PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توجه توجه!مواظب باشيد گول اين نوع كلاهبرداري رو نخوريد !

amin r
05-12-2010, 23:10
امروز براي من sms اومد كه توش گفته بود شما برنده يك گوشي شديد ، لطفا اطلاعاتتون رو به اين شماره sms كنيد و هزينه پست رو هم به صورت سه تا كارت شارژ 5000 تومني بفرستيد...
چون گوشي دست خودم نبود يه كس ديگه اي بعد از زنگ زدن به شماره اي كه ازش sms اومده بود و مطمئن شدن از اينكه از طرف ايرانسله تمام اطلاعات رو بهشون sms كرد
منم براي مطمئن شدن به همون شماره زنگ زدم و ديدم كه دقيقا همون پيام ضبط شده ايرانسل رو به فارسي و انگليسي پخش ميكنه اولش مطمئن شدم كه از طرف ايرانسله ولي بعدا فهميدم يه جور كلاهبرداريه ! خواستم اينجا بگم كه شما مثل من گولشون رو نخوريد (هرچند من شارژ رو نفرستادم)
اولا اگر به شماره اي زنگ زديد و صداي اپراتور رو شنيديد سريع اعتماد نكنيد چون اين صدا رو به راحتي ميشه ضبط كرد
دوما اگر چيزي برنده شده باشيد ايرانسل به شما sms نميده بلكه زنگ ميزنه
سوما ببينيد اون شماره مشكوك نباشه چون شمارههاي ايرانسل معلومه
چهارما اگر ايرانسل به شما sms بده تو تيترش اسم ايرانسل رو مينويسه و آخر پيام هم شماره فرستنده رو نمينويسه! در حالي كه اين اسگلا تو تيتر پيام نوشته بودن az MTN irancell
پنجما اگر به اون شماره زنگ زديد و با همون تشريفات ايرانسل به (به اصطلاح) اپراتور وصل شديد به لحن صحبتش خيلي توجه كنيد حتي اگر خودش رو خيلي مودب هم معرفي كرد و كدش رو هم داد دليل نميشه چون همه اپراتورهاي ايرانسل با تماس باهاشون خودشونو معرفي ميكنند آدرس دفتر ايرانسل و سايتش رو هم كه همه ميدونن...
به هر حال گفتم اينا رو بگم تا يه وقت گول اين كلاهبرداريها رو كه انصافا خيلي هم طبيعي جلوه ميكنند نخوريد.
موفق باشيد

DAVOOD24
05-12-2010, 23:15
این جور کلاهبرداریها هر روز بیشتر هم میشه . درو پیکر که نداره

online_amin
06-12-2010, 00:24
واقعا که...

یعنی آدم باید چقدر چیز باشه که باور کنه این چیزا رو :دی

مرد مؤمن ایرانسل بالاترین جایزه اش 500 کیلوبایت اینترنت GPRS بود که برای 2 ماه تو تلویزیون خودش رو کشت که ما 500 کیلوبایت اینترنت رایگان میدیم در صورتی که فلان کار رو انجام بدید.

اون وقت انتظار دارید بیاد به شما یه گوشی هم هدیه بده؟

Arash4484
06-12-2010, 00:53
بزرگترین اِلمانی که من از این سبک کلاه برداری به چشمم آمده اینه که بطور موجه و یا ناموجه از شما هزینه ارسال مرسوله و جایزه (که درایمیل های خارجی به هزینه مالیات یا کد کارت اعتباری یا رمز حسابتان برای واریز پول تبدیل میشه) رو میخاند...
یعنی چیزهای رو طلب میکنند که با یک دودوتاچهارتا دلیلی برای دادنشون نیست.
یکی نیست بگه مرد حسابی به جای تلویزیون 40 اینچ یک 20" رو جایزه بده . اما خودت دوقرون $ ارسال رو حساب کن!!:31:(دوقرون در برابر مبلغ جایزه:46:)
یا این اینکه واریز پول به حساب شخص خاصی چه نیازی به رمز اون داره؟!!!:18:
و دست آخر ما توی چه مسابقه یا لاتاری یا قرعه کشی ووو شرکت کرده ایم یا حتا فرضن باخرید ویا دید زدن چه محصولی لایق جایزه شدیم؟همینجوری بیخودی و تصادفی و رندوم؟ توی این همه مسابقه شرکت میکنیم و کد میفرستیم و اطلاعات عمومی میرزیم وسط هیچی گیرمون نمیاد:25: ،اونوقت الکی الکی برنده PSP و تلویزیون LG و IPOD شدیم؟؟!!!فقط به صرف کاربر فیس بوک و یا مشترک ایرانسل بودن؟

در کل بیاد داشته باشیم که هیچ کسی هزینه کاغذ کادو رو بخاطر دادن کادو نمیگیره.

The Darkness
08-12-2010, 00:58
اینجور کلاه برداری ها زیاد شده چون ایرانسل زیاده شده و همشون منتظر جایزه یا هدیه هستن :41:

meisam317
08-12-2010, 02:26
اینجور کلاه برداری ها زیاد شده چون ایرانسل زیاده شده و همشون منتظر جایزه یا هدیه هستن :41:

همه منتظر امداد غیبی هستند :27::31:

Amir_Niknam
08-12-2010, 09:18
به نظر من شما شماره رو به پليس 110 نشون بده درسته خودت فريب تخوردي ولي بايد اين جور آدما ها تحت تعقيب قرار بگيرند تا نتونند از سادگي مردم سو استفاده كنند اونها مطمئنا ميتونند پيگير اين موضوع بشن

The Darkness
08-12-2010, 14:50
همه منتظر امداد غیبی هستند :27::31:
کاملا درسته تا موقعی که ایرانسل نبود این جنگولک بازی ها هم نبود :5:

به نظر من شما شماره رو به پليس 110 نشون بده درسته خودت فريب تخوردي ولي بايد اين جور آدما ها تحت تعقيب قرار بگيرند تا نتونند از سادگي مردم سو استفاده كنند اونها مطمئنا ميتونند پيگير اين موضوع بشن

فکر کردی نیرو انتظامی هم سریع پیگیر میشه
ادم دزدیده میشه پیگیر نمیشن بیان به یه خط ایرانسل که زرنگی کرده پیگیر بشن
اون خطی که زرنگی کرده حساب کار همه جاشو میکنه بعد اینکارو میکنه