PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با این شرایط Windows 7 بریزم ؟

OSEN
03-12-2010, 23:21
سلام رفقا :10:.

اول برم سراغ اصل مطلب . سیستم من اینه :
AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4000
NVIDIA GeForce 8600 GT
Ram 2 GB
آیا ویندوز ۷ رو بدون کاهش سرعت و با تمام امکاناتش مثل تم و گجت و ... میتونم رو سیستم داشته باشم (با تاکید روی عدم کاهش سرعت) ؟
اگر آره . چه نسخه ایش رو باید نصب کنم ؟ ۳۲ یا ۶۴ بیت ؟

من کلا تا حالا سیستم عاملم Win XP بوده و حدود ۱۴ - ۱۵ ماهی هم هست که ویندوز نریختم . برا همین سرعتم بدجور اومده پایین و انواع و اقسام مشکلات دیگه . چند باری وسوسه شدم وین ۷ رو بریزم ولی تو خیلی جاها (مخصوصا تاپیکای مربوط به گیم) دیدم که خیلی با وین ۷ مشکل دارن . یا حتی تو همین انجمن ویندوز ۷ با مشکلات کوچیک و بزرگ بچه ها . از طرفی چون به ایکس پی عادت دارم دیگه حس اینکه با ۷ ور برم رو نداشتم . لطفا بگین که کلا کاربری وین ایکس پی با ۷ چقدر تفاوت داره اصلا ؟

حالا لطف کنین راهنمایی کنید منو . مخصوصا بچه هایی که سیستم شبیه من رو دارن در مورد گیم راهنمایی کنن ممنون میشم .

ممنون:11:.

.

kortol
04-12-2010, 00:21
حالا لطف کنین راهنمایی کنید منو . مخصوصا بچه هایی که سیستم شبیه من رو دارن در مورد گیم راهنمایی کنن ممنون میشم .

اوسان جون دقیقا سیستم من رو داری البته گرافیک من 9500 هستش که زیاد فرقی نمی کنه...................

برای ویندوز7 هم این سیستم خوبه .......البته اگه می خوای بازی کنی به نظره من بهتره هر دو رو داشته باشی چون الان یه سری بازیها مخصوص ویندوز 7 هستش و از 7 و ویستا پایین تر جواب نمیده..............

من بدون استفاده از گجتها ( زیاد به کارم نمیان ) با آنتی ویروس و ده ها پروسس دیگه مربوط به SQl و برنامه های جانبی دیگه که موقع استارت آپ اجرا میشن چیزی حدود ( 600 الی 540 ) دارم .... البته با اجرای نرم افزارها این میزان بالاتر هم میره و لی توی اجرای بازیها ممکنه از CPU کم بیاری............مخصوصا بازیهای سنگین مثل GTA IV .............

در کل برای ویندوز 7 سیستمت جواب میده ................

نسخه 32 بیت هم روی سیستمت نصب کن نسخه های 64 بیت برای سیستم هایی با رم بالای 4 گیگ هستش که از حد اکثر توانایی استفاده کنن.....با این که سخت افزار های 64 بیت رو راحت جواب میدن اما چون رم پایینی داری زیاد این افزایش سرعت پردازش و اجراها به چشمت نمیاد ..........راستی خبری از قسمت جدید شلدون جون نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

OSEN
04-12-2010, 21:45
سلام برادر kortol [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای ویندوز7 هم این سیستم خوبه .......البته اگه می خوای بازی کنی به نظره من بهتره هر دو رو داشته باشی چون الان یه سری بازیها مخصوص ویندوز 7 هستش و از 7 و ویستا پایین تر جواب نمیده..............یعنی هم xp رو بریزم و هم 7 رو ؟ مشکلی ایجاد نمیشه از لحاظ سرعت و کارآیی (با سیستم و قطعات من) ؟ ۲ ویندوز باهم چقدر از هارد رو اشغال میکنه ؟

البته با اجرای نرم افزارها این میزان بالاتر هم میره و لی توی اجرای بازیها ممکنه از CPU کم بیاری............مخصوصا بازیهای سنگین مثل GTA IV .............شما که سیستمت شبیه من هست تقریبا، توی بازیای جدید اوضات چطوره ؟ مثل COD یا NFS ؟ من اینا رو تو xp تقریبا بدون مشکل زدم به بدن . شما چی ؟
اصلا این که مشکل برمیخورن خیلی ها ، ایراد از وین ۷ هست یا دارکتس ۱۰ ؟. اصلا توی وین ۷ فقط دایرکتس ۱۰ نصب میشه یا میشه انتخاب کرد . فرقشون توی عملکرد چیه (مشخصا در مورد قطعات سیستم من) ؟

بازم ممنون Kortol جان . از دوستان دیگه هم خواهش میکنم راهنمایی کنن (چون چیزی که من با گشتن تو انجمن دستگیرم شده اینه که هر کی یه مشکل منحصر بفردی برای خودش داره با این وین ۷ :41:).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kortol
04-12-2010, 22:07
یعنی هم xp رو بریزم و هم 7 رو ؟ مشکلی ایجاد نمیشه از لحاظ سرعت و کارآیی (با سیستم و قطعات من) ؟ ۲ ویندوز باهم چقدر از هارد رو اشغال میکنه ؟

نه اول ویندوز xp رو نصب کن توی مثلا درایو C بعدش ویندوز 7 رو نصب کن توی یه درایو دیگه ..............کلا ویندوزXP با نصب برنامه ها کاربردی چیزی بیشتر از 10 گیگ جا نمی خواد ( البته اگه بازیها رو توی یه درایو دیگه نصب می کنی که سیو ها و پچ هات با عوض کردن ویندوز نپره !!! ) و ویندوز 7 هم با نصب برنامه کلا 25 گیگ بیشتر جا نمی خواد ...............

اگه بازیها رو توی درایو ویندوز نصب میکنی که دیگه بستگی به تعداد بازیهایی داره که نصب می کنیو بازی می کنی...............

شما که سیستمت شبیه من هست تقریبا، توی بازیای جدید اوضات چطوره ؟ مثل COD یا NFS ؟

COD که مشکلی نیست ولی فکر کنم NFS یه کم CPU کم بیاریم ( از سیستم عامل هیچ مشکلی برای این بازیها نداری چون روی سیستم های دیگه با ویندوز 7 تست شده و کاملا جواب دادند ) ..............البته من فقط یه PES2011 الان روی سیستم نصبه و دیگه خیلی کم بازی می کنم و دارم کم کم ترک می کنم !!!!!!!

من اینا رو تو xp تقریبا بدون مشکل زدم به بدن .

اگه با XP راحت زدی پس با 7 هم مشکلی نخواهی داشت با بازیهای جدید........

اصلا این که مشکل برمیخورن خیلی ها ، ایراد از وین ۷ هست یا دارکتس ۱۰ ؟.

DirectX 10 رو که کارت گرافیک شما جواب میده ولی ویندوز 7 بر مبنای DirectX 11 هستش و فعلا هم بازی با این مشخصات نداریم و کارت های گرافیکی جدید تازه دارن با این DirectX مچ می شن................پس مشکلی نداری تا وقتی که بازیها از DirectX 9 و 10 استفاده می کنن................البته DirectX آپ دیت خیلی می تونه توی روون بازی کردن شما کمک کنه + درایور های بروز کارت گرافیک.......

اصلا توی وین ۷ فقط دایرکتس ۱۰ نصب میشه یا میشه انتخاب کرد

شما DirectX رو که نصب می کنی فقط فایل های آپ دیت مورد نیاز سیستم رو نصب میکنه و همه چیز سیستم بر مبنای DirectX 11 هستش پس نگران نباش..........

این ایرادات مربوط به نوع ویندوز نصب شده ، نوع بازی ، کرک بازی ، و فایل های نصب شده DirectX هستش که اگه از اول نصب ویندوز دقت به خرج بدی مشکلی نخواهی داشت.............. اگه توی همین تاپیک نگاه کنی اکثرا یا با کرک ویندوز مشکل دارن یا با یه برنامه خاص .....

من تا 7 ماه ویندوز 7 رو بدون مشکلی داشتم و حتی خیلی راحت داشتم COD MW رو آنلاین می زدم تا این که چند روزه پیش از سره بیکاری ویندوز عوش کردم و یه ویندوز 7 نو ریختم با دقت فراوان و یه آپ دیتی هم بهش زدم که مشکلی نداشته باشه و خیلی هم مراقب بودم که کرکش نپره .............

OSEN
14-12-2010, 23:59
سلام .

بالاخره وین 7 رو ریختم . فوق العادس . الآن فقط مشکلی که دارم اینه که هیچ صدایی نداره کامییوتر !.(آهنگ . فیلم و ...) . چیکار باید بکنم ؟

ممنون.

.

aliupdate
15-12-2010, 00:09
سلام .

بالاخره وین 7 رو ریختم . فوق العادس . الآن فقط مشکلی که دارم اینه که هیچ صدایی نداره کامییوتر !.(آهنگ . فیلم و ...) . چیکار باید بکنم ؟
.
خب احتمالا درایور صدا نصب نیست میتونید از CD راه انداز استفاده کنید ولی بهتره نسخه ی اپدیت شده رو از اینترنت دانلود کنید.
به فوق العادگی ویندوز سون شک نکنید.

OSEN
15-12-2010, 10:40
سلام .

خب احتمالا درایور صدا نصب نیست میتونید از CD راه انداز استفاده کنید ولی بهتره نسخه ی اپدیت شده رو از اینترنت دانلود کنید.
با چه اسمی باید سرچ کنم اصلا ؟ من نمیدونم کارت صدام چیه ؟ اصلا دارم یا نه ؟

به فوق العادگی ویندوز سون شک نکنید.واقعا درسته . اصلا کار باش لذت بخشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

------------
راستی این یوزر اکانت کنترل UAC کارش چیه اصلا ؟ به چه امیدی هی هر کار میکنیم یه سوال ول میده برا خودش ؟ من غیر فعالش کردم ولی میخوام بدونم کارش چیه اصلا ؟
و از کجا میتونم ورژن Build ویندوزم رو ببینم ؟

ب.ن : مشکل صدا حل شد . درایور RealTek HD رو ریختم و صدا برگشت .

.

OSEN
17-12-2010, 12:37
سلام خدمت دوستان گل :10:.
تو منوی استارت ، برنامه ها رو که زده ، لیست آخرین برنامه های اجرا شدش رو هم میزنه . منظورم این هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چجوری میتونم غیرفعالش کنم ؟

و این ۲ تا سوال قبلی :

سلام .
راستی این یوزر اکانت کنترل UAC کارش چیه اصلا ؟ به چه امیدی هی هر کار میکنیم یه سوال ول میده برا خودش ؟ من غیر فعالش کردم ولی میخوام بدونم کارش چیه اصلا ؟

و از کجا میتونم ورژن Build ویندوزم رو ببینم ؟.

ممنون .

.

aliupdate
17-12-2010, 12:55
تو منوی استارت ، برنامه ها رو که زده ، لیست آخرین برنامه های اجرا شدش رو هم میزنه
روی منوی استارت کلیک راست کنید و properties رو باز کنید به تب Start menu رفته و در قسمت Privacy تیک دومین گرینه رو بردارید

و از کجا میتونم ورژن Build ویندوزم رو ببینم ؟.
در Computer به قسمت Help رفته و بر روی About Windows کلیک کنید