PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال و درخواست همفکری از دوستان پروگرامر

Diego
09-12-2010, 17:41
مشکل 1:
وقتی توی یه برنامه میخوایم عکس بذاریم،باید آدرس کاملشو وارد کنیم.مثلاً من واسه پروژه ام نوشتم D:\images و بعد هم اسم عکس رو وارد کردم. حالا مشکل اینه که من میخوام هر کسی این برنامه رو توی هر درایوی که اجرا کرد، عکس هم لود بشه.
مثلاً من اگه پوشه ای که پروژه ام رو نوشتم بدم به شما و شما توی درایو C اجراش کنید،به علت اینکه عکس توی درایو d وجود نداره عکس لود نمیشه.آیا کنترل و یا تابعی هست که برنامه خودش بفهمه داره از چه درایوی run میشه؟
مثلاً اسم درایو جاری رو برگردونه؟
با یکی دو تا کنترل درایو کار کردم ولی چنین قابلیتی نداشت.
-----------------------------------------------------------------------------------
مشکل 2:
بهترین راه برای نمایش اطلاعات دیتابیس در فرم چیه؟ من با لیست باکس کار میکنم ولی دردسر زیاد داره و بعضی جاها کار نمیده.
مثلاً من نتیجه ی سرچ از دیتابیس رو توی یه لیست باکس نشون میدم.ولی میخوام وقتی روی نتایج کلیک میشه،توی یه صفحه اطلاعات کامل اون رکورد نشون داده بشه.چطور باید فهمید که الان روی کدوم رکورد کلیک شده؟
مثلاً این مثال رو دقت کنید:
اعداد 1 تا 10 توی دیتابیس هستن.بعد در هر بار اجرای برنامه لیست اون اعداد رو بارگذاری میکنه.وقتی که روی عدد مثلاً 5کلیک میکنیم،با استفاده از list.listitem میفهمیم که روی پنجمین گزینه کلیک شده و به دیتابیس میگیم اطلاعات رکورد 5 رو بده.
ولی وقتی توی نتایج سرچ ما،ازون 10 عدد،فقط 6 توی لیست نشون داده میشه،چه طوری به دیتابیس حالی کنیم که این رکورد رو واسمون بخونه؟
ممنون.

!Plus
09-12-2010, 18:22
مشکل 1:
وقتی توی یه برنامه میخوایم عکس بذاریم،باید آدرس کاملشو وارد کنیم.مثلاً من واسه پروژه ام نوشتم D:\images و بعد هم اسم عکس رو وارد کردم. حالا مشکل اینه که من میخوام هر کسی این برنامه رو توی هر درایوی که اجرا کرد، عکس هم لود بشه.
مثلاً من اگه پوشه ای که پروژه ام رو نوشتم بدم به شما و شما توی درایو C اجراش کنید،به علت اینکه عکس توی درایو d وجود نداره عکس لود نمیشه.آیا کنترل و یا تابعی هست که برنامه خودش بفهمه داره از چه درایوی run میشه؟
مثلاً اسم درایو جاری رو برگردونه؟
با یکی دو تا کنترل درایو کار کردم ولی چنین قابلیتی نداشت.

با استفاده از خاصیت Path از شی App می تونید مکان اجرای برنامتون رو به دست بیارید...!؟! :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید...!؟!

Diego
09-12-2010, 20:36
ممنون.این دستور فکر کنم واسه دات نت هستش؟

!Plus
09-12-2010, 21:13
ممنون.این دستور فکر کنم واسه دات نت هستش؟

نمی دونم... من تا NET. کار نکردم...!؟! :13:
ولی... این دستور تو VB 6 جواب میده...!؟! :27:

یه روش دیگه برای به دست آوردن مسیر اجرای برنامه... استفاده از تابع GetCurrentDirectory از کتابخانه kernel32 هستش...!؟! :20:

روش استفاده از این تابع به این شکل ه...!؟! :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه نمونه از گرفتن مسیر برنامه تو NET. ...!؟! :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید...!؟! :46:

Diego
09-12-2010, 21:48
ممنونم دوست عزیز.
در اسرع وقت تست میکنمشون.
مرسی:11:

sadeghbarout
11-12-2010, 15:46
میتونی از این دستور خود عدد 6 رو استفاده کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه هنوز مشکلی بود بگو

یا علی ... :5: