PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی کامل نوکیا c7

amin n & i series
26-11-2010, 21:38
سلام به تمامی دوستان گرامی
امروز قصد دارم واستون بررسی نوکیا سی7 رو بذارم
امیدوارم که مفید واقع بشه

بنده حدود 10 روز پیش یه نوکیا سی 7 رنگ مشکی خریدم
مطالبی رو که در ادامه میذارم بررسی هست که خودم انجام دادم

هنگامی که سی7 رو میخرید با یه کارتن بسیار کوچک مواجه میشید که واقعا جم جور هست
هنگامی که واسه بار اول در کارتون سی7 رو باز میکنید و واسه اولین بار اونو در دست میگیرید با یه گوشی بزرگ ولی نازک رو به رو میشید
همون لحظه اول که در دستش میگیرید احساس محکم بودن گوشی به شما منتقل میشه
در باطری و کنار ال سی دی فلزی هست و بالای دوربین و پایین گوشی پلاستیکی.
دکمه منو گوشی شیشه ای هست که جلوه قشنگی داره

در بین دو کلید ولوم یه دکمه هست که بیشتر واسه سرچ صوتی بین مخاطبین کاربرد داره و من نتونستم تنظمیاتشو تغییر بدم و برای مثال تنظیمش کنم واسه گالری
در بالای صفحه نمایش گوشی 3 تا سنسور هست
یکی که دوربین هست که لنزش از سر سوزن هم کوچیک تره
یکی سنسور تنظیم نور ال سی دی
و یکی هم در هنگام مکالمه ال سی دی رو خاموش میکنه
یه چیز جالب که توی سنسور سوم هست یه نور قرمز رنگه که در هنگام مکالمه و زنگ خوردن روشن میشه

سمت چپ گوشی هم که محل شارژ گوشی هست که هنگامی که گوشی رو شارژ میکنی یه چراغ سفید رنگ در کنار در پوش usb روشن میشه
همچنین این گوشی هنگام اتصال به usb هم شارژ میشه

خوب میریم سراغ کارتون که هیچ چیز بدرد بخوری توش نیست
یه هندزفری بی کیفیت!!
یه کابل یو اس بی کوچیک!!!
یه شارژ جالب!!!که 3 شاخه هست ولی مکانیزم جالبی داره.به این صورت که واسه کوچک تر شدن گوشی شاخه سومش رو متحرک ساختن که در هنگامی که لازمش نداری با بستن شاخه سوم شارژ کوچک تر بشه
خبری هم از تبدیل USB واسه اتصال فلش نست
نمودنم چرا نوکیا با این که این همه گوشی هاشو گرون میده تو لوازم جانبی همراه گوشی هاش اینقدر خساست به خرج میده!!!!!!!!:41:

حلا میریم سر وقت گوشی دوباره
صفحه نمایش گوشی بسیار با کیفیت و خوبه
حساسیت صفحه همون چیزیه که قبلا تو گوشی i8910 تجربه کرده بودم البته یه خورده تو سی 7 بهتر شده
کیفیت رنگ ها هم بسیار خوب و عالیه ولی نور ضمینه با اینکه در اخرین حد بردمش به نظر من یه خورده کم به نظر میرسه ولی در کل میشه گفت خوبه
منوی گوشی هم همون چیزیه که در ان8 هست و در موردش زیاد شنیدیم وخوندیم و احتیاج به توضیح اضافه نداره
فقط همین رو بگم که منوش و مخصوصا صفحه اولش خیلی بهتر از سیمبین های قدیمی شده.ولی هنوز جای کار زیاد داره
سرعت منو هم خیلی خوبه و کندی تا الان توش ندیدم

حالا میریم سر وقت دوربین
اولش اینو بگم که دوربین و اسپیکر های اطرافش برعکس بقیه قسمت گوشی سریعا اثر انگشت روشون باقی میمونه و هرجای گوشی رو پاک نکنی باید هر روز دوربین گوشی رو تمیز کنی
کیفیت دوربین نسبتا بد نیست
تو روز عکس خیلی خوبی میندازه ولی تو شب چندان جالب نیست
ولی فلش گوشی در شب نسبتا خوب کار میکنه و تو تاریکی کامل عکس ها طوری هستن که اجسام رو میشه تا 3 4 متری کامل تشخیصشون داد
عکس های گوشی خوبه ولی تو زوم 100% به بالا کیفیتش به شدت افت میکنه مخصوصا اونهایی که تو شب گرفته میشه
نکته جالب اینه که نوکیا face detect رو بلاخره تو یه گوشی غیر از سری n گذاشت!!حجم عکس ها بر عکس فیلم برداری بسیار پایینن هست و هر عکسی بیشتر از 1مگ نمیشه.عکس که با 8910 میگیری کمتر از 3 4 مگ نمیشه .نمیدونم چرا نوکیا اینقدر سعی در فشرده سازی عکس ها داره
فیلم بداری گوشی هم واقعا عالیه و جای گله کردن نمیذاره
بعد از مدت ها نوکیا کیفیت خوبی در فیلم برداری گوشی هاش قرار داد
حجم 1 دقیقه فیلم برداریش در حدود 90 مگابایت در میاد !!!

میریسم سر وقت اسپیکر گوشی که به نظر 2 تا اسپیکر میاد ولی در واقع 1 اسپیکر بیشتر نیست
بلندی صداش بد نیست ولی در کل کمه ولی کیفیتش خوبه

زیر دکمه باطری یه چیز توری مانند هست .البته دقیق نمیدونم چیه ولی احتمال میدم که واسه ضبط صدا در هنگام فیلم برداری باشه!!

جی پی اس گوشی هم خیلی خوب و قوی هست و خیلی سریع ماهواره ها رو پیدا میکنن.البته بار اول بیشتر زمان میبره
اگه به اینترنت وصل باشی و به مپ بری نقشه هر جا رو که بری سریع دانلود میکنه
من نقشه شیراز رو دانلود کردم و تمام خیابون ها و کوچه ها رو کامل نشون میده در ضمن مپ رو میشه 3D کرد که خیلی جالب و زیبا میشه

یه چیز جالب که واقعا جای تعجب داره و نمیدونم چرا نوکیا همچین کار ضایع ای رو انجام داده اینه که سیم کارتو میشه در هنگام روشن بودن گوشی به راحتی در اورد ولی ممری گوشی گذاشته زیر باطری!!!!!!!!!!!!

باطری گوشی هم واقعا قوی هست.و من تو این 10 روز فقط 2بار شارژ کردم گوشی رو الیته استفاده سنگینی از گوشی نکردم ولی باز هم خیلی دوامش خوب بود
در حد 20 دقیقه فیلم برداری 10 تا عکس 1 ساعت نگاه کردن فیلم .2 ساعتی کار با قسمت های مختلف گوشی .1 ساعت ادیت فیلم و 20 تا اس ام اس و 30 دقیقه هم بازی و 2 ساعتی هم اینترنت البته با وایرلس

یه ادیتور بسیار قوی چه برای عکس چه برای فیلم تو گوشی هست که من فکر نمیکردم همچین ادیتوری بشه تو گوشی قرار داد.البته امیدوارم نوکیا این ادیتورش رو که تو سیمبین 3 گذاشته هر چند وقت یه بار اپدیت کنه نه مثل قبلیاش که از زمان ان70 تا حالا هیچ تغییری توش نبود بدون ابدیت باقی بذاره
یه نکته جالب هم اینه که اگه وایرلست هم خاموش باشه به محض اینکه جایی بری که وایرلس باشه سریع روشن میشه و پیداش میکنه
زوم 2 انگشتی هم خیلی جالبه و خیلی روون و سریع انجام میشه
مرورگر اینترنتی گوشی هم خیلی خوبه و صفحات وب رو خیلی خوب و همون طور که با کامپیوتر میبینیم باز میکنه
در کل میشه گفت گوشی بسیار خوبیه و با توجه به امکانات خوبش واقعا ارزش خریدن رو داره
ایشالا به زودی هم چند تا عکس که با خود گوشی گرفتم واستون میذارم
:10::10::10:

amin n & i series
26-11-2010, 23:39
اینم یه سری عکس که با خود گوشی گرفتم
بعضی عکس ها با فلش گرفتم بعضی هاش بدون فلش تا خودتون تفاوتشون رو بفهمید
عکس ها هم با حجم و کیفیت اصلی گذاشتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

total_overdose
26-11-2010, 23:58
سلام امین جان
دستت درد نکنه آفرین داره کارت.خیلی ریویو خوبی بود و بدون تعصب .ممنون.
راستی لینک عکسایی که گذاشتی اگه اشتباه نکنم فقط سومیش برای من باز شد اگه تونستی یه چکشون بکن.:46:

amin n & i series
27-11-2010, 23:31
سلام امین جان
دستت درد نکنه آفرین داره کارت.خیلی ریویو خوبی بود و بدون تعصب .ممنون.
راستی لینک عکسایی که گذاشتی اگه اشتباه نکنم فقط سومیش برای من باز شد اگه تونستی یه چکشون بکن.:46:
ممنون
محبت دارید
چشم . عکس ها رو چک میکنم اگه باز نشد جای دیگه اپ میکنم:10:
ادیت:
لینک ها رو که تست کردم سالم بودن
یه لطف کن با دانلود منیجر دانلودش کن اگه باز جواب نداد بگو لینک ها رو عوض کنم

unknown47
19-12-2010, 14:12
ممنون از ریویو خوبتون..........

فرستنده ی اف امش خوبه؟

omid.pari
26-12-2010, 01:09
سلم ممنون از ریویوتون
من تونستم 2 تا از عکسهای این گوشی رو ببینم به نظر جالب نمیومدن.

amin n & i series
27-12-2010, 14:32
ممنون از ریویو خوبتون..........

فرستنده ی اف امش خوبه؟
سلام
ممنون
اره فرستنده خوبی داره
ولی اگه فاصله بیشتر از 3 4 متر بشه کیفیتش کم میشه

Yapma
25-02-2011, 20:22
سلام به همه ی بر و بچ موبایل ! خوب بعد از حدودای 2 ماه آمدم و دوباره می خوام فعال باشم . . . بگذریم ، آقا من می خوام یک گوشی C7 بخرم و خودم شخصا از شکل و شمایلش خیلی خوشم اومده ولی خوب بعضی از دوستان میگن تو که می خوای چهارصدتومن پول بدی بیا فلان گوشی رو بخر بهتره و . . . من موندم چیکا کنم،از دوستان می خوام بپرسم همین C7 رو بخرم یا ...

Yapma
26-02-2011, 12:37
بابا تو رو خدا یکی جواب ما رو بده !!!Please answer my question !!

obalit88
26-02-2011, 22:06
خوب بعد از حدودای 2 ماه آمدم و دوباره می خوام فعال باشم . . . بگذریم ، آقا من می خوام یک گوشی C7 بخرم و خودم شخصا از شکل و شمایلش خیلی خوشم اومده ولی خوب بعضی از دوستان میگن تو که می خوای چهارصدتومن پول بدی بیا فلان گوشی رو بخر بهتره و . . . من موندم چیکا کنم،از دوستان می خوام بپرسم همین C7 رو بخرم یا ...

.
.
.

خوب دوستاتون حق دارن بگن برو فلان گوشی رو بجای c7 بخر چون هرکسی طبق سلیقه خودش نظر میده و گوشی مورد علاقه خودش رو براتون پیشنهاد میده! :)
شما تا وقتی که انتظارات خودتونو از گوشی مشخص نکردین با راهنمایی گرفتن از دیگرون بیشتر گمراه میشین
مثلا من اگه جای شما بودم و میخواستم تو این رنج قیمت خرید کنم احتمالا سراغ SE X10 میرفتم
پس قبل اینکه تو دنیای رنگارنگ و متنوع موبایل گم بشین خواسته هاتون رو از گوشی مشخص کنین:goatee:

Yapma
27-02-2011, 15:29
.
.
.

خوب دوستاتون حق دارن بگن برو فلان گوشی رو بجای c7 بخر چون هرکسی طبق سلیقه خودش نظر میده و گوشی مورد علاقه خودش رو براتون پیشنهاد میده! :)
شما تا وقتی که انتظارات خودتونو از گوشی مشخص نکردین با راهنمایی گرفتن از دیگرون بیشتر گمراه میشین
مثلا من اگه جای شما بودم و میخواستم تو این رنج قیمت خرید کنم احتمالا سراغ SE X10 میرفتم
پس قبل اینکه تو دنیای رنگارنگ و متنوع موبایل گم بشین خواسته هاتون رو از گوشی مشخص کنین:goatee:

بابا دم شما گرم بالاخره یه نر پیدا شد جواب ما رو بده ، راست میگی الآن که دارم فکر میکنم میبینم همون C7 که چشممو گرفته بهتره!
بازم ممنون از پاسخت داداش!

maziarzar
01-03-2011, 22:43
من با این که طرفدار سیمبین3^هستم اما بهتره که یه اندروید بخرید اگه سیستم عامل براتون مهمه وگرنه این سی7 بهترینه