PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تطبیق دادن دوربین در شش مرحله با 3ds Max

3d-meysam
27-11-2010, 18:07
سلام این یه آموزش جدید بود که گقتم ترجمه کنم بذارم واستون. تو سایت خودم گذاشتم ولی چون هنوز راه نیفتاده بی استفاده مونده :31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3ds Max و نرم افزارهای دیگر معمولاً یک پلاگین برای کمک به کاربر در مطابقت دوربین دارند. فکر میکنم دانستن قواعد مطابقت دادن دوربین بصورت دستی و سریع باید مهم باشد. در این تمرین من از تری دی مکس استفاده میکنم، این یک روش جامع است تا بتوانید آن را در نرم افزاری های دیگر هم بکار ببرید.

من ارتفاع از سطح زمین را با مرد قد بلند 1.70 متری در نظر می گیرم، چون این ارتفاع شایع ترین میانگین قد است. دراینجا تصویر اصلی را قرار داده ام، بصوری که بتونید از آن برای تمرین خودتون استفاده کنید.

بیاید شروع کنیم!

در پنل Render، مقدار Render Output Size وارد کنید. تصویر و اندازه خروجی باید اندازه یکسانی داشته باشند. تصویر ما 1600 x 1200 است. (Image Aspect=1,333).

عکس را بعنوان تصویر زمینه قرار دهید.

مطمئن باشید که گزینه Show Safe Frame (Shift+F) فعال شده باشد تا ویوپورت به تناسب درست برسد.

یک plan بسازید، شبیه یک کف بزرگ و آن را به بخش های زیادی تقسیم کنید. این خطوط به ما در مطابقت کردن دوربین با Plan کمک می کند.

یک دوربین بسازید و ارتفاع دوربین و هدف دوربین را 1.7 متر قرار دهید. (این همان ارتفاعی است که ما درنظر گرفته بودیم ( .سپس نمای دوربین را در یکی از ویوپورت ها نمایش دهید.

این تصویر از روی زمین گرفته شده و باید وسعت دید آن با یک انسان برابر باشد. بنابراین گزینه Camera Horizon را فعال کنید. سپس هدف دوربین را انتخاب و در راستای محور Z جابجا کنید تا با ارتفاع انسان ها برابر شود.

مقدار فاصله کانونی دوربین (Lens) را با دوربین های واقعی تنظیم کنید. در اینجا سه راه برای پیدا کردن فاصله کانونی تصویر وجود دارد.

خود شما عکس را گرفته اید و از اطلاعات آن مطلع هستید.
روی تصویر راست کلیک کنید و مقادیر را در قسمت Advanced Properties تصویر پیدا کنید.
فقط تجربه! باید حدود 35 تا 38میلی متر باشد.

هدف دوربین را به چپ و راست جابجا کنید تا خطوط تطبیق پیدا کنند.

اگر بخواهید مطابقت دوربین را آزمایش کنید، دو کار باید انجام دهید:

Plan را بالا و پایین جابجا کنید و ببینید آیا با تصویر مطابقت دارد.
Plan را حذف کنید و یک جسم ایجاد کنید. سپس باید طوری مشاهده شود که گویی جزئی از تصویر است.

allah1ast
28-11-2010, 19:55
سلام-اگه میشه نسخه pdf رو بذارید...
باتشکر
:31: