PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توپ طلای CAF سال 2010 - بازیکن سال فوتبال آفریقا

nw_nk
12-12-2010, 16:35
نامزدهاي نهايي جايزه مرد سال فوتبال آفريقا اعلام شدند

'ديديه دروگبا'، 'ساموئل اتوئو' و 'آساموآ جيان' به عنوان سه نامزد نهايي دريافت جايزه بهترين بازيکن سال آفريقا معرفي شدند.

به گزارش روز يکشنبه سايت فيفا، از نکات جالب توجه در فهرست اعلام شده نبود نام ''سالامون کالو'' مهاجم چلسي و ''سيدو کيتا'' هافبک بارسلونا است.

سال گذشته دروگبا مهاجم چلسي و کاپيتان تيم ملي ساحل عاج عنوان مرد سال فوتبال آفريقا را به خود اختصاص داد، اما اين بار ظاهرا شانس اتوئو و جيان بيشتر است.

اتوئو در قهرماني سال گذشته اينترميلان در سري آ و جام حذفي ايتاليا و همچنين ليگ قهرمانان باشگاه هاي اروپا نقش به سزايي داشت، گرچه تيم ملي کامرون هم با کاپيتاني او در مسابقات جام ملت هاي آفريقا و هم جام جهاني 2010 حذف شد.

جيان نيز که به تازگي به ساندرلند پيوسته است، در سطح باشگاهي چندان تأثير گذار ظاهر نشده است، اما تيم ملي غنا با گل هاي او توانست به فينال جام ملت هاي آفريقا و يک چهارم نهايي جام جهاني برسد.

جيان در ديدار جام جهاني غنا مقابل اروگوئه، ضربه پنالتي تيمش در لحظات پاياني وقت اضافه را به دروازه حريف کوبيد. اگر اين ضربه گل مي شد غنا به عنوان اولين تيم آفريقايي به نيمه نهايي جام جهاني راه پيدا مي کرد.

بهترين بازيکن سال آفريقا که توسط مربيان تيم هاي ملي عضو فدراسيون فوتبال اين قاره انتخاب مي شود، روز 20 دسامبر (29 آذر) در قاهره اعلام خواهد شد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

يکشنبه 21/09/1389

nw_nk
19-12-2010, 14:44
جیان، بازیکن سال آفریقا به انتخاب شبکه بی‌بی‌سی

او در این انتخابات بازیکنانی مانند دیدیه دروگبا، ساموئل اتوئو ،یحیی توره و آندره آیف را پشت سر گذاشت.

سایت گل - آساموا جیان، بازیکن ساندرلند و تیم ملی غنا، با به دست آوردن بیش از نیمی از آرا، از سوی شبکه بی بی سی به عنوان بازیکن سال آفریقا انتخاب شد.

او در این انتخابات بازیکنانی مانند دیدیه دروگبا، ساموئل اتوئو ،یحیی توره و آندره آیف را پشت سر گذاشت.

جیان در مصاحبه با بی بی سی فوتبال گفت: "بسیار خوشحالم. نمی توانم این را باور کنم. از همه طرفدارانی که به من رای دادند، تشکر می کنم.

بردن این جایزه بسیار دشوار بود، به ویژه به خاطر بازیکنانی که باید با آنها رقابت می کردم. من این جایزه را به همه هوادارانم در آفریقا تقدیم می کنم به ویژه به خانواده و طرفدارانم در غنا."

او در رقابت های جام جهانی 2010 سه گل به ثمر رساند و کمک زیادی کرد تا تیمش به مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها و همچنین فینال جام ملت های آفریقا راه پیدا کند."

او در تابستان با انتقالی 13 میلیون پوندی از تیم فرانسوی رن راهی ساندرلند شد تا غم شکست مقابل اروگوئه در جام جهانی و نرسیدن به مرحله نیمه نهایی را فراموش کند.

2010/12/18

nw_nk
20-12-2010, 11:34
دروگبا از لیست نامزدهای کسب عنوان برترین بازیکن آفریقا خط خورد

ستاره ساحل عاجی از فهرست نامزدهای دریافت عنوان برترین عنوان بازیکن آفریقا خط خورد.

سایت گل - گل دات کام عربی در گزارشی اعلام کرد که دیدیه دروگبا، ستاره ساحل عاجی باشگاه چلسی اولین بازیکنی است که نامش از فهرست نامزدهای دریافت برترین بازیکن آفریقا خط خواهد خورد.

این مراسم روز دوشنبه در قاهره برگزار خواهد شد.

این در حالی است که بازیکنانی همچون ساموئل اتوئو، ستاره اینتر و آسامو جیان، مهاجم غنایی ساندرلند نیز در این فهرست نهایی قراردارند.

سال گذشته، این جایزه در اختیار دیدیه دروگبا قرار گرفت و ساموئل اتوئو در رتبه دوم جای گرفت. اکنون انتظار می رود که اتوئو این جایزه را مال خود کند و البته رقابت سرسختی را با آساموا جیان دارد.

اتوئو روز یکشنبه به قاهره رسید و از ابوظبی مستقیم به مصر سفر کرد. او شنبه شب جام قهرمانی جام جهانی باشگاه ها را مال خود کرد.

این در حالی است که آساموا جیان پس از کسب جایزه بهترین فوتبال آفریقا توسط بی بی سی، گام به این مراسم می گذارد. پس از آنکه پرواز دروگبا به تاخیر افتاد، انتظار می رود که او هم تا ظهر دوشنبه به مصر برسد.

2010/12/20

nw_nk
21-12-2010, 15:35
ساموئل اتوئو، بازیکن سال آفریقا شد

مهاجم کامرونی باشگاه اینتر برای چهارمین بار عنوان بازیکن سال آفریقا را به خود اختصاص داد و از آساموا جیان و دیدیه دروگبا پیشی گرفت.

سایت گل- ساموئل اتوئو دوشنبه شب عنوان بهترین بازیکن آفریقا را مال خود کرد. مراسم انتخاب بهترین بازیکن سال آفریقا در هتل اینترکنتیننتال قاهره برگزار شد.

این در حالی است که بازیکنانی که نامزدهای نهایی این جایزه بودند نیز در سالن حاضر بودند ولی دیدیه دروگبا (چلسی و ساحل عاج) و آساموا جیان (ساندرلند و غنا) نتوانستند به اندازه ساموئل اتوئو (اینتر و کامرون) رای بیاورند.

دروگبا که عنوان آقای گل فصل گذشته رقابتهای لیگ برتر را در اختیار دارد، در سال 2009 این جایزه را به خود اختصاص داد و در صورتی که دوشنبه شب به عنوان بهترین بازیکن آفریقا انتخاب می شد، برای سومین بار این عنوان را مال خود می کرد ولی این اتفاق نیفتاد و آساموا جیان که فصل گذشته بازیکن رن فرانسه بود می توانست برای اولین بار عنوان برترین بازیکن آفریقا را مال خود کند که این طور نشد.

آرا از سوی مربیان تیمهای ملی و یا مدیران تکنیکی 53 کشور عضو کنفدراسیون فوتبال آفریقا به گلدان ریخته شد.

به رغم ناکامی کامرون در رقابتهای جام جهانی، و حذف زودهنگام آنها از این رقابتها در مرحله گروهی، اتوئوی 29 ساله دو گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رساند و در عرصه باشگاهی هم توانست با اینتر به قهرمانی در رقابتهای سری آ، جام حذفی ایتالیا، سوپرکاپ ایتالیا، لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی باشگاه ها شود.

هرسه نامزد نهایی کسب این جایزه، در تیم منتخب سال 2010 آفریقا جای داشتند.

فهرست این تیم بدین ترتیب است: دیدیه دروگبا (ساحل عاج)، وائل گوما (مصر)،مجید بوقرا (الجزایر)، تایه تایوو (نیجریه)، آساموا جیان (غنا)،کوین پرینس بواتنگ (غنا)، احمد حسن (مصر)، احمد المحمدی (مصر)، آندره آیه وو (غنا)، ساموئل اتوئو (کامرون) و ویسنت انیه آما (نیجریه)

2010/12/21

R O O T
22-12-2010, 14:15
اتوئو:غیرممکن است بگویم که بهترین بازیکن آفریقا هستم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل- ساموئل اتوئو، مهاجم باشگاه اینتر و دارنده عنوان برترین بازیکن قاره آفریقا در سال 2010،معتقد است که نباید خودش را بهترین بازیکن قاره سیاه بداند:« گفتن این جمله غیرممکن است.فتح جایزه بهترین بازیکن سال برای چهار بار، به نوعی رکوردشکنی تلقی می شود ولی من به خودم این حق را نمی دهم که بگویم که من بهترین هستم.»

این ستاره کامرونی با پشت سرگذاشتن ستاره های آفریقایی سرشناسی این جایزه را به خود اختصاص داد و با کسب این عنوان برای چهارمین بار،رکورد بزرگان فوتبال آفریقا را پشت سرگذاشت:« در نسلهای دیگری، فوتبالیستهای بزرگ دیگری بودند که چالشها و شرایطی متفاوت با من داشتند و واقعا نمی توان شرایط را با هم مقایسه کرد.»

این مهاجم کامرونی در ادامه صحبتی برای افرادی که ازبالا و به دید تحقیر به فوتبال آفریقا نگاه می کنند، داشت:« جوانان زیادی هستند که در حال بالا رفتن از پله های موفقیت و ترقی می باشند و سرعت پیشرفت آنها واقعا بالاست.» او در پایان در مورد اهمیت این گونه جوایز گفت:« این جیزی نیست که بازیکنی به دنبال آن باشد ولی رضایت و انگیزه فراوانی به بازیکنان می دهد.»