیلی دیگه از خودرو سازهای داخلی بهتره .

mohamad skystar
10-02-2011, 13:10
خودروهای چینی داخل کشور رو اصلا دوست ندارم حتی اگه 5 ستاره بگیرن.
سمند LX خیلی بهتره.اگه TU5 باشه که درجه یک.

آرشین
18-02-2011, 16:41
ا
اینو واقعا قبول دارم . هنوز هم محصولات ایران خودرو از خیلی دیگه از خودرو سازهای داخلی بهتره .
اون سمندی نیست که الان سوار میشی
اونو محکم میسازن چون واسه آزمایشه
باز این چینی ها یه نظارتی دارن ولی ایرانخودرو چی ؟
باید به زور شماره گذاری حالیش کنن abs رو آپشن حساب کنه

mehrdad1921
22-02-2011, 15:01
به نظر من نیازی نیست که ایران خودرو بگه که این ماشین ها چقدر ایمنی دارن متاسفانه تو جاده ها شاهد ایمنی بالای این خودرو ها هستیم .اینا خود به خود اتیش نگیرن حالا ایمنی تو تصادف پیشکششان.

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:58 PM ----------

نیازی نیست که ایران خودرو بگه این ماشینا چقدر ایمن هستن متاسفانه تست تصادف این ماشینارو تو جاده های کشور به طور زنده زیاد دیدیم.حالا اینا خود به خود اتیش نگیرن ایمنی تو تصادف پیشکششان.