PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنماييم كنيد ! ويندوز 7 نصب كنم يا نه ؟

Alireza-Khan
09-12-2010, 22:03
سلام دوستاي گل ! بكس من ويندوز XP دارم ! از سون خيلي خوشم مياد !

حالا به نظر شما من سون نصب كنم يا همين XP خوبه ؟

VGA : Axtrom GF210 1GB
RAM : 1GB

حالا اگه سون نصب كنم PES 2011 رو ميشه با اين سيستم اجرا كرد ؟ :27:

خواهشا پاسخ بديد بچه ها ! :40:

Alireza-Khan
09-12-2010, 22:08
32bit يا 64bit :11:

Ali*Reza
09-12-2010, 22:22
یه مقدار رمتون کمه و احتمالا تو بازی کم بیاره.

saeid 22
09-12-2010, 22:26
سلام ببخشید در تاپیک شما سوال کردم
برای من هم جای سواله که آیا ویندوز 7 روانتر در سیستم اجراع میشه یا ویندوز اکس پی؟
وقتی که بازی میخریم پشت جلد بازی مشخصات سیستم مورد نیاز را نوشته که مثلا اکس پس یک گیگ و سون 2 گیگ آیا مثلا کسی که رم سیستمش 2 گیگ باشه و بازی را در ویندوز اکس پی نصب کنه چون در اکس پی برای اون بازی یک گیگ رم میخواد بازی در سیستم راحتر از ویندوز سون که برای اجراع بازی نیاز به 2 گیگ رم داره اجراع میشه یا نه؟
من با سیستم قدیمیم میتونم سون نصب کنم یا نه
Main Giga 945PL~S3
cpu intel 775 full 3.6 2M
RAM Kingeston 2x1G DDR2 667
VGA 9500GT 1Gig

aminel_messi
09-12-2010, 22:45
به نظر من شما هردو تا رو کنار هم داشته باش.يه مدت کار کن.اگه از هرکدوم ناراضی بود حذفش کن.در مورد pes2011 هم زياد اطلاع ندارم.دوستان ماهرترن.
داشتن ۲ تا ويندور کنار هم رو هم ميتونی تو تاپيک های سيستم عامل پيدا کنی.کمک خواستی بگو .

Alireza-Khan
09-12-2010, 22:48
كمك بيشتر لازم دارم ! :41:

SA.JJ.AD
09-12-2010, 22:57
در مورد pes2011 باید عرض کنم : اجرا که میشه ! فقط ممکنه هی گیر کنه ! با توجه به سیستمتون . بهتره فعلا با همون xp سر کنید که خیلی بهتره برای شما - و اگه ظاهر ویندوز 7 رو دوست دارید میتونید تو همون xp هم با شبیه ساز 7 از ظاهر ویندوز لذت ببرید !:10:

Alireza-Khan
09-12-2010, 23:03
در مورد pes2011 باید عرض کنم : اجرا که میشه ! فقط ممکنه هی گیر کنه ! با توجه به سیستمتون . بهتره فعلا با همون xp سر کنید که خیلی بهتره برای شما - و اگه ظاهر ویندوز 7 رو دوست دارید میتونید تو همون xp هم با شبیه ساز 7 از ظاهر ویندوز لذت ببرید !:10:

منظور همون تم هاي سونه ؟

يكي دارم واسه MRT ولي فقط Taskbar ظاهرش تغيير كرده ! خوبشو داري بده ! :40:

ebicross
09-12-2010, 23:29
میتونید از 7TP استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر به رم سیستمتون 1 گیگابایت اضافه کنید ویندوز 7 براحتی اجرا میشه. (اگر CPU مناسب باشه چون گرافیک برای نصب ویندوز تاثیرگذار نیست)
اما برای اجرای بازیها باید رمتون حداقل 3 باشه تا مینیمم اجرای روان بازیها رو فراهم کنه.

radium
09-12-2010, 23:36
سون کاملا یک سر و گردن از اکس پی بالاتره
شک نکنید

Konami_Pc
10-12-2010, 01:01
اگه رمت 2 گیگ بود خوب بود واسه بازی

واقعا سون یه چیز دیگه هستش اصلا لذت کار باهاش چند برابره خستگی نداره واسه کاربر

هیچ شبیه سازی هم نمیتونه جای سون رو بگیره چون احساس نرم بودن منوها رو فقط تو خود سون میتونی احساس کنی

به اونای که هنوز ایکس پی دارن میتونم بگم نصف عمرتون بر فناست بدون استفاده از سون:8:

saeid 22
10-12-2010, 01:25
سلام ببخشید در تاپیک شما سوال کردم
برای من هم جای سواله که آیا ویندوز 7 روانتر در سیستم اجراع میشه یا ویندوز اکس پی؟
وقتی که بازی میخریم پشت جلد بازی مشخصات سیستم مورد نیاز را نوشته که مثلا اکس پس یک گیگ و سون 2 گیگ آیا مثلا کسی که رم سیستمش 2 گیگ باشه و بازی را در ویندوز اکس پی نصب کنه چون در اکس پی برای اون بازی یک گیگ رم میخواد بازی در سیستم راحتر از ویندوز سون که برای اجراع بازی نیاز به 2 گیگ رم داره اجراع میشه یا نه؟
من با سیستم قدیمیم میتونم سون نصب کنم یا نه
Main Giga 945PL~S3
cpu intel 775 full 3.6 2M
RAM Kingeston 2x1G DDR2 667
VGA 9500GT 1Gig

دوستان یک نظری بدند سون در سیستم من خوب کار میکنه یا نه؟
برای بازی چطور؟

sinasalar2007
10-12-2010, 01:42
دوستان یک نظری بدند سون در سیستم من خوب کار میکنه یا نه؟
برای بازی چطور؟

سیستمتون حرف نداره برای 7 ! من با cpu intel 3.0 full و رم 2 گیگ تونستم 7 رو بالا بیارم و روش حتی PES 2011 هم بازی کردم ( حدودا یک ماه پیش ) سیستم شما که یه سر و گردن از اون سیستم بالاتره :27:

SA.JJ.AD
10-12-2010, 06:01
منظور همون تم هاي سونه ؟

يكي دارم واسه MRT ولي فقط Taskbar ظاهرش تغيير كرده ! خوبشو داري بده ! :40:

اونی که قبلا من استفاده میکردم . اسمش این بود : Seven Transformation Pack 4.0

نصبش طول میکشه و بعد میگه سیستمو ری استارت کن . وقتی سیستمت بالا میاد میبینی از صدا های ویندوز گرفته تا صفحه خوش امد گویی - ورژن ویندوز و ایکون ها - حالت شیشه ای بودن پنجره ها و خلاصه هر چیزی رو که فکشرشو بکنید روبه به رو میشید و میتونید تا فراهم شدن موقیت خرید یه رم 1 گیگ دیگه . فعلا از اینلذت ببرید .

البته الان که یه جستجو کردم دیدم ورژن 5 این شبیه ساز هم اومده و میتونید به جای عدد 4 عدد 5 رو با هاش جستجو کنید

.
فقط یادت باشه برای شبیه شدن بیشتر به سون باید موقع نصب همه ی گزینه ها رو فعال کنی !

موفق باشید:40:-

Alireza-Khan
10-12-2010, 13:55

اينم CPU من ! واسه 7 كافيه ؟ :40:

armin_punisher6
10-12-2010, 14:21

اينم CPU من ! واسه 7 كافيه ؟ :40:
بله میتونین اجرا کنین فقط بهتره رمتون حداقل 2 گیگ باشه.

Alireza-Khan
10-12-2010, 15:01
بله میتونین اجرا کنین فقط بهتره رمتون حداقل 2 گیگ باشه.
:40: ممنون !

فقط آقا آرمين يعني يه رم 1 ديگه بذارم كنار رمم ، حله حله ؟؟؟ :8:

Windows 7 رو هم كه از فروشگاه P30World ميگيرم ! :21:

Ultimate 32bit خوبه ديگه ؟ :2:

Alireza-Khan
10-12-2010, 18:44
بچه ها كجا رفتين پس ؟ :41:

armin_punisher6
10-12-2010, 20:08
:40: ممنون !

فقط آقا آرمين يعني يه رم 1 ديگه بذارم كنار رمم ، حله حله ؟؟؟ :8:

Windows 7 رو هم كه از فروشگاه P30World ميگيرم ! :21:

Ultimate 32bit خوبه ديگه ؟ :2:
بله یه رم اضافه کنین خیلی بهتره.همون ultimate 32bit بگیرین.ولی اگه میخواین بازی کنین پیشنهاد میکنم یه ویندوز اکس پی هم بزارین.چون با رم 2 گیگ بازیهارو رو اکس پی بهتر اجرا میشن.

Alireza-Khan
10-12-2010, 20:29
بله یه رم اضافه کنین خیلی بهتره.همون ultimate 32bit بگیرین.ولی اگه میخواین بازی کنین پیشنهاد میکنم یه ویندوز اکس پی هم بزارین.چون با رم 2 گیگ بازیهارو رو اکس پی بهتر اجرا میشن.

اگه بذارم همين XP بمونه و يه ويندوز 7 نصب كنم ، هيچ اتفاقي نميفته ؟ پي سي هنگ كنه يا دير بالا بياد يا ... ! :13:

aminel_messi
10-12-2010, 21:14
من که نشنيدم تاحالا با نصب ۲تا سيستم لود نشه.شايد به خاطر حجم بالا يه کم سرعت رو بگيره.

campuzlit
10-12-2010, 21:29
سلام دوستاي گل ! بكس من ويندوز XP دارم ! از سون خيلي خوشم مياد !

حالا به نظر شما من سون نصب كنم يا همين XP خوبه ؟

VGA : Axtrom GF210 1GB
RAM : 1GB

حالا اگه سون نصب كنم PES 2011 رو ميشه با اين سيستم اجرا كرد ؟ :27:

خواهشا پاسخ بديد بچه ها ! :40:
می تونی 7 نصب کنی ولی رم 1 برای اجرای pes توی 7 خیلی کمه وباید 2 باشه تا بتونی روون بازی کنی
وبا این رم باید 32 بیتی نصب کنی معمولا رم 3 به بالا 64 نصب می کنن.

nik100
10-12-2010, 22:24
سی پی یو باید بالا باشه و همچنین کش آن. من رم 2G دارم بازور کار می کند.
مجبور شدم ویستا نصب کنم چون سرعتش برای سیستم من خوبه و امنیت آن بالا است و شکل آن هم شبیه سون است.

shahab-rayane
10-12-2010, 23:50
نه تنها پس بلکه خود سیستم عامل را هم به زور می اورد

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

نه بازی رو میاره نه سیستم عامل رو

Alireza-Khan
11-12-2010, 17:51
يعني نصب نكنم ؟ :13:

ebicross
11-12-2010, 21:54
يعني نصب نكنم ؟ :13:

این تاپیک 3 صفحه جلو رفته و 99 درصد گفتند که نصب نکنید و عاقلانه هم همینه.
ویندوز 7 حدود 500 تا 700 مگابایت رم مصرف میکنه. پردازش CPU بالاتری نسبت به XP داره. خودش منابع گرافیکی مصرف میکنه برای ظاهرش.
خب کاملا معلومه سیستمتون کم میاره و نباید نصب کنید.
شما رمتون رو ارتقا بدین و بعد نصب کنید.
البته نه اینکه نصب نشه. براحتی نصب میشه و میتونید استفاده کنید. اما دور بازی و کارهای سنگین رو خط بکشید و برای هنگ های بی دلیل هم آماده باشید.

aminel_messi
11-12-2010, 22:01
حالا کلآ يه امتحان کردنه ديگه.چرا اين قدر کشش ميدين؟
فوقش اينه که نميکشه و بعد se7en رو حذف ميکنيد.چيزی هم که از دست نميدين و عوض چيز جديدی هم تجربه ميکنين.

SevenCity
11-12-2010, 23:11
آخه pes 2011 چه گرافیک و رمی میخواد
اینم شد بازی؟
صد در صد نصب کن هیچ فرقی با اکس پی احساس نخواهی کرد برای اجرای بازی
اگر هم احساس کردی گیر میکنه تو بازی که نمیکنه
اگه کسپر داری غیرفعال کن یا مثلا بابیلون یا برنامه های اضافیو ببند (منظورم برنامه هایی که کنار ساعتته) یا تسک منجرتو ببین چه برنامه های غیر سیستمی تو mem usage فضای بیشتری گرفتن end process کن بعد از بازی دوباره اجراشون کن
به همین راحتی

ebicross
12-12-2010, 11:53
آخه pes 2011 چه گرافیک و رمی میخواد
اینم شد بازی؟
صد در صد نصب کن هیچ فرقی با اکس پی احساس نخواهی کرد برای اجرای بازی
اگر هم احساس کردی گیر میکنه تو بازی که نمیکنه
اگه کسپر داری غیرفعال کن یا مثلا بابیلون یا برنامه های اضافیو ببند (منظورم برنامه هایی که کنار ساعتته) یا تسک منجرتو ببین چه برنامه های غیر سیستمی تو mem usage فضای بیشتری گرفتن end process کن بعد از بازی دوباره اجراشون کن
به همین راحتی

مشخصات سیستمشون رو بخونید و بعد "به همین راحتی" کاربر رو به یک کار اشتباه تشویق کنید.
PES2011 برای اجرا حداقل 1 گیگابایت رم مازاد بر استفاده ی سیستم میخواد و حتی با رم 2 گیگابایت هر چند ثانیه لگ داره.

حتی اگر ایشون فقط ویندوز نصب کنند و بعد درایور گرافیک رو بریزند و بعد PES نصب کنند باز هم بازی اجرا نمیشه.

SevenCity
12-12-2010, 21:56
مشخصات سیستمشون رو بخونید و بعد "به همین راحتی" کاربر رو به یک کار اشتباه تشویق کنید.
PES2011 برای اجرا حداقل 1 گیگابایت رم مازاد بر استفاده ی سیستم میخواد و حتی با رم 2 گیگابایت هر چند ثانیه لگ داره.

حتی اگر ایشون فقط ویندوز نصب کنند و بعد درایور گرافیک رو بریزند و بعد PES نصب کنند باز هم بازی اجرا نمیشه.

عجب!
بازیو تو اکسپی اجرا میکنه
بعد تو سون اجرا نمیشه؟
کاربر رو شما داری از تست کردن میندازی
مشکل کل فروم اینه که توقعات پایین کاربرای معمولی رو اصلا نمیبینند و همیشه طوری پیشنهاد میدن که ایده آل ترینه
و بهترینه
بازم میگم این بازی برای اجرا در سون با همین 1 گیگابایت به شرط نداشتن نرم افزارهای سنگین هیچ فرقی با xp نداره
اگر تو اکسپی لگ نداره تو سون هم نداره اگر هم داشته باشه اونقدر کمه که فقط به چشم کاربرای حرفه ای میاد
تیک
enable frame skiping
wait for vsync
بزنید

ebicross
13-12-2010, 22:35
عجب!
بازیو تو اکسپی اجرا میکنه
بعد تو سون اجرا نمیشه؟
کاربر رو شما داری از تست کردن میندازی
مشکل کل فروم اینه که توقعات پایین کاربرای معمولی رو اصلا نمیبینند و همیشه طوری پیشنهاد میدن که ایده آل ترینه
و بهترینه
بازم میگم این بازی برای اجرا در سون با همین 1 گیگابایت به شرط نداشتن نرم افزارهای سنگین هیچ فرقی با xp نداره
اگر تو اکسپی لگ نداره تو سون هم نداره اگر هم داشته باشه اونقدر کمه که فقط به چشم کاربرای حرفه ای میاد
تیک
enable frame skiping
wait for vsync
بزنید
این مقایسه ی شما رو حتی بین ویندوز 98 و XP هم نمیکردند. دوست عزیز ما هم قبول داریم ویندوز Seven سبکه ولی به این سبکی که شما میگین باید ویندوز از سبکی روی هوا معلق بشه.
من همین الان رم هامو خارج کردم و با یک گیگابایت هم PES10 و هم 11 رو تست کردم.
خواستید از Frame Rate براتون Log میزارم که ببینید اونقدر پایینه که اصلا نمیشه بازی کرد.
مشخصات سیستم من:
Amd Athlon X2 5200 - OverClock 5800
Gigabyte 9500GT - OverClock 18/5%
Ram 1 GB - که برای تست کمش کردم.

سایتهایی به همین منظور هستند که مشخصات سیستم شما رو میگیرند و منطقی بررسی میکنند که میتونید بازی رو اجرا کنید یا خیر.

شما هم میتونید تست کنید که رم 1 گیگابایت فقط 44 درصد نیاز بازی رو رفع میکنه. البته اگر فرض کنیم ویندوز خودش تمام یک گیگابایت رو دو دستی تقدیم بازی کنه که در ایده آل ترین شرایط ویندوز 7 کمتر از 300 مگابایت نمیتونه اشغال نکنه.
شما ویندوز 7 رو با XP مقایسه نکن. من ویندوز XP رو براحتی روی سیستم با 64 مگابایت رم و گرافیک 8 مگابایتی نصب کردم.
اگر ویندوز 7 نصب میشه روی سیستمی با چهار برابر سیستم بالا شما به من بگین.

و بهترینه

یکم واقع بین باشید ببینید هنگ و کرش و لگ و این چیزا برای کسی خوبه. کاربر اگر بخواد تست کنه و ریسک کنه که تاپیک نمیزنه. داره میپرسه و ما هم نظرات صحیح خودمون رو میگیم که ثابت شده. اثباتش هم گوگل و هزار تا سایت دیگه. خب شما میتونید ببینید نظر مایکروساف در این مورد چیه؟

مایکروسافت حداقل رم 1 گیگابایت برای ویندوز 7 خواسته.

و یک هشتم اون رو برای ویندوز XP

البته پایین ترین نسخه ی ویندوز 7 یک گیگابایت رم میخواد و بالاترین نسخه ی XP فقط 128 مگابایت میخواد.

قضاوت با خودتون. :11: