PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترس شدید از ارتفاع

Life24
30-11-2010, 20:06
من از ارتفاع شدیدا متنفرم و میترسم
مثلا یک راه باریکی که زیرش خالی هست همه رد میشن اما من سعی میکنم به هیچ عنوان در نشم :13:
و هر وقفت تو خونه یا تاکسی هم یاد از ارتفاع و اون محل میافتم حالم یک جوری میشه و در کل یک جوری میشم و احساس نفرت میکنم به اون محل

s_paliz
30-11-2010, 20:33
اگر زير 90 كيلويي برو بام تهران ( ولنجك ) بامبي جامپينگ بپر درست میشی

Old_Chater
30-11-2010, 20:47
من از ارتفاع شدیدا متنفرم و میترسم
مثلا یک راه باریکی که زیرش خالی هست همه رد میشن اما من سعی میکنم به هیچ عنوان در نشم
و هر وقفت تو خونه یا تاکسی هم یاد از ارتفاع و اون محل میافتم حالم یک جوری میشه و در کل یک جوری میشم و احساس نفرت میکنم به اون مح

دليليش ميتونه بدبيني باشه همون چيزي كه خودتون تو تاپيك من گفتيد كلا افرادي كه غلظت دوپامين مغزشون بيشتره بدبين تر و ترسو تر هستن

Life24
30-11-2010, 21:18
دليليش ميتونه بدبيني باشه همون چيزي كه خودتون تو تاپيك من گفتيد كلا افرادي كه غلظت دوپامين مغزشون بيشتره بدبين تر و ترسو تر هستن
چاره چیه؟ :13::13:

Hamid Reza
30-11-2010, 21:28
سلام

توي مجلهخوندم يكي تقريبا يه مشكل مثل شما داشت

اينكه خيلي ميترسيد چون تك فرزند بود پدر و مادرش خيلي نازك نارنجي بارش آورده بودن و اين از خيلي چيزا ميترسيد

مثلا با كسي توي ماشين ميشست هي ميترسيد و ميگفت آروم برو و از اين حرفا و كلا از رانندگي ميترسيد
از تاريكي هم كه خيلي خيلي ميترسيد

رفت پيش روان پزشك يه راهكار واسش گذاشت كه خيلي الان بهتر شده

اول اينكه بهش گفت روزي يه ساعت برو تو تاريكي
اولا سر 10 دقيقه اول ميترسيد و ميومد بيرون
اما كم كم به يه ساعت رسوندش و ترسش از تاريكي به طور قابل توجهي كاهش يافت

توي رانندگي هم روان پزشك بهش گفت برو رانندگي ياد بگير
با اينكه يه مقدار طول كشيد تا رانندگي رو ياد بگيره و نترسه اما نتيجه عالي براش داشت

الان شده يه راننده ماهر و يه آدم شجاع

به نظرم منم شمام اين كارو در جاهاي امن انجام بده (تاكيد ميكنم حتما امن باشه )

مثلا روزي 10 20 دقيقه رو يه پل كه ارتفاع داره راه بريد يا بايستيد و كم كم بيشترش كنيد

در كل تو اينجور مسائل روان شناس ها و اينا ميتونن خيلي كمك كنند

Old_Chater
30-11-2010, 21:44
رفت پيش روان پزشك يه راهكار واسش گذاشت كه خيلي الان بهتر شده

كسي كه از مرگ هم ميترسه بايد پيش روان پزشك بره؟

amir deja vu
01-12-2010, 08:54
من با نظر hamidreza موافقم. بهترين راه مقابله با ترس مواجه شدن با اونه .نبايد از عامل ترست فرار كني. بايد باهاش رو به رو بشي.مثلا بري چند دقيقه اي تو يه ارتفاعي وايسي.به اين فكر كن كه چه چيزي باعث شده
از ارتفاع بترسي.شايد يه خاطره بد داري؟شايد ميترسي بيفتي؟بايد به خودت اطمينان بدي كه دليلي نداره اين
اتفاق ها رخ بده.

Hamid Reza
01-12-2010, 21:24

سلام

ترس از مرگ بحثش فرق داره

همه انسان ها يه مقدار رو از مرگ ميترسن

ترس از مرگ بيشتر بر ميگرده به وابستگيها و دلبستگي ها و از همه مهمتر به اعتقادات و ...

اصلا نميخوام بحث ديني بكنم
اين يه بحث علمي هست و روش تحقيق هم شده كه انسانها در مقابل مرگ نگرشهاي متفاوتي دارن كه همشو ميشه تو دو دسته جا داد

دسته اول فكر ميكنند مرگ پايان زندگي هست بعد از مرگ كلا همه چيز نابود ميشه
دسته دوم هم فكر ميكنند مرگ پايان زندگي نيست و بعدش دنياي ديگه اي وجود داره و ...

طي تحقيقات دسته دوم خيلي با مرگ بهتر كنار ميان تا دسته اول

ترس از مرگ تو گروه اول خيلي زياد هست
تو گروه دوم هم كساني كه اعتقاداتي دارن ولي بهش پايند نبودن هم ميتونه وجود داشته باشه

پس همون طور كه ديديد يه مقدارش طبيعيه ولي اگه خيلي زياد بشه به طوري كه زندگي فرد رو تحت تاثير قرار بده مسلما بايد رفت پيش روان پزشك

موفق باشيد:11:

s_paliz
01-12-2010, 21:58
ترس از مرگ در غریزه انسان وجود داره...

Old_Chater
02-12-2010, 09:36
چاره چیه؟

استفاده از داروهاي بلوك كننده دوپامين

kiarash3500
02-12-2010, 10:51

من فکر میکنم ارثیه

من و مامانم و خواهرام از آب زیاد مث دریا و ارتفاع میترسیم

یادمه بچه بودم هر موقع بابام منو میفرستاد بالا پشت بوم تا آنتن رو درست کنم همیشه چشام از ترس ارتفاع خیس اشک میشد...:27:

Old_Chater
02-12-2010, 13:42
من فکر میکنم ارثیه

درسته اما عوامل محيطي مث سو مصرف داروها هم خيلي تاثير دارن

morsadr
02-12-2010, 20:37
بسیاری از ترسها مانند ترس از حیوانات . ترس از تاریکی و غیره بیشتر جنبه اکتسابی و یادگیری و همچنین نا آگاهی دارد

Life24
04-12-2010, 16:58
خوب ما یک مشکل داریم
ما یک مسیری هست هفته ای چند بار رد میشیم
اگر از روی این مسیر رد بشم (همون که ارتفاع و بلندی داره) با کلی ترس و مکافات هست
رد هم نشیم و مسیر دیگری رو انتخاب کنیم که مردم هزار تا حرف در میارن:41:
آدم مونده والا .شما بودید چه میکردید؟

malaki_mall
04-12-2010, 17:13
منم بچه که بودم از ارتفاع،ماشین های سنگین، کمی هم از تاریکی می ترسیدم که الان خیلی کم شده ولی کلا خیلی آدم محتاطی هستم در ترس های ناخوآدگاه.

مثلا من به نسبت قدم پرش خوبی دارم، اما اگه بخام از پشت بام یه خونه به یه دونه دیگه که یک متر از هم فاصله دارن بپرم ترس مانع میشه.

Hamid Reza
04-12-2010, 21:02
خوب ما یک مشکل داریم
ما یک مسیری هست هفته ای چند بار رد میشیم
اگر از روی این مسیر رد بشم (همون که ارتفاع و بلندی داره) با کلی ترس و مکافات هست
رد هم نشیم و مسیر دیگری رو انتخاب کنیم که مردم هزار تا حرف در میارن:41:
آدم مونده والا .شما بودید چه میکردید؟

مسير امني هست؟؟

اگر امن هست كه به نظر من رد شيد و روش توقف هم كنيد تا به مرور ترستون كم بشه

ولي اگه چند درصد هم احتمال خطر ميديد از همون راه ديگه استفاده كنيد و كاري هم به حرف مردم نداشته باشيد

كسي كه بخواد به خاطر حرف مردم تو اين دنيا كاري رو انجام بده يا انجام نده تكليفش معلومه

مردم در هر صورت يه چيزايي ميگن

شما كار خودت رو بكن (كاري كه درسته)

Life24
04-12-2010, 21:08
مسير امني هست؟؟

اگر امن هست كه به نظر من رد شيد و روش توقف هم كنيد تا به مرور ترستون كم بشه

ولي اگه چند درصد هم احتمال خطر ميديد از همون راه ديگه استفاده كنيد و كاري هم به حرف مردم نداشته باشيد

كسي كه بخواد به خاطر حرف مردم تو اين دنيا كاري رو انجام بده يا انجام نده تكليفش معلومه

مردم در هر صورت يه چيزايي ميگن

شما كار خودت رو بكن (كاري كه درسته)
داداش من هم حرف شما رو قبول دارم
مردم حرف زیاد میزنن و واسه راه رفتن ادم هم حرف در میارن- از سری دیگه از همون راه میرم :11::40::40::11:

حدود 2-3 متر ارتفاع داره