PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید مادربری با چیپست 890 برای سری phenom II

.:2M:.
01-12-2010, 01:13
سلام به تمام دوستان

برای انتخاب در خرید مادربردی که چیپ 890 FX یا GX داشته باشه دچار تردید و مشکل شدم !
(میخوام USB 3 و SATA 3 هم داشته باشه)

از اونجائی که بردهای asus خیلی معتقدم اولین انتخابم ASUS M4A 89GTD Pro USB 3 بود اما با خوندن چنت برسی و دیدن این نکته دجار تردید شدم :

نکته مهم :
این مادربورد مثل مادربورد بایوستار TA790GX a2+ ver5.1 است که در آن از کارت جداگانه ( Paddle Card) برای استفاده از اسلات دوم با سرعت x16.اگر تنها کارت گرافیکی داشته باشیم برای استفاده از سرعت کامل باید کارت پدل (Paddle) را با اسلات بالایی زده و سپس کارت گرافیکی را در اسلات پایینی قرار میدهیم.(این روش در مادربورد خودم وجود داشت متاسفانه مشکلاتی ایجاد کرد و من فکر میکنم اسلات بالایی مشکل دارد فعلا از اسلات پایینی با سرعت x8 با ورژن PCIe 2.0 استفاده میکنم) معلوم نیست چرا ایسوس اقدام به این کار کرده است در حالیکه چیپست 890GX قادر است به طور اتوماتیک پهنای خود را تقسیم نماید.

جریان چیه ؟! کسی میتونه توضیح دقیقی بده ؟

حالا بهترین انتخاب برای من کدومه ؟! به asus خیلی معتقدم و میخوام حدالامکان Asus باشه
حداکثر بودجه هم 220 تومن

امير موسر
01-12-2010, 10:23
پیشنهاد من ASROCK 890FX DELUXE4 ! همه اونایی که میخوای داره !

01-12-2010, 11:31
ممنون از پیشنهاد ، گزینه خوبیه با امکانات مناسب اما من حتما از دو برند Gigabyte یا ASUS میخوام !

اگه میشه توضیحی در مورد این نکته که برای برد M4A89GTD pro usb3 گفتن بدید :

این مادربورد مثل مادربورد بایوستار TA790GX a2+ ver5.1 است که در آن از کارت جداگانه ( Paddle Card) برای استفاده از اسلات دوم با سرعت x16.اگر تنها کارت گرافیکی داشته باشیم برای استفاده از سرعت کامل باید کارت پدل (Paddle) را با اسلات بالایی زده و سپس کارت گرافیکی را در اسلات پایینی قرار میدهیم.(این روش در مادربورد خودم وجود داشت متاسفانه مشکلاتی ایجاد کرد و من فکر میکنم اسلات بالایی مشکل دارد فعلا از اسلات پایینی با سرعت x8 با ورژن PCIe 2.0 استفاده میکنم) معلوم نیست چرا ایسوس اقدام به این کار کرده است در حالیکه چیپست 890GX قادر است به طور اتوماتیک پهنای خود را تقسیم نماید.

santamove
01-12-2010, 11:40
چیپ ست 890fx گرافیک آنبورد نداره،ولی 890gx گرافیک آنبورد داره!

پیشنهاد من،
asus M4A89TD PRO/USB3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مادربورد تا حالا 126 تا جایزه از مجلات و سایت های بسیار معتبر دریافت کرده!!!!

در ضمن متوجه منظورتان نشدم،چون سخت گیرترین کارشناسان هم نتوانسته اند ،عیبی برای این مادربورد پیدا کنند!!!
هر دو اسلات در سرعت x16 کار می کنند،
2x PCIe 2.0 x16 support ATI CrossFireX™ technology@dual x16 speed

لطفا" لینک بدهید تا بررسی کنم،

01-12-2010, 13:48
چیپ ست 890fx گرافیک آنبورد نداره،ولی 890gx گرافیک آنبورد داره!

پیشنهاد من،
asus M4A89TD PRO/USB3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این مادربورد تا حالا 126 تا جایزه از مجلات و سایت های بسیار معتبر دریافت کرده!!!!

در ضمن متوجه منظورتان نشدم،چون سخت گیرترین کارشناسان هم نتوانسته اند ،عیبی برای این مادربورد پیدا کنند!!!
هر دو اسلات در سرعت x16 کار می کنند،
2x PCIe 2.0 x16 support ATI CrossFireX™ technology@dual x16 speed

لطفا" لینک بدهید تا بررسی کنم،

خیلی ممنون دوست عزیز ، میشه قیمت این برد رو هم بگید ؟
معایب و محاسنش چیان ؟!

santamove
01-12-2010, 14:01
خیلی ممنون دوست عزیز ، میشه قیمت این برد رو هم بگید ؟
معایب و محاسنش چیان ؟!

این مادربورد تونسته از 120مجله و سایت بسیار معتبر نشان extrame award رو بگیره،
توی اکثر reviewهم جلوی the cons رو خالی گذاشتن،یعنی هیچ عیبی نداره،
مزایاشم مهندسی بی نقص شرکت asus بوده!

قیمت دقیقشو ندارم،ولی حدودای 240باید باشه!

01-12-2010, 14:53
امیر جان این میتونه کارائی بردهای با چیپست 890FX مارکهای asus و giga رو داشته باشه ؟!
گارانتیش ماله کدوم شرکته و چند سالست ؟
قیمت دقیق و روز asus M4A89TD PRO/USB3 رو دارید ؟

امير موسر
01-12-2010, 15:10
ازراک برند بدی نیست ! قیمت دقیق مدل اسوس رو هم ندارم ! گارانتی ازراک هم برای شرکت شابه !