PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سامسونگ wave8500 یا نوکیا c7

arash2050
11-12-2010, 23:04
راستش من تا حالا اصلا با گوشی های سامسونگ حال نکردم اما نوکیا 6630 داشتم n70 یا n73 و این اواخر n95 در زمان خودشون به لحاظ امکانات به نصبت سایر گوشی ها چه از لحاظ فیلمبرداری با کیفیت و چه به لحاظ نرم افزار و ...همیشه جلوتر از زمانشون بودن (شاید به غیر از n73 )
الان فقط به غیر از عکاسی و سیستن عامل بنا به دلایل زیر c7 نوکیا را بهترین گوشی بازار می دونم اما بعضی از دوستان از عکاسی این گوشی بد جوری می ترسون
اما دلایلم اینه

فیلمبرداری اچ دی. سیستم عامل سیمبین ورژن جدید 3 (همون که توی N8 هم هست) امکان وصل کردن فلش مموری به گوشی و حتی امکان وصل کردن گوشی های دیگر نوکیا به C7 و سرچ و استفاده از اطلاعات گوشی وصل شده . خروجی تلویزیون .بلوتوث ورژن 3 .اف ام پلی یر (امکان انداختن آهنگ پخش شده در گوشی شما بر روی اف ام رادیو نزذیک شما).صفحه لمسی خازنی .جافظه داخلی 8 گیگ و ساپرت مموری کارت تا 32 گیگ یعنی جمعا می تونی 40 گیگ حافظه داشته باشی.پحش فرمت های دایوکس DIVX و WMV ...وایرلس و جی پی اس هم داره..........

حالا با توجه به موارد بالا به نظر شما کدام گوشی با قیمت 400 تومن عکاسی بهتر از c7 سراغ دارین به نظرتون سامسونگ ویو با یه سیتم عامل مشکوک که مطمتنم حتی نصف نرم افزار هایی که برای سیمبین جدید نوکیا ساخته می شه برای بادا نمی آد

LiverBarca
11-12-2010, 23:38
من خودم c7 رو بهتر میدونم...

گرافيكار
12-12-2010, 00:50
سي7 به غير از امکان وصل کردن فلش مموری و فرستنده اف ام
هيچ برتريي بر ويو نداره
ويو از نظر اينترفيس خيلي از سي7 سرتره
از نظر سرعت همينطور
دوربينش با اينكه 5 اما از دوربين 8 سي7 يه سرو گردن بالاتره( اينقدر بدونيد كه سي7 فكوس نداره)
صفحه نمايش wave خيلي سرتره حتي از صفحه نمايش گالكسي كه خودم دارم هم يه كم بهتره
رزوليشن صفحه ويو هم بالاتره
پردازنده wave يك سر و گردن از سي7 بالاتره

حرف بعد اينكه:
اگه نرم افزارهاي سيستم عامل بادا كمن
نرم افزارهاي سيمبين3 هم كمن

حالا ميمونه سليقه خودتون و قضاوت خودتون

نوكيا c7

مزايا:
1-پشتيباني از چهارباند GSM/GPRS/EDGE
2-پشتيباني از پنج باند 3G با HSDPA با سرعت 10.2 مگابيت بر ثانيه و HSUPA با سرعت 2 مگابيت بر ثانيه
3-بدنه باريک با پوشش آلومينيومي آندايزينگ شده
4-صفحه نمايش لمسي خازني AMOLED با ابعاد 3.5 اينچ، قابليت تفکيک 16 ميليون رنگ و رزولوشن 360*640 پيکسل
5-دوربين 8 مگاپيکسل با فوکوس ثابت و فلاش LED دوتايي و امکان فيلمبرداري HD 720P با سرعت 25 فريم در ثانيه،برچسب گذاري جغرافيايي Geotagging و امکان تشخيص چهره
6-سيستم عامل Symbian^3
7-پردازنده 680 مگاهرتزي ARM 11 به همراه 256 مگابايت RAM
8-Wi-Fi 802.11 b/g/n
9-خروجي تلويزيون SD
10-گيرنده GPS مجهز به A-Gps و امکان مسيريابي صوتي مادام العمر رايگان
11-قطب نماي ديجيتال
12-حافظه داخلي 8 گيگابايت،پشتيباني از طريق کارت حافظه microSD تا 32 گيگابايت
13-پشتيباني از فرمت هاي ويديويي DivX/XviD
14-سنسورهاي شتاب سنج و مجاورت
15-ورودي استاندارد جک 3.5 ميلي متري صدا
16-راديو FM استريو به همراه RDS ، فرستنده FM
17-پورت microUSB به همراه پشتيباني از USB on-the-go
18-پشتيباني از فايل هاي فلش و جاوا در مرورگر وب
19-بلوتوث استريو v3.0
20-شماره گيري صوتي و هوشمند
21-کيفيت صداي عالي
22-فناوري حذف صداي اضافي محيط با تعبيه ميکروفون مجزا
23-ضخامت بسيار کم (فقط 10.5 ميلي متر)

معايب:
1-فاصله زياد Symbian^3 با استانداردهاي سيستم عامل هاي ديگر نظير آندرويد و iOS
2-عدم تعبيه فوکوس خودکار براي دوربين،کيفيت متوسط عکس دوربين
3-رابط کاريري و منوهاي منسوخ دوربين
4-تعداد نسبتا کم نرم افزارهاي در دسترس
5-عدم امکان ويرايش فايل هاي Office
6-عمر باتري متوسط براي يک گوشي در اين سطح امکانات

سامسونگ wave

مزايا:
1-صفحه نمايش ضد خش لمسي خازني مجهز به فناوريSuper AMOLED با قابليت نمايش 16 ميليون رنگ،ابعاد 3.3 اينچ و رزولوشن WVGA ،پشتيباني از فناوري multi touch
2-بدنه فلزي محکم با ضخامت بسيار کم (10.9 ميلي متر)
3-سيستم عامل انحصاري کمپاني سامسونگ به نام Bada به همراه Samsung Apps
4-پردازنده قدرتمند يک گيگاهرتزي ARM Cortex A8
5-پشتيباني چهاربانده از GSM و پشتيباني دو بانده از HSDPA با سرعت 7.2 مگابيت بر ثانيه و HSUPA با سرعت 2 مگابيت بر ثانيه
6-فناوري Wi-Fi 802.11 b/n/g به همراه پشتيباني از WPS
7-گيرنده GPS مجهز به A-Gps، قطب نماي ديجيتال و نرم افزار مسيريابي Samsung Mobile Navigator
8-دوربين 5 مگاپيکسل مجهز به فوکوس خودکار و لمسي،فلاش LED، قابليت هاي تشخيص چهره ، لبخند و چشمک،Geotagging
9-قابليت فيلمبرداري HD 720p با سرعت 30 فريم بر ثانيه
10-يک گيگابايت فضا براي ذخيره سازي نرم افزارهاي Bada و 550 مگابايت فضا براي ذخيره سازي پيام ها،390 مگابايت حافظه در دسترس کاربر
11-پشتيباني از کارت حافظه microSDHC و microSD تا 32 گيگابايت
12-ورودي استاندارد microUSB
13-بلوتوث 3.0 استريو مجهز به A2DP
14-ورودي استاندارد جک 3.5 ميلي متري صدا
15-خروجي تلويزيون
16راديو FM استريو به همراه RDS ، ضبط برنامه هاي راديويي
17-نسخه 2.0 مرورگر Dolphin مبتني بر Webkit به همراه پشتيباني کامل از فايل هاي فلش
18-نرم افزار YouTube و پشتيباني از وب سايت هاي اجتماعي FaceBook و Twitter
19-پشتيباني از فرمت هاي ويديويي DivX/XviD
20-کيفيت صداي عالي
21-باتري پر قدرت 1500 ميلي آمپر

معايب:
1-تعداد محدود نرم افزارهاي در دسترس تاکنون
2-عدم تعبيه پوشش براي محافظت از لنز دوربين
3-جايگاه نامناسب کارت حافظه در زير درب باتري
4-محدود بودن نرم افزار مسيريابي عرضه شده با توجه به مجوز استفاده 30 روزه از آن
5-عدم تعبيه سنسور کنترل کننده نور براي تنظيم نور صفحه نمايش

اگه با انصاف به معايب ويو نگاه كنيم
بايد قبول كرد تقريبا ايرادي نداره
خصوصا عيب آخري كه واقعا ايراد بني اسراييليه

starn
12-12-2010, 13:46
بدون شک ویو ....

Michael Ropy
12-12-2010, 14:47
من هم میگم بدون شک ویو....دلایل من به ترتیب اینهاست:

اینترفیس، اینترفیس، اینترفیس، سیستم عامل، سخت افزار، باتری، کیفیت صفحه (که فکر می کنم تفاوت آنچنانی ندارن، ولی باز بهتره) و...

به نظرتون سامسونگ ویو با یه سیتم عامل مشکوک که مطمتنم حتی نصف نرم افزار هایی که برای سیمبین جدید نوکیا ساخته می شه برای بادا نمی آد تعداد نرم افزار های سیمبیان ^3 خیلی کمن! با سیمبیان ^1 فرق داره......سیستم عامل بادا پشتیبانی و نرم افزار های خیلی بهتر و بیشتری براش میاد و بدیهی است که آینده روشنی داره و تا به الان خیلی خوب جواب پس داده.....سیمبیان رو به افول هستش....اگه گوشی مقابلتون اندروید بود، اونوقت میگفتم اندروید بهتره....

خنده دار ترین کاری که نوکیا داره این اواخر میکنه، برداشتن فوکوس خودکار از روی دوربیناش هست!!! معلوم نیست چشون شده.....

در ضمن در مورد معایب ویو اگه نگران هستید:

1-تعداد محدود نرم افزارهاي در دسترس تاکنون روز به روز داره بیشتر میشه و تقریبا نیاز های اولیه از نرم افزار رو رفع میکنه (این مورد رو ویو داران بهتر میتونن جواب بدن...)

2-عدم تعبيه پوشش براي محافظت از لنز دوربين اگر اشتباه نکنم لنزش ضد خش هستش....

3-جايگاه نامناسب کارت حافظه در زير درب باتري این مورد تایید میشه زجر آوره! :دی

4-محدود بودن نرم افزار مسيريابي عرضه شده با توجه به مجوز استفاده 30 روزه از آن فکر می کنم نرم افزار جی پی اس براش زیاد باشه ولی قبول دارم Ovi Maps Unlimited خیلی بهتره....

5-عدم تعبيه سنسور کنترل کننده نور براي تنظيم نور صفحه نمايشنیازی به این سنسور نداره با توجه به تکنولوژی نمایشگر و مصرف باتری آن و صد البته باتری خیلی قوی گوشی....

am_merman01
12-12-2010, 21:24
میشه یکی از نظر قیمتی اینارو با هم مقایسه کنه؟؟؟

hoha881
12-12-2010, 22:26
به نظر منم ویو بهتر هست.
چون سریعتر هست
تاچش حساس تر هست.
و بازی هایی با گرافیک بیشتر
و ....

arash2050
12-12-2010, 22:58
میشه یکی از نظر قیمتی اینارو با هم مقایسه کنه؟؟؟
الان تقریبا قیمتشون تو یه حدوده بین 400 تا 450 اما با توجه به اینکه c7 تازه اومده احتمالا تا 350 هم پایین بیاد

arash2050
12-12-2010, 23:11
---------- Post added at 11:11 PM ---------- Previous post was at 11:09 PM ----------

[QUOTE=Michael Ropy;5691246]من هم میگم بدون شک ویو....دلایل من به ترتیب اینهاست:
.

تعداد نرم افزار های سیمبیان ^3 خیلی کمن! با سیمبیان ^1 فرق داره......سیستم عامل بادا پشتیبانی و نرم افزار های خیلی بهتر و بیشتری براش میاد و بدیهی است که آینده روشنی داره و تا به الان خیلی خوب جواب پس داده.....سیمبیان رو به افول هستش....اگه گوشی مقابلتون اندروید بود، اونوقت میگفتم اندروید بهتره....

ببینید نرم افزار های سیمبیان ^3 الان بله کمه ولی چند ماه دیگه مطمئنا تعداد نر م افزارهاش خیلی بیشتر از بادا می شه چون سامسونگ خودش هنوز در مورد سیستم عاملش شک داره و بعضی از گوشی هاش رو با اندروید می ده بیرون بعضی ها رو با جاوا و بعضی ها رو بادا ....اما این بد مصب نوکیا ول کن سیمبیان نیست و مطمئن باش از این به بعد هر گوشی رو بده بیرون سیمبیان ^3 هست .و در ضمن هنوز نوکیا پرفروش ترین برند بازار موبایل جهان هست

arash2050
12-12-2010, 23:19
معايب:
1-فاصله زياد Symbian^3 با استانداردهاي سيستم عامل هاي ديگر نظير آندرويد و iOS
2-عدم تعبيه فوکوس خودکار براي دوربين،کيفيت متوسط عکس دوربين
3-رابط کاريري و منوهاي منسوخ دوربين
4-تعداد نسبتا کم نرم افزارهاي در دسترس
5-عدم امکان ويرايش فايل هاي Office
6-عمر باتري متوسط براي يک گوشي در اين سطح امکانات
..

مورد اول رو سامسونگ wave هم داره یعنی اگه wave اندرود بود من هم تردید نمی کردم ....تعداد کم نرم افزار باز سامسونگ wave هم این مشکل رو داره که مطمئنا هر دو بزودی حل می شه ( البته اگه به سرنوشت سیستم عامل n900 دچار نشه )....عدم امکان ويرايش فايل هاي Office مطمئن باش یکی دو ماه دیگه کرک شدش می یاد همینطور که ما لان داریم نوکیا مپ رو مفت استفاده می کنیم اون هم حل می شه منوی منسوخ دوربین هم می شه باهاش کنار اومد فقط مشکل اساسی "عدم تعبيه فوکوس خودکار براي دوربين" هست ....

bibak_fa
13-12-2010, 12:15
راستش من تا حالا اصلا با گوشی های سامسونگ حال نکردم اما نوکیا 6630 داشتم n70 یا n73 و این اواخر n95 در زمان خودشون به لحاظ امکانات به نصبت سایر گوشی ها چه از لحاظ فیلمبرداری با کیفیت و چه به لحاظ نرم افزار و ...همیشه جلوتر از زمانشون بودن (شاید به غیر از n73 )
الان فقط به غیر از عکاسی و سیستن عامل بنا به دلایل زیر c7 نوکیا را بهترین گوشی بازار می دونم اما بعضی از دوستان از عکاسی این گوشی بد جوری می ترسون
اما دلایلم اینه

فیلمبرداری اچ دی. سیستم عامل سیمبین ورژن جدید 3 (همون که توی N8 هم هست) امکان وصل کردن فلش مموری به گوشی و حتی امکان وصل کردن گوشی های دیگر نوکیا به C7 و سرچ و استفاده از اطلاعات گوشی وصل شده . خروجی تلویزیون .بلوتوث ورژن 3 .اف ام پلی یر (امکان انداختن آهنگ پخش شده در گوشی شما بر روی اف ام رادیو نزذیک شما).صفحه لمسی خازنی .جافظه داخلی 8 گیگ و ساپرت مموری کارت تا 32 گیگ یعنی جمعا می تونی 40 گیگ حافظه داشته باشی.پحش فرمت های دایوکس DIVX و WMV ...وایرلس و جی پی اس هم داره..........

حالا با توجه به موارد بالا به نظر شما کدام گوشی با قیمت 400 تومن عکاسی بهتر از c7 سراغ دارین به نظرتون سامسونگ ویو با یه سیتم عامل مشکوک که مطمتنم حتی نصف نرم افزار هایی که برای سیمبین جدید نوکیا ساخته می شه برای بادا نمی آد
به نظره من سی7 به خاطره پشتیبانیه نوکیا میتونه گوشیه موفق تری باشه.
من سی7 را به شما پیشنهاد میدم

Michael Ropy
13-12-2010, 13:06
ما این بد مصب نوکیا ول کن سیمبیان نیست و مطمئن باش از این به بعد هر گوشی رو بده بیرون سیمبیان ^3 هست .و در ضمن هنوز نوکیا پرفروش ترین برند بازار موبایل جهان هست برادر من نوکیا فقط و فقط سیمبیان میده چون سیستم عامل خودشه و پافشاری می کنه روش چون میخواد سیستم عامل خودش رو به خورد همه بده و مثلا از رقبا بزنه جلو (یه جوریایی میخواد بگه ما هم خود کفا هستیم! :دی) و تا الان هم هیچ گوشی با سیستم عامل دیگه ای نداده!!! خودش هم گیر کرده چون اگه اندروید بده کل دنیا مسخرش می کنن!!! الان اپل هم همینجوریه یعنی یه سیستم عامل داره ولی سال به سال پیشرفت و فروش چشم گیری میکنه و محبوبیتش هم بیشتر میشه، با این همه اشکالات که میگیرن شما ببینید چی ساخته که هیچ موقع ضرر نکرده ازش....

این دلیل نمی شه که چون سامسونگ اندروید میده به سیستم عامل خودش شک داره!!! :18: سامسونگ یه شرکتیه مثل الجی و سونی اریکسون و... که تقریبا از هر سیستم عاملی گوشی میده....خودش اعلام کرد که دیگه اصلا سیمبیان نمی ده و گفته که گوشی های بادا و اندروید رو گسترش میده و کمی هم گوشی های ویندوز موبایل رو.....نمودارش بود الان ندارم نشونتون بدم...

الان هم یه 4-5 تا گوشی بادا داده که خیلی هم خوش قیمتن چون میخواد گسترش بده این سیستم عامل رو.....برای مثال گوشی مشابه ویو 525 با این قیمت و امکانات پیدا نمیشه!!! خودتون برید مقایسه کنید....

نوکیا هنوز اوله ولی دو سه ساله که سال به سال ضرر زیادی می کنه (میتونید خبر هاشو بخونید).....تا چند سال دیگه سامسونگ جاشو میگیره شکی درش نیست......

به هر حال من فقط پیشنهاد دادم، چون مطمئنم بادا موفق تر از سیمبیان خواهد بود....

hasanmotori
13-12-2010, 13:23
به نظره من سی7 به خاطره پشتیبانیه نوکیا میتونه گوشیه موفق تری باشه.
من سی7 را به شما پیشنهاد میدم

کسی که میخاد مشورت بده باید منطقی بحث کنه
نوکیا مگه چیه که پشتیبانیش بدرد بخور باشه ... مگه شکست سیمبین قبلی رو ندیدی ؟
سیمبین 3 هم نه اینترفیس جذابی داره نه برنامه و بازی زیادی داره نه کاربرپسنده هیچی نداره
ولی ویو هم کاربرپسنده هم سریعه بازیهای گرافیکی خیلی خوبی داره
پس از نظر نرم افزار جای بحثی نیست
سخت افزارم که کاملاً مشخصه برتری با ویو هست
دیگه نمیدونم رو چی بحث میکنید

bibak_fa
14-12-2010, 00:14
کسی که میخاد مشورت بده باید منطقی بحث کنه
نوکیا مگه چیه که پشتیبانیش بدرد بخور باشه ... مگه شکست سیمبین قبلی رو ندیدی ؟
سیمبین 3 هم نه اینترفیس جذابی داره نه برنامه و بازی زیادی داره نه کاربرپسنده هیچی نداره
ولی ویو هم کاربرپسنده هم سریعه بازیهای گرافیکی خیلی خوبی داره
پس از نظر نرم افزار جای بحثی نیست
سخت افزارم که کاملاً مشخصه برتری با ویو هست
دیگه نمیدونم رو چی بحث میکنید
دوست عزیز در این شکی نیست که اندرویید و حتی دیگر سیستم عامل ها از سیمبین برترن ولی سیمبین شکست نخورده!!!کی گفته شکست خورده....درسته فروش گوشی های سیمبین کم شده ولی سیمبین هم سیستم عامل خوبی میباشد که با قیمت های پایین قابلیت خریداری را داره.
در ضمن سیمبین مشکل خاصی نداره.نرم افزار تا دلت میخواد داره بازی هم که زیا د داره.
با وجود این همه سیستم عامل تعجبی هم نیست که فروش سیمبین بیا د پایین .چون هر سیستم عاملی نهایتن یه فروشی داره که باعث میشه از فروش دیگر سیستم عامل ها کم بشه
پس این سیستم عامل ارزان قیمت و جا افتاده چه مشکلی داره؟
مشکلش اینه که قدیمی شده؟وقتی خوب و کاربردیه دیگه قدیمی شدن به نظره من معنا نداره

نهایتن من سیمبین را که مطمعنم کلی نرم افزار و بازی داره و حالا حالا ها روی دور میماند را ترجیح میدم.
البته هنوز در مورد سیمبین3 چیزی معلوم نیست ولی من اینده نگری میکنم که میتونه مثل سیمبین فعلی سیستم عامل خوب و تقریبن بی مشکلی باشه.

در نهایت من شکست سیمبین را قبول ندارم چون الان خودم از سیمبین استفاده میکنم و تا الان مشکلی نداشتم و کلی نرم افزار و بازی هم برای این سیستم عامل میباشد

حالا شما دلیل شکست سیمبین را بگین تا من شخصن جواب بدم

hasanmotori
14-12-2010, 11:25
دوست عزیز در این شکی نیست که اندرویید و حتی دیگر سیستم عامل ها از سیمبین برترن ولی سیمبین شکست نخورده!!!کی گفته شکست خورده....درسته فروش گوشی های سیمبین کم شده ولی سیمبین هم سیستم عامل خوبی میباشد که با قیمت های پایین قابلیت خریداری را داره.
در ضمن سیمبین مشکل خاصی نداره.نرم افزار تا دلت میخواد داره بازی هم که زیا د داره.
با وجود این همه سیستم عامل تعجبی هم نیست که فروش سیمبین بیا د پایین .چون هر سیستم عاملی نهایتن یه فروشی داره که باعث میشه از فروش دیگر سیستم عامل ها کم بشه
پس این سیستم عامل ارزان قیمت و جا افتاده چه مشکلی داره؟
مشکلش اینه که قدیمی شده؟وقتی خوب و کاربردیه دیگه قدیمی شدن به نظره من معنا نداره

نهایتن من سیمبین را که مطمعنم کلی نرم افزار و بازی داره و حالا حالا ها روی دور میماند را ترجیح میدم.
البته هنوز در مورد سیمبین3 چیزی معلوم نیست ولی من اینده نگری میکنم که میتونه مثل سیمبین فعلی سیستم عامل خوب و تقریبن بی مشکلی باشه.

در نهایت من شکست سیمبین را قبول ندارم چون الان خودم از سیمبین استفاده میکنم و تا الان مشکلی نداشتم و کلی نرم افزار و بازی هم برای این سیستم عامل میباشد

حالا شما دلیل شکست سیمبین را بگین تا من شخصن جواب بدم

میشه چند تا از بازیهای سیمبین 3 رو بگی ؟
من چند تا از بازیهای بادا که -- شدن و خیلی راحت و رایگان قابل استفاده هستن میزارم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به جز اینا کلی بازی دیگه هم هست

خب ظاهراً از نظر بازی سیمبین حرفی برای گفتن نداره
اینترفیسم که همه قبول دارن ویو خیلی بهتره
cpu ویو 1 گیگاهرتز arm cortex هست در برابر arm11 680 مگاهرتز که مقایسشون خنده داره!
ویو صفحه super amoled داره
دوربین بهتری داره + فوکوس
فیلم برداری hd 30 فریم داره
و...

هر جور حساب کنی برتری با ویو هست

منم قبول دارم سیمبین خوبه ولی مهم اینه که بادا بهتره

arash2050
14-12-2010, 23:50
من چند تا از بازیهای بادا که -- شدن و خیلی راحت و رایگان قابل استفاده هستن میزارم

cpu ویو 1 گیگاهرتز arm cortex هست در برابر arm11 680 مگاهرتز که مقایسشون خنده داره!
و...

بابا این گوشی رو من برای کسی می خرم که اصلا تو عمرش یه ثانیه هم گیم بازی نکرده .اهل اینترنت هم نیست

در مورد سی پی یو قوی هم این نکته رو باید در نظر بگیریم که شاید برای اندروید و ویندوز موبایل یک گیگ هم کم باشه اما برای سیستم عامل سیمبین فکر نکنم نباز به سی پی یو مثلا یک گیگ با بیشتر باشه درسته اگه بود بهتر می شد ولی 680 برای سیمبین کم نیست
در ضمن نکته ذاصلب اینه که نوکبا تمام گوشی هاش رو سیمبین می ده بیرون اما سامسونگ فقط در بخشی از گوشی هاش بادا داره فروش نوکیا بیشتر از سامسونگ هست و نکته اساسی تر اینکه سیمبین الان 7 هشت سال هست وجود داره درسته این سیمبین 3 جدید هست اما این نرم افزارهایی که الان سالهایت برای نسخه های قدیمی سیمبین ساخته شده بلافاصله با آمدن نسخه جدید فورا همون نرم افزارها برای اون نسخه جدید هم ارائه می شه اما بادا هنوز یک سال نیست اومده
این مسئله هم که تا چن د سال آینده سامسونگ از نوکیا پیشی کی گیره شاید اتفاق بیفته اما اون زمان فکر نکنم نه دبگه اسمی از بادا باشه نه سیمبین (البته با توجه به سیاست نوکیا دومی رو شک دارم احتمالا ویندوز و انذروید هم منسوخ بشن ام این نوکیا.....) همانطور که تقریبادیگه جاوا منسوخ شده

Atropates
15-12-2010, 00:12
دوست عزیز Wave گوشی سرتریه

گرافيكار
15-12-2010, 01:13
بابا این گوشی رو من برای کسی می خرم که اصلا تو عمرش یه ثانیه هم گیم بازی نکرده .اهل اینترنت هم نیست

در مورد سی پی یو قوی هم این نکته رو باید در نظر بگیریم که شاید برای اندروید و ویندوز موبایل یک گیگ هم کم باشه اما برای سیستم عامل سیمبین فکر نکنم نباز به سی پی یو مثلا یک گیگ با بیشتر باشه درسته اگه بود بهتر می شد ولی 680 برای سیمبین کم نیست
دوست من
احساس ميكنم شما از اول دلتون با نوكيا و سي7 بوده
چون دوستان هر چي دليل منطقي بر برتر بودن ويو ميارن شما دارين توجيه ميكنيد
در مورد پردازنده هم شايد براي سيمبين و اينترفيس منسوخش پردازنده كمتر مشكلي نداشته باشه
اما پردازنده كمتر زماني خودش رو نشون ميده كه شما مثلا بخواين عكس يا فيلم يه دوربين 8مگا رو ويرايش كنيد
اون موقع هست كه ميبينيد پردازنده ضعيفتر يعني چي و چه مشكلاتي داره
در كل ويو حتي در مقايسه با ان8 هم سرتره چه برسه به سي7

hasanmotori
15-12-2010, 10:00

در ضمن نکته ذاصلب اینه که نوکبا تمام گوشی هاش رو سیمبین می ده بیرون اما سامسونگ فقط در بخشی از گوشی هاش بادا داره فروش نوکیا بیشتر از سامسونگ هست و نکته اساسی تر اینکه سیمبین الان 7 هشت سال هست وجود داره درسته این سیمبین 3 جدید هست اما این نرم افزارهایی که الان سالهایت برای نسخه های قدیمی سیمبین ساخته شده بلافاصله با آمدن نسخه جدید فورا همون نرم افزارها برای اون نسخه جدید هم ارائه می شه اما بادا هنوز یک سال نیست اومده
این مسئله هم که تا چن د سال آینده سامسونگ از نوکیا پیشی کی گیره شاید اتفاق بیفته اما اون زمان فکر نکنم نه دبگه اسمی از بادا باشه نه سیمبین (البته با توجه به سیاست نوکیا دومی رو شک دارم احتمالا ویندوز و انذروید هم منسوخ بشن ام این نوکیا.....) همانطور که تقریبادیگه جاوا منسوخ شده

بله درسته سیمبین و ویندوز موبایل و لینوکس و uiq قدیمیترین سیستم عامل های موبایل هستن و در عین حال ضعیفترین هم هستن ... ویندوز موبایل با اون همه سابقه به بن بست رسید ... uiq و لینوکس به کل تعطیل شدن
سیمبین s60 هم به بن بست رسید ... با اون همه سابقه در برابر اندروید و مکی که سابقه خیلی کمتری دارن کم اورد
ولی بازم تو سیمبین 3 همون روند قبلی رو در پیش گرفته ... اینترفیس دقیقاً همونه ... یه تعداد محدود بازی گرافیکی داره ... برنامه هم داره در حد بقیه سیستم عاملها
مشکل این سیستم عاملا اینه که سازنده هاشون قدیمی فکر میکنن ... واسه زمان خودشون خوب بودن ولی هر چی گزشت ویندوز موبایل و سیمبین نتونستن اون تغییرات مناسبو ایجاد کنن و سیستم عامل های جدیدی مثل ios یا همون مک و اندروید با سابقه خیلی کمتری در دل خریداران جا پیدا کردن
پس سابقه اصلاً دلیل نمیشه که یه سیستم عامل بهتر باشه
فروش سیمبین شاید از 60% فروش کل سیستم عاملها بیشتر باشه ولی دلیل داره ... شما خودت میدونی 80% مردم اصلاً  نمیدونن سیستم عامل چیه ... فقط میشنون ان95 خوبه همه میرن میخرن ... میشنون 5800 خوبه همه میخرن ... مثله پرایده ... فروش پراید خیلی بیشتر از هر ماشینیه که فکر کنی ولی دلیلش اینه که پراید بهترین ماشینه ؟
اگه واقعاً کسی از سیستم عامل سر در بیاره و یه اسمارت فون بخاد نمیره دنبال سیمبین با اینکه شاید کار باهاش راحت باشه و برنامه هم براش باشه
بادا هم روند ios و اندروید رو در پیش گرفته و تا حالا هم کاملاً موفق بوده
در مورد cpu هم فرمودید اتفاقاً به نظر من سیمبین به cpu قویتری نسبت به اندروید نیاز داره
الان اندروید هست با cpu 528 و سرعت عالی یا همین بادا چند تا گوشی هست با cpu 312 مگاهرتز
ولی دیشب یه e52 بود که cpu ش 600 ه یه عکس یه میخاست باز کنه کلی میچرخید و فکر میکرد و عکسم که باز میکرد کلی طول میکشید تا واضح بشه ... همین ان8 هم سریع عکسو واضح نمیکرد
ولی تو ویو اصلاً اینجوری نیست و خیلی سریعه

اگه اهل بازی و این چیزا نیستی بازم ویو رو پیشنهاد میدم ... اینترفیس جذاب تری داره ... سرعتش بالاتره
دوربینش بهتره ... فیلم برداریش 30 فریمه و...

دیگه انتخاب با خودته ظاهراً دلت پیشه c7 ه ... c7 هم گوشیه خوبیه

Michael Ropy
15-12-2010, 10:48
بروبچ فکر کنم تاپیک بیهوده ای هستش.....این برادر ما مثل اینکه قط میخواد C7 رو تبلیغ کنه چون ما هر چی میگیم شما جواب میدی و میگی C7 بهتره خوب دیگه واسه چی تاپیک زدی برو بخر دیگه همون C7 رو...

arash2050
15-12-2010, 13:08
بروبچ فکر کنم تاپیک بیهوده ای هستش.....این برادر ما مثل اینکه قط میخواد C7 رو تبلیغ کنه چون ما هر چی میگیم شما جواب میدی و میگی C7 بهتره خوب دیگه واسه چی تاپیک زدی برو بخر دیگه همون C7 رو...
خوشبختانه توی عمرم در مورد هیچ چیز تعصب نداشتم بابام هم کارخانه c7 نداره .خودم هم اگه به طور میانگین در نظر بگیرین از 5 شش سال پیش تا به امروز به طور میانگین روزی حداقل دو ساعت برای کار کردن روی انواع موبایل ها گذاشتم از نوکیا 6600 ان زمان گرفته تا n8 نوکیا هر گوشی تولید شده حتما یه نفر پیدا شده بیاره من حداقل یکی دو روز تستش کنم قبول می کنم من بیشتر سیمبین استفاده کردم اما یه ده روز یه سامسونگ افتاد دستم که اصلا حالم از هر چی گوشی سامسونگ بود به هم خورد البته شاید هم اون مال دو سه سال پیش بود و الان سامسونگ های امروزی بهتر شده باشند .تا دلتان بخواد سونی اریکسون استفاده کردم ولی هر کاری می کنم این مغزم رو نمی تونم از اون سیستم وحشتناک جاوای سامسونگ و سونی اریکسون خارج دو سه سال پیش خارج کنم یا فیلمبرداری وحشتناک گوشی های اون سونی اریکسون و سامسونگ ها . اما htc با سیستم عامل ویندوز موبایل هم استفاده کردم چندان تفاوتی با سیمبین احساس نکردم. ببینید
الان گوشی آیفون یکی از محبوب ترین گوشی های دنیاست اما به نظر من توی ایران ارزشس خریدن نداره چون اکثر امکاناتش برای مخابرات کشورهای پیشرفته است و مثلا امکان به اشتراک گذاشتن فیلمها در یوتوب یا مثلا امکان مکالمه تصویری و دوربین دوم و نمی دونم انواع و اقسام پروتوکولهای ارتباطی که در این گوشی ها هست به درد چند درصد ایرانی ها می خوره .

من اگه برای خودم گوشی بخرم سیستم عامل اندرودی می خرم
اگه اینجا هم این مشکل رو مطرح کردم به خاطر این بود که اصلا هیچ اطلاعی از امکانات wave سامسونگ نداشتم فقط می دونستم گوشی پر فروشی هست تصمیمم خرید c7 بود اما اینجا این رو مطرح کردم که شاید دوستان دلایلی آوردن که منطقی بود و من به جای خرید C7 رفتم WAVE خریدم و دلایلشون هم برای منصرف کردن یه آدم حرفه ای از خرید این گوشی منطقی بود
اما اگه من به یه آدم کم اطلاع از گوشی بگم گوشی که بهت گفتم بخری اینترفیسش خیلی سر تره چیزی متوجه نمی شه اما اگه بهش بگم می تونی آهنگای گوشیت رو بندازی رو فرکانس رادیوی راننده تاکسی و کلی حال کنی کیف می کنه یا اگه واقعا ببینه عکسهایی که C7 می ندازه زیاد جالب نیست مطمئنا توی دلش چند تا فهش آبدار نثار من می کنه

در کل از راهنمایی هاتون ممنونم و باز در کل از خیر خرید C7 'گذشتم اما سیستم عامل بادای سامسونگ هم هنوز نتونسته برام قابل اعتماد باشه منتظر می مونم ببینم تو یکی دو هفته آینده گوشی جالبتری می اید یا اینکه مثلا سامسونگ بیاد WAVE رو با سیستم عامل آندروید یا فون 7 بده بیرون بده یا نه

amirrezan95
15-12-2010, 13:21
سلام دوستان
یه سوال مهم برام ایجاد شده اینکه این c7 بهش میشه فلش مموری وصل کرد و اطلاعات داخل فلش رو اجرا یا کپی یا رو فلش کپی کرد ؟؟؟ فلش تا چند گیگ ساپورت میکنه ؟؟؟:18:
هارد اکسترنال هم میشه بهش وصل کرد :21:
دیگه چه گوشیهایی همچین قابلیتی دارن ؟؟؟؟
مگه نباید فلش با سیستم عامل سازگار باشه رو کدوم فلش مموری نوشته سیمبیان
ممنون میشم اگه اساتید کامل توضیح بدن :11:

Michael Ropy
15-12-2010, 16:42
اما اگه من به یه آدم کم اطلاع از گوشی بگم گوشی که بهت گفتم بخری اینترفیسش خیلی سر تره چیزی متوجه نمی شه اما اگه بهش بگم می تونی آهنگای گوشیت رو بندازی رو فرکانس رادیوی راننده تاکسی و کلی حال کنی کیف می کنه یا اگه واقعا ببینه عکسهایی که C7 می ندازه زیاد جالب نیست مطمئنا توی دلش چند تا فهش آبدار نثار من می کنه خوب من با توجه به اینکه شما میدونید اینترفیس چیه این مورد رو گفتم وگرنه واسه کسی که ندونه تا صبح براش توضیح میدم تا کامل متوجه بشه.....آخه اینترفیس از اساسی ترین ویژگی های یک موبایل هستش...شما قراره با موبایل کار کنی (هر کاری، موزیک، عکس، یا همون FM Transmit کردن و....) بالاخره وارد یه منوهایی باید شد و... ولی اگه اینترفیس درست حسابی باشه هم براحتی و با کمترین علم به اون مورد میشه رسید و هم علاوه بر اون اگه اینترفیس زیبا باشه دیگه هیچ موقع از کار با گوشی خسته نمی شه و....

ولی ترنسمیتر چیز مهمی نیست که ما همیشه باهاش سروکار داشته باشیم، همیشه که تو تاکسی نیست و همیشه که نمی خواد آهنگ گوش بده و... بله اگر اون شخص مورد نظر خیلی خیلی تاکید داشته باشه خوب ما هم گوشی های ترنسمیتر دار بهش پیشنهاد میکنیم چون نیاز های اولیه شخص درخواست کننده جزو گوشی های پیشنهادی کسانی که گوشی پیشنهاد میکنن خواهد بود...

مثلا پردازشگر رو گفتیم چون این مورد هم از اساسی ترین نیاز هاست....چه حالی به شما دست میده وقتی مثلا لود کردن یه مموری 15 دقیقه وقت شما رو میگیره در حالی که گوشی رقیب این کارو تو 5 دقیقه انجام میده و شما کلی از وقت و حوصله خودتون گذاشتید و آخر سر هم اعصاب خوردی و... (توجه کنید که این فقط یه مثاله، نمی گم C7 یه ربع طول میکشه لود کنه....:دی)

راستی نمی دونم شما با ویو کار کردید یا خیر....ولی حتما این کارو بکنید و از دارندگانش در مورد نرم افزار ها، پشتیبانی، اشکالات و خرابی های گوشی بپرسید چون تجربه خیلی خیلی فرق داره اینو دیگه خودتون بهتر میدونید....

در پایان اگر چیزی گفتم که بهتون بر میخوره، من عذر خواهی میکنم.....هدف پیدا کردن گوشی مناسبه......:11:

راستی همین شنبه هم قراره برای برادرم که خیلی خیلی روی خرید گوشی سرسخته یه دونه ویو بخرم....:دی خیلی رو مخش کار کردم.....:27:

arash2050
15-12-2010, 16:59
سلام دوستان
یه سوال مهم برام ایجاد شده اینکه این c7 بهش میشه فلش مموری وصل کرد و اطلاعات داخل فلش رو اجرا یا کپی یا رو فلش کپی کرد ؟؟؟ فلش تا چند گیگ ساپورت میکنه ؟؟؟:18:
هارد اکسترنال هم میشه بهش وصل کرد :21:
دیگه چه گوشیهایی همچین قابلیتی دارن ؟؟؟؟
مگه نباید فلش با سیستم عامل سازگار باشه رو کدوم فلش مموری نوشته سیمبیان
ممنون میشم اگه اساتید کامل توضیح بدن :11:

به این تکنولوری میگن USB on The Go که گوشی با استفاده از یه کابل رابط به فلش مموری وصل می شه در بین گوشی های نوکیا فکر کنم فقط n900 , n8 , c7 این امکانات رو دارن که آنها هم گوشی های جدیدی هستند اما در مورد سایر مارکها

در مورد سایر گوشی ها من فقط تو سایت موبایلستان این مطلب رو دیدم که عینا برات می زارم :
(یه جایی دیده بودم که i-mate این قابلیتو داشت حتی عکساشم دیدم با اینکه قدیمی بود اما اینو داشت .. (فکر کنم اکثر wm این قابلیتو دارن)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درضمن الان hd2 هم داره تو همین سایت روش رو گفته )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر می آید نوع فلش موری فرقی نمی کنه

من خودم راستش یکی دو روز از n8 استفاده کردم اما فرصت نکردم فش مموری رو روش امتحان کنم ولی نوکیا می گه که میشه سایر گوشی های نوکیا رو هم بهش وصل کرد و حتی با گوشی اول داخل گوشی دوم رو جستجو کرد اما اینکه هارد ایکسترنال رو هم ساپورت من که نتونستم در این مورد مطلب یا عکسی پیدا کنم

hoha881
15-12-2010, 20:52
FM ترنسمیتر بردش خیلی کم هست.یکی از دوستام N97 داشت حتما باید صندلی جلو باشی که بتونی بدون نویز پخش کنی.
در کل به نظرم ارزشش رو نداره.
فلش خور بودن خوبه ولی اینه که همیشه یک سیم اضافی همرات باشه کار مزخرفی هست. نوکیا باید توی طراحی گوشیش یک پورت USB 2.0 میزاشت به جای HDMI هم یک MINI HDMI میزاشت.

bibak_fa
15-12-2010, 21:07
خوشبختانه توی عمرم در مورد هیچ چیز تعصب نداشتم بابام هم کارخانه c7 نداره .خودم هم اگه به طور میانگین در نظر بگیرین از 5 شش سال پیش تا به امروز به طور میانگین روزی حداقل دو ساعت برای کار کردن روی انواع موبایل ها گذاشتم از نوکیا 6600 ان زمان گرفته تا n8 نوکیا هر گوشی تولید شده حتما یه نفر پیدا شده بیاره من حداقل یکی دو روز تستش کنم قبول می کنم من بیشتر سیمبین استفاده کردم اما یه ده روز یه سامسونگ افتاد دستم که اصلا حالم از هر چی گوشی سامسونگ بود به هم خورد البته شاید هم اون مال دو سه سال پیش بود و الان سامسونگ های امروزی بهتر شده باشند .تا دلتان بخواد سونی اریکسون استفاده کردم ولی هر کاری می کنم این مغزم رو نمی تونم از اون سیستم وحشتناک جاوای سامسونگ و سونی اریکسون خارج دو سه سال پیش خارج کنم یا فیلمبرداری وحشتناک گوشی های اون سونی اریکسون و سامسونگ ها . اما htc با سیستم عامل ویندوز موبایل هم استفاده کردم چندان تفاوتی با سیمبین احساس نکردم. ببینید
الان گوشی آیفون یکی از محبوب ترین گوشی های دنیاست اما به نظر من توی ایران ارزشس خریدن نداره چون اکثر امکاناتش برای مخابرات کشورهای پیشرفته است و مثلا امکان به اشتراک گذاشتن فیلمها در یوتوب یا مثلا امکان مکالمه تصویری و دوربین دوم و نمی دونم انواع و اقسام پروتوکولهای ارتباطی که در این گوشی ها هست به درد چند درصد ایرانی ها می خوره .

من اگه برای خودم گوشی بخرم سیستم عامل اندرودی می خرم
اگه اینجا هم این مشکل رو مطرح کردم به خاطر این بود که اصلا هیچ اطلاعی از امکانات wave سامسونگ نداشتم فقط می دونستم گوشی پر فروشی هست تصمیمم خرید c7 بود اما اینجا این رو مطرح کردم که شاید دوستان دلایلی آوردن که منطقی بود و من به جای خرید C7 رفتم WAVE خریدم و دلایلشون هم برای منصرف کردن یه آدم حرفه ای از خرید این گوشی منطقی بود
اما اگه من به یه آدم کم اطلاع از گوشی بگم گوشی که بهت گفتم بخری اینترفیسش خیلی سر تره چیزی متوجه نمی شه اما اگه بهش بگم می تونی آهنگای گوشیت رو بندازی رو فرکانس رادیوی راننده تاکسی و کلی حال کنی کیف می کنه یا اگه واقعا ببینه عکسهایی که C7 می ندازه زیاد جالب نیست مطمئنا توی دلش چند تا فهش آبدار نثار من می کنه

در کل از راهنمایی هاتون ممنونم و باز در کل از خیر خرید C7 'گذشتم اما سیستم عامل بادای سامسونگ هم هنوز نتونسته برام قابل اعتماد باشه منتظر می مونم ببینم تو یکی دو هفته آینده گوشی جالبتری می اید یا اینکه مثلا سامسونگ بیاد WAVE رو با سیستم عامل آندروید یا فون 7 بده بیرون بده یا نه

دوست عزیز من پست شما را تند خوندم و مطلبی به نظرم اومد: من با ساسونگ زیاد کار نکردم ولی با سونی اریکسون تا دلت بخواد کار کردم و به نظره من جاوای سونی اریکسون یکی از بهترین ها میباشد و نظم و اصول خوبی داره

---------- Post added at 10:07 PM ---------- Previous post was at 10:06 PM ----------

به جز اینا کلی بازی دیگه هم هست

و...

حسن جان از پست مفید و وقتی که گذاشتی ممنون.
حسن جان در خوب بودن بادا شکی نیست ولی ایا سامسونگ تا مدتی طولانی از این سیستم عامل پشتیبانی میکنه یا بعد از مدتی غیذ این سیستم عامل و این همه هزینه ای را که کرده میزنه؟
اخه از نظره حرفه ای بودن خیلی طول میکشه تا به مکین تاچ یا اندرویید بخواد برسه
همه چی بازی یا اینترفیس نیست.
نهایتن اگه همین طوری از بادا پشتیبانی بشه میتونه یکی از بهترین سیستم عامل های بازار بشه

hasanmotori
15-12-2010, 21:16
حسن جان از پست مفید و وقتی که گذاشتی ممنون.
حسن جان در خوب بودن بادا شکی نیست ولی ایا سامسونگ تا مدتی طولانی از این سیستم عامل پشتیبانی میکنه یا بعد از مدتی غیذ این سیستم عامل و این همه هزینه ای را که کرده میزنه؟
اخه از نظره حرفه ای بودن خیلی طول میکشه تا به مکین تاچ یا اندرویید بخواد برسه
نهایتن اگه همین طوری از بادا پشتیبانی بشه میتونه یکی از بهترین سیستم عامل های بازار بشه

سامسونگ چند روز پیش یه سری از ویژگی های بادا 2 رو معرفی کرد که روی همین ویو هم نصب میشه و گوشیهای جدیدتر و خیلی قویتری از بادا در راه هستن

سامسونگ برای برنامه نویسها 2.7 میلیون دلار اختصاص داده بود و به بهترین برنامه نویس ها این جایزه رو پرداخت کرد یه مدت قبل

حرف شما کاملاً درسته ولی شما بگو کجاش مشکل داره که سامسونگ بهش رسیدگی نکرده ؟

bibak_fa
15-12-2010, 21:29
حسن جان من فقط نگران ساپرت نکردن سامسونگ در اینده هستم.
در حال حاظر اینترفیس و بازی های بادا واقعن عالی هستن به خصوص قیمتی که داره.
در ضمن به نظره من در حال حاظر (با توجه به نحقیقاتی که کردم نظرمو عوض میکنم)ویو میتونه گزینه ی بهتری نسبت به سی7 یا تمایمه گوشی های مبتنی بر سیمبی3 باشه.چون هنوز سیمبین3 غیر از ساپرت فلش مموری چیزی از نظره سیستم عاملیش مشخص نیست و خود نوکیا هم حرفه زیادی نزده ولی در مقابل بادا به بازار اومده و مدتی هم بوده و کابران هم راضی بودن و ادم میونه بادا چیه .....در کل در حال حاظر بادا خوب بوده و نسبت به سیمبین3 که معلوم نیست جریانش چیه و هنوز برنامه و بازی های زیادی نداره 100 در 100 بادا بهتره

yaran99
21-12-2010, 21:01
دوستان دو سوال در مورد wave
1- اثر انگشت روی بدنه آن باقی می ماند ؟(همانند vivaz
2- بدنه آن ضد خش است ؟

yaran99
23-12-2010, 14:09
لطفا یکی از دوستان جواب سوال بالا را بدهد . ممنون

tired friend
23-12-2010, 14:41
پست اولو داشتی تعریف سی 7 رو می کردی؟
:31:
اگه اسکرین شاتایی که از بازی های -- شدش گرفتم برات بزارم بدون شک دیگ نمی گی برنامه ویو کمه
همین سمبین 0.25بازی و برنامیه با کیفیت ویو رو نداره به علاوه تمام چیزایی که داری بهترشم داره.
سرعت
تاچ فوقالعده
صفحه
باتری
صدااااااااااااااااا
دوربینش که دیگه من نمی دونم بهت چی بگم............
نازکی.
و...........:40:
من ویو.............:40::11:

IMAN_AF
11-01-2011, 11:44
واقعا فكر مي كردم ويو اينقدر خوب باشه از همه لحاظ عاليه.من كه حاضر نيستم نوكيا رو انتخاب كنم