PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : نستعليق و فوتوشاپ (كاربردي )

*Zahr@RT*
13-05-2006, 12:15
به نام خدا

سلام
(خواهشمند است اساتيد محترم نخوانند واگر خواندند نخندند كه اگر خنيدند من مي گريم !)

مشكل اصلي براي تايپ با فونت نستعليق اينه كه فرمت فايل برنامه هايي كه اين فونت رو دارن به فوتوشاپ نمي خوره واسه خاطر همين يه راهي كه باهاش كار مي كنم رو براي شما مي زارم يه موقع كار شما رو هم را انداخت (البته آرش بسيار حرفه اي اين مشكل رو بر طرف كردن خسته نباشه خيلي زحمت كشيده)اينجا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من واسه تازه كارايي مثل خودم يه آموزش ميزارم
اول بايد يك برنامه اي كه فونت نستعليق داره رو رو كام نصب كنين مثل برنامه چليپا يا نامه نگار ترجيحا نامه نگار باشه چون به نظر من كار كردن اين روش باهاش راحت تره بعد ازاينكه برنامه رو نصب كردين برين داخل برنامه و با اين فونت ويه سايزه بزرگ هرچه مي خواهد دل تنگتان را بتاي پيد
::راهنمايي::براي كشيده نوشتن حروف بعد ز تايپ كامل كلمه بايد اون حرفي كه مي خواهيم كشيده بنويسم با موس روش كليك كنيم بعد دكمه ِ شيفت و آندر لاين رو باهم بگيريد در صورت موجود بودن كشيده اون حرف تغيير مي كنه ويكي ديگه از كارهاي جالبي كه از دست اين برنامه برمياد اينه كه مي تونيد كلمات را به هر جايي از صفحه درگ كنين براي اين كار بعد از اينكه جملتون رو نوشتين موس رو در اول جمله كليك كنين تا جعبه ابزار ٍ ((شكلي ديگر)) فعال بشه بعد روي جعبه ابزار كليك كنين تا يه جعبه ايزار جانبي هم براتون باز بشه مي بينيد كه يكي از كلمات جملتون به رنگ آبي مي شه در اين صورت با نگه داشتن موس روي اين كلمه مي تونيد كلمه رو به هرجايي كه بخواين انتقال بدين ويا كلمات رو يكي يكي روي هم سوار كنين (بستگي به ذوق هنري خودتون داره )و بهتره كار انتقال رو بزاريم بعد از تايپ كردن كامل جمله يعني ديگه آخرين كارمون باشه
خب بريم سر اصل مطلب: كارتون كه تموم شد همين طوري كه پنجره ي نامه نگار بازه : كليد prtScSysrq روي كيبرد كه معمولا"بعد از كليد f12 هست رو فشار بدين تا از دسكتاپ عكس بگيرين (فقط ويندوز xp )بعد به برنامه ي فوتو شاپ برين يه پنجره جديد با سايزه بزرگ(33*22 ) سانتي باز كنيد بعدش داخل پنجره كليك كنين و دكمه هاي ctrl+vرو باهم فشار بديد مي بينيد كه نوشته با عكس برنامه الان تو فوتوشاپه(اين ترفند به درد كاراي ديگتون ميخوره حتما" يادتون بمونه )
محدوده ي نوشته رو انخاب كنيد و آن را به يه فايل جديد با اندازه مناسب انتقال بدبن براي اينكه اندازه فايل جديد فيكس در بياد با فعال كردن view>>rulers مي تونيد اندازه محيط انتخاب شده رو ببينيد بعد براي فايل جديد همين اندازه ها رو وارد كنين البته دقت داشته باشيد كه رزوليشن دو فايل با هم برابر باشن بعد از انتقال لايه به فايل جديد/ قبلي رو ببندين كه ديگه كاري باهاش نداريم
بعد از اين كار با استفاده از ابزار magic wand tool كه روي عكس پاييني با علامت 1 مشخص شده نوشته رو انتخاب كنيد وروي اين لايه اعمال كنيد مي بينيد كه نوشته به حال انتخاب در اومده *اگه دقت كنيد يه جاهايي از حروف مثل داريره ي (ه) داخلش انتخاب نشده بايد با همين ابزار دقيقا داخل همين جاهاي انتخاب نشده كليك كنيد تا اونا هم انتخاب بشن وبعدا" مشكلي پيش نياد

بعد با ابزارmagic eraser tool كه روي عكس بالايي با شماره ي2 مشخص شده رو روي لايه اعمال كنين مي بينيد كه فقط نوشته روي صفحه باقي مونده‌.قبل از اينكار بهتره با ابزار zoomtool
تصوير رو تاچهارصد درصد بزرگ كنيد اين كار فقط به خاطر اينه كه كارتون دقيق تر دربياد ونتيجه ي كار قابل خوندن باشه
(واي خسته شديم ! البته اگه شما هم همراهي مي كنين!)
خب حالا ديگه مي تونيد هر بلايي خواستين سرش بيارين
با افكت هاي مختلف امتحانش كنين ويه بك گراند مناسب براش بزارين اينم نتيجه ي كار

(توضيح اضافي )گفتم بك گراند ياد يه نكته افتادم :شما ميتونين يه جايي از يه فيلم به خصوص اين فيلماي تخيلي رو كه ازتركيب بنديش خوشتون مياد به عنوان بك گراند كاراتون استفاده كنين چطوري ؟الان ميگم با فشار دادن ctrl+i مي تونيد از او ن قسمت فيلم عكس بگيرين (اگه سوالي در مورد اين پست داشتين در اولين فرصت اگه بلت بودم جواب ميدم ) &پايان
.:نتيجه ديني مذهبي :.
خدايا يه كاري بكن جوووناي ايران قبل از آشنا شدن با ياهو وامكاناتش با يه سايت مثل پي سي ورلد وامكاناتش آشنا بشن !!!!!!!(((صلوات )))منبع: نهج المخفي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يان

zahrajun
13-05-2006, 15:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :thumbsup:

somayeh_63
13-05-2006, 22:49
×××××××××××××××××××
×××××××××××××××××××

arash_irani
14-05-2006, 07:59
سلام دوست من
خيلي خوبه اگر چيزاي ديگه هم در مورد برنامه نامه نگار ميدوني تو همين تاپيك قرار بدين لطفا واقعا خيلي ها مثل بنده نياز دارند :)

بازم ممنونم و موفق باشيد
يا حق

*Zahr@RT*
14-05-2006, 12:33
چشم آرش ايراني آموزش هم مي زارم ولي بهتر بود مي پرسيدين كه كجاش اشكال دارين چون اين نرم افزار فارسيه البته شما استاد مايي ببخشيد اين طوري مي گم :blush:
جواب سميه رو هم كه دادين فكر نكم نيازي باشه من تكرار كنم (ولي خوب نيست بدون اين كه آدم علم كافي داشته باشه در مورد يه چيزي نظر اشتباه بده )
بعد از گزينه اي كه مي تونين سايز نوشته ها رو تغيير بدين مي بينيد كه مي تونيد نوع نستعليق نوشتن رو هم تغيير بدين گزينه اول و دوم تقريبا مثل هم هستن وتفافت (تفاوت ) زيادي ندارن هر دو براي بزرگ نويسي مي باشند فقط براي امتحان كلمه محمد رو تايپ كنبن با (گلستان و نيستان )يه تغير جزعي رو مي بينيد
و گزينه ي ِ مهستان براي خط تحرير خوشنويسيه كه اونم به جاي خودش به درد بخوره
وقتي برنامه رو باز مي كنين مي بينيد كه بيشتر جعبه ابزا بستس پس برين به ((نمايش= جعبه ابزار ))و همه ِ اونا رو فعال كنيد بعد با نگه داشتن موس روي هر كدوم مي تونين كار اون رو از دنباله ي موس ببينيد الان مابيشتر با جعبه ابزار (((تركيب نستعليق )))كا رداريم اين جعبه هميشه غير فعاله (مشكلي كه من اول كار داشتم )ولي بايد بم وقتي فعال مي شه كه شما جمله يا كلمه ي مورد نظر خودتون رو تايپ كرده باشين و علامت گر موس رو در اول جمله كليك كنين تا اون فعال بشه من بقيه رو با توجه به عكس توضيح ميدم كه با شماره اونا رو مشخص كردم

1-همون جعبه ابزار تر كيب نستعليقه وقتي روش كليك كنين يه جعبه ابزار جانبي باز مي شه
3_وقتي كليك كردين شه مي بينيد كه يكي از كلمات جملتون به رنگ آبي مي شه كه مي تونيد با اين گزينه (روي شكل 3) كلمات رو به شكلهاي ديگه البته اگه در حافظه ي برنامه باشه تغيير بدين
2_2_و با اين فلشها مي تونيد انخاب رو به به كلمه ديگه انتقال بدين يعني مثلا كلمه ي بعدي آبي مي شه
كه مي تونيد اون رو تغيير بدين و يا با درگ كردن اون رو از خط زمينه بالا تر يا پايين تر ببرين
همونيكهتو پست اولي توضيحشو دادم (((( در اين صورت با نگه داشتن موس روي اين كلمه مي تونيد كلمه رو به هرجايي كه بخواين انتقال بدين ويا كلمات رو يكي يكي روي هم سوار كنين (بستگي به ذوق هنري خودتون داره )و بهتره كار انتقال رو بزاريم بعد از تايپ كردن كامل جمله يعني ديگه آخرين كارمون باشه)))))
4_اين گزينه به جاي انتقال از كلمه به كلمه ديگه از حرف به حرف بعد انتقال ميده اگه امتحان كنين
ميفهمين من چي مي گم
در ضمن بهتره با خط نستعليق تا حدودي آشنا بشين تا بتونيد متناي جذاب تري رو به وجود بيارين
ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه اميدوارم از حرفاي من سر در آورده باشين سوالي بود در خدمتيم

abtin_khosravi
15-05-2006, 01:17
ممنون عزیز
والله سمیه خانوم تو نستعلیق محمد اونجوری نوشته میشه.شما اشتباه خوندی

ممنون عزیز روشت جالب بود

Shahin King
16-05-2006, 04:19
*Curi0us-arty* جان سلام

دستت در نکنه . مفید و کاربردی . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قربان شما : شاهین کینگ

Behroooz
16-05-2006, 09:46
جالب بود ولي برنامه كلك از همه بهتره براي خطاطي

*Zahr@RT*
16-05-2006, 15:15
ااااااااااااا سميه جان چرا ضربدر كرديشون ?؟مي ذاشتي همه فيض مي بردن :happy:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
شاهين كينگ جان قابلي نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (عشقولانه)اينم كه گفتم كاربرديه يعني ببخشين حرفه اي نيس ;)
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
بهروز جان برنامهِ كلك چيه ؟؟?؟?؟?؟???؟???؟?؟??؟؟?آيا ؟?؟?؟?؟???؟???؟?؟??؟؟? :blush: من ندانستم
=-=-=-=-=-=-=-=-=--

somayeh_63
30-05-2006, 23:32
ااااا شه جالب بعد يه عمر اينجا رو ديدم

نه اقا ارش به جان خودم اين غلط املايي نبود تايپي بود

جناب abtin_khosravi عزيز شما دقت کنيد به جان خودم اشتباهه ميدونم منظورتون چيه ولي اون طوري نيست

بعدشم استارتر عزيز آرتي جان من ضربدر نکردم خودش اين طوري شده!!!!!!!!!!!!!1
من که چيز بدي ننوشته بودم چرا سانسور شده؟