PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سرویس The RPC Server

X_9
11-12-2010, 15:20
دوستان نمیدونم چی شد آنتی ویروس زده یه فایل از ویندوز رو پاک کرده
حالا می خوام درایور یه پرینتر نصب کنم همش پیغام میده The RPC Server Is Unavailable
میرم add printer رو توی کتنرل پنل میزنم پیغام خطا میده
سرچ کردم نوشته بود این مشکل به خاطر این هست که فایلهای spoolss.dll و spoolss.exe از رو سیستم حذف شده و سرویس RPC Server هم فعال نیست

سرچ کردم توی ویندوز فایلی به اسم spoolss.exe نداریم ولی به اسم spoolss.dll داریم

دوستان راه حلش رو می دونید ؟

راستی ویندوزم XP سرویس پک 3 هست

:11:

SiyahVash
11-12-2010, 21:13
سلام؛
برای نصب و استفاده از پرینتر سرویسی به نام Print Spooler باید اجرا بشه که نام فایل این سرویس spoolsv.exe هست (در پوشه System32)؛ خود این سرویس هم وابسته به سرویس RPC هستش، شما ببینید که هر دوی این سرویس ها Started هستن (توی Run بنویسید Services.msc)
اگر فایل های سیستمی برای اجرای این سرویس ها خراب شدن با دستور SFC /ScanNow در CMD حلش کنید.
ضمنا مطمئنید که آنتی ویروس این کارو کرده؟!!! آنتی ویروستون چیه و اینکه توی Log مربوطه ببینید چه فایلی پاک شده؟

X_9
12-12-2010, 13:52
از پاسخوگویتون ممنونم دوست عزیز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش مطمئن نیستم که اشکال به خاطر پاک شدنش به وسیله آنتی ویروس باشه
کاری که شما گفتید کردم و سی دی ویندورز رو گذاشتم کارش که تموم شد ریست کردم و باز دیدم همون شد که بوده
توی کنترل پنل وقتی در قسمت پرینتر ها گزینه َAdd Printer رو میزنم این پیغام میاد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حتی اجازه اضافه کردن برنامه های تبدیل پی دی اف رو هم نمیده.....

SiyahVash
12-12-2010, 21:58
خواهش میکنم؛
فقط نگفتین که سرویس های Print Spooler و RPC اجرا میشن یا نه؟
ببینید، توی Run بنویسید services.msc
پنجره سرویس ها رو باز میکنه، Print Spooler رو پیدا کنید و ببینید وضعیتش (توی ستون Status) باید Started باشه؛ اگه نیست Start رو بزنید، و البته برای اینکه همیشه این کارو نکنید روش دوبار کلیک کنید و توی پنجره تنظیماتش Startup Type رو بذارید روی Automatic؛ اگه به مشکلی برخوردین بفرمایید...

* جهت اطلاع: بعضی از برنامه های بهینه ساز (مثل TuneUp Utilities) در صورتیکه Printer نداشته باشین بهتون پیشنهاد میدن که این سرویس رو غیرفعال کنید؛ در غیر اینصورت این سرویس به صورت پیشفرض ویندوز Auto Start هستش.