PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میخوام یه ویندوز شخصی سازی شده بسازم میشه؟

*hamedkhatar*
13-12-2010, 17:19
سلام
ما تو شرکتمون گاهی سیستم میارند که براشون ویندوز عوض کنیم و برنامه های لازم رو هم نصب کنیم
و این کلی وقت ما رو میگیره
من اول به این فکر افتادم که بیام از یه ویندوزها بک آپ بگیرم و روی بقیه سیستم ها Restore کنم که این روش جواب نداد چون باید روی همون سیستم ری استور بشه

حالا میخوام مثل این روسی ها که ویندوز رو دستکاری میکنند و مثلا یک سیدی ویندوز XP رو به یک دی وی دی ویندوز XP دستکاری شده تبدیل میکنند و وقتی هم که نصب میشه نرم افزارهای لازم هم روش موجود هست

حالا من میخوام بدونم خودم میتونم این کار رو با یه نرم افزار انجام بدم یا احتیاج به آشنایی با زبان برنامه نویسی داره؟

میخوام وقتی دی وی دی ویندوز XP رو داخل سیستم برای نصب گذاشتم خیلی راحت به طور اتوماتیک نصب بشه و برنامه های لازم مثل فتوشاپ و آفیس و ... روش نصب باشند و ما فقط زحمت نصب کردن درایورهای هر سیستم رو بکشیم

البته متوجه هستم اینی که گفتم بیش از یک دی وی دی حجم میخواد و این مساله مهم نیست اگه بشه مثلا 4 تا دی وی دی رو با هم نصب کرد که هر کدوم تموم شد درخواست دیسک بعدی رو بکنه اینطوری هم عالی میشه

خیلی تایپ کردم شرمنده

حالا اگه روشی برنامه ای چیزی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

hkhafan
13-12-2010, 21:24
سلام ؛

دوست عزیز تا اونجا که من میدونم اگه هم بشه این کار رو کرد ، با یکی از برنامه های Norton ghost یا Acronis true image شدنیه
( رفیق خودم با ایمیجی که با نورتون گوست ساخته ، واسه مردم ویندوز میریزه . )
بد نیست امتحان کنید :20:

*hamedkhatar*
13-12-2010, 23:16
سلام ؛

دوست عزیز تا اونجا که من میدونم اگه هم بشه این کار رو کرد ، با یکی از برنامه های Norton ghost یا Acronis true image شدنیه
( رفیق خودم با ایمیجی که با نورتون گوست ساخته ، واسه مردم ویندوز میریزه . )
بد نیست امتحان کنید :20:

ممنون دوست من
من بالا یادم رفت بگم که همین صبح با نورتون گوست بک آپ گرفتم و ریختم روی هارد و وقتی روی اون سستم خواستم ری استور کنم ارور داد و قبول نکرد
دوست شما تنظیمات خاصی انجام میده؟
ممنون

hkhafan
14-12-2010, 00:35
سلام؛

حتماً ازش می پرسم و بهتون اطلاع میدم :46:

hkhafan
14-12-2010, 21:04
سلام ؛

حامد عزیز ، اینجوری که از حرفای رفیقمون گرفتم ، تو نورتون گوست هیچ تنظیم خاصی نداره . فقط نباید قبل از ایمیج گرفتن از ویندوزتون ، هیچ درایوری روش نصب نکنید ( که با توجّه به اختلاف سخت افزارها حرف منطقی ای هستش ).
حالا شما لطف کن بگو چه اروری میداد شاید کسی از دوستان چیزی دراین باره بدونه ، چون من تاحالا فقط با Acronis True image این کارا رو انجام دادم.
......
تو برنامه های شرکت Acronis ، خود شرکت اومده یه قابلیتی طرّاحی کرده بنام Acronis Universal Restore که از اون طریق میتونید رو سخت افزارهای مختلف از یه ایمیج استفاده کنید.

اگه میخواین از این برنامه استفاده کنید حتماً ( با حوصله ) این صفحه رو کامل بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو همون 2خطّ اوّل کاربردشو نوشته و تو آخرای متن هم نوشته که تو چه برنامه هایی این قابلیت گنجونده شده.

اینم یه لینک دانلود ازش ( خودتون سرچ کنید شاید جدیدترش رو پیدا کنید ) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

......
البته یه چیزم بگم : تو نوشته هایی که اینور و اونور می خوندم ، دیدم کسایی که تجربه دارن هم میگن این کار شدنیه امّا بهتره انجام نشه ، چون به هرحال وقتی ویندوز مبدأ رو نصب می کنید یه سری تنظیمات و درایورها توسّط خود ویندوز نصب میشه که روی یه سیستم دیگه ، ویندوز مجبوره دوباره خودش رو با سخت افزار تطبیق بده.
......
به هر صورت فکر کنم که بهتره یه ایمیج سبک بگیرید و رو 2تا سیستم مختلف با این برنامه ها امتحانش کنید.( من اگه باشم برنامه ی acronis رو امتحان میکنم ، چون قابلیّت Acronis Universal Restore اصلاً واسه این کار طرّاحی شده )
فقط اگه امتحان کردید نتیجه رو به منم بگید ، چون خیلی دوست دارم بدونم شدنیه یا نه ولی متأسّفانه یه سیستم بیشتر ندارم که خودم امتحان کنم!:31:

موفّق باشید

*hamedkhatar*
14-12-2010, 23:24
سلام دوست من
ممنون از راهنمایی هات

در مورد درایورها بگم که خوب اصلا درایوری نصب نکردم چون همونطور که گفتید منطقی نیست روی یه سیستم دیگه نصب بشه

در مورد این برنامه 2 نفر دیگه هم گفته بودند که تستش کنم و زیاد پیگیرش نشدم ولی حالا که شما هم گفتید همین الان میرم سراغش

وقتی تستهام رو کامل گرفتم حتما خبرش رو بهتون میگم
بازم ممنون
موفق باشید