PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای طراحی بنر

safoora55
29-11-2010, 09:50
سلام دوستان
می خواستم بدونم اگر عکسی رو که کوچیک هست با dpi 72 کپی کنم توی صفحه ای که خیلی بزرگتره با dpi 300 برای یک بنر موقع چاپ خراب نمیشه؟ توی فتوشاپ وقتی پرینت سایز رو میزنم به نظر خیلی رنجه نمیاد
من می خوام از یک وکتور کارت ویزیت برای زمینه ی بنر 2*3 استفاده کنم میشه؟
این فایل های eps چه جور فرمتی هست؟
ممنونم اگر لطف کنید جوابم رو بدید

part gah
29-11-2010, 13:29
معمولا برای بنر از عکس های با کیفیت استفاده میکنند که با بزرگ شدن افت کیفیت پیدا نکنن.بهتره از طرح وکتور 300dpiاون طرحی که تو کارت ویزیت استفاده کنید.
EPS هم فرمت رایج در فتوشاپ.

s_r_asadiyan
29-11-2010, 22:37
eps
یکی از فرمت های برداری هست که با کورل و ایلیستور می تونی اجزای طرح ت رو آن گروپ کنی و با هر ابعاد چاپش کنی ولی در فتوشاپ بصورت یک لایه با ابعاد دادن می تونی استفاده کنی
برای چاپ بنر حتما از عکسای با کیفییت بالا منظور رزولویشن بالا استفاده کن پرینت سایز رو هم چک کن اگه مشکل نداشت (البته با توجه به اینکه بنر برای کارایی استفاده میشه که از دور دید دارن یکی دوتا هم اگه زوم اوت کنی و تصویرت قابل قبول باشی موردی نداره )

safoora55
30-11-2010, 06:48
یعنی چی با ابعاد دادن؟
اگر dpi عکس روی 72 بود ولی خودم براش 300 تعریف کنم وافعا تغییری ایجاد میشه؟
میشه eps رو توی کورل باز کرد؟

part gah
03-12-2010, 11:42
اگر dpi عکس روی 72 بود ولی خودم براش 300 تعریف کنم وافعا تغییری ایجاد میشه؟
عکسی که رزولیشنش پایین بخوای ببری بالا کیفیت عکس افت پیدا میکنه مگر توی موارد خیلی کم که عکس با بزرگتر شدن افت کیفیتش زیاد محسوس و چشمگیر نیست که به قول دوستمون با چک پرینت از کیفیت مطلوب تصویر میتونی مطمئن بشی.من الان کرل x5 روی دستگاهم نصبه EPS رو نه تو Open دیدم نه تو import . بازم از دوستان سوال کن شاید از طریق دیگه ای فایل EPS رو توی کرل باز میکنن.

abbasa
04-12-2010, 11:32
eps را تا انجا كه من ميدونم ايلستروتور به راحتي باز ميكنه با ايلستروتور بازش كن اكسپورت كن تو فتوشاپ با رزولوشن 300 اگه خواستي تو كرول بياري بايد ايمپورت كني همينجوري تو كورل نمياد يكم ور بري خودت ميفهمي