PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل باز کردن یه فرمت با یه برنامه

14708
29-11-2010, 13:44
سلام دوستان
تو ویندوز سون من دیشب به اشتباه زدم که یه فایلی رو با یه فرمت idx ( فرمت زیرنویسه ) با نرم افزار نوت پد باز کنه
الان همه ی فایلهام با این فرمت رو نوت پد باز میکنه ، در حالی که من نمی خوام اینطوری باشه و اصولا هیچ نرم افزاری تو ویندوزم نباید این فرمت رو به صورت دیفالت باز کنه
من از کجا می تونم این مشکل فرمت ها رو درست کنم ؟

Rahpooyan
29-11-2010, 14:12
اگه فرمت های exe هم همین مشکلو دارید تست کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kortol
29-11-2010, 14:56
تو ویندوز سون من دیشب به اشتباه زدم که یه فایلی رو با یه فرمت idx ( فرمت زیرنویسه ) با نرم افزار نوت پد باز کنه
الان همه ی فایلهام با این فرمت رو نوت پد باز میکنه ، در حالی که من نمی خوام اینطوری باشه و اصولا هیچ نرم افزاری تو ویندوزم نباید این فرمت رو به صورت دیفالت باز کنه
من از کجا می تونم این مشکل فرمت ها رو درست کنم ؟

دوست عزیز شما وقتی یه برنامه رو به صورت Open with باز می کنی در قسمت choose default program اگه بری اون پایی سمت چپ یه گزینه تیک دار هستش که اگه تیکش رو برداری فقط همون یه دفعه با برنامه مورد نظر باز میشه و بعد از اون بار باز به حالیت Default خودش بر می گرده .......

گوشه سمت چپ تصویر زیر یه گزینه تیک دار هستش که اگه برداریدفقط همون یک بار فایل مربوطه با برنامه تعیین شده توسط شما باز میشه و بعد از بستن برنامه باز فایل به همون حالت قبلی می مونه .....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

ebicross
29-11-2010, 18:21
در RUN بنویسید CMD و اینتر بزنید.

عبارتهای زیر رو برای هر فرمتی که خواستید بزنید. کافیه فرمتی که لازم دارید رو در لیست زیر پیدا کنید و اون خط رو کامل در CMD کپی و Paste کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید