PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چکار کنم - راهنمایی برای کسب و کار

firstpars
26-11-2010, 22:29
سلام
من جوانی هستم که چند ماهیست خدمت سربازی را تمام کرده ام. حقیقتا نمیتوانم در خصوص شغلم تصمیم گیری کنم.
میخواستم خواهش کنم شرایط بنده را بررسی کرده و بهترین فعالیت اقتصادی را که می توانم انجام دهم به من معرفی نمایید.
امکانات:
حدود 8 هکتار زمین در خارج از شهر به همراه آب کشاورزی و فاقد برق که متعلق به پدرم است
250 متر زمین مسکونی در داخل شهر
یک مغازه ی 11 متری در خیابان فرعی کم تردد (قبلا خواربارفروشی بوده)
و مبلغ 3 و نیم میلیون تومان سرمایه
هیچ ضامن یا سندی هم برای گرفتن وام ندارم
در یک شهر کوچک زندگی می کنم

حال مانده ام با این امکانات و شرایط و با این سرمایه ی اندک، چه کاری می توانم انجام دهم. نسبت به آینده ی شغلی و مالی ام بسیار ناامید و بدبین هستم. شما اگر جای من بودید چکار می کردید؟

kiarash3500
27-11-2010, 12:15
تحصیلاتتون هم میتونه کمک کنه چیه؟

AKBAR132
29-11-2010, 15:54
ول کن برو کشاورزی ...... حلال ترین لقمه ......... بدون دقدقه ......... دور از هیاهو ......... آزاد ..... اگه اصولی کار کنی پر درآمده
ما هم یه کمی کشاورزی داریم اما نه زیاد در حد نون شب .... دارم درس میخونم

AliSub
29-11-2010, 16:22
بازتو خوبه همینایی که میگی داری!

ما که هیــــــــچــــــی نداریم چه کار کنیم!

shahinfarasystem
29-11-2010, 22:48
دوست عزیز لطفا تحصیلات و شهری که توش مستقر هستید رو بگید... تا بشه بهتر کمکتون کنیم

firstpars
01-12-2010, 00:21
تحصیلاتم دیپلم کامپیوتر و شهر محل سکونت؛ فسا - استان فارس ( تقریبا 100 کیلومتری شیراز )
منتظر کمکهای فکری شما هستم

shahinfarasystem
01-12-2010, 10:01
تحصیلاتم دیپلم کامپیوتر و شهر محل سکونت؛ فسا - استان فارس ( تقریبا 100 کیلومتری شیراز )
منتظر کمکهای فکری شما هستم

تا چه حدي با كامپيوتر تو عمل آشنا هستيد؟؟

واينكه دوست داريد توي فيلد خودتون كار كنيد يا كاري باشه كه درآمدزا باشه بيشتر؟؟؟

tired friend
01-12-2010, 14:15
همه ی آواتارا سیا سفیدن که:31:
همون برو کشاورزی کن به نفعته:10:
یا با همون کشاورزی اون جایی که مغازه بودو اجاره بده ماهی 20-30 تومن
باقیشم خدا می رسونه:40:
یا همراه با کاره کشاورزی یه کافی نت هم بزن توش کار کن اگه مرد عملی

firstpars
01-12-2010, 21:34
تا چه حدي با كامپيوتر تو عمل آشنا هستيد؟؟

واينكه دوست داريد توي فيلد خودتون كار كنيد يا كاري باشه كه درآمدزا باشه بيشتر؟؟؟
در حد متوسط. نصب ویندوز و طراحیهای گرافیکی با فوتوشاپ و تایپ و ...
خیر. علاقه ی خاصی به رشته ی به خصوص ندارم و مایلم بیشتر به جنبه های درآمدزایی شغل توجه شود.

همه ی آواتارا سیا سفیدن که:31:
همون برو کشاورزی کن به نفعته:10:
باقیشم خدا می رسونه:40:
یا همراه با کاره کشاورزی یه کافی نت هم بزن توش کار کن اگه مرد عملی
متشکرم از نظر شما

dimah2005
01-12-2010, 22:16
زمینتو راه بنداز ، که هم عشقه هم صفا و هم اگه اصولی و به روز کار کنی درامد زا (مطمئنن بانک کشاورزی بهت وام میده )
دو تا مهندس کشاورز وردار بیار (کلی هم دعات می کنن)

Perpetual
01-12-2010, 23:43
اول یه شرکت ثبت کن.
بعدش به نام شرکت یه چند تا گلخونه توپ راه بنداز و توشون از پسته تا انواع محصولات ناب گلخونه ای رو برداشت کن.
حتما که نباید کارشناس کشاورزی باشی تا یه کشاورز یا تولیدکننده خوب بشی!!!

s_paliz
01-12-2010, 23:54
غصه آینده رو نخور خودش میاد و میره....

کشاورزی و دامپروری راه خوبی هست... البته از نوع مکانیزه. آب هم که هست دیگه محشره
شما برو جهاد کشاورزی منطقه خودتون.. اونجا با کارشناسش مشورت کن و شرایط خودت رو بگو... راهنمایی میکنه...
من عاشق کشاورزی و دامپروری هستم. اگه ۸ هکتار زمین داشتم که پشتک میزدم همینجا :دی

ممکنه توی این راه ۱۰-۲۰ بار به بن بست بخوری ولی سرسخت باشی به یک نتیجه عالی میرسی.

:18:
مگه آتیش زده به مالش؟؟؟!!!!

firstpars
02-12-2010, 04:45
و مبلغ 3 و نیم میلیون تومان سرمایه
هیچ ضامن یا سندی هم برای گرفتن وام ندارم

زمینتو راه بنداز ، که هم عشقه هم صفا و هم اگه اصولی و به روز کار کنی درامد زا (مطمئنن بانک کشاورزی بهت وام میده )
دو تا مهندس کشاورز وردار بیار (کلی هم دعات می کنن)
همانطور که عرض کردم به دلیل نداشتن ضامن و سند، به هیچ وجه نمیتوانم وام بگیرم

اول یه شرکت ثبت کن.
بعدش به نام شرکت یه چند تا گلخونه توپ راه بنداز و توشون از پسته تا انواع محصولات ناب گلخونه ای رو برداشت کن.
حتما که نباید کارشناس کشاورزی باشی تا یه کشاورز یا تولیدکننده خوب بشی!!!
هزینه ی ساخت گلخانه را از کجا تامین کنم؟
طبق براوردها، ایجاد هر مترمربع گلخانه با احتساب تجهیزات و ادوات حدود 20000 تومان هزینه خواهد داشت که برای ساخت یک گلخانه ی 5000 متری به 100 میلیون تومان سرمایه نیاز است

Perpetual
02-12-2010, 05:45
همانطور که عرض کردم به دلیل نداشتن ضامن و سند، به هیچ وجه نمیتوانم وام بگیرم

هزینه ی ساخت گلخانه را از کجا تامین کنم؟
طبق براوردها، ایجاد هر مترمربع گلخانه با احتساب تجهیزات و ادوات حدود 20000 تومان هزینه خواهد داشت که برای ساخت یک گلخانه ی 5000 متری به 100 میلیون تومان سرمایه نیاز است
من نگفتم همه زمینت رو گلخونه بکن.
گام به گام باید جلو بری اول با 2 تا گولخونه تر و تمیز نسبتا بزرگ کارت رو شروع کن.
بعدش در کنارش می تونی زمینای باقی مونده رو همون انواع گل بکاری و وقتی ان شاء اله پول دستت اومد گسترشش بده.
در ضمن شما وقتی شرکتتون رو وثبت کردید می تونید با این شرکت حتی پروژه های صنعتی و یا سفارشات بعضی ارگان ها رو هم تامین کنید.

shahinfarasystem
02-12-2010, 13:16
سلام

در مورد زمینت:
با پدر و همفکری چندتا مهندس کشاورزی موقعیتت رو خوب بسنج و یه محصولی که به شرایط جغرافیایی منطقتون می خوره شروع به کشت بکن و کار اصلی ات رو بگذار روی کشاورزی

در مورد زمین مسکونی:
با یه معمار صحبت کن که اونجا خونه بسازه زمین از شما ساخت از اون.....
اگه 4 طبقه بسازه 2تا مال شما میشه
یکی اش رو خودت بشین یکی اش هم اجاره بده...

در مورد پول بانکت:
بریز توی کار کشاورزی ات

مغازه:
مغازتو اجاره بده حداقل یه درآمد ثابت ماهیانه برات داشته باشه

چشم نزنم موقعیت خیلی خوبی داری
قدرشو بدوون
این قدر هم ناامید نباش

مرد مومن جوونای هم سن ما ممکنه کلی بخوان کار کنند تا یه خونه بتونند رهن بکنند
از موقعیتت خوب اسافاده کن

از چند نفر که تو کار هستند (کشاورز، بازاری و... ) مشورت بگیر حتما
موفق باشی

firstpars
02-12-2010, 13:20
من نگفتم همه زمینت رو گلخونه بکن.
گام به گام باید جلو بری اول با 2 تا گولخونه تر و تمیز نسبتا بزرگ کارت رو شروع کن.
بعدش در کنارش می تونی زمینای باقی مونده رو همون انواع گل بکاری و وقتی ان شاء اله پول دستت اومد گسترشش بده.
در ضمن شما وقتی شرکتتون رو وثبت کردید می تونید با این شرکت حتی پروژه های صنعتی و یا سفارشات بعضی ارگان ها رو هم تامین کنید.

دوست عزیز من هم نگفتم قصد دارم کل مساحت زمین را به گلخانه اختصاص بدهم
کل متراژ زمین 80000 متر است که اگر بخواهیم از زمین استفاده ی بهینه کنیم میتوان 16 گلخانه ی 5000 متری (یعنی نیم هکتاری) در آن ایجاد کرد
صحبت من این است که ساخت گلخانه با هر متراژی هم که باشد هزینه بر است و سرمایه ی من نمیتواند به واسطه ی اخذ وام ، بیشتر از آن سقف 3.5 میلیونی که عرض کردم باشد
به عبارتی در تامین هزینه ی ساخت گلخانه با مشکل مواجه هستم
از سویی، با تحقیقاتی که انجام داده ام به این نتیجه رسیده ام که ساخت گلخانه با متراژهای پایین از نظر اقتصادی و بهره وری منطقی نیست
مجوز برای ساخت گلخانه ی کمتر از 3000 متر هم صادر نمیشود. توجه داشته باشید که گلخانه ی 3000 متری، یک گلخانه ی بزرگ محسوب نمیشود. حال هزینه ی ساخت همین 3000 متر هم چیزی حدود 60 میلیون میشود.
شما که فرمودید در سطح و متراژ پایین شروع کنم، منظورتان دقیقا چه متراژی بود؟

در خصوص ثبت شرکت و انجام سفارشات ارگانها کاملا حق با شماست، اما مشکل اصلی همان تامین سرمایه برای استارت کار است

در بحث استفاده از زمین مورد بحث، همانگونه که گفتم بیشتر از 3.5 میلیون نمیتوانم هزینه کنم و سند و ضامن برای گرفتن وام هم ندارم

سلام

در مورد زمینت:
با پدر و همفکری چندتا مهندس کشاورزی موقعیتت رو خوب بسنج و یه محصولی که به شرایط جغرافیایی منطقتون می خوره شروع به کشت بکن و کار اصلی ات رو بگذار روی کشاورزی
سلام دوست عزیز
ضاهرا باید همین کار را انجام دهم
متشکرم

در مورد زمین مسکونی:
با یه معمار صحبت کن که اونجا خونه بسازه زمین از شما ساخت از اون.....
اگه 4 طبقه بسازه 2تا مال شما میشه
یکی اش رو خودت بشین یکی اش هم اجاره بده...
متاسفانه زمین فاقد سند است.
دلیل اینکه بحث این زمین را در پست اول مطرح کردم این بود که تصور می کردم فعالیتی که نیاز به سند نداشته باشد پیشنهاد بشود.

در مورد پول بانکت:
بریز توی کار کشاورزی ات
ok, thanks

مغازه:
مغازتو اجاره بده حداقل یه درآمد ثابت ماهیانه برات داشته باشه
نمیشود اجاره داد
مغازه در واقع متلعق به خودم نیست
مغازه متعلق به پدر بزرگم بود که 6 سال پیش از دنیا رفت و پسرانش (که میشوند عمو و پدر من) مغازه را نفروختند که بین خودشان تقسیم کنند.
مغازه به کل بلا استفاده مانده تا حالا و عمو و پدرم گفته اند که من و پسر عمویم میتوانیم به هر طریقی که میخواهیم و برای هر نوع کسب و کار از این مغازه استفاده کنیم
به عبارتی مالکیت متعلق به من نیست اما میتوانم در این مغازه بدون پرداخت اجاره، شروع به کسب و کار کنم

از بابت وضعیت سند زمین مسکونی و همچنین این مغازه ؛ کم کم دارد برای دوستان روشن میشود که شرایط به آن خوبی که فکر میکنید هم نیست متاسفانه

s_paliz
02-12-2010, 14:26
در مورد زمینت:
در این زمینه باید بری جهاد کشاورزی..

shahinfarasystem
02-12-2010, 21:36
برای این دوتا موردت فقط پیگیری نیازه....

متاسفانه زمین فاقد سند است.
دلیل اینکه بحث این زمین را در پست اول مطرح کردم این بود که تصور می کردم فعالیتی که نیاز به سند نداشته باشد پیشنهاد بشود.

از شهرداری منطقه یا استان پی گیری کن که چجوری میتونی سند بگیری
با یه معمار مشورت کنی ضرر نمیکنی
سند رو بگیری همه چی ردیفه دیگه

نمیشود اجاره داد
مغازه در واقع متلعق به خودم نیست
مغازه متعلق به پدر بزرگم بود که 6 سال پیش از دنیا رفت و پسرانش (که میشوند عمو و پدر من) مغازه را نفروختند که بین خودشان تقسیم کنند.
مغازه به کل بلا استفاده مانده تا حالا و عمو و پدرم گفته اند که من و پسر عمویم میتوانیم به هر طریقی که میخواهیم و برای هر نوع کسب و کار از این مغازه استفاده کنیم
به عبارتی مالکیت متعلق به من نیست اما میتوانم در این مغازه بدون پرداخت اجاره، شروع به کسب و کار کنم

خدا بیامرزدتشون
اما به نظرم با پدر و عمو صحبت کن که مغازه رو بفروشن یا اجاره بدهن که نون داشته باشه
همینجوری فایده نداره که
دست دست نکن برادر

دستتو بزن به زانو تو شنبه پی گیر کاراش بشو
اگر اینا رو ردیف کنی و کار اصلی ات رو کشاورزی بگذاری کلی پیشرفت میکنی توی زندگی ات....

shabeashegha
08-12-2010, 23:23
متراژ مغازه چقدره؟
من نمیدونم هزینه دیوار کشی و سقف زدن چقدره ولی جات باشم یه پرورشگاه ماهی زینتی یا گوشتی میزنم. شنیدم جهاد کشاورزی کلاساشو مجانی میذاره (یا شایدم با هزینه خیلی کم) کار پرسودیم هست

بی باک بی بال
08-12-2010, 23:35
این پیشنهاد ها چی به بچه میدهید
اول باید با یه کارشناس بری زمینو ببینه خاک چطوراب چقدر هست چه محصولی میتونی بکاری خودت چقدر تجربه داری تا حالا اصلا یه زمینو ابیاری کردی می تونی ساعت دونصف شب بری ابیاری زمینت اصلا تا حالا بیل دستت گرفتی:18:
بعد در بارش فکر کن
تا مثلا من توی چاه نیفتی :41:

salar_khan
16-12-2010, 17:34
با سلام
شما شرایط بدی هم نداری.
من رشتم الکترونیکه و بعد اینکه 3 سال تو 1 شرکت خصوصی بودم به دلایل شخصی اومدم بیرون. 3 ماه بیکار بودم که بسیار زجر کشیدم. تو همین 3 ماه با توجه به اطلاعاتی که در باره کامپیوتر داشتم(که بیشتر از اطلاعات شما نبود) اما کلی مطالعه و تحقیق در باره بستن سیستم و پس انداز 4 میلیونی که به واسطه 3 سال کار بدست آوردم تصمیم گرفتم خدمات و فروش کامپیوتر راه بندازم. شکر خدا بعد از 8 - 9 ماهی گه گذشته از کارم و حقوقی که می گیرم راضیم. راستش اول کار فکر نمی کردم بتونم اجاره مغازه هم در بیارم اما شکر خدا همچی روز به روز بهتر شد. بازارم شل و سفت داره اما می دونم رو به پیشرفته.خانوادم اسرار می کردن صبر کنم و با توجه به مدرک کاردانی که داشتم منتظر باشم جایی استخدام بشم اما الان از کارم راضی هستن من هم هر جا فرصت شغلی باشه سر می زنم برای ایجاد شغل دوم.
من زمانی که تصمیممو گرفتم فقط 4 میلیون پول داشتم که از قبل تو بانک بود و با دو تا ضامن ساده 5 میلیون وام گرفتم تا اصل پولم از بین نره(می بینی که شرایط شما زیاد هم بد نیست). و با همین مغازه دارم هم قسط می دم هم اجاره یه کمم تهش می مونه واسه خودم+ اینکه بار تو مغازم نسبت به روز اول بیشتر شده+اعتباری که تو این 8 ماه بدست آوردم.
هدفم از گفتن داستان این نبود که بگم من ....
بلکه منظورم این بود شما خودتون باید شرایط خدتون رو ببینید و تصمیم نهایی رو بگیرید.
ببینید اصلا اهل کشاورزی کردن هستی یا نه(خودم تجربشو داشتم کار سخت و طاقت فرساییه)
ببینید می تونید تو شهرتون نسبت به اطلاعاتی که دارید (نه حتما کامپیوتر) مغازه ای باز کنید.
یا ...
نتیجه
اگه همینطور دوستان پیشنهاد بدن و شما بگی فلان بهمان فقط وقت تلف کردی.
خودت بشین ببین تو شهر شما با شرایط شما چه می شه کرد؟
امیدوارم هرچه زودتر کارتون درست شه و از این مرحله بگذرید.
موفق و پیروز باشید.

آرشین
16-12-2010, 18:29
مغازه رو بفروش با سرمایه ت زمین مسکونی رو بساز
کرایه شو رو هر ماه بگیر حالشو ببر

firstpars
22-12-2010, 18:35
دوستان تصمیم نهایی را گرفتم
ساختن یک باغ میوه و مرکبات در همان زمین 8 هکتاری
البته نه زیر پوشش بردن کل این مساحت
پدرم بالاخره 3 و نیم هکتار از زمین را طی یک قولنامه به من واگذار کرد
حال تصمیم دارم شروع به کاشت درخت کنم که تا 3 سال آینده به ثمردهی و سود دهی میرسند
در طول این مدت سه سال به حدود 15 میلیون تومان سرمایه برای خرید نهال و کود و سم و تسطیح زمین و ... نیاز دارم
به جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی مراجعه کردم؛ گفتند برای احداث باغ وام نمی دهیم
بانک یا موسسه ای هست که این سرمایه را با حداقل سه سال تنفس در اختیار من قرار دهد؟