PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انفجار كيس!!!كمكككككككككك!!!

alisam44
29-11-2010, 10:53
سلام دوستان

خوب هستيد؟ديروز يك مشكل براي كيس جديدم بوجود آمد!!موقع روشن بودن ناگهان يك صداي انفجار از داخل كيس آمد و ديگر روشن نشد(مثل شكستن لامپ مهتابي)!!!
هارد اكسترنال 1 ترابايت و يك فلش مموري 4 گيگ بهش وصل بود!!(اميدوارم اينا آسيب نديده باشد چون مشغول كپي از يكي بر روي ديگري بودم)
بعد كه در كيس را باز كردم بوي سوختني و.... نمي آمد!چيز مشكوكي هم ديده نمي شد!!
الان كه به برق مي زنم اصلاً روشن نمي شود و فقط يك چراغ سبز رو مادربوردم روشن مي شود!!!پاورم گيگاترون هست.
به نظر شما كدام قطعه سوخته؟در اثر چي بوده است؟ممكن از نحوه بستن باشد؟اين عكس داخل كيسمه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممكن است از فلش كه متصل بوده باشد؟
اميدوارم گارانتي قبول كند و بهانه نوسان برق و ... نياورد!!
اينم مشخصات سيستم هست:

Case: green Magnum 2
Power: Gigatron 560 wat
Ram: Corsair DDR3 2*2Gig 1600
Hard: Western digital caviar black 1TR
VGA:Asus- ATI Radeon 5670 1G DDR5
M.B: Asus-M4A87TD USB3
CPU: AMD Phenom II X4 965, 3.4Ghz

s1mah
29-11-2010, 15:09
دوست من صدایی که شنیدی صدای انفجار خازن هست

یا داخل پاور سیستم یا روی مادربرد بقل سی پی یو

دلیلش هم استفاده از بار زید نیست مشگل خود مداربوده شکل خازن مثل بشکه کوچک هست درضمن عکس ارسالی دیده نمیشه
موفق باشی

amd>intel
29-11-2010, 15:17
پاورت به احتمال زياد تركيده . پاورت حتما مشكل داشته پيشنهاد ميكنم . از برندهاي كولر مستر يا انرمكس خريداري كنيد .شما يك پاور 460 وات نياز داري .

AIRO
29-11-2010, 15:21
شاید از پاور نباشه چون می گه چراغ مادر بورد روشنه
منم می گم شاید از خازن ها باشه
بهتره ببریش پیش یه خدمات رایانه تا ببینه مشکلت چیه !

amd>intel
29-11-2010, 15:24
خازن مادربرد چنين صدائي نميده. مشكل از پاورشون هست . البته اگر مادربرد رو داغون نكرده باشه

AliSub
29-11-2010, 15:37
احتمالا باید پاور باشه و ترکیدن یه چیزی!

حالا تو قطعات الکترونیکی ترکیدن بیشتر به سمت خازن میره .

خازن وقتی بترکه هیچ بویی هم نداره!

کیس با یه پاور دیگه تست کن ببین چی میشه.

alisam44
29-11-2010, 15:39
خازن مادربرد چنين صدائي نميده. مشكل از پاورشون هست . البته اگر مادربرد رو داغون نكرده باشه

منم موافقم!!اون صداي انفجار به خازن پاور شبيه بود تا مادربورد!!اميدوارم به مادربورد و سي پي يو صدمه نزده باشد!!!
چون پاور گارانتي تعويض دارد و عوض مي كنند اما اون دوتا داستان دار مي شود با اينكه گارانتي دارد!!!
پاور 560 وات گيگاترون هست!!فروشنده خيلي تعريفش مي كرد و مي گفت از گرين بهتره!!!
در اثر چي اينجوري شده است؟ما اول كنتر برق هم محافظ داريم كه اگر نوسان برق داشتيم برق خانه را قطع كند!!

---------- Post added at 03:39 PM ---------- Previous post was at 03:37 PM ----------

احتمالا باید پاور باشه و ترکیدن یه چیزی!

حالا تو قطعات الکترونیکی ترکیدن بیشتر به سمت خازن میره .

خازن وقتی بترکه هیچ بویی هم نداره!

کیس با یه پاور دیگه تست کن ببین چی میشه.

بايد ببرمش جايي كه خريدم!!
پاور اضافه ندارم.
گفتم اگر فقط پاور هست ديگر كيس را نبرم!!اما همه را ببرم بهتر است!

EXTREME
29-11-2010, 19:56
کاملا درسته احتمالا همون خارن اصلی پاور که 220 ولته ترکیده اگه گارانتی داره که ببر و گرنه خودت بازش کن خازنی که ترکیده عوض کن
و ولتاژهای خروجیشو بگیر اگه ولتاژهای خروجی درست بود ازش استفاده کن

HORROR
29-11-2010, 23:55
دوست عزیز بهتره اول ببری تعمیرگاه که به خونتون نزدیک هست..و کل کیس رو چک کنه...و بعد ببری به گارانتی
اما به نظرم پاور هست چون در بعضی از شرایط پاور با وجود خرابی باز هم برق میده به قطعات و این خطرناکه!

hoomi_gta
30-11-2010, 10:53
فکر کنم 10 سال پیش بود برای من هم این اتفاق افتاد و داشتم کار میکردم که پاور کیسم ترکید!! معمولا به مادربورد و قطعات اصلی صدمه ای وارد نمیشه پاور و عوض کنی مشکل حل میشه

alisam44
01-12-2010, 09:25
فکر کنم 10 سال پیش بود برای من هم این اتفاق افتاد و داشتم کار میکردم که پاور کیسم ترکید!! معمولا به مادربورد و قطعات اصلی صدمه ای وارد نمیشه پاور و عوض کنی مشکل حل میشه

با سلام و تشكر از تمامي دوستان كه همفكري و راهنمايي كردند

مرسي دوست عزيز
حدس شما درست بود فقط پاور تركيده بود كه بردم و يك نو تحويل گرفتم!!(گارانتي تعويض)
خوشبختانه به مين برد و سي پي يو آسيبي وارد نشده بود!
به نظر شما دليلش چي بوده؟2 هفته است سيستم خريدم!!!

amd>intel
01-12-2010, 09:31
پاور بايد عوض كنيد . و گرنه دوباره داستان همينه البته ممكنه ايندفعه قطعات ديگه آسيب ببينند و شامل گارانتي نميشود

HORROR
01-12-2010, 14:15
میتونه از نوسان برق باشه.اما با احتمال زیاد پاور شما جنسش خوب نیست سعی کن پاور استاندارد بگیری

hoomi_gta
04-12-2010, 14:52
با سلام و تشكر از تمامي دوستان كه همفكري و راهنمايي كردند

مرسي دوست عزيز
حدس شما درست بود فقط پاور تركيده بود كه بردم و يك نو تحويل گرفتم!!(گارانتي تعويض)
خوشبختانه به مين برد و سي پي يو آسيبي وارد نشده بود!
به نظر شما دليلش چي بوده؟2 هفته است سيستم خريدم!!!
نوع پاور خیلی مهمه و همینطور حتما برای برق کامپیوتر از محافظ استفاده کنید. پاور های گرین خیلی مناسب هستند و از این اتفاقات براشون کم میفته البته محافظ حتما لازمه و اگر امکانش هست برای کل خونه ترانس بذارید تا خیالتون از نوسان برق راحت باشه

lol_1029
04-12-2010, 15:51
والا من نمیدونم این فروشنده ها چرا از پاور گرین بد میگن...من 2 ساله یه 500 گرین استفاده میکنم حتی فنش هم به صدا نیافتاده..

HORROR
05-12-2010, 00:49
والا من نمیدونم این فروشنده ها چرا از پاور گرین بد میگن...من 2 ساله یه 500 گرین استفاده میکنم حتی فنش هم به صدا نیافتاده..

پاور گرین بسیار مناسب و استاندارد هست .. من 2 سال هستش که گرین دارم یه بار به خاطر اتصال بد سیم پاور سوخت. و پاورو باز کردم بدون اینکه به زمان گارانتی توجه کنم ولی هنوز 2 ماه گارنتیش مونده بود!
بردم گارانتی و حقیقتو گفتم (یه دونه نوشو انداخت جاش)

Corei7_980X
06-12-2010, 19:14
Power: Gigatron 560 wat
این رو بگیرید :
Antec ea 650=80
یا
green gp 686b = 140

alisam44
07-12-2010, 08:27

سلام دوست عزيز
قديميهاي آن خوب هستند!جديدا خوب نيستند.

alisam44
07-12-2010, 08:36
نوع پاور خیلی مهمه و همینطور حتما برای برق کامپیوتر از محافظ استفاده کنید. پاور های گرین خیلی مناسب هستند و از این اتفاقات براشون کم میفته البته محافظ حتما لازمه و اگر امکانش هست برای کل خونه ترانس بذارید تا خیالتون از نوسان برق راحت باشه

سلام دوست عزيز

ما دم كنتور ورودي برق خانه يك ترانس فراتل داريم براي نوسان برق!!!بعد از اين قضيه هم يك محافظ ديجيتال فرين الكترينيك خريدم!گرين جديداً كيفيتش بد شده!!
من مي خواستم گرين 535B بخرم كه از شانس ما ناياب شده و با 80 تومان فروشنده پاور گيگاترون را پيشنهاد داد و گفت از گرين بهتره!!صداش خيلي كم است و 560 واتش حدود 540 وات خروجي مي دهد(با دستگاه اندازه گرفتم)

---------- Post added at 08:36 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

این رو بگیرید :
Antec ea 650=80
یا
green gp 686b = 140

سلام دوست عزيز

پاور را تازه خريدم و امكان عوض كردنش نيست!!گارانتيشم يك سال تعويض هست!مي خواستم 535B از گرين بگيرم با 50 ماه گارانتي تعويض كه ناياب شده از شانس ما!!
پاور بردم گارانتي يك نو بهم دادند!!اميدوارم ديگر مشكلي براش پيش نيايد!
اميدوارم ضربه اي به مادربورد يا سي پي يو نزده باشد!!نيمسوزي يا ....

hoomi_gta
07-12-2010, 13:50
پاورت که ترکید چی بود مدلش؟ البته همین که این اتفاق به مین بورد آسیبی نرسیده یعنی پاور بدبخت وظیفه خودشو انجام داده :31: عجیبه که ترانس داشتید و این اتفاق افتاده!

alisam44
08-12-2010, 08:06
پاورت که ترکید چی بود مدلش؟ البته همین که این اتفاق به مین بورد آسیبی نرسیده یعنی پاور بدبخت وظیفه خودشو انجام داده :31: عجیبه که ترانس داشتید و این اتفاق افتاده!

آري اين هم قضاوت خوبيست!!
پس پاورم شهيد شد تا مادربورد و سي پي يو زنده بمانند! :31:
مارك پاور: Gigatron 560 wat

MEHDI_SAYAH
06-01-2011, 01:36
100 %از پاوره