PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا ویندوز xp روی سیستم من نصب نمیشه ولی سون میشه؟

تپل
06-12-2010, 00:12
مدتیه یک مشکل خوردم که ویندوز xp روی سیستمم نصب نمیشه !!! ولی سون براحتی و به سرعت نصب میشه!!!

لطفا کمک کنید.

Dariushtanha
06-12-2010, 01:56
اوایل نصب میشد؟از کی اینطوری شده؟سخت افزاری چیزی که عوض نکردی؟

saeed774
06-12-2010, 20:10
به احتمال زیاد از لپ تاپ استفاده میکنین . ویندوز سون اکثر درایورهای Sata و Raid شرکت های معروف رو داره و به همین خاطر هارد به راحتی شناسایی و ویندوز نصب میشه .

شما سی دی ویندوز xp رو تعویض کن و از یک سیدی که شامل درایورهای Sata و Raid باشه استفاده کن . تو بازار موجود هست .

Dariushtanha
07-12-2010, 01:42
به احتمال زیاد از لپ تاپ استفاده میکنین . ویندوز سون اکثر درایورهای Sata و Raid شرکت های معروف رو داره و به همین خاطر هارد به راحتی شناسایی و ویندوز نصب میشه .

شما سی دی ویندوز xp رو تعویض کن و از یک سیدی که شامل درایورهای Sata و Raid باشه استفاده کن . تو بازار موجود هست .
با توجه به اینکه گفتن تازگیها به این مشکل برخوردن احتمالا مشکل چیز دیگه‌ای است:13:

Mohammad King
07-12-2010, 10:54
باید مشکلتون را کامل توضیح بدین چه اروری میده؟

saeed774
07-12-2010, 11:48
با توجه به اینکه گفتن تازگیها به این مشکل برخوردن احتمالا مشکل چیز دیگه‌ای است:13:

درسته ! یا تنظیمات بایوس رو باید دیفالت کرد تا اگه تغییری در حالت هارد بوجود اومده باشه ، پیش فرض بشه . یا سخت افزار جدیدی نصب کردن که با سیستم سازگار نیست .

دوستمون هم که مدتیه نیستن کامل مشکلشون رو توضیح بدن !

تپل
07-12-2010, 16:06
اوایل نصب میشد؟از کی اینطوری شده؟سخت افزاری چیزی که عوض نکردی؟

من سه ساله که از این سیستم استفاده میکنم و دست به هیچ قطعه ایش هم نزدم ، فقط چند وقت پیش ویروسی شدم.

---------- Post added at 04:06 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

نه سعید جان سیستم معمولیه . درایور بروز را هم از سایت سازنده گرفتم اما اصلا کار به این حرفها نمیرسه !!!!

بلافاصله بعد از اتمام نصب ویندوز صفحه آبیه میاد و ریست .

تا حالا با این سیستم هیچ مشکلی نداشتم.

saeed774
07-12-2010, 19:52
صفحه آبی یا صفحه مرگ میتونه علتش هم ویروس باشه و هم اشکال در سخت افزار . عمدتا این مشکل مربوط میشه به رم و هارد

ولی از اونجایی که ویندوز 7 به راحتی نصب میشه ، این مشکل شما جای بحث داره .

تو همون درایوی که ویندوز Xp قصد داشتین نصب کنین ویندوز 7 نصب کردین ؟ البته مشکل از بدسکتور هم میتونه باشه ، ویندوز 7 میتونه بدسکتورهای نرم افزاری رو اتومات رد کنه ولی Xp نه ، شما به هنگام نصب ویندوز XP از فرمت کامل خود ویندوز xp استفاده کنین ( از Quick استفاده نکن )

Dariushtanha
08-12-2010, 00:09
ممکنه اشکال از CD ویندوز هم باشه.از ویندوز شرکتهای مختلف استفاده و تست کردی ببینی فرق میکنه یا نه؟

تپل
08-12-2010, 00:21
ممکنه اشکال از CD ویندوز هم باشه.از ویندوز شرکتهای مختلف استفاده و تست کردی ببینی فرق میکنه یا نه؟

با 5-6 CD امتحان کردم . البته موقع نصب باید سیدی ها رو عوض کنیم.

تپل
08-12-2010, 00:33
صفحه آبی یا صفحه مرگ میتونه علتش هم ویروس باشه و هم اشکال در سخت افزار . عمدتا این مشکل مربوط میشه به رم و هارد

ولی از اونجایی که ویندوز 7 به راحتی نصب میشه ، این مشکل شما جای بحث داره .

تو همون درایوی که ویندوز Xp قصد داشتین نصب کنین ویندوز 7 نصب کردین ؟ البته مشکل از بدسکتور هم میتونه باشه ، ویندوز 7 میتونه بدسکتورهای نرم افزاری رو اتومات رد کنه ولی Xp نه ، شما به هنگام نصب ویندوز XP از فرمت کامل خود ویندوز xp استفاده کنین ( از Quick استفاده نکن )

ببین من فکر میکنم (احتمال میدم) که مشکل از زمانی شروع شد که من چند تا ویروس را با ناد32 پاک کردم.

بعد از پاک کردن ویروسها ویندوز عوض کردم که به مشکل خوردم .

یعنی دقیقه ی معکوس نصب مثلا روی 29 گیر میکرد . به هر صورت این مشکل رو حل کردم ولی الان وقتی ویندوز در شروع کار فایل ها رو لود و کپی میکنه پیغام میده فلان فایل رو نمیتونم کپی کنم !!!من بجای اسکیپ کردن سیدی ویندوز دیگری در درایو میزارم و try میکنم . اون فایل کپی میشه !!!!!

شاید این کار رو بخوام 10 بار تکرار کنم!!!

البته باید یادآوری بشه رم هام رو تک تک هم امتحان کردم !! یعنی حتی یک بار با یک رم و بار دیگه با رم دیگه .

حتی رم ها را روی شیارهای مختلف گذاشتم و ویندوز نصب کردم .

دیگه موندم چه کنم:41:

bushido
08-12-2010, 00:34
میدونید که باید ویندوز سون رو حذف کنی
مگر نه ایکس پی روی سون نصب نمیشه حتی از طریق بوت

Dariushtanha
08-12-2010, 04:07
من احتمال خرابی هاردت را میدم.بد سکتور گرفته...:41:

تپل
08-12-2010, 13:22
میدونید که باید ویندوز سون رو حذف کنی
مگر نه ایکس پی روی سون نصب نمیشه حتی از طریق بوت

XP یه تنهایی نصب میشه.

درایو ویندوز قبلی رو فرمت میکنم!

تپل
08-12-2010, 13:29
من احتمال خرابی هاردت را میدم.بد سکتور گرفته...:41:

هارد را روی یک سیتمه دیگه بستم .xp روش نصب شد.

saeid225
09-12-2010, 22:23
ببین عزیزم شما هارد دیگه ای روی سیستمتون بستید و امتحان کردید؟ به نظر من اگه شما به مرحله کپی میرسید پس همه ی قطعات سخت افزاریتون detectشده(شناسایی) پس نمیتونه مشکلت از سخن افزارت باشه غیر از هارد اگه میتونی سیم هاردت که حالا من نمیدونم ide یا sata رو چک کن من احتمال میدم تو تو تنظیمات bois دست کاری کردی که نمیتونه همه ی فایل ها رو کپی کنه چون واسه کپی فایلهای ویندوس xp باید سرعت هارد رو آورد پایین .نباید رو آخرین سرعت باشه.

تپل
07-03-2011, 16:02
ایراد از رم بود که نیم سوز ! شده بود!!!

saeed774
08-03-2011, 11:51
البته باید یادآوری بشه رم هام رو تک تک هم امتحان کردم !! یعنی حتی یک بار با یک رم و بار دیگه با رم دیگه .

خوب دوست عزيز اينجا اشاره کردي که با هر دو رم به تنهايي استفاده کردي ولي جواب نداده. يعني هر دو رم نيم سوز شده بود؟!!!!