PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيشنهاد دادن درباره خريد يك سيستم حرفه اي......فوري فوري!!!

PrimeP30Master
01-12-2010, 14:52
با سلام خدمت دوستان بزرگوار،
عزيزان من قصد دارم يه سيستم حرفه اي جمع كنم و از شما ميخوام كه كمكم كنيد،
اين سيستميه كه مورد نظر خودمه:

CPU=Core i7-950

M.B=Biostar T-Power X58
ASUS - Rampage II Extreme
ASUS - P6X58D Premium
GIGABYTE - X58A-UD3R
GIGABYTE - X58-USB3

VGA=PNY-Nvidia Quadro FX1800

RAM=A-DATA - Triple Channel 6GB - 1866-(3x2GB) - Plus ver 2.0
OR--------->CORSAIR - Triple Channel 6GB - 1866-(3x2GB) - Dominator + Fan

HDD=Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer / 7200rpm

PSU=Cooler Master----Real Power Pro1250W
OR-------> Green-GP1235B

Case=cooler Master-------------HAF X
OR-------> HAF 932
OR-------> HAF 922

SSD=ميخوام بگيرم ولي بودجه فعلا راه نميده ولي حتما بزودي ميگيرم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان عزيز از قطعات پيشنهادي بالا براي هر قطعه از سيستم نهايي،شما كدوم رو پيشنهاد ميكنيد؟!
در مورد هارد هم Seagate رو در نظر دارم و فعلا تا حجم 1Tr برام كافيه و ميخوام سرعتش 7200rpm باشه
لطفا اطلاعات كاملي ازمدلي با اين مشخصات رو بهم بديد،ممنون؟!!

سقف بودجه رو هم شما 2ميليون تومان در نظر بگيريد،البته 200-300تومان هم اگه اضاف شد يه كاريش ميكنم،
ولي اگه زياد اضافه نشه بهتره؟!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن كارايي اين سيستم براي رندرينگ و ...در نظر گرفته شده و اهل بازي هم اصلا نيستم،فقط و فقط و فقط

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"3D & VFX"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر از همه شما دوستان عزيز،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط خواهشا زودتر نظراتتون رو بيان كنيد چون قراره بزودي اين سيستم رو جمعش كنم،
در ضمن الان بگيرم ضرر نميكنم،بگيرم يا هنوز صبر كنم؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و راستي خوبه اين سيستم رو از تهران بگيرم ، كدوم پاساژ؟

ممنون از همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 02:52 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

راستي مانيتور رو هم جدا حساب كنيد(قسمت بالا فقط براي^ CASE^)
مانيتور هم نظر خودم اينه:
Monitor= LG_W2286L-22" LED
Monitor= LG_W2262TQ-22" LCD
----------------------------------------
نظر شما چيه دوستان تا دور و براي300،000 تومان!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima_hl
01-12-2010, 16:18
با سلام خدمت دوستان بزرگوار،
عزيزان من قصد دارم يه سيستم حرفه اي جمع كنم و از شما ميخوام كه كمكم كنيد،
اين سيستميه كه مورد نظر خودمه:

CPU=Core i7-950

M.B=Biostar T-Power X58
ASUS - Rampage II Extreme
ASUS - P6X58D Premium
GIGABYTE - X58A-UD3R
GIGABYTE - X58-USB3

VGA=PNY-Nvidia Quadro FX1800

RAM=A-DATA - Triple Channel 6GB - 1866-(3x2GB) - Plus ver 2.0
OR--------->CORSAIR - Triple Channel 6GB - 1866-(3x2GB) - Dominator + Fan

HDD=Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer / 7200rpm

PSU=Cooler Master----Real Power Pro1250W
OR-------> Green-GP1235B

Case=cooler Master-------------HAF X
OR-------> HAF 932
OR-------> HAF 922

SSD=ميخوام بگيرم ولي بودجه فعلا راه نميده ولي حتما بزودي ميگيرم!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان عزيز از قطعات پيشنهادي بالا براي هر قطعه از سيستم نهايي،شما كدوم رو پيشنهاد ميكنيد؟!
در مورد هارد هم Seagate رو در نظر دارم و فعلا تا حجم 1Tr برام كافيه و ميخوام سرعتش 7200rpm باشه
لطفا اطلاعات كاملي ازمدلي با اين مشخصات رو بهم بديد،ممنون؟!!

سقف بودجه رو هم شما 2ميليون تومان در نظر بگيريد،البته 200-300تومان هم اگه اضاف شد يه كاريش ميكنم،
ولي اگه زياد اضافه نشه بهتره؟!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن كارايي اين سيستم براي رندرينگ و ...در نظر گرفته شده و اهل بازي هم اصلا نيستم،فقط و فقط و فقط

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"3D & VFX"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشكر از همه شما دوستان عزيز،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط خواهشا زودتر نظراتتون رو بيان كنيد چون قراره بزودي اين سيستم رو جمعش كنم،
در ضمن الان بگيرم ضرر نميكنم،بگيرم يا هنوز صبر كنم؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و راستي خوبه اين سيستم رو از تهران بگيرم ، كدوم پاساژ؟

ممنون از همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 02:52 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

راستي مانيتور رو هم جدا حساب كنيد(قسمت بالا فقط براي^ CASE^)
مانيتور هم نظر خودم اينه:
Monitor= LG_W2286L-22" LED
Monitor= LG_W2262TQ-22" LCD
----------------------------------------
نظر شما چيه دوستان تا دور و براي300،000 تومان!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

عزیز شما سیستم حرفه ای برای کار حرفه ای میخواین جمع کنید چرا بودجتون رو بیخود حروم میکنید ؟

این سیستم یه پاور 600 واتی میخواد نه 1200

اگر لود پاور زیاد هم کم باشه برای پاور خوب نیست با پاور 1200 در موقع idle شما زیر 20% لود میکشید که این در بلند مدت به پاور فشار میاره

کیس انتخابی شما برای سیستم گیمینگی مناسبه که مثلا 2 تا 480 داشته باشه

وقتی تعداد فنها و تحویه بیش از نیاز باشه در دمای قطعات اثری نداره ولی به دلیل گردش هوای زیاد داخل کیس مرتب خاک میگیره

از طرفی سرعت رم بالای 1333 با زمان تاخیر مناسب تاثیر زیادی در رندر نداره و شما بیجهت هزینه اضافه میکنید

در مورد کارت گرافیک هم یدونه 8800gtx بگیرید به راحتی سافت مود میشه به quadro 4600 و اینجا هم میتونید کلی صرفه جوئی کنید

این صرفه جوئیها رو که انجام دادید با بودجه مازاد میتونید فن مناسب تهیه کنید و پردازندتون رو آورکلاک کنید و یا پردازنده قویتر تهیه کنید

به هر حال اگر روی همین قطعات نظر دارید که قطعات خوبی هستند ولی اگر با همین بودجه سیستم قویتر خواستید بفرمائید تا از اول لیست کنم :11:

mg_mahyar
01-12-2010, 16:44
CPU=Core i7-950 = 350
MB :ASUS P6X58D-E=380
G-SKILL PI -Triple Channel 3*2GB CL 6 - 1600 =300
HDD=Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer / 7200rpm= 65
Power:green 785B =120
case green x-3=75
case green Dragon = 95
ODD :pioner Fx =40

GIGABYTE NVIDIA GTX465 -1G - 256bit =375
کارت 465 قابل تبدیل به کارت FX 5900 هست.
آموزش تبدیل هم اینجا هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد ssd هم اگر میخوای بخری
SSD:Intel X25M-Gen2 64Gb=240

ASUS - 22" - MS228H - LED =350
هر کدوم با بودجتون هماهنگه بردار.

Corei7_980X
01-12-2010, 17:53
کار عاقلانه برای کارت گرافیک اینه شما بیای و یک 465 بخری و سافت مود کنی تا تبدیل به یک کوآدرو خوب بشه. یا اینکه از اول یک کارت کوآدرو خوب بخری در هر دو حالت بهت پیشنهاد میدم:
PNY - NVIDIA Quadro FX 1800 = 1000
PNY - NVIDIA Quadro FX 580 =430

GIGABYTE NVIDIA GTX465 -1G - 256bit =375
کارت 465 قابل تبدیل به کارت FX 5900 هست.
آموزش تبدیل هم اینجا هست
مهیار ... این چیه این جا نوشتی دوست من ؟
بند خودم از اول مرداد ماه می خواستم این کار رو روی یه UD9 با 7 تا انجام بدم اما ULTRA_BLACK و خود احسان خان که صاحب تاپیک اند فرمودند این کار یه ریسک هست و تا به حال به صورت عملی توسط کسی روی این کارت انجام نشده ... توصیه من هم این هست که به هیچ وجه سمت این کار نرند ... اون موقع ششما با کمال اطمینان داری به این دوستمون پیشنهاد می دی ؟

---------- Post added at 06:53 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

ASUS - 26" - VK266H + SPEAKER =480
SAMSUNG - 23" - P23700 =300
ASUS - 22" - MS228H - LED =350
هر کدوم با بودجتون هماهنگه بردار.
خیلی گرون ننوشتی ؟

Corei7_980X
01-12-2010, 18:00
پشنهاد من با دو تومن :
CPU=Core i7-950 = 350
MB :gIGABYTE-X58-ud3=380
G-SKILL rapidjaws -Triple Channel (3*2GB) CL 8 - 1600 =200
HDD=Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte 7200.12rpm= 65
Power:green 785B =125
case green infinity=100
ODD :2 X Hp 1270i = 60
PNY - Quadro FX 1800 = 950
All=2230
All=

mg_mahyar
01-12-2010, 18:12
اولین باره تو زندگیم میبینم کارت گرافیک برای رندر بیش از پردازنده هزینه شده.
من لینک دادم تحقیق میکنند و میخرند. در حر صورت خرید 950 تومن کارت کوآدرو وقتی میشه روی پردازنده هزینه کرد کار اشتباهی هست.
__________________________________________________ ____________________________________________
خیلی کارت زشته یه چیز بی ربط میگی و میری؟ نصب 7 تا 465 روی مادربدر ud 9 چه ربطی داره به نصب یکیشون؟ اولترا شاید به دلیل دمای بسایر زیادی تولیدی گفته. من دارم بحث یک عدد کارت 465 رو میکنم. اینجوری که شما میگی انگار اصلا تبدیل نمیشه.!!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این پستو بخون بعدا صحبت بفرما.
واقعا حنده داره 7 تا 645 رو توی یک سیستم بزاری بعدا بهت بگن خطرناکه و کسی انجام نداده و شما نتیجه بگیری یه دونشم نباید انجام داد؟
مثلا اگر کسی بگه خوردن 10 تا دیازپام خطرناکه شما با تجویز پزشک 1 دونه هم نمیخوری؟

mg_mahyar
01-12-2010, 18:18
پشنهاد من با دو تومن :
CPU=Core i7-950 = 350
case green infinity=100
ODD :2 X Hp 1270i = 60
All=2230
All=
من خیلی دوست دارم منطق استفاده از رم ضعیف تر رو و در عوض استفاده از 2 تا درایو نوری رو توی رندر بدونم.
یا مثلا چرا کیس اینفینی رو که قیمتی حدود 115 تومن داره 100 تومن قیمت میدی؟ که بگی اختلافش با دراگون 5 تومنه؟ حالا گیریم درست رو چه منطقی کیس انتخاب کردی؟ دراگون کیس ضعیفیه؟
البته هنوز برای خرید یک کارت گرافیک با قیمت 950 تومن توجیه نشدم. رابط ddr3 داره در حالی که465 ddr5 هست. دایریکس 10 و opengl 3 رو پشتیبانی میکنه در حالی که 465 دایریکس 11 و....:10:,و
256-bit در برابر 192 بیت.اگر جایی دیدی احسان خان یا شخص اولترای عزیز گفتن 465 تبدیل نمیشه بگو تا با عذر خواهی حرفامو تصحیح کنم. لطفا فقط لینک اون پست رو بهم بده.

Corei7_980X
01-12-2010, 18:29
اولین باره تو زندگیم میبینم کارت گرافیک برای رندر بیش از پردازنده هزینه شده.
من لینک دادم تحقیق میکنند و میخرند. در حر صورت خرید 950 تومن کارت کوآدرو وقتی میشه روی پردازنده هزینه کرد کار اشتباهی هست.
__________________________________________________ ____________________________________________
خیلی کارت زشته یه چیز بی ربط میگی و میری؟ نصب 7 تا 465 روی مادربدر ud 9 چه ربطی داره به نصب یکیشون؟ اولترا شاید به دلیل دمای بسایر زیادی تولیدی گفته. من دارم بحث یک عدد کارت 465 رو میکنم. اینجوری که شما میگی انگار اصلا تبدیل نمیشه.!!!!
کد:

این پستو بخون بعدا صحبت بفرما.
واقعا حنده داره 7 تا 645 رو توی یک سیستم بزاری بعدا بهت بگن خطرناکه و کسی انجام نداده و شما نتیجه بگیری یه دونشم نباید انجام داد؟
مثلا اگر کسی بگه خوردن 10 تا دیازپام خطرناکه شما با تجویز پزشک 1 دونه هم نمیخوری؟
این حرف های مسخره چیه ؟
دارو به سخت افزار ربط نداره ...:39::39::39:

باز هم که داری حرف خودت رو می زنی ؟ این دلایل نا معقول چیه ؟ بله من هم اون رو خوندم اما جواب احسان خان تو پروفایلم هست ... برو بخون اینجا نقل قولش رو می نویسم ...
این جواب اولترا ... استاد همگی ما :

والا تا زمانی که خودم انجام ندادم ،نمیتونم به شما هم توصیه کنم
مخصوصا کارت گرون قیمتی مثل GTX465

والا تا بحال امتحان نکردم که بخوام نظر بدم...
ولی در کل اوصیه می کنم بخاطر تبدیل GTX465 نگیرید و از کارتهای پایینتر عمل تبدیل رو امتحان کنید
این هم جواب احسان جان صاحب تاپیک :

دقيق نميشه گفت چون 5800 از نظر هسته و مشخصات سخت افزاري همون 285 معروف هست
شما افزايش كارايي كه در نرم افزار مكس بدست ميارين حدعقل 150% بيشتر از كارت 285 خواهد بود
به 7 تا كارت هم نيازي نيست نهايت دو تا كافي هست
ولي چون خودم تا به حال 285 را به FX5800 تبديل نكردم و تستش را هم نگرفتم اين كار را به كسي توصيه نمي كنم
به نظرم بهتر هست فعلا با يك 8600 يك گيگ شروع كنيد و بعد اگر از كارايي بدست آمده راضي بودين بريد سر وقت كارتهاي گرونتر مثل 285 يا
دوست عزیز لطفا راجع به مواردی که اطلاعات کافی ندارید بحث نکنید ...
حالا می فهمید کار کی زست هست ... شما خجالت نمی کشید از کارتون ؟ راجع به موضوعی که اطلاع ندارید اظهار نظر می کنید و اصلا به این فکر نمی کنید که یه بنده ی خدا داره بابت این کار 500 تومن خرج می کنه ؟ مگه این جا مطب هست ؟وقعا ...:13::27::38:
یعنی شما از احسان خان و یا ناظر انجم بیشتر راجع به این موضوع می دونی ؟ یه تتپیک راجع به عملی بودن این کار بزن ببین چند نفر حرف من رو می زنند ...

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

256-bit در برابر 192 بیت.اگر جایی دیدی احسان خان یا شخص اولترای عزیز گفتن 465 تبدیل نمیشه بگو تا با عذر خواهی حرفامو تصحیح کنم. لطفا فقط لینک اون پست رو بهم بده.
امیدوارم طبق گفتتون حرفتون رو رسما پس بگیرید تا دوستان به اشتباه نیوفتند ...

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:26 PM ----------

من خیلی دوست دارم منطق استفاده از رم ضعیف تر رو و در عوض استفاده از 2 تا درایو نوری رو توی رندر بدونم.
شما می تونید منطقتون رو برای خرج بی رویه و فقط برای 2 تا بالا تر رو cl 100 هزار تومن بیشتر هزینه می کنی ؟ اصلا اون تاثیری رو که فکر می کنی نداره ...

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

یا مثلا چرا کیس اینفینی رو که قیمتی حدود 115 تومن داره 100 تومن قیمت میدی؟ که بگی اختلافش با دراگون 5 تومنه؟ حالا گیریم درست رو چه منطقی کیس انتخاب کردی؟ دراگون کیس ضعیفیه؟
گرین اینفینیتی نهایتا 10 تومن بیتر می شه نه 115 تومن !!!!!
شما رو چه منطقی این قدر سنگ دراگون رو به سینه می زنی ؟

mg_mahyar
01-12-2010, 18:42
من گفتم لینک پستشو بهم بده. شما داری باز حرف خودتو تکرار میکنی.
من ادامه نمیدم بحثو توی خود اون تاپیک از آقایون پرسیدم . با اینکه لینک پست خود آقا احسانو دادم که نوشته تبدیل میشه شما بازم میری از زیر پله نقل قول دستی میزاری برام.
توی پروفایلم بخون .....
من لینک پست خود آقای احسانو دادم

بازم داری حرف الکی میزنی؟
در ضمن قیمتش 500 نیست 375 تومنه فرافکنی و سفسته نکن.

mg_mahyar
01-12-2010, 18:52
این حرف های مسخره چیه ؟
دارو به سخت افزار ربط نداره ...:39::39::39:

باز هم که داری حرف خودت رو می زنی ؟ این دلایل نا معقول چیه ؟ بله من هم اون رو خوندم اما جواب احسان خان تو پروفایلم هست ... برو بخون اینجا نقل قولش رو می نویسم ...
این جواب اولترا ... استاد همگی ما :

این هم جواب احسان جان صاحب تاپیک :

دوست عزیز لطفا راجع به مواردی که اطلاعات کافی ندارید بحث نکنید ...
حالا می فهمید کار کی زست هست ... شما خجالت نمی کشید از کارتون ؟ راجع به موضوعی که اطلاع ندارید اظهار نظر می کنید و اصلا به این فکر نمی کنید که یه بنده ی خدا داره بابت این کار 500 تومن خرج می کنه ؟ مگه این جا مطب هست ؟وقعا ...:13::27::38:
یعنی شما از احسان خان و یا ناظر انجم بیشتر راجع به این موضوع می دونی ؟ یه تتپیک راجع به عملی بودن این کار بزن ببین چند نفر حرف من رو می زنند ...

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:25 PM ----------

امیدوارم طبق گفتتون حرفتون رو رسما پس بگیرید تا دوستان به اشتباه نیوفتند ...

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:26 PM ----------

شما می تونید منطقتون رو برای خرج بی رویه و فقط برای 2 تا بالا تر رو cl 100 هزار تومن بیشتر هزینه می کنی ؟ اصلا اون تاثیری رو که فکر می کنی نداره ...

---------- Post added at 07:29 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

گرین اینفینیتی نهایتا 10 تومن بیتر می شه نه 115 تومن !!!!!
شما رو چه منطقی این قدر سنگ دراگون رو به سینه می زنی ؟
کیس خنک و ارزون تری هست. من برای ایشون فرقی با اینفینیتی نمیبینم.
20 تومنم پوله و دلیلی برای هزینش نداریم. تایپیک هست من تاپیک تکراری نمیزنم. شما بزن اگر هنوز قوانین انجمنو نمیدونی. واقعا چقدر اححمقا تولید کنندگان که میان رم Cl 6 تولید میکنند. و چرا بهضیا پیشنهاد میدن.؟؟
اگر اولترا قبول داری من لینک پیشنهادشو برای خرید سیستم تا سقف 5 میلیون برای رندر دارم. همین رمو پیشنهاد داده. برات بگرم پیدا کنم.
اگر نه من لینک پیشنهاد خودتو میدم. تا الان ویرایش نشده ایشالا بعد از اینم پستو ویرایش نکنی

اینو خودت گفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
از روی لج بازی مردم رو اشتباهی راهنمایی نکن.

Corei7_980X
01-12-2010, 19:08
کیس خنک و ارزون تری هست. من برای ایشون فرقی با اینفینیتی نمیبینم.
مدرک ؟؟؟؟ می شه مدرکتون برای خنک تر بودن دراگون رو بفرمایید ؟

20 تومنم پوله و دلیلی برای هزینش نداریم. تایپیک هست من تاپیک تکراری نمیزنم. شما بزن اگر هنوز قوانین انجمنو نمیدونی. واقعا چقدر اححمقا تولید کنندگان که میان رم Cl 6 تولید میکنند. و چرا بهضیا پیشنهاد میدن.؟؟
شما داری سفسته می کنی ... بنده گفتم نسبت به بودجه مگر نه خود من هام پیشنهاد می دم ...

اگر اولترا قبول داری من لینک پیشنهادشو برای خرید سیستم تا سقف 5 میلیون برای رندر دارم. همین رمو پیشنهاد داده. برات بگرم پیدا کنم.
اگر نه من لینک پیشنهاد خودتو میدم. تا الان ویرایش نشده ایشالا بعد از اینم پستو ویرایش نکنی
بالا هم عرض کردم ... کسی هم این قدر ... نیست که پستش رو برای رحف شما ویرایش کنه ... بالا هم گفتم برای این که کارت گرافیکی رو که گفتم رو بخرند فرمودم ...

اینو خودت گفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
از روی لج بازی مردم رو اشتباهی راهنمایی نکن.
پس کی گفته ؟

ببین دوست عزیز بنده یه بار هم بهت این مسئله رو گفتم ... تو تو 3 پاراگراف پستت می خواستی این رو بگی این قدر اسپم زدی ؟ واقعا ... 1000 مین بار نسبت به بودجه گفتم ...

بازم داری حرف الکی میزنی؟
در ضمن قیمتش 500 نیست 375 تومنه فرافکنی و سفسته نکن.
[/QUOTE
]
بالا هم گفتم سفسته باز امثال شما هستین که راجع به چیز اطلاع ندارید و به قول خودتون دارید کمک می کنید ...بالا هم گفتم :
من گفتم لینک پستشو بهم بده. شما داری باز حرف خودتو تکرار میکنی.
[QUOTE]من ادامه نمیدم بحثو توی خود اون تاپیک از آقایون پرسیدم . با اینکه لینک پست خود آقا احسانو دادم که نوشته تبدیل میشه شما بازم میری از زیر پله نقل قول دستی میزاری برام.
توی پروفایلم بخون .....
من لینک پست خود آقای احسانو دادم
من گفتم نمی شه ؟ گفتم ریسکش بالا ست ... چرا نمی فهمی ... این هم مدرک ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_messaging

تو پروفایلم هست

از لج و لجبازی دست بردار ... ... منتظر معذرت خواهی هستم ...

---------- Post added at 08:08 PM ---------- Previous post was at 08:07 PM ----------

در ضمن امیدوارم باز راجه به دارو خونه صحبت نکنی که این جا کسی تاپیک مقایسه سخت افزار با دارو باز نکرده ........

Corei7_980X
01-12-2010, 19:23
در ضمن در پست های بالا چیزی ویرایش نشده که بخواید حرف درآرید ...

ess_1362
01-12-2010, 20:12
سلام
طبق آخرين تستي كه با كمك آقا نيماي عزيز از بچه هاي همين فروم انجام داديم متاسفانه كارت 465 فكر مي كنم از برند zotac يا galaxy به كارت كوادرو تبديل نشد
انويديا در يك اقدام نمادين و كاملا اسلامي:31: كارتهاي سري gt400 را ليزر كات كرده و فعلا نميشه قابليت softmod به كوادرو را روي اين دسته از كارتها پياده كرد
اميدوارم فعلا دوستان در جريان اين موضوع قرار بگيرن

با تشكر

Corei7_980X
01-12-2010, 20:24
سلام
طبق آخرين تستي كه با كمك آقا نيماي عزيز از بچه هاي همين فروم انجام داديم متاسفانه كارت 465 فكر مي كنم از برند zotac يا galaxy به كارت كوادرو تبديل نشد
انويديا در يك اقدام نمادين و كاملا اسلامي:31: كارتهاي سري gt400 را ليزر كات كرده و فعلا نميشه قابليت softmod به كوادرو را روي اين دسته از كارتها پياده كرد

با تشكر

متشکر احسان جان از اطلاع رسانی به وقت ...
امیدوارم دوستان بیشتر تو پیشنهاد دادن دقت کنند ...

mg_mahyar
01-12-2010, 20:42
سلام

با تشكر
ممنون احسان خان. پس تصحیح میکنم دو مورد رو
CpU core i7 970 = 1000
فکر کنم حالا دستمون بازه برای پردازنده بهتر.
لطفا خودت بهترین کارتی که میشه تبدیل کرد رو معرفی کن. 5870 فکر کنم بهترینشون هست الان؟ خودت بهترین کارتی که میشه تبدیل کرد رو بگو یا انکه اصلا تبدیلی نکنیم؟ نمیصرفه؟

متشکر احسان جان از اطلاع رسانی به وقت ...
امیدوارم دوستان بیشتر تو پیشنهاد دادن دقت کنند ...
با حرف احسان منم از شما عذر خواهی میکنم بابت کار گرافیک.

Corei7_980X
01-12-2010, 21:20
با حرف احسان منم از شما عذر خواهی میکنم بابت کار گرافیک.
این حرف های چیه مهیار ...
هدف من فقط بستن بهترین سیستم برای دوستمون بود ...
----------------------------------------------
بهتره دوستمون بگند با چه برنامه ایی 3d کار می کنند تا بشه بهتر کمکشون کرد ... اگه بگند بهرت می تونم کمکشون کنم ...

PrimeP30Master
02-12-2010, 00:38
با سلام و تشكر فراوان از دوستان عزيز علي الخصوص عزيزان بزرگوار،Corei7_980X و mg_mahyar كه با راهنماييهاشون و خصوصا بحث و گفتگوهاشون ما رو به فيض رسوندن...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:
بابا دست مريزاد،ماشاءالله اونقدر باهم بحث كرديد،كه من وقتي تمام پستها رو خوندم كلا يادم رفت كه خودم اين تاپيك رو زدم و اصلا موضوعش چي بوده؟!و تا اينكه توي اين پست آخر كه يادي از ما كرديد،من هم به ياد موضوع تاپيكم افتادم!!!!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان عزيز به جاي اينكه همش سر هر موضوعي با هم بحث كنيد ، بياييد و اطلاعاتي رو كه خودتون به صورت عملي و تجربي و يا از تجربه ديگران كسب كرده ايد و واقعا به صحتشون مطمئن هستيد رو در اختيار ديگران بذاريد و كسي رو با اين گونه بحث و جدلها گيج نكنيد!!!:2:
عزيزان درسته كه من به پاي شما نميرسم ولي خب به اندازه اي بلدم كه بتونم تاحدودي درست تشخيص بدم و براي اينكه در انتخاب هام اشتباه نكرده باشم و بتونم تصميم درست رو بگيرم از شما خواستم كه هر پيشنهاد بهتري داريد ارائه بديد كه شما هم ارائه داديد و ازتون ممنونم ولي آخر سر درست نفهميدم كه خوبه چي بگيرم؟؟؟!!!:18:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خدمت اساتيد محترم عرض كنم كه بنده اين سيستم رو براي كار با نرم افزارهاي:
3DS MAX & More Plugins,Vue,After Effect,Boujou,Mocha,PF-hoe Pro,combustion,Fusion &...
و با نرم افزارهايي تو اين رسته ها كار ميكنم............!:27:
البته من الآن چون بودجه زياد راه نميده يه سري قطعات رو پايين تر گرفتم كه در آينده ارتقاءشون ميدم،
در همين رابطه از شما ميخوام كه راهنماييم كنيد كه كدوم قطعه رو بهتره فعلا پايينتر بگيرم و در آينده ارتقاءش بدم؟!
من براي كارت گرافيك تصميم گرفتم كه همون Quadro FX1800 رو بگيرم و سي پي يو هم فعلا Core i7 950 or 970
حالا نظر شما چيه و راجع به بقيه قطعات هم هر كدوم سرتره و بيان علت برتري اون نسبت به بقيه؟!
راستي يه سوال ديگه: يه توضيحي در مورد اين قضيه CL6 or CL7 or CL8 و...بديد چون با خوندن تاپيكهاي مختلف همون يه ذره اطلاعات خودم هم پريد!!!!!!!!!!:19:
بازهم از شما عزيزان علي الخصوص،Corei7_980X و mg_mahyar كمال تشكر و قدرداني رو دارم و اميدوارم كه از حرفهام دلخور نشده باشيد دوستان!!!:46::31:
موفق باشيد و سربلند%100%:10:

mg_mahyar
02-12-2010, 09:43
یک سری قطعات رو همه توافق داریم مثلا:
HDD=Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer / 7200rpm= 65
Power:green 785B =120
case green x-3=75
case green Dragon = 95
case:infinity=115
ODD :pioner Fx =40
ODD :HP=30
SSD:Intel X25M-Gen2 64Gb=240
الان شما اگر بودجتون میرسه یک ssd بخرید.
درایو نوری hp یا پایونیرم بسته به پولت .
در مورد کیس بهترین x-3 هست که تازه اومده اگر صبر کنی بهتره برات چون تنها کیسیه که پورت usb 3 داره. در مورد دراگون و اینفینتی هم قیمتشون 115 -95 هست. من دراگون رو دوست دارم. طرحشو ولی به نظرم اینفینیتی مزیتی نداره که 20 تومن گرون تر باشه برا همین خیلی کم پیشنهاد میدم.
در مورد پاور اختلاف قیمت داریم مثلا من 120 سراغ دارم ایشون 125 ولی روی 785 بودش و برندش توافق داریم.
__________________________________________________ _____________________________________________
اتفاقی که همیشه می افته در مورد مادربرد هست. اختلاف و رم. اول رمو میگم. رم هر چی باسش بالاتر و cl کمتر باشه بهتره و قیمت بالاتر. رم های قابل خرید برای شما که ارزش دارن ایناس . برند در اورکلاک تاثیر داره یکی برند های مختلف کاربرد مشابهی دارن مگر اینکه بخوای اورکلاک کنیکه در اون صورت برند معتبر تر عملکردش بهتر میشه. بسته به پولت هر کدومو میخوای بر دار لیست کامل اونایی که ارزش خرید دارن رو میدم. اگر اورکلاک سنگین میکنی بگو من تغییرات اعمال کنم وگرنه نرمال همینا خوبه.
Ram:A-DATA -Triple Channel 3*1GB CL 8 - 1600 =140
Ram:A-DATA -Triple Channel 3*2GB CL 8 - 1600 =250
Ram:GEIL -Triple Channel 3*1GB CL 7 - 1600 =170
Ram:KINGSTON-Triple Channel 3*1GB CL 9 - 1866 =160
Ram:KINGSTON-Triple Channel 3*1GB CL 9 - 2000 =190
G-SKILL RIPJAWS-Triple Channel 3*2GB CL7-1600 =250
خرید عاقلانه هم معمولا 1600 , cl 8-7 هست که نسبت به قیمت خریدشون منطق داره بقیه یه نمه گرونن ولی باید محدودیت بودجه رو دید.
در مورد مادربرد تقریبا حق انتخاب های زیادی برای مادربرد خوب نداری

MB :ASUS RAMPAGE III EXTREME=480
این مادربرد محشره ولی ضعفش داشتن فقط یک PCI هست که مثلا اگر مود دایال آپ داری و یک کارت جانبی مثلا صدا یا هر چی pci خور باشه اذیتت میکنه به جاش میشه 3 تا کارت گرافیک هم بهش وصل کرد.(خریدشو توصیه نمیکنم واسه این کاربرد)
MB :GIGABYTE X58A-UD3R=380
این مادربرد حرفه ای هست و هیچ ضعفی نداره ولی برای استفاده ازش باید چند تنظیم انجام بدی برای رم و ....تنظیم ها ساده هست ولی بالاخره شاید نخوای خودتو در گیر کنی.(گارانتی آواژنگ داره که خوبه)
این مادربرد هم خیلی خوب و حرفه ای هست مزیتش نسبت به گیگا نداشتن تنظیماته و قابلیتاش تقریبا برابر.(معایبش نداشتن گارانتی خیل تاپ هست) من خودم اینو میپسندم.
MB :ASUS RAMPAGE II EXTREME=390
نداشتن ساتا 3 و usb 3 برای این رنج قیمت و داشتن فقط یک pci یک معضل بزرگه ارزش خرید ندارد مگر برای اورکلاک سنگین.
MB :ASUS RAMPAGE III GENE =330
این مادربرد اگر محدودیت بودجه داری و قرار نیست گرافیک چند گانه استفاده منی با قیمت 60 تومن کمتر از بقیه محشره و بی رقیب. ولی اگر میخوای فقط یک کارت گرافیک استفاده کنی یا دوتا کارت با سایز کوچیک. یا اگر دوتا کارت بزرگ داری و اصلا نیازی به pci نداری. ولی اینم یک pciداره. اینو گاهی توصیه میکنم.
__________________________________________________ __________________________________________
در مورد پردازنده هم بهتره مقایسه کنی:اولی 4 هسته داره ولی دومی 6 هسته. 6 هسته ای عملکرش چند سال دیگه بهترم میشه با بهیتنه شدن برنامه ها واسه 6 هسته.

core i7 950 =350
core i7 970= 1000

Corei7_980X
02-12-2010, 17:26
در مورد پردازنده هم بهتره مقایسه کنی:اولی 4 هسته داره ولی دومی 6 هسته. 6 هسته ای عملکرش چند سال دیگه بهترم میشه با بهیتنه شدن برنامه ها واسه 6 هسته.

فعلا با توجه به کاربرد ایشون و چون تو بین برنامه هاشون مکس هست باید یه کارت کوآدرو خوب بگیرن ...

MB :GIGABYTE X58A-UD3R=380

این تو این رنج بهترین هست + گارانتی آواژنگ که واقعا همه چی تموم هست ...
د وبارهیشنهادم رو خدمتتون عرض می کنم ...
CPU=Core i7-950 = 350
case green infinity=100
ODD :Hp 1270i = 30
All=2200
ولی اگه کارت خیلی حرفه ایی هست پیشنهاد من :

8800gtx بگیرید به راحتی سافت مود میشه به quadro 4600 و اینجا هم میتونید کلی صرفه جوئی کنید

این رو قبول دارم ... فقط دقت کنید هسته G8X باشه ... و فکر کنم نوش رو نتونید پیدا کنید .. دست دو خیلی گرون بهتون بدن 50 تومن هست ... که یه دونش هم قدرت بیشتری از FX1800 داره ...
Gigabyte X58-UD9=700
Cpu:core i7 950 = 350
Power:green G1230B =225
case green infinity=100
ODD :Hp 1270i = 30
ram=3Xkingmax 4gb 1333 cl9 =12gb=240
VGA:3 X Geforce 8800 - G8X = 150
در مورد رم هم حجم بیشتر تاثیر گذار هست تا cl و باس ...
گرافیک این سیستم به راحتی می تونه با quadro 5800 که دونه ایی 6 میلیون قیمت داره رقابت کنه ...

---------- Post added at 06:26 PM ---------- Previous post was at 06:24 PM ----------

یه کولر عالی مثل V6GT 2200 prm =90 براش بگیر که با اون پردازنده رو روی 4.0GHz پایدار کنی که دیگه هیچ پردازنده ایی به گرد پاش هم نرسه ...

Erfan.
02-12-2010, 17:40
VGA:7 X Geforce 8800 - G8X = 350

مطمئنید این طوری میشه چید ؟ اگه قرار به SLI باشه اون سری بیشتر از 3 تا نمیشه :13:

Corei7_980X
02-12-2010, 17:47
مطمئنید این طوری میشه چید ؟ اگه قرار به SLI باشه اون سری بیشتر از 3 تا نمیشه

عرفان جان خوب شد فرمودین ! اصلا حواسم به Slifinger هاش نبود ...