PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : kerner-power 41

hosseinikk
07-12-2010, 09:23
ریست شدن سیستم بدون هیچ کار خاصی و به صورت اتفاقی چه در حال اجراء نرم افزار یا در باز شدن نرم افزار یا پخش موسیقی و غیره....
مشخصات سیستم:
1.مادربورد:گیگا fx890-ud7
2.سی پی یو : ای ام دی 1055تی-6هسته ای
3.پاور:گرین775
4.کیس:موستانگ
5.رم:ocz2gb باس 2000
6.مانیور ال جی ال ای دی 2050تی
7.صفحه کلید فراسو و موس یو اس بی معمولی
8.هارد 500گیگ خاویار
9.همه درایورهای مادربورد-گرافیک-سی پی یو و غیره 64 بیتی و آخرین ورژن بوده و از سایت مربوطه دانلود شده.
10.چند بار هم ویندوز 7-64 بیتی نصب کردم باز هم فرقی نکرد.ورژن ویندوز 7600 است و اکتیو می باشد.
نمی دونم مشکل از پاور است یا سی پی یو یا مادربورد.لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

ebicross
07-12-2010, 22:07
مشکل شما بیشتر فکر میکنم سخت افزاری باشه.

با نرم افزار HWmonitor دمای سیستم رو چک کنید.
در تنظیمات مادربردتون در Bios (موقع روشن شدن Del بزنید) قسمتی وجود داره که اگر دما از حدی بالاتر رفت بوق میزنه.
دمای CPU رو به 80 درجه حساس کنید و بعد شروع به کار عادی کنید ببینید ردش میکنه و بوق میزنه یا نه؟
فنهای سیستم رو چک کنید سرعت چرخش مناسب داشته باشند. (در زمان پرکاری بیشتر از 1500RPM باید باشه)

اگر از گرما نباشه میتونه از پاور باشه.
البته تمام اینها در صورتی هستش که خطای صفحه ی آبی (BSOD) نمایش داده نشه.

hosseinikk
08-12-2010, 13:45
نه خدا رو شکر فعلا از صفحه آبی و قرمز ! خبری نیست.:20:
خود مادربورد ی نرم افزاری داره که توی تسک منیجر فعاله و ی چیزی تو مایه های مانیتورینگ هستش که دمای سی پی یو و کیس و سرعت فن ها رو نشون می دهه و اگه یکی از این ها (دما و سرعت فن)مورد داشته باشه خودش بوق می زنه. تا حالا ی چند باری امتحان کردم وقتی که سیستم ریست میشه سرعت فن و دمای سی پی یو و سیستم رو معمولی نشون میده.
راست اگر بخوام ی فن خوب برای سی پی یو بگیرم، چی بگیرم و چقدر هزینش میشه.