PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد پخش فایل صوتی و پردازش cpu

fanoostalaei
03-12-2010, 09:08
سلام
من وقتی میخوام یه فایل صوتی یا تصویری باز کنم تو قسمت پردازش cpu یه فایل به نام audiodg.exe به وجود میاره
خوب تا اینجا طبیعی هست،ولی همین audiodg.exe درصد پردازش cpu منو میبره بالای 70%.
در ضمن درضمنcpu من 4هسته ای، 3گیگا هرتز است.
ممنمون میشم اگه کمکم کنید.

ebicross
03-12-2010, 15:03
Audiodg که اختصار Audio device graph isolation هست کارش تجزیه و تحلیل سخت افزارهای صوتی شماست.
علت پردازش بالای Audiodg میتونه موارد زیر باشه:

- درایور کارت صوتی قدیمی و یا نا هماهنگه
- افکت های صوتی زیادی در حال فعالیت هستند. (مثلا استفاده از افکتهای BBE در Jetaudio)
- کدک های صوتی زیادی روی سیستم نصبه
- سیستم صوتی پیشرفته ای به سیستم متصله که پردازش بالا تری نیاز داره. (مثل سیستمهای 7.1)

برای رفع مشکل اول از همه در تنظیمات صدای سیستم در سربرگ Enhancment گزینه ی Disable all enhancment رو بزنید.
درایور کارت صوتیتون رو بزارید فعال باشه و Disable نکنیدش. در تنظیمات نرم افزاری که با درایور کارت صوتی نصب میشه گزینه های زیادی برای افکتها هست. اونها رو غیر فعال کنید.
کدک های اضافی رو غیر فعال کنید.

fanoostalaei
03-12-2010, 16:24
ممنون هر کاری شما گفتید کردم در ضمن من هیچ کدکی رو نصب نمیکنم و فقط از km playerاستفاده میکنم و هیچ سیستم صوتی پشرفته ای هم ندارم.

ebicross
04-12-2010, 11:23
در تنظیمات kmplayer هم حتما بخشهایی برای تنظیمات صوتی موجوده. باید اونها رو بررسی کنید.
در ثانی اگر این پردازش بالا مشکلی براتون ایجاد نمیکنه نگران نباشید. سیستم خودم هم تا 40 درصد موقع استفاده از Jetaudio پردازش Audiodg داره.
اگر مشکل پردازش به حدی بود که صدا رو قطع میکرد و یا سیستم هنگ کنه و صدا بریده بریده پخش بشه اونوقت نگران کننده خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoostalaei
04-12-2010, 23:21
اخه من وقتی گیم call of duty7 رو با اون همه عظمتش بازی میکنم ،اگه تا اخر زورش رو بزنه 60% استفاده میکنه حالا چطور شده پخش یه فایل ناچیز 75% cpu استفاده کنه؟
بازم ممنون از کمکتون ،خودم میگردم شاید راه چارش رو پیدا کردم.

fanoostalaei
05-12-2010, 13:04
من خودم راه حلشو پیدا کردم،الان موقع پخش فایل 6%cpu استفاده میکنه.

ebicross
05-12-2010, 14:53
من خودم راه حلشو پیدا کردم،الان موقع پخش فایل 6%cpu استفاده میکنه.

بگین ما هم استفاده کنیم.
ممنون.
:11: