PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه ثروتمند شویم!؟

ehsan_92
03-12-2010, 19:16
سلام
این تاپیک هم یک جورایی مثل همون تاپیک بیان تجربه ها هست

هر کس تجربه ای داشته یا دارد در جهت کسب مال و پول بیشتر این جا بیان کند

منظور از ثروتمند ثروت های میلیاری یا میلیونی نیست نیست

هرچه که با یک فکر و تجربه خاص پول خود را چند برابر کرده اید اینجا بیان کنید.
مهم نیست چه قدر باشد

میتواند هزار تومان بیشتر یا میتواند میلیون ها بیشتر شود!

تجربه خود را حتی شده در یک خط بیان کنید

غیر از کلاه برداری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mr.Unco
04-12-2010, 17:57
باید عرزه خودت را نشون بدی
از حداکثر توانت استفاده کنی
از حداکثر فکرت استفاده ببری

lol_1029
04-12-2010, 19:26
سرت به کار خودت باشه و تمام سعی خودت رو بکن به زودی توبت تو هم میشه..فقط وقتی موقش رسید ..جوگیر نشو و خرابش نکن

گرافيكار
05-12-2010, 03:41
با صرفه جويي:46:

Hossein1992
05-12-2010, 09:28
ریسک پذیر باش

iman_s
05-12-2010, 12:59
يارانه هاي نقدي رو بزار تو بانك بمونه تا سود بياد روش و ... بعد از چند سال ميليونر ميشي

dragon-fly
05-12-2010, 13:48
فقط باتلاش زیاد.

بی باک بی بال
05-12-2010, 14:05
بستگی داره اگه پارتی داشته باشی که ......
اگه هم نداشته باشی
پشتکار 80 درصد شانس 20
درضمن توی این دور زمونه اگه کلاه نگذاری کلاه می گذارن سرت :31:

Royce
05-12-2010, 14:57
1.اقتصادی و حسابگرایانه زندگی کن

2.فکرتو به کار بنداز

3.کمی همت

تمام...

Eshghe_door
05-12-2010, 15:03
به اين فكر نباش كه يه شبه قراره ميليونر شم

آروم و با حوصله جلو برو

تمام تلاشتم بكن

آدم تو هر كاري كه باشه

جاي پيشرفت داره:46:

greena
06-12-2010, 15:16
از حرفهای تکراری خوشم نمیاد ولی...........

قدر خانواده وسلامتیت رو بدون که بهترین ثروته.................

بهترین راه به نظر من سپاس گذاری از خداونده به خاطر چیزای که داری .......

وتلاش و توکل ،و بدون که هر چیز که بخوای تو مشتته فقط راهتو باید یکی کنی.....................

mmiladd
06-12-2010, 20:44
دوستان همه قضيه رو فان كردن..!

يه را حل بگن كه آدم تو جووني پولدار شه ؛ سر پيري معركه گيري.....

ramin1988
07-12-2010, 01:15
عزیزم شما هم دنیا رو میخوای هم ...........

از راه حلال میتونی زندگی کنی ولی ثروتمند ؟!!!!!!!!!

danielo
07-12-2010, 02:14
برای پولدار شدن هیچوقت به سمت پیشبینی مسابقات ورزشی و شرطبندی روی نیارید.
خیلی ها را که دیدم بدبخت شدم.
همین الان که دارم مینویسم باعث شد که 1 ملیون بدهکار بشم .اون هم تو 3 روز.
یعنی اولش میبری.بعد یک دفعه اون کل پول را میبازی.بعدش چون قبلا بردی فکر میکنی میبری.
یک شب از نظر خودت بازیهای مناسب وجود دارند.اون ها را انتخاب میکنی.تو حسابت پول نیست.حتی میری قرض میکنی.
من دیدم که دارم میگم.
خود من با این اطمینان که میبرم .500هزار از حساب بابام گرفتم.به این که مطمئن هستم میبرم.
ولی باختمش.دیدم بیچاره شدم. رفتم از حساب مامانم هم 500 تومان کشیدم که حدقل پول پدرم را جبران کنم.
500 بستم روی برد دیپورتیو و نبردن لیورپول با اختلاف بیشتر از یک گل
لیورپول امشب 3 بر هیچ استون ویلا را برد و من اون هم باختم.
میخواستم بگم که از هفته ای 1000 تومان شروع کردم به اینکار و الان معتاد شدم به اینکار.یعنی باور کنید اعتیاد بسیار بسیار شدیدی داره.
یعنی یک دفعه تصمیم میگیری که شرط ببندی.15 دقیقه بد میزنی به سرت که چرا باز ریسک کردی و این کار را انجام دادی .باز دوباره فردا باز شرطبندی میکنی.
یعنی باور کنید تو این 1 سال اخیر 3 ملیون از دست دادم.تازه یک دانشجو هستم و کار ندارم و هنوز پول از بابام میگیرم.
الان دیگه تصمیم گرفتم بیخیالش بشم.ولی به بدبختی رسیدم.
باور کنید وقع مالی ما هم معمولی هست و حقوق یک ماه پدرم 350 هزار تومان هست.و اون پولی که از حساب مادرم گرفتم هم مال خودش نبود.حتی بدون اطلاع.
الان فهمیند که از حسابشون پول کم شده ولی هر چی قسمم دادند گفتم نه .بابام هم فردا میخواد بره تحقیق کنه و به احتمال 100 درصد فردا میفهمه.
یعنی این یک ملیون را فقط به خاطر 100 هزار بدهکاری از دست دادم.
یعنی 100 هزار بدهکار بودم به یک نفر.گفتم از طریق شرط بندی جبرانش کنم.بعد از 3 روز 1ملیون و 100 هزار تومان بدهکارم.
حالا کاش به غریبه بدهکار بودم و اون ها اطلاع داشتند.
الان دارم دیوونه بشم و نمیدونم چکار بکنم.شاید این مطالب ربطی به تاپیک نداشت و بیشتر درددل بود و الان تو دلم پر از گریه هست.

بهشون حقیقت را بگم که بدتر هست
وقتی از من بپرسند که این پول را چیکار کردی .چی میتونم بهشون بگم.یعنی نه راه پس دارم و نه راه پیش.

با اینکه این مطلب بیشتر فقط درددل بود .
ولی باز هم میگم که اگر روزی بهتون پیشنهاد شدویا وسوسه شدید که 1000 تومان شرط بندی کنید.هرگز دنبالش نرید.چون شدید انسان را مریض میکنه.
یعنی اگر الان تو حساب بابام باز پول بود.باز هم شرط میبستم تا جبران کنم.

***Spring***
07-12-2010, 03:49
برای پولدار شدن هیچوقت به سمت پیشبینی مسابقات ورزشی و شرطبندی روی نیارید.
خیلی ها را که دیدم بدبخت شدم.
همین الان که دارم مینویسم باعث شد که 1 ملیون بدهکار بشم .اون هم تو 3 روز.
یعنی اولش میبری.بعد یک دفعه اون کل پول را میبازی.بعدش چون قبلا بردی فکر میکنی میبری.
یک شب از نظر خودت بازیهای مناسب وجود دارند.اون ها را انتخاب میکنی.تو حسابت پول نیست.حتی میری قرض میکنی.
من دیدم که دارم میگم.
خود من با این اطمینان که میبرم .500هزار از حساب بابام گرفتم.به این که مطمئن هستم میبرم.
ولی باختمش.دیدم بیچاره شدم. رفتم از حساب مامانم هم 500 تومان کشیدم که حدقل پول پدرم را جبران کنم.
500 بستم روی برد دیپورتیو و نبردن لیورپول با اختلاف بیشتر از یک گل
لیورپول امشب 3 بر هیچ استون ویلا را برد و من اون هم باختم.
میخواستم بگم که از هفته ای 1000 تومان شروع کردم به اینکار و الان معتاد شدم به اینکار.یعنی باور کنید اعتیاد بسیار بسیار شدیدی داره.
یعنی یک دفعه تصمیم میگیری که شرط ببندی.15 دقیقه بد میزنی به سرت که چرا باز ریسک کردی و این کار را انجام دادی .باز دوباره فردا باز شرطبندی میکنی.
یعنی باور کنید تو این 1 سال اخیر 3 ملیون از دست دادم.تازه یک دانشجو هستم و کار ندارم و هنوز پول از بابام میگیرم.
الان دیگه تصمیم گرفتم بیخیالش بشم.ولی به بدبختی رسیدم.
باور کنید وقع مالی ما هم معمولی هست و حقوق یک ماه پدرم 350 هزار تومان هست.و اون پولی که از حساب مادرم گرفتم هم مال خودش نبود.حتی بدون اطلاع.
الان فهمیند که از حسابشون پول کم شده ولی هر چی قسمم دادند گفتم نه .بابام هم فردا میخواد بره تحقیق کنه و به احتمال 100 درصد فردا میفهمه.
یعنی این یک ملیون را فقط به خاطر 100 هزار بدهکاری از دست دادم.
یعنی 100 هزار بدهکار بودم به یک نفر.گفتم از طریق شرط بندی جبرانش کنم.بعد از 3 روز 1ملیون و 100 هزار تومان بدهکارم.
حالا کاش به غریبه بدهکار بودم و اون ها اطلاع داشتند.
الان دارم دیوونه بشم و نمیدونم چکار بکنم.شاید این مطالب ربطی به تاپیک نداشت و بیشتر درددل بود و الان تو دلم پر از گریه هست.

بهشون حقیقت را بگم که بدتر هست
وقتی از من بپرسند که این پول را چیکار کردی .چی میتونم بهشون بگم.یعنی نه راه پس دارم و نه راه پیش.

با اینکه این مطلب بیشتر فقط درددل بود .
ولی باز هم میگم که اگر روزی بهتون پیشنهاد شدویا وسوسه شدید که 1000 تومان شرط بندی کنید.هرگز دنبالش نرید.چون شدید انسان را مریض میکنه.
یعنی اگر الان تو حساب بابام باز پول بود.باز هم شرط میبستم تا جبران کنم.

سلام ...

امیدوارم از خزانه بیکران آسمونی هدیه پر ارزش و گرانبها و ارزشمندی دریافت بفرمایید به زودی:11:...

کلآ تمام شرط بندی ها اعتیاد آورند و عاقبت خوبی هم ندارند ...

اینجا که خیلی صداقت داشتید و صادقانه نوشتید ، خیلی ممنون ... اگه تونستید ( البته با شرایط شما خیلی سخته ) ولی هر زمان تونستید مثل همین تاپیک حقیقت رو شجاعانه و صادقانه به پدر و مادرتون هم بگید ... بالاخره باید حقیقت رو بدونند ، هر چه زودتر بهتر ، و خیلی بهتر که خود شما بگید ...
البته بعد اگه کتک خوردید ، نظری ندارم و فقط میتونم بگم نوش جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... ( شوخی ) ...

راستی چه پیشی بامزه و ناز و قشنگی ( آواتار ) ...

halflife g
07-12-2010, 13:30
اولا تلاش و نترسیدن از ریسک کردن

دوما آنتونی رابینز میگه برای اینکه ثروتمند بشید اول باید ثروتمند زندگی کنید.........یعنی تا جایی که میتونید بخشش کنید.تا جایی که میتونید و در وسعتونه لباسهای خوب و زندگی درشان خودتون داشته باشید........ .

اگر با همین ظرز تفکر جلو برید برای اینکه این سطح زندگی خودتون رو گسترش بدین دلتون خواهد خواست که بیشتر کار و تلاش کنید و درنتیجه ثروتمندتر هم خواهید شد....... .

این کار در اکثر موارد جواب میده........چه ثروت باشه...........چه بدست اوردن دل کسی و........... .

outpost
07-12-2010, 14:10
توي مملكت ما بهترين راه ثروتمند شدن " دلالي" هستش.

كار ، توليد كالا يا خدمات ، تحصيلات ، تلاش و......بي تاثير نيستند ولي زياد نميتونن در وضعيت مالي شما دگرگوني ايجاد كنن.

الان تو مملكت ما فقط دلالي جواب ميده مثلا ميوه ارزون قيمت از كشاورز بخر ، به قيمت خون كشاورز به مردم بفروش. جنس آشغال از چين بيار و با كلي سود و اختلاف قيمت بفروش.

متاسفانه دلالي راه خيلي خوبيه براي ثروتمند شدن.

ALt3rnA
07-12-2010, 21:49
به نظر من بهترین کار که البته سرمایه میخواد ساخت و سازه !
به این راحتیام نیست باید شم اقتصادی خوبی داشته باشی بدونی زمینا کی ارزون میشن قیمتا کی میرن بالا پایین ...
ولی وقتی بری تو کارش واقعا درامدش خفنه !
به چشم خودم دیدم کسیو که زمین خریده 100 میلیون آپارتمان ساخته 1 میلیارد فروختش !

Benygh
09-12-2010, 02:56
برای ثروتمند شدن نیز باید پول خرج کرد.

D,Freeman
09-12-2010, 23:17
اگه یه سرمایه کوچیک داشته باشی...یه تیکه زمین حالا هرجا حتی اگه تو بیابون هم باشه بخر...حداکثر5سال بعد کم کم 30یا40درصد همون زمین تو بیابون گرون شده...تنها چیزی که تو این مملکت هیچ وقت ارزون نمیشه زمینه...

M A M M U T
10-12-2010, 01:00
درس بخون پولدار میشی.یه راه مطمئن و اما طولانی مدت.اما خیلی مطمئن.خیلی از جوون ها هستن که مهندسن اما بیکارن اما بخش اعظم بیکاریشون به علت بی عرضگی خودشونه.مطمئن باش درس خوندن بهترین کاره.

hasti rs
10-12-2010, 18:48
ثروتمند شو بعد کل ثروتتو خرج کن تا آرامش داشته باشی .. :41: ارزششو نداره . :41:

neyrizboys
13-12-2010, 16:09
پشتکار + اراده + حرص نزدن !! + شانس + یاری خدا

---------- Post added at 04:09 PM ---------- Previous post was at 04:07 PM ----------

اگه یه سرمایه کوچیک داشته باشی...یه تیکه زمین حالا هرجا حتی اگه تو بیابون هم باشه بخر...حداکثر5سال بعد کم کم 30یا40درصد همون زمین تو بیابون گرون شده...تنها چیزی که تو این مملکت هیچ وقت ارزون نمیشه زمینه...

این چه حرفیه ؟

من خودم دو سال پیش یه قطعه زمین خریدم 56 میلیون. الآن شده 25 میلیون !!!!!:41:

hassan_sia
28-12-2010, 19:01
زندگی متعادل داشتن بزرگترین ثروته

و بدست آوردنش تو ایران مشکل ترین کار

Jadda
28-12-2010, 22:59
1- داشتن برنامه اقتصادی
2-تلاش در تولید
3-قناعت در مصرف

نکته: پولدار شدن خیلی خوبه و آدم باید بدنبال ثروت بیشتر باشد ولی اینرا هم بدانید که پولی که از راه حرام و خون کردن جگر مردم بدست بیاید مایه شادی و خوشبختی آدم نخواهد شد.و هدف ما نباید پول باشد بلکه باید کارمان را درست درست انجام بدهیم و اینرا بدانیم که روزی ما دست خداست و ما فقط باید کار خوب بکنیم.ما فقط یک وظیفه داریم و آن هم انجام وظیفه است.آنوقت پول +آرامش می آید.
البته هر کسی یک نظری دارد.......

teza
28-12-2010, 23:44
هدفنمد کردن
ولی نه جدی اگه میخوای ره یه شبه را صد ساله بری تنها راهش خلاف کردنه ولی اگه بخوای از راه درست و پله پله بری پشتکار و البته سرمایه هست چون از قدیم گفتن پول پول میاره وفقیر هر روز فقیر تر میشه

V E S T A
29-12-2010, 15:22
اول از همه اینکه حتما پس انداز داشته باشین...حتمـــــــــــــــ ــــــــــــــــــــا حتمــــــــــــــــــــــ ـــــــــــا

لا اقل روزی 10000 تومن پس انداز داشته باشین..

یکی دیگه از راهها هم بازار Forex هست! .. خودم که هیچ تجربه ای ندارم توش ولی میشناسم کسی رو که اینجوری واسه

خودش پول زیادی جمع کرده گرچه مطمئنم بیشتر سودشو بخاطر شریک شدن با دیگران و ندادن حق شراکتشون در اورده!!

که این فایده نداره ولی اگه خودتون یه مقداری پول دارین یه مقدارم هوش اقتصادی ، بدون شراکت با کسی این راه میتونه راه حل خوبی برای پول دار شدن باشه .

یه راه دیگه
البته تو اینم باید هوش اقتصادی بالا داشته باشیم و آشنا به قوانین ریسک باشیم
ورود به بازار بورس ایران ...
کلا برای پولدار شدن باید یه فکری کرد و از دارایی هایی استفاده بشه که روز به روز به ارزشش اضافه شه که
بهترین راهش همین سرمایه گذاری تو بازار بورسه ..
همه اینها میتونه بشه یه سرمایه برای مستقل کردن و گسترش منبع درآمد اصلیتون که وابستگیتون به ارگان و
یا شرکت و کارخونه های دیگه رو کم کنه همین استقلال کمک میکنه سود بیشتری نصیبتون بشه ..( منظورم
حذف منابعی هست که درآمد اصلیتون رو کم میکنه )
منم تجربم کمه و لی افراد زیادی رو میشناسم که اینجوری پولدار شدن ( البته همونجور که دوستان گفتن باید
حواسمون باشه یه دف مال دزدی جزوی از ثروتمون نشه)
:46:

meisam317
29-12-2010, 21:50
راستی یه سئوال بچه ها چجوری میتونیم افرادی که انجام معامله تو فارکس و بورس رو خیلی خوب بلدن ولی پول ندارن رو شناسایی بکنیم . بعدش با اونها شریک بشیم :31:

ای افرادی که ایده های جالب اقتصادی دارن یا شم اقتصادی قوی دارن ولی آه تو بساطشون نیست رو پیدا بکنیم:31::5:

Consul 141
29-12-2010, 22:10
باید هدفمند و با برنامه ریزی زندگی کرد...
در واقع هیچ چیزی نشد نداره...
یا باید تحصیلات عالی داشته باشی و یا سرمایه بابایی و ورود به دنیای مشاغل آزاد :20:

s_sarvi
29-12-2010, 22:12
درس بخون پولدار میشی.یه راه مطمئن و اما طولانی مدت.اما خیلی مطمئن.خیلی از جوون ها هستن که مهندسن اما بیکارن اما بخش اعظم بیکاریشون به علت بی عرضگی خودشونه.مطمئن باش درس خوندن بهترین کاره.

چي ميگي عزيزم كار كجا بود شما به من كار معرفي كن من با كله ميرم خواستي رشتم و محل زندگيمو بهت پيغام خصوصي ميدم...

Consul 141
29-12-2010, 22:20
چي ميگي عزيزم كار كجا بود شما به من كار معرفي كن من با كله ميرم خواستي رشتم و محل زندگيمو بهت پيغام خصوصي ميدم...
کی میگه کار نیست؟
اینا همش حرفه بخدا!
کار فراوونه،ولی کاردان نداریم!
یارو با زحمت فراوان و از طرق مختلف لیسانس یا هر مدرک دیگه ای رو میگیره ولی متاسفانه کارشو بلد نیست!
مثلا یکی رشته حسابداری میخونه درساشو به همون طرق مختلف پاس میکنه ولی کلا نمیدونه حسابداری چی هست اصلا!یا مثلا عملا با نرم افزارای حسابداری کار نکرده!
وقتی بری تو یه شرکت و موقع گزینش خوش بدرخشی چه بهونه ای دارن که تو رو قبول نکنن؟

enimonte
29-12-2010, 23:23
کی میگه کار نیست؟
اینا همش حرفه بخدا!
کار فراوونه،ولی کاردان نداریم!
یارو با زحمت فراوان و از طرق مختلف لیسانس یا هر مدرک دیگه ای رو میگیره ولی متاسفانه کارشو بلد نیست!
مثلا یکی رشته حسابداری میخونه درساشو به همون طرق مختلف پاس میکنه ولی کلا نمیدونه حسابداری چی هست اصلا!یا مثلا عملا با نرم افزارای حسابداری کار نکرده!
وقتی بری تو یه شرکت و موقع گزینش خوش بدرخشی چه بهونه ای دارن که تو رو قبول نکنن؟

تا یک حدودی داری درست میگی ولی برای شرکت های خصوصی.برای شرکت های دولتی کافیه فقط یک پارتی داشته باشی لازم نیست مدرک داشته باشی یا کاردان باشی

برای امتحان شرکت... دوستم قبول شد تو مصاحبه هم قبول شد منتها بهش گفتند رد شدی.زد و یک سالی گذشت و این داشت میرفت مشهد تو اتوبوس منشی یک جایی رو دید گفت آقای فلانی تو مصاحبه قبول شدی ولی یکی دیگه رو جات آوردند.باورتون میشه؟؟؟خودم هم امتحان داده بودم بعد از امتحان با یکی از بچه ها جواب ها رو چک کردیم 90 درصد اشتباه زده بود منتها اون زرنگی کرد و دم بعضی ها رو دید.الان سر کاره و به ریش ما داره میخنده:41:فقط و فقط پارتی لازمه.من با مدرک لیسانس و 5 تا گواهی فنی حرفه ای و 28 سال سن هر جا میرم کار گیرم نمیاد.الان هم دلم رو خوش کردم به قول یکی از بچه ها که برام عسلویه کار جور کنه.درست شد که شد نشد به درک سعی میکنم مغازه بزنم آقای خودم باشم این دوره زمونه آشنا داشته باشی رو زمین نمیمونی و گرنه باید بشینی سماق بمکی ببینی کدوم اداره استخدامی زده و ببینی کیا در اولویت هستند اصلا چند نفر میخواهند و با این سهمیه ها که تمام نشدنی هستند جایی واست میمونه یا نه؟(این حرفها تو دلم مونده بود:31:)

Consul 141
29-12-2010, 23:31
بله،قبول دارم
پارتی گردن کلفت داشته باشی هم حله...:5:

omid_safari
29-12-2010, 23:46
یه سایت راه بنداز پولدار میشی :31:

officer
30-12-2010, 00:01
سلام

هرچند من خودم هنوز اول راهم ولی چیزایی که تو ذهنم هست رو میگم دیگه ...

تو درس سعی کن بهترین باشی و به بزرگتر از خودت بچسبی ، گذشتتو فراموش نکن ، اونایی که بهت کمک کردن رو کنارت نگه دار ،
وقتی فارغ التحصیل بشی خوبه که چند نفر که سطحشون ازت بالاتره سفارشتو کنن .
سعی کن اگه دانشجویی از همون اوایل به فکر یه کار تو تخصص خودت هرچند با حقوق خیلی کم باشی .

توی کارات ثابت قدم باش ، با امروز و فردا کردن همیشه تو امروزت باقی میمونی !

enimonte
30-12-2010, 01:06
یه سایت راه بنداز پولدار میشی :31:

ایده نو میخواهد والا سایت زدن راحته و همه سایتها شبیه به هم هستند.چند روز قبل تو پی تی زده بود درامد ماهیانه وبلاگ1پزشک رو یک میلیون محاسبه کرده بودند

naderfar
30-12-2010, 01:40
فکر کنم موفقیت توی کار توی این جمله جبران خلیل جبران خلاصه شده:

کار بدون عشق و علاقه ، بدتر از گدایی است.

reza2pars
30-12-2010, 16:08
من یه راه دارم دو برابر بشه
بذار جلو آینه:31:

nikaien
30-12-2010, 19:16
كار هست. بايد كشف بشه.
يه كار بزن (سرمايه اوليه رو حتماً بايد داشته باشي)
تبليغات كن. خودت بدون خجالت و روي دروايسي با فك و فاميل
به گفته اطرافيان اهميت نده كه ميگن فلان كار بي كلاسه و سطح پايينه.
بعد پولدار ميشي

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:14 PM ----------

كسي با سايت زدن پولدار نشده. اونايي كه پولدار شدند به وقتش سايت زدند. الان ديگه پولي توش نيست.
سايت هم اگه ميخواي بزني در جهت تبليغات شغلت بزن

Facon_Archi
30-12-2010, 20:33
توی این مملکت که نمیشه روی فردات حساب باز کنی پس هیچ آینده نگری ای نمیتونی داشته باشی روی یه موضوعی!
چون شب میخوابی صبح بیدار میشی یه اتفاقی افتاده!یه روزی هم ممکنه اون اتفاق به ضرر تو باشه
پس کلا همه ی راه های موجود خیلی خوب جواب نمیده اینجا حتی کلاه برداری: دی

Download Master
31-12-2010, 21:52
اگه سرمایه داری سرمایت رو ببر تو کار آزاد مخصوصا تو کار توزیع و خدمات (فرق داره با دلالی )

اگه سرمایه نداری 2 راه داری یا باید اهل دروغ و کلاه گذاشتن و اینا باشی (که خدا کنه نباشی ) برو کف بازار وردست بعضی خدانشناسان بازاری
راه دوم هم درس خوندن ولی نه به صورت معمولی صبح دانشگاه رفتن سر دو تا کلاس بقیشم تو دانشگاه الاف . باید بچسبی به درس . انقدر باید بلد باشی که ایرادات کتاب درسی رو بتونی بگیری یا مثل یکی از دوستای من تو پیش دانشگاهی که انقدر برنامه نویسیش خوب بود که دانشجوهای کارشناسی نرم افزار پایان نامه و پروژه و اینا میدادن بهش بنویسه . جوری که اصلا مدرکم بهت ندن هیچ احساس کمبودی نکنی . اون موقع مطمئن باش رو هوا میبرنت یا تو ایران کار خوب گیرت میاد یا تو خارج. اینو مطمئن باش

یه چیز دیگم اینکه اگه آدم شم اقتصادی نداشته باشه و فکر امروز و فرداش باشه حد اقل از جهت اقتصادی وضعیتش همیشه در سطح عموم جامعه میمونه و بالاتر نمیره.

kaenat_quantom
23-01-2011, 16:58
بچه ها سایتهای اینترنتی خوب نیستن؟:21:

i-like-ddd
27-01-2011, 17:01
خب من یه راه میدونم که میتونید همتون پولدار شید !

نه کلاه برداریه نه حقه کسی خورده میشه و نه هزینه اولیه زیادی میخواد

و نه علم زیاد میخواد............!!!

mmiladd
27-01-2011, 17:45

منم اين راهو مي دونم ؛ حالا بيا به كسي نگو لو ميره همه پولدار ميشن..!

Electronic-Arts
27-01-2011, 17:46

خوب چیه؟
....

M . Sayid
27-01-2011, 19:35
ازین جایی که ما وایسادیم هیچ رقمه !!

ولی خوب کار آزاد خوبه !!

اینم هست البته !!

i-like-ddd
27-01-2011, 19:59
خب اگه میدونی چیه ؟
منکه نخواستم نگم باعث افتخارمه بگم تا همه بدونن!

---------- Post added at 07:59 PM ---------- Previous post was at 07:58 PM ----------

از اینجا شروع میکنم که 5هزارتومن هزینه اولیه میخواد کیه که نداشته باشه ؟

mali.sh
27-01-2011, 20:57
خب اگه میدونی چیه ؟
منکه نخواستم نگم باعث افتخارمه بگم تا همه بدونن!

---------- Post added at 07:59 PM ---------- Previous post was at 07:58 PM ----------

از اینجا شروع میکنم که 5هزارتومن هزینه اولیه میخواد کیه که نداشته باشه ؟

[COLOR="Red"]هرمی[/COL:39:OR] نفری 5 هزار تومن میدیم به یه نفر که اون پول دارشه :31:

دوستان من که تو کار طلا رفتم طلا سقوط کرد :31:
شانس اوردم سرمایه دوستام رو به باد ندادام
این دیگه چندمین کاری هست که به خاکستر تبدیل کردم:31:

farshad bugatti
27-01-2011, 21:11
من یکی از عوامل مهم برای پولدار شدنرو ریسک میدونم!

mali.sh
27-01-2011, 21:15
دوستان اگه میخواین پولدارشید خودتون با کار تون ریسک کنین......
به هیچ وجه گول بازاریابی شبکه ای و شرکت هرمی و سرمایه گذاری بین المللی رو نخورید

pedram_sad
27-01-2011, 21:23
داشتن شانس يك مورد خيلي مهم و غير قابل انكاره
بعدش هم تو اين مملكت فقط پارتي ميخواد

اون دوستي هم كه ميگه طرف ليسانس رو ميگيره و كار بلد نيست
ميشه بگي تو اين دانشگاه هاي كشور ( 90 درصدشون ) چي به ادم ياد ميدن اصلا ؟
اصلا تايمي براي فعاليت هاي جدا گانه داري ؟

تمام مدت تحصيل فكرت درگير خود دانشگاه و كلاس و جزوه و پاس كردن اون درس به هر قيمتي هست
از اون سمت هم 1001 جور فكر و نگراني از شرايط خودت و خانواده و جامعته
و فكر و نگراني اينده

تازه اينا ماله اون كسانيه كه يكم درس خونن و به فكر اينده

الاف هاي مو سيخ سيخي يقه باز و زنجيز اويزون كه شب امتحان تازه ميان ازت جزوه ميگيرن كه برن كپي كنن و كمتر از 8 ساعت تا خود امتحان start ميزنن بحثشون جداست ( گرچه خيلي ديدم كه همينا موفق تر بودن تو اينده اونم سر همون شانس و پارتي كه گفتم )

كي وقت ميمونه و حوصله و انگيزه كه خودت بخواي بري دنبال كسب مهارت تو اون رشته ؟؟
دانشگاه فقط ادم رو عقب مي اندازه از زندگي چون بعد از فارق التحصيلي تازه بايد بري دنبال كار اموزي تو رشتت

اگه دوباره بر ميگشتم به دوراني كه ديپلم گرفتم هيج وقت اين 2 تا كنكور و 2 مقطع و 2 مدرك رو حتي كنكورش رو هم شركت نميكردم و ميرفتم دنبال پول

i-like-ddd
27-01-2011, 23:22
دوستان اگه میخواین پولدارشید خودتون با کار تون ریسک کنین......
به هیچ وجه گول بازاریابی شبکه ای
با این قسمتش موافق نیستم

و شرکت هرمی و سرمایه گذاری بین المللی رو نخورید
ولی با این قسمتش موافقم.

اگر اطلاعات کافی ندارید لطفا ذهن بقیه رو خراب نکنید

Electronic-Arts
27-01-2011, 23:29
با این قسمتش موافق نیستم

ولی با این قسمتش موافقم.

اگر اطلاعات کافی ندارید لطفا ذهن بقیه رو خراب نکنید
خوب بابا این راه رو بگو تا ما هم فیض ببریم

i-like-ddd
27-01-2011, 23:48
دوستانی که دوست دارن بدونن قضیه چیه میتونن پست خصوصی بزنن بهم.

i-like-ddd
28-01-2011, 00:11
هرمی[/COL[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] نفری 5 هزار تومن میدیم به یه نفر که اون پول دارشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان من که تو کار طلا رفتم طلا سقوط کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شانس اوردم سرمایه دوستام رو به باد ندادام
این دیگه چندمین کاری هست که به خاکستر تبدیل کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب من فک کنم شما خودت از اون دسته آدمایی بودی که زیاد سر مردم رو تو این کارا کلاه گذاشتی:27:
(برای شوخی گفتم)

اولا که کار بازاریابی شبکه ای دسیسه هرمی نیست.این دو باهم کاملا فرق میکنن.
خیلی از شرکت های بزرگ دنیا دارن کالا و محصولات خودشون رو به صورت بازاریابی
شبکه ای ارائه میدن و به سرمایه زیادی دست پیدا کردن .
این رو فقط برای اطلاعات دوستان میگم :
بازاریابی شبکه ای چیست ؟
بازاریابی شبکه ای عبارت است از ارائه خدمات و واسطه گری به صورت شبکه ای به نحوی که خریداران کالا نسبت به بازاریابی و جذب خریداران
جدید اقدام کرده و درصدی از قیمت فروش کالا به وسیله بازاریابان زیر مجموعه شبکه متصل به خود را از صاحب کالا به عنوان پاداش یا پورسانت
خدمات بازاریابی دریافت میکنند.
بازاریابی شبکه ای در اصل صنعت و ماشینی است برای فروش کالا و یا خدمات ، که از اهرم نیروی انسانی (بازاریابان) برای فروش خود استفاده میکند
که در دنیا به دو شکل:
قانونی :
دارای پلان کاری کالا یا خدمات که دارای توجیه منطقی باشد.
غیر قانونی :
[COLOR=Black]فاقد توجیه منطقی که درنوع دوم به پیرامید اسکیم (Pyramid Scheme) یا همان دسیسه هرمی معروف است.

با تشکر.

iman_s
28-01-2011, 11:00
خب من فک کنم شما خودت از اون دسته آدمایی بودی که زیاد سر مردم رو تو این کارا کلاه گذاشتی:27:
(برای شوخی گفتم)

اولا که کار بازاریابی شبکه ای دسیسه هرمی نیست.این دو باهم کاملا فرق میکنن.
خیلی از شرکت های بزرگ دنیا دارن کالا و محصولات خودشون رو به صورت بازاریابی
شبکه ای ارائه میدن و به سرمایه زیادی دست پیدا کردن .
این رو فقط برای اطلاعات دوستان میگم :
بازاریابی شبکه ای چیست ؟
بازاریابی شبکه ای عبارت است از ارائه خدمات و واسطه گری به صورت شبکه ای به نحوی که خریداران کالا نسبت به بازاریابی و جذب خریداران
جدید اقدام کرده و درصدی از قیمت فروش کالا به وسیله بازاریابان زیر مجموعه شبکه متصل به خود را از صاحب کالا به عنوان پاداش یا پورسانت
خدمات بازاریابی دریافت میکنند.
بازاریابی شبکه ای در اصل صنعت و ماشینی است برای فروش کالا و یا خدمات ، که از اهرم نیروی انسانی (بازاریابان) برای فروش خود استفاده میکند
که در دنیا به دو شکل:
قانونی :
دارای پلان کاری کالا یا خدمات که دارای توجیه منطقی باشد.
غیر قانونی :
فاقد توجیه منطقی که درنوع دوم به پیرامید اسکیم (Pyramid Scheme) یا همان دسیسه هرمی معروف است.

با تشکر.

من به شخصه گوشم از اين حرفا پره.
به دوستان توصيه ميكنم سراغ اين كاها نرن.چه بازاريابي شبكه اي چه هرمي چه قيفي و باينري و پورسانتي و ....

i-like-ddd
28-01-2011, 11:27
من به شخصه گوشم از اين حرفا پره.
به دوستان توصيه ميكنم سراغ اين كاها نرن.چه بازاريابي شبكه اي چه هرمي چه قيفي و باينري و پورسانتي و ....
حق داری دوست عزیز مثل شما خیلی بودن که این حرف رو میزدن ولی وقتی دیدن و شنیدن قضیه
چیه و فهمیدن خودشون پی بردن که کدوم کار درسته و کدوم اشتباه.
بازاریابی شبکه ای قانونی بر اساس سیستم فروش رایج تو بازار سنتی خودمونه دوست عزیز :46:
این طرحی که من دارم درموردش صحبت میکنم یه طرح ملی و برای اولین بار تو ایران داره اجرا میشه
و از استان مازندران و شهر ساری شروع شده و خیلی خبر ندارن کارش چطوریه.
من خوشحال میشم که بتونم اطلاع رسانی کنم تا همه بدونن چون از سادگی و قانونی بودن کار
مطمانم.

ebicross
28-01-2011, 14:16
آقا من صفحات این تاپیک رو خوندم.
همه راهنمایی که دادن بیشتر انرژی مثبت دادن و حرفهای مامان بابا هارو زدن.
کسی یک راه عملی بگه.
راهی که بشه واقعا عملیش کرد. راهی که کسی رفته باشه.
مثلا بگه فلان قدر سرمایه رو فلان کار میکنی و فلان قدر رو فلان کار و فلا سهام و این چیزها.
یک راه عملی...

i-like-ddd
28-01-2011, 14:39
نتورک مارکتینگ به درد همه میخوره ولی همه به درد نتورک مارکتینگ نمیخورن!

mali.sh
29-01-2011, 10:07
آقا من صفحات این تاپیک رو خوندم.
همه راهنمایی که دادن بیشتر انرژی مثبت دادن و حرفهای مامان بابا هارو زدن.
کسی یک راه عملی بگه.
راهی که بشه واقعا عملیش کرد. راهی که کسی رفته باشه.
مثلا بگه فلان قدر سرمایه رو فلان کار میکنی و فلان قدر رو فلان کار و فلا سهام و این چیزها.
یک راه عملی...

دوست من این به این دلیله که تو هرکار افت و خیزها و راز و رمزهای زیادی هست و به موقعیت و توانایی های شخصی هم بر میگرده..........
بعضی استعداد تجاری و بعضی استعداد فنی و بعضی استعداد علمی و ............ دارن
باید در درون خودتون به دنبال توانایی هاتون بگردین
وقتی متوجه شدین که میخواین چه کاره بشین میتونین با کسانی ازاون رشته مشاوره بگیرین
دوستان وفامیلی همیشه هستن که تونستن درزمینه مالی موفق بشن
.
.

i-like-ddd
29-01-2011, 15:53
قابل توجه دوستانی که اطلاع کافی در مورد بازاریابی شبکه ای صحیح ندارند.

آیا تا بحال در مورد پلان ساختار آزاد چیزی شنیدید؟

به این عکس توجه کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امروزه در تجارت الکترونیک در بخش بازاریابی شبکه ای با انتقال
بازار سنتی به بازار الکترونیک روبرو هستیم یعنی واسطه های با
دفاتر کار فیزیکی که همون مغازه ها باشه به واسطه ها با دفاتر کار
مجازی در سایت کمپانی تبدیل میشند.
یعنی شما بع عنوان یک خریدار محصول رو مستقیم از شرکت یا کمپانی
خریداری میکنید و اون کمپانی هم کسانی که واسطه شدند تا این محصول به
دست شما برسه پورسانتشون رو بهشون میده.

x935
30-01-2011, 13:33
واقعا با دست خالي چطوري ميشه يه در آمد هر چند كوچيك داشت؟

i-like-ddd
30-01-2011, 15:57
واقعا با دست خالي چطوري ميشه يه در آمد هر چند كوچيك داشت؟
همون طوری که من گفتم با 5 هزارتومان و لی درآمد زیاد :5:
اگه دوست دارید این فایل رو دانلود کنید و مطالعه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته متنش مربوط به بسته 30هزارتوانی این موسسه است.
و جدیدا بسته 5 هزارتومانی هم اضافه شده که تا حدودی شرایطش فرق میکنه.

mali.sh
31-01-2011, 16:46
همون طوری که من گفتم با 5 هزارتومان و لی درآمد زیاد :5:
اگه دوست دارید این فایل رو دانلود کنید و مطالعه کنید.

دوست خوب من تو رو خدا این کسب وتجارت های کاذب رو باب نکنین
اریف لیم رو فراموش کردین؟؟؟
این نوع تجارت فقط با مجوزهای رسمی که از طریق وزارت بازرگانی تائید می شه قابل اعتماده.
از دوستان میخوام واژه "" بازاریابی شبکه ای"" رو سرچ کنید.
پرداخت 5000 تومان پول رقم ناچیزیه و هر کسی به شروع و حتی نهایت اون ضرر ترغیب می شه ولی چه سود که عده ای از این جماعت سوء استفاده میکنن.
شاید خوب باشه نمونه های آدمای که درمیان دوست وفامیل ما رو به این امور تشویق میکنن به عنوان نتیجه عملمون درنظر بگیریم

i-like-ddd
01-02-2011, 00:43
دوست خوب من تو رو خدا این کسب وتجارت های کاذب رو باب نکنین
اریف لیم رو فراموش کردین؟؟؟
این نوع تجارت فقط با مجوزهای رسمی که از طریق وزارت بازرگانی تائید می شه قابل اعتماده.
از دوستان میخوام واژه "" بازاریابی شبکه ای"" رو سرچ کنید.
پرداخت 5000 تومان پول رقم ناچیزیه و هر کسی به شروع و حتی نهایت اون ضرر ترغیب می شه ولی چه سود که عده ای از این جماعت سوء استفاده میکنن.
شاید خوب باشه نمونه های آدمای که درمیان دوست وفامیل ما رو به این امور تشویق میکنن به عنوان نتیجه عملمون درنظر بگیریم
عزیز من چرا از چیزی که اطلاع نداری داری نظر میدی ؟
فردا پاشو برو اطلاعات و وزارت ارشاد بپرس موسسه همیاری آیندگان ایرانیان داره چیکار میکنه.
بعد هم اینکه از بازرگانی نباید مجوز بگیره از بازرگانی باید استعلام بگیره که گرفته
و چون کارش علمی فرهنگیه و به ارشاد مربوط میشه ازش مجوز بازاریابی شبکه ای گرفته
بازم میگم وقتی اطلاع کافی ندارید لطفا نظر ندید.
تا حالا هر چی تو ایران اجرا شده رو فراموش کن دوست عزیز.
تمام ادما داری عقل منطق هستند و هرکی میتونه تصمیم بگیره.
شما از فایلی که من بالا گذاشتم اصلا چیزی فهمیدید؟
هرکسی در مورد متنی که بالا گذاشتم سوالی داره بپرسه.
قرار نیست یقه کسیو جم کنیم که اقا بیا تو این کار فلان قاضی یا فلان دکتر هست
این یک طرح ملی و من به عنوان یکی از اعضای این طرح در خدمت شما هستم تا اطلاعات کافی
در مورد این شفل و حرفه به شما دوستان بدم.
اگه کارم غیر قانونی بود چند وقت پیش دفترو همه چیزه موسسه جم میشد.

آرشین
01-02-2011, 11:56
دوستان بازاریابی شبکه ای هم غیر قانونی اعلام شده

i-like-ddd
01-02-2011, 12:09
اینجارو یه نگاه بندازید:

متن زیر رو لطفا تا انتها مطالعه کنید.
تاريخ : چهارشنبه 9 دي 1388
فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای، رسمی می شود؟

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس: فعالیت شرکت های بازاریابی هرمی از ریشه غیرقانونی است

وزارت بازرگانی طرح قانونمند کردن فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای را در دستور کار خود قرار داده است. اوایل هفته جاری رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت بازرگانی از تدوین آیین نامه ای خبر داد که بر اساس آن شرکت های بازاریابی شبکه ای براساس ضوابطی مشخص و صرفا با دریافت مجوز وزارت بازرگانی می توانند به فعالیت بپردازند. گزارش و تیتر نخست روزنامه «ایران» که روزنامه رسمی دولت محسوب می شود دیروز به بررسی این آیین نامه اختصاص یافت؛ آیین نامه ای که «با هدف جلوگیری از فعالیت های هرمی و گسترش اقتصاد زیرزمینی» تدوین شده است.
نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس، در واکنش به این آیین نامه می گوید: ماهیت و اساس شبکه های بازاریابی هرمی و شرکت های هرمی از ریشه غیرقانونی است و هیچ آیین نامه یا مصوبه ای نمی تواند فعالیت این شرکت ها را قانونی کند.
فرهاد تجری در گفت و گو با «فارس» تصریح کرد: در قانون به صراحت بر عدم فعالیت این نوع شرکت ها به لحاظ ماهیت کلاهبرداری آنها تاکید شده است و تا زمانی که این منع قانونی برطرف نشود نمی توان هیچ قانون و یا آیین نامه ای در زمینه فعالیت شبکه های بازاریابی به تصویب رساند. تجری در ادامه با بیان این مطلب که این نوع شرکت ها تهدید جدی برای امنیت کشور هستند، گفت: در چند سال گذشته فعالیت شرکت های هرمی رو به افزایش گذاشته و دستگاه های نظارتی و امنیتی باید این شرکت ها را شناسایی و با متخلفان برخورد کنند.
عبدالرضا مرادی، عضو کمیسیون قضایی مجلس نیز با اشاره به اینکه آیین نامه ای که توسط وزارت بازرگانی برای فعالیت قانونی شبکه های بازاریابی تصویب شده است باید در مجلس مورد ارزیابی و تصویب قرار گیرد، می گوید: امروزه شرکت های هرمی به عنوان تهدید جدی برای امنیت اقتصادی و اجتماعی کشور محسوب می شوند و چنانچه طرح یا آیین نامه ای در زمینه فعالیت این شرکت ها به تصویب می رسد باید مورد ارزیابی مجلس و نمایندگان قرار گرفته و در حقیقت قانونمند و قابل اجرا در کشور شود.
عبدالرضا مرادی خاطرنشان کرد: برای تصویب این قانون نیازمند مطالعات دقیق کارشناسی هستیم و نمی توان بدون مطالعه دقیق و بررسی های کارشناسی هیچ آیین نامه یا طرحی را تصویب کرد.
حسن رادمرد، رییس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت بازرگانی می گوید: فعالیت رو به تزاید بازاریابی های شبکه ای به عنوان پدیده ای نوین در چرخه داد و ستد و نظام توزیع کالاهای داخلی و وارداتی، ضرورت ساماندهی، نظارت و قانونمند کردن آنها را ایجاب کرده است. این آیین نامه شامل تعاریف و مقررات ناظر بر نحوه تاسیس و فعالیت بازاریابی شبکه ای است و می تواند برای علاقه مندان به فعالیت در بازاریابی های شبکه ای که برخی از آنها پیش از این در دام شرکت های هرمی گرفتار شده و سرمایه اندک خود را از دست داده اند، معیار خوبی جهت تشخیص و تمییز فعالیت های سالم و استاندارد بازاریابی شبکه ای با فعالیت های سوداگرانه هرمی باشد.
در بند نخست این آیین نامه آمده است؛ بازاریابی شبکه ای عبارت است از ارائه خدمات واسطه گری به صورت شبکه ای به نحوی که خریداران کالا نسبت به بازاریابی و جذب خریداران جدید اقدام کرده و درصدی از قیمت فروش کالا به وسیله بازاریابان زیرمجموعه شبکه متصل به خود را از صاحب کالا به عنوان پاداش یا پورسانت خدمات بازاریابی دریافت می کنند.
همچنین تدوین کنندگان این آیین نامه، بازاریاب را چنین تعریف کرده اند: بازاریاب عبارت است از یک شخص حقیقی که به عملیات واسطه گری (دلالی) انواع کالاها از طریق تبلیغات یا سایر طرق و وسایل قانونی به جذب مشتری و فروش آنها اشتغال دارد.
بر اساس این آیین نامه، شیوه و ساختار فنی طرح تجاری شرکت شبکه ای باید شفاف، مستند، قابل ارزیابی و نظارت بوده و دارای توجیه اقتصادی باشد. طرح تجاری شرکت باید قبل از شروع فعالیت به تصویب کمیته نظارت برسد و هرگونه فعالیت برخلاف طرح تجاری مصوب کمیته نظارت ممنوع بوده و در صورت عدم توجه به تذکر کمیته نظارت، مجوز فعالیت شرکت توسط مرکز امور اصناف و بازرگانان لغو یا ابطال خواهد شد.
از سوی دیگر پرداخت پورسانت ها و پاداش ها به مشتریان و بازاریابان فقط در قبال فروش و ارائه محصولات امکان پذیر است و پرداخت هرگونه وجه یا محصولی باارزش دیگر به مشتریان و بازاریابان یا تعهد آن که در طرح تجاری شرکت (که قبلا به تصویب کمیته نظارت رسیده) پیش بینی نشده باشد، ممنوع است.
در بخش دیگر این آیین نامه به فعالیت برون مرزی شرکت های شبکه ای اشاره شده و آمده است: شرکت بازاریابی، حق جذب مشتری از خارج کشور را خواهد داشت، اما حساب های مربوط به مشتریان مذکور باید به صورت جداگانه در دفاتر حسابداری نگهداری شود.
شرکت حق پرداخت وجه به مشتریان خارجی را از محل وجوه مشتریان ایرانی ندارد. در صورت نیاز به خروج ارزهایی به خارج از کشور که قبلا از مشتریان خارجی دریافت شده، موضوع قبلا باید به تایید حسابرس رسیده و گزارش آن به کمیته نظارت نیز ارائه شود. فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای که محل تاسیس آن در خارج کشور یا مناطق آزاد تجاری، صنعتی و اقتصادی باشد مشروط به تاسیس و ثبت نمایندگی یا شعبه در داخل کشور با رعایت کلیه مقررات این دستور العمل و سایر قوانین و مقررات مربوط به ثبت نمایندگی های خارجی و ارائه تضمین های مالی معتبر بلامانع است.
بازاریابی شبکه ای (نت ورک مارکتینگ) روشی برای عرضه محصولات است که در آن تولید کننده به جای استفاده از پخش کننده ها که معمولا حق کمیسیون بالایی برای عرضه محصولات دریافت می کنند، از طریق مشتریان خود و به صورت تبلیغ کلامی اقدام به عرضه و فروش محصولات خود می کند. در این روش معمولا 80 درصد مبلغی که به عنوان کمیسیون به پخش کننده داده می شود، بین تولیدکننده و مشتری تقسیم می شود. در این روش مشتری، هم به تولیدکننده در فروش کمک می کند و هم منفعتی برای خود به دست می آورد که این منفعت می تواند به صورت یکسری تسهیلات خاص یا مبلغی معین به عنوان پاداش نقدی (پورسانت) باشد.
آیین نامه وزارت بازرگانی معطوف به بازاریابی شبکه ای است که نقطه مقابل فعالیت شرکت های هرمی است. در ایران فعالیت های هرمی از اواخر دهه ۱۳۷۰ از طریق شرکت هایی همچون پنتاگونا و گلدکوئیست آغاز شد. در آن سال ها به دلیل رشد اندک، طبیعی بود این شرکت ها شاکیانی نداشته باشند، اما با رشد بیشتر و توسعه فعالیت آنها در کشور، به تدریج به تعداد افرادی که خود را در این فعالیت، متضرر می دیدند، افزوده شد. سرانجام در دی ماه سال۸۴ مجلس شورای اسلامی بندی را جهت الحاق به ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به تصویب رساند که براساس آن «تاسیس، پذیرش نمایندگی و عضوگیری در شرکت های هرمی جرم تلقی می شود و مجرمان به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و جزای نقدی معادل دو برابر مال ماخوذه و رد مال محکوم می شوند.» با تصویب این قانون اگرچه رشد شرکت هایی که در آن بحبوحه زمانی فعالیت گسترده ای داشتند تا حدودی متوقف شد، اما به فاصله اندکی ، به تدریج سر و کله شرکت های جدیدی پیدا شد که موسسان و گردانندگان آنها برخلاف قبلی ها، در داخل کشور بودند؛ جریانی که تا به امروز ادامه دارد. روزنامه «ایران» تدوین آیین نامه جدید توسط وزارت بازرگانی را اقدامی موثر در مسیر سامان دادن به بازاریابی های شبکه ای سالم و جلوگیری از سودجویی شرکت های هرمی ارزیابی کرده است که می توان امیدوار بود آثار مثبت آن در آینده نزدیک نمایان شود.

منبع : دنیای اقتصاد

i-like-ddd
01-02-2011, 12:23
دوستان بازاریابی شبکه ای هم غیر قانونی اعلام شده

از کی؟ و منبع حرفتون کجاست ؟