PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نامعلوم - درخواست کمککککککککککککککککککککک از اساتید

afceaglee2013
13-12-2010, 09:14
سلام

من 2 سال قبل این کیس رو جمع کردم
این کیس رو برای اورکلاک (با خنک کننده ی آبی) و گیم در نظر گرفتم
Q6600
2*1G Corssair
Asus P5Q-Pro
Albatron NVidia 9500 512 DDR3
Power GREEN 430A
CDRW-DVDRW و متاسفانه کیس Green MAGNUM
قطعات این سیستم رو تهیه کردیم و یکی از فامیلا که مدتی تجربه ی مونتاژ سیستم رو داشت کمکم کرد تا مونتاژش کنیم .. البته خودم هم میتونستم مونتاژ کنم ولی چون تجربه چندانی نداشتم و این سیستم خیلی برام آرزش داشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و اگه کوچکترین قطعه ش خراب میشد توان جبرانش رو نداشتم ، گفتم ریسک نکنم ..
متاسفانه میگم مگنوم چون پنل جلویی کیس در کناره کیسه و من کیس رو سمت چپ میزم گذاشتم به طوری که پنل رو نمیشه دید .. یه روز وقتی خواستم اسپیکرم رو وصل کنم از بی حوصله گی بدون اینکه نگاه کنم با سرعت 60 متر بر ثانیه فیش اسپیکر رو کردم تو یکی از اون سوراخاا 2 - 3 ثانیه منتظر شدم دیدم صدا نمیاد و دوباره همین کارو تکرار کردم (ای بشکنه اون دستم )[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بعد خم شدم و دیدم بله فیش اسپیکر رو کردم تو یکی پورتهای USB[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .. بعد XP یه warning داد که یکی از نمیدونم چی چیا بیشتر از حد مجاز انرژی مصرف کرده و ویندوز اون پورت رو بسته (یه همچین چیزی گفت) .. دیدم وضعیت خرابه خواستم زیستارت کنم که وسط logoff یهو سیستم ارور صفحه آبی داد و ریستارت شد .. از اون ماجرا یکی دو ماه گذشت و سیستممم شروع کرد به ادا دادن
یاهو مسنجر بعضی وقتا ارور میداد و کلا خارج میشد .. یهو از محیط گیم خارج میشد .. خارج شدن از گیم رو بیشتر میذاشتم به حساب کارت گرافیک که چینیه و مارک درست حسابی نداره .. یک بار هم در طول 1.5 سالی که XP داشتم وقتی یه فلشی رو به اون پورت زدم و سیستم ریستارت شد .. بعضی وقتا ، و 90% در هنگام بستن یاهو مسنجر ارور صفحه آبی میداد و ریستارت میکرد .. 2 پورتی که در پنل جلویی کیس هستن هر دو کار میکنن و هیچ مشکلی ندارن (به جز اون یه بار)
ویندوز XP و یاهو مسنجری که خودم استفاده میکردم در 7-8 سیستم نصب شدن و هیچکدوم مشکلی ندارن

ورژن های مختلف یاهو رو امتحان کردم همه شون این مشکلو داشتن
با HotCputester , RAM Diagnostic چند ساعتی پردازنده و رم رو گذاشتم تست بشه ولی مشکلی نداشتن
الان چند ماهیه که ویندوز 7 زدم و خود ویدوز 7 و درایور کارت گرافیکی و مادربورد به روز هستند .. در ویندوز 7 یاهو باعث ریستارت نمیشه ولی خود به خود بسته میشه .. در خود ویندوز (و نه وقتی که نرمافزار خاصی در حال اجراس) ارور صفحه آبی میده (بیشتر وقتی ارور میده که پشت سیستم نیستم ) .. این ویندوز رو از اینترنت دانلود کردم و در یک سیستم دیگه الان داره کار میکنه و مشکلی تا به حال نداشته (Win7 Ultimate 64 Bit - 22.Oct.2009 )

بزرگترین مشکلی که دارم اینه که این ارور صفحه آبی کاملا تصادفی پیش میاد .. بعضی وقتا 1 یا 2 ماه خبری ازش نیست و بعضی وقتا 3-4 بار در یک روز ظاهر میشه

برای همین نمیتونم قطعه ای از کسی بگیرم و چند روزی اون رو تست کنم
با پشتیبانی asus تماس گرفتم و اولین پیشنهادی که داد این بود که سیستمم رو از کیس خارج کنم و در محیط باز تستش کنم تا احتمال اتصال کوتاه مادربورد با کیس از بین بره ولی به دلیل نا معلوم بودن زمان ارور و هم اینکه سیستم با من از خواب بیدار میشه و با من میخوابه نمیتونم درست و حسابی تستش کنم و نمیشه 2-3 ماه روی میز بمونه .. ولی خوب بزرگترین مشکل، نامعلوم بودن زمان اروره .. هر وقت عشقش میکشه میاد و هروقت نخواست نمیاد :31:

فعلا برای اورکلاک پاور و خنک کننده ی مناسبی تهیه نکردم ولی چون نمیدونم این مشکل از چیه نمیتونم هزینه کنم روی این قطعات .. اگه مادربورد مشکل داشته باشه (اورکلاک فکر میکنم ریسک زیادی داشته باشه) پاور و خنک کننده زیاد به دردم نمیخوره و هزینه کردن روی اینا اضافیه

نمیدونم با چه ابزاری مادربوردم رو تست کنم ( به پل جنوبی مادربورد مشکوکم درسته پورتهای یو اس بی کار میکنن ولی ..)

چیکار میتونم بکنم .. چطور بفهمم مشکل از کجاس ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

emram120
11-01-2011, 01:23
والا چي بگم
منم همچين مشكلي دارم اما نه به هادي شما تويه يك بازي خاص
البته يه پيشنهاد ميدم هارد ديسك رو چك كن ببينم بدسكتور نداره